Orędzie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka na Boże Narodzenie 2014

Siostry i Bracia, W wigilijny wieczór zatrzymaliśmy się w naszych domach. Powoli zapadł już grudniowy zmierzch, na niebie ukazały się pierwsze gwiazdy, a my stanęliśmy wokół świątecznego stołu, …
Agata.B
😀 Nie możemy nikomu zakazać zostać fanem luteranizmu wspierającym dzieło bluźniercy heretyka Lutra
-----------------------------

Quas Primas 5 minuty temu
Pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, co mówi, bowiem dwa lata później wszedł w skład Komitetu Honorowego obchodów 500-lecia Reformacji dokonanej przez bluźniercę Lutra.
A więc?????
Quas Primas
Pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, co mówi, bowiem dwa lata później wszedł w skład Komitetu Honorowego obchodów 500-lecia Reformacji dokonanej przez bluźniercę Lutra.
A więc?????
malgorzata__13
Jeśli więc jest prawdą - jak przypominają nam Następcy św. Piotra, papież Benedykt i Franciszek - że „u początku bycia chrześcijaninem jest właśnie spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę”, to te święta, ta Noc Narodzenia Pańskiego, a przed wszystkim nasze spotkanie z Nowonarodzonym, otwierają przed nami, przed każdą i każdym z nas, prawdziwie nową perspektywę życia.…More
Jeśli więc jest prawdą - jak przypominają nam Następcy św. Piotra, papież Benedykt i Franciszek - że „u początku bycia chrześcijaninem jest właśnie spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę”, to te święta, ta Noc Narodzenia Pańskiego, a przed wszystkim nasze spotkanie z Nowonarodzonym, otwierają przed nami, przed każdą i każdym z nas, prawdziwie nową perspektywę życia. To życie wolne od niepewności i lęku, od rozpaczy i pustki, od przesadnego koncentrowania się na sobie, od goryczy porażki i możliwego zawodu.
„radość spotkania z Jezusem pozostanie jako promyk światła rodzący się z tej osobistej pewności, że przecież jest się nieskończenie kochanym, przez Niego kochanym, ponad wszystko”
polski
👏
in humilitate servire
Z orędzia Prymasa Polski:

Siostry i Bracia, pragnę tego wieczoru za papieżem Franciszkiem powtórzyć: „proszę was, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajdujecie, abyście odnowili już dziś swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo chociaż podjęli decyzję, by być gotowymi na spotkanie z Nim, na szukanie Go nieustannie każdego dnia. Nie ma [naprawdę żadnych] powodów, dla …More
Z orędzia Prymasa Polski:

Siostry i Bracia, pragnę tego wieczoru za papieżem Franciszkiem powtórzyć: „proszę was, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajdujecie, abyście odnowili już dziś swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo chociaż podjęli decyzję, by być gotowymi na spotkanie z Nim, na szukanie Go nieustannie każdego dnia. Nie ma [naprawdę żadnych] powodów, dla których ktoś mógłby uważać, że to zaproszenie nie jest skierowane do niego, ponieważ nikt nie jest wyłączony z radości, jaką nam przynosi Pan” (por. Evangelii gaudium, nr 3).