Do zdarzenia doszło 27 listopada w niedzielę. Konsekrowany komunikant, po włożeniu do vasculum - małego naczynia z wodą, zmienił swoją naturalną barwę. Kolejny Cud?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli
W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

2022-12-04 16:19

davideucaristia/pixabay.com
Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

„W związku z informacjami, jakie ukazały się w mediach, iż w parafii Topola (diecezja kielecka), konsekrowany komunikant podniesiony z ziemi, włożony do naczynia z wodą (jak zwykło się to czynić w takiej sytuacji) zmienił barwę na kolor ciemnoczerwony, informujemy, że do momentu wyjaśnienia tego zjawiska, kuria diecezjalna w Kielcach nie wydaje żadnych oświadczeń” – napisano w komunikacie. - „Tym samym nie upoważnia nikogo do takowych czynności” – dodaje w komunikacie rzecznik prasowy diecezji kieleckiej, w imieniu kurii.
Do zdarzenia doszło 27 listopada w niedzielę. Konsekrowany komunikant, po włożeniu do vasculum - małego naczynia z wodą, zmienił swoją naturalną barwę.
Topola to niewielka, o charakterze rolniczym parafia, licząca mniej niż tysiąc osób, położona w dekanacie skalbmierskim, w powiecie Kazimierza Wielka.

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli
jac05
To kolejne ostrzeżenie. Jak powiedział o. Pelanowski - jeżeli nie oddamy się Najświętszej Krwi Pana Jezusa, nasza krew się poleje ! Tępy, wypychający Jezusa i Ducha Świętego Episkopat będzie w nieskończoność oddalał wyniki badań tego cudu.
real898
W Grzechyni też był cud
masada
Uciszą posłuszni "biskupom" kapłani. Jak zrobili z Sokółką i Legnicą.
masada
Podczas okupacji Polski przez ZSRR. Też byli specjaliści tzw "radzieccy" dzisiaj mamy efekty w każdej dziedzinie ich specjalizacji.
WŁADYSŁAW KRÓL shares this
22.6K
Bóg Jest Dobry. Amen.
Maczek5
czyzby znowu naduzycia liturgiczne jak w Sokolce ? (Legnica jest raczej jednak falszywa)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Legnica nie jest fałszywa. Bóg daje znaki... Nie wolno tak traktować Ciała Bożego!!!Jak można rozpuszczać Hostię w wodzie i wylewać tę wodę nie wiadomo gdzie!? Dawniej jak Komunikant upadł, ksiądz podnosił i spożywał i 15 minut leżał Krzyżem wynagradzając Bogu ...
Armia_Reszty
Mam przeczucie, że Pan Jezus się upomina, żeby przestać Go bezcześcić przez dotykanie świeckimi rękami... 😭 Rozbudza w profanatorach wiarę w Jego Obecność. Czy to zadziała na twarde karki? "Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą".