lt.news
7

Burgoso vienuolės: iš vienuolyno išėjusi sesuo kalba

Motina Isabel de la Trinidad nesitarė su savo bendruomene, Belorado klarisėmis, kai nusprendė atsiskirti nuo Burgoso arkivyskupijos ir prisijungti prie Pablo de Rojas Sáncez-Franco, save vadinančio sedevakantistų vyskupu, sakė 81 metų sesuo María Amparo interviu portalui DiarioDeBurgos.es (gegužės 18 d.).

Vienuolė jau 62 metus gyvena vienuolinį gyvenimą, iš kurių 20 praleido Belorado vienuolyne. Ji išvyko praėjus trims dienoms po to, kai vienuolės paskelbė schizmą. Sesuo Marija griežtai neigia motinos Izabelės teiginį, kad sprendimas buvo priimtas vienbalsiai.

"Negalima priimti tokio sprendimo be kapitulos, o susirinkimo nebuvo. Mums buvo pateikti faktai, kurie jau buvo nustatyti", - sakė ji. Pasak sesers, 16 vienuolių buvo pakviestos susirinkti į saloną, kur jų laukė Pablo de Rojas Sánchezas-Franco ir pasakė, kad dabar vadovauja jis.

Sesuo Marija sako, kad per susirinkimą pasisakė prieš [pseudo] vyskupą: "Viešpats įdėjo žodžius į mano lūpas. Aš jam pasakiau: Mes esame vyskupo Mario Icetos jurisdikcijoje".

Ji sakė, kad neleistina kelti šio klausimo be kapitulos susirinkimo, bet motina Izabelė atsakė, kad tai buvo sprendimas, kuris "buvo priimtas jau seniai ir visi tam pritarė".

Tada sesuo pasakė, kad sesuo Pilar, vyresniosios seserys ir ji pati nieko nežinojo. Motina Izabelė atsakė, kad pakanka daugumos. Sesuo Marija nusprendė pasitraukti, nes nenori "nė už ką pasaulyje priklausyti šiai sektai".

Ji dar nespėjo atsisveikinti su penkiomis vyresnėmis seserimis ir yra susirūpinusi, kiek šioms seserims buvo papasakota apie dabartinę situaciją.

Motina Izabelė šių metų gegužę baigia trečiąją savo kaip vyresniosios kadenciją ir pagal kanonų teisę negali būti perrinkta.

Pasak Vitorijos vyskupijos pašvęstojo gyvenimo vikaro kunigo Manuelio Gomezo Taviros (Manuel Gómez Tavira), krizę esą sukėlė Izabelės noras likti pareigose. Jis sakė Eitb.eus, kad "visa ši problema galėtų būti tik dar vienas Netflix serialas, jei ne faktas, kad yra 15 vienuolių, kuriuos apgaudinėja vyresnioji, jau kurį laiką bandanti įamžinti save savo pareigose".

Ispanijos ir Portugalijos klarisių konfederacija, atstovaujanti 180 vienuolynų ir 10 federacijų, paskelbė pareiškimą, kuriame Belorado vienuolyną ragina susitaikyti su Bažnyčia.

AI vertimas