lt.news
lt.news
5

Pranciškaus nuotaika Vaikų gynimo dienos proga - tuščiame stadione

Šeštadienį Pranciškus pasirodė Romos olimpiniame stadione ir pradėjo futbolo rungtynes, kurios buvo Vatikano rengiamos minint Pasaulinę vaikų gynimo dieną. Vatikano televizijos CTV kameros negalėjo …More
Šeštadienį Pranciškus pasirodė Romos olimpiniame stadione ir pradėjo futbolo rungtynes, kurios buvo Vatikano rengiamos minint Pasaulinę vaikų gynimo dieną.
Vatikano televizijos CTV kameros negalėjo nuslėpti, kad daugelis vietų stadione buvo tuščios (ekrano nuotraukos žemiau). Nepaisant to, Pranciškus atrodė geros nuotaikos.
Pagrindinis renginio akcentas buvo keturių metrų aukščio "Džiaugsmo kryžius". Jo gamintojas Mimmo Paladino (Mimmo Paladino) sakė, kad jame susimaišė krikščioniškoji kultūra ir pasakos (sic).
Anksčiau tą pačią dieną Pranciškus Vatikane surengė audienciją vaikams iš karo nuniokotų regionų, įskaitant Palestiną ir Ukrainą. Jis juokavo ir užsidėjo vaikų jam padovanotą beisbolo kepuraitę.
Vaikų dienai skirtoje žinutėje jis rašė, kad "visa, kas nėra nauja, praeis. Dievas yra naujumas. Viešpats visada duoda mums ką nors nauja".
Reikia nuogąstauti, kad vaikai šį teiginį galėjo pritaikyti savo norui įsigyti naują mobilųjį telefoną.
AI vertimas
lt.news
3

Burgoso vienuolės: iš vienuolyno išėjusi sesuo kalba

Motina Isabel de la Trinidad nesitarė su savo bendruomene, Belorado klarisėmis, kai nusprendė atsiskirti nuo Burgoso arkivyskupijos ir prisijungti prie Pablo de Rojas Sáncez-Franco, save vadinančio …More
Motina Isabel de la Trinidad nesitarė su savo bendruomene, Belorado klarisėmis, kai nusprendė atsiskirti nuo Burgoso arkivyskupijos ir prisijungti prie Pablo de Rojas Sáncez-Franco, save vadinančio sedevakantistų vyskupu, sakė 81 metų sesuo María Amparo interviu portalui DiarioDeBurgos.es (gegužės 18 d.).
Vienuolė jau 62 metus gyvena vienuolinį gyvenimą, iš kurių 20 praleido Belorado vienuolyne. Ji išvyko praėjus trims dienoms po to, kai vienuolės paskelbė schizmą. Sesuo Marija griežtai neigia motinos Izabelės teiginį, kad sprendimas buvo priimtas vienbalsiai.
"Negalima priimti tokio sprendimo be kapitulos, o susirinkimo nebuvo. Mums buvo pateikti faktai, kurie jau buvo nustatyti", - sakė ji. Pasak sesers, 16 vienuolių buvo pakviestos susirinkti į saloną, kur jų laukė Pablo de Rojas Sánchezas-Franco ir pasakė, kad dabar vadovauja jis.
Sesuo Marija sako, kad per susirinkimą pasisakė prieš [pseudo] vyskupą: "Viešpats įdėjo žodžius į mano lūpas. Aš jam pasakiau: Mes esame vyskupo Mario …More
lt.news
3

Naujas stebuklas Lurde?

Moteris iš Madrido, serganti keliomis ligomis ir turinti labai rimtų regėjimo sutrikimų, atgavo regėjimą dėl Lurdo, garsios Marijos šventovės Prancūzijos pietuose, vandens. Šį nepaprastą įvykį iš karto …More
Moteris iš Madrido, serganti keliomis ligomis ir turinti labai rimtų regėjimo sutrikimų, atgavo regėjimą dėl Lurdo, garsios Marijos šventovės Prancūzijos pietuose, vandens.
Šį nepaprastą įvykį iš karto patvirtino gydytojai ir užregistravo šventovė.
Galimas stebuklas įvyko gegužės 19 d. pasibaigusios piligriminės kelionės Ispanijoje metu.
Iki šiol iš šimtų tariamų stebuklų Lurdo medikų komisija pripažino tik 70, paskutinįjį - 2018 m. vasario mėn. Šis atvejis gali tapti 71-uoju numeriu. Šiuo metu vyksta medicininio ir dvasinio įžvalgumo procesas.
Vaizdas: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, AI vertimas
lt.news
3

Fiducia Supplicans: Kardinolas Kochas atvirai kritikuoja Tucho sukurtą netvarką

Sausio mėnesį Romoje vykusiame "Tarptautinės teologinio dialogo su Rytų šalimis komisijos" plenariniame posėdyje turėjo būti kalbama apie Dievo Motiną. Tačiau rytiečiai norėjo kalbėti apie Pranciškaus …More
Sausio mėnesį Romoje vykusiame "Tarptautinės teologinio dialogo su Rytų šalimis komisijos" plenariniame posėdyje turėjo būti kalbama apie Dievo Motiną.
Tačiau rytiečiai norėjo kalbėti apie Pranciškaus homoseksualizmo propagandos kūrinį "Fiducia supplicans", sakė kardinolas Kurtas Kochas (gegužės 23 d.) portalui Die-Tagespost.de.
Taigi kardinolas į susitikimą pakvietė Tucho Fernándezą. Tačiau bailys "negalėjo atvykti" asmeniškai ir atsiuntė tik rašytinį pareiškimą, kurį rytiečiai pavadino "nepakankamu".
Dar nesukėlęs Katalikų Bažnyčios skilimo, homoseksualumo klausimas jau suskaldė anglikonus. Neseniai vykusiame Kocho susitikime su anglikonų vyskupais pasauliečiais Afrikos atstovai nedalyvavo. Priežastis: Kenterberio vyskupija skatina homoseksualumo propagandą ir anglikonų moterų įšventinimą.
"Kalbėdamas su [pasauliečiu] arkivyskupu Welby, turėjau atvirai pasakyti, kad Katalikų Bažnyčioje turime panašią įtampą dėl tų pačių klausimų", - pripažįsta kardinolas Kochas.
Jis įspėjo, kad "…More
lt.news
3

Butkerio komentarai apie nervingą režimo propagandos lūžį

Penktadienio vakarą "Kansas City Chiefs" puolėjas Harrisonas Butkeris padarė viešą pareiškimą po savo įsimintinos pradžios kalbos Benediktino koledže Atčisone, Kanzaso valstijoje, kuri sukėlė režimo …More
Penktadienio vakarą "Kansas City Chiefs" puolėjas Harrisonas Butkeris padarė viešą pareiškimą po savo įsimintinos pradžios kalbos Benediktino koledže Atčisone, Kanzaso valstijoje, kuri sukėlė režimo propagandos aktyvistų nervinį sukrėtimą.
Butkeris kalbėjo renginyje, kurį rėmė DailyWire.com - karo kurstytojų leidinys, neseniai išmetęs katalikę konvertitę Candace Owens už karo Gazoje pasmerkimą.
"Jei dar nebuvo aišku, kad laikui nepavaldžių katalikiškų vertybių daugelis nekenčia, tai dabar jau yra aišku", - sakė Butkeris ir paskelbė, kad "šokiruojantis neapykantos lygis" nesustabdys jo nuo tikėjimo "nesivaržymo".
"Per pastarąsias kelias dienas mano įsitikinimai arba tai, ką žmonės mano, kad aš tikiu, buvo nesuskaičiuojamų diskusijų visame pasaulyje dėmesio centre."
"Kuo daugiau kalbėjau apie tai, ką labiausiai vertinu, savo katalikų tikėjimą, tuo labiau poliarizavau. Šį sprendimą priėmiau sąmoningai ir dėl jo nesigailiu".
"Bėgant dienoms net tie, kurie nesutiko su mano pažiūromis, dalijosi …More
lt.news
3

Žymus jėzuitas sako, kodėl jėzuitai ritasi žemyn

Jėzuitai išgyvena "gilų nuosmukį", rašo 57 metų tėvas Julio Fernández Techera SJ, Urugvajaus katalikiškojo universiteto rektorius, vienuolikos puslapių studijoje, datuotoje balandžio 22 d. ir pirmą …More
Jėzuitai išgyvena "gilų nuosmukį", rašo 57 metų tėvas Julio Fernández Techera SJ, Urugvajaus katalikiškojo universiteto rektorius, vienuolikos puslapių studijoje, datuotoje balandžio 22 d. ir pirmą kartą jėzuitams išplatintoje gegužės 18 d. Pagrindiniai punktai.
- Priėmimo į jėzuitus mažėjimas Vakaruose kasmet vis labiau blogėja.
- Daug narių palieka ordiną.
- Vienas draugas pasakojo Fernándezui, kad jo provincijoje per pastaruosius dešimt metų buvo priimti 72 naujokai, o per tą patį laikotarpį iš Draugijos pasitraukė 71 jėzuitas.
- 2023 m. prie jėzuitų prisijungė 314 naujokų, o 319 jėzuitų mirė.
- Šiuo metu Jėzaus Draugijoje yra 13 995 jėzuitai, tačiau po kelerių metų Jėzaus Draugija išnyks iš kelių Europos šalių, o kitose Europos, Amerikos ir Okeanijos šalyse bus nereikšminga.
- Afrika yra vienintelis žemynas, kuriame jėzuitų skaičius auga.
- Nuo 2013 m. jėzuitai neteko daugiau kaip 3 000 narių. - "Problema ne tik ta, kad daug ordino narių miršta ir mažai kas prisijungia, bet ir ta,…More
lt.news
2

George Weigel: Pranciškus išduoda Jono Pauliaus II palikimą

Buvusi Popiežiškoji gyvybės akademija, dabar - Popiežiškoji mirties akademija, išdavė savo įkūrėją Joną Paulių II ir pirmąjį prezidentą profesorių Jérôme'ą Lejeune'ą, - gegužės 17-18 d. Romoje vykusioje …More
Buvusi Popiežiškoji gyvybės akademija, dabar - Popiežiškoji mirties akademija, išdavė savo įkūrėją Joną Paulių II ir pirmąjį prezidentą profesorių Jérôme'ą Lejeune'ą, - gegužės 17-18 d. Romoje vykusioje bioetikos konferencijoje sakė Jono Pauliaus II biografas ir neokonservatyvių pažiūrų karo kurstytojas George'as Weigelis.
Kaip pavyzdį jis pateikė vasario mėn. akademijos išleistą knygą eufemistiniu pavadinimu "La Gioia della Vita" ("Gyvenimo džiaugsmas"). Joje yra homoseksualų aktyvisto Vincenzo Paglia, kuris taip pat yra Vatikano arkivyskupas ir Akademijos pirmininkas, prologas.
Knygos straipsnių autoriai bando išbalinti kontracepciją, medikų padedamą apvaisinimą ir eutanazinę savižudybę.
Veigelis knygos autorius apibūdina kaip "nesutinkančius su autoritetingu Bažnyčios mokymu" ir formuluoja truizmą, kad knygoje palaikoma "antibiblinė ir antimetafizinė antropologija", kuri būtų buvusi "visiškai svetima, iš tiesų pasibjaurėtina tiek Jeronimui Lejeune'ui, tiek Jonui Pauliui II".
Naiviai …More
lt.news
3

Padre Pio? Vyras automobiliu rėžėsi į bažnyčią

Pirmadienį apie 22 val. psichikos ligonis automobiliu įsirėžė į bažnyčią Zunigoje, Čilėje, praneša BioBioChile.cl. Vienas parapijietis pastebėjo iš Nuestra Señora de la Merced bažnyčios kylančius dūmus …More
Pirmadienį apie 22 val. psichikos ligonis automobiliu įsirėžė į bažnyčią Zunigoje, Čilėje, praneša BioBioChile.cl.
Vienas parapijietis pastebėjo iš Nuestra Señora de la Merced bažnyčios kylančius dūmus. Jis pranešė parapijos kunigui, kuris pamatė "daug dūmų ir priešais altorių stovintį automobilį".
Pasak liudininkų, vairuotojas šaukė: "Tėvas Pijus atvažiuoja manęs pasiimti!"
Automobilis padarė didelę žalą bažnyčiai. Buvo apgadintos priekinės durys, siena ir suolai. Vairuotojas buvo suimtas.
AI vertimas
lt.news
5

"Dar vienas sausainis": Kunigas sulaikė smurtaujančią lesbietę nuo šventosios Komunijos vagystės

66 metų kunigą Fidelį Rodriguezą praėjusį sekmadienį per Eucharistiją du kartus užpuolė moteris, kuri vėliau pareiškė, kad yra "lesbietė". Incidentas įvyko Švento Tomo Akviniečio bažnyčioje Sent Klaude …More
66 metų kunigą Fidelį Rodriguezą praėjusį sekmadienį per Eucharistiją du kartus užpuolė moteris, kuri vėliau pareiškė, kad yra "lesbietė".
Incidentas įvyko Švento Tomo Akviniečio bažnyčioje Sent Klaude, Floridos valstijoje, Orlando vyskupijoje. Pirmiausia moteris dalyvavo 10 val. ryto Eucharistijoje, savo dukterėčios pirmojoje Komunijoje. Ji stovėjo eilėje prie Komunijos, priėjo prie kunigo, bet nežinojo, ką daryti.
Kunigas, supratęs, kad ji neturi jokių žinių apie sakramentą, mandagiai paklausė, kada paskutinį kartą buvo priėmusi Komuniją. Ji atsakė, kad jau daug metų. Jis paklausė, ar ji ėjo išpažinties, į ką ji nemandagiai atsakė: "Man nereikia jums to aiškinti".
Po valandos, vidurdienį, moteris vėl pasirodė bažnyčioje dar vienai Eucharistijai, kurią taip pat celebravo kunigas Rodrigesas. Moterį lydėjo jos sugyventinė, kurios kunigas nepažino.
Ta pati situacija pasikartojo. Furija vėl prisistatė kunigui Rodrigesui ir paprašė suteikti Komuniją. Jis paklausė jos, ar tarp dviejų Eucharistijų …More
lt.news
5

"Tucho" palaiko paklausą: "Neatgailaujantys homoseksualai turi būti ekskomunikuoti"

Tucho Fernández patvirtino portalui VaticanNews.va (gegužės 23 d.), kad aplankė koptų popiežių Tawadrosą II ir pasakė jam, jog "pritaria" kovo 7 d. Koptų Bažnyčios pareiškimo mokymui. Šiame pareiškime …More
Tucho Fernández patvirtino portalui VaticanNews.va (gegužės 23 d.), kad aplankė koptų popiežių Tawadrosą II ir pasakė jam, jog "pritaria" kovo 7 d. Koptų Bažnyčios pareiškimo mokymui.
Šiame pareiškime homoseksualūs veiksmai vadinami "prieštaraujančiais Dievo sukurtai žmogaus prigimčiai". Tekstas paremtas daugybe citatų iš Biblijos.
Pateikiame dvi pareiškimo ištraukas:
"Kalbant apie homoseksualų elgesį, jie panašūs į heteroseksualius asmenis, kurie įsivelia į svetimavimo ir (arba) ištvirkavimo nuodėmę ir kuriems reikia tikros atgailos. Ir vieniems, ir kitiems reikia nuolatinio dvasinio ir psichologinio stebėjimo. Įrodyta, kad toks stebėjimas yra veiksmingas nepageidaujamų homoseksualių polinkių atveju. Kalbant apie tuos, kurie nusprendžia susitaikyti su savo homoseksualiais polinkiais, atsiduoda homoseksualiems veiksmams, atsisako dvasinio ir psichologinio gydymo ir savo noru nusprendžia sulaužyti Dievo įsakymą, jų būklė tampa dar blogesnė nei tų, kurie gyvena svetimaudami ar ištvirkaudami. …More
lt.news
8

Vatikanas atšaukia motinos Gerlach atleidimą

Kaip ir reikėjo tikėtis, Vatikanas iš esmės pritarė Fort Vorto vyskupo Maiklo Olsono (Michael Olson) sprendimams, priimtiems prieš Arlingtono (Teksaso valstija) karmelitų vienuolijas. Tačiau vienuolių …More
Kaip ir reikėjo tikėtis, Vatikanas iš esmės pritarė Fort Vorto vyskupo Maiklo Olsono (Michael Olson) sprendimams, priimtiems prieš Arlingtono (Teksaso valstija) karmelitų vienuolijas.
Tačiau vienuolių dikasterija panaikino motinos Teresės Agnes Gerlach atleidimą iš religinio gyvenimo. Dekretą vyskupas Olsonas paskelbė gegužės 22 d.
Dikasterija atmetė vienuolių skundus dėl vyskupo atlikto jų vienuolyno tyrimo, paliko galioti devynioms vienuolėms skirtą kanoninį įspėjimą, grasinantį joms bausmėmis, jei jos ir toliau trukdys tyrimui, ir patvirtino vyskupo Olsono motinos Gerlach nušalinimą nuo vienuolyno priorės pareigų kaip prevencinę priemonę.
Vatikanas laikė įrodytu motinos Gerlach ir Raleigh vyskupijos kunigo romaną internetu, tačiau neigė, kad tai buvo "piktnaudžiavimas jos, kaip priorės, įgaliojimais", kaip teigė m. Olsonas. Be to, jai nebuvo suteikta teisiškai reikalaujama 15 dienų apeliacijai pateikti.
Vatikanas negarsėja rūpinimusi kanonų teise, todėl šis sprendimas tikriausiai yra …More
lt.news
7

Tucho "visiškai palaiko" (sic) koptų pareiškimą prieš "Fiducia Supplicans"

Gegužės 22 d. koptų ortodoksų popiežius Tawadrosas II priėmė Tucho Fernándezą, kad aptartų kovo mėn. koptų sprendimą nutraukti teologinį dialogą su Vatikanu dėl Pranciškaus homoseksualumo propagandos …More
Gegužės 22 d. koptų ortodoksų popiežius Tawadrosas II priėmė Tucho Fernándezą, kad aptartų kovo mėn. koptų sprendimą nutraukti teologinį dialogą su Vatikanu dėl Pranciškaus homoseksualumo propagandos teksto "Fiducia supplicans".
Koptų ortodoksų bažnyčios (CopticOrthodox.church) pranešime spaudai, kuris negalėjo būti paskelbtas be Tucho sutikimo, sakoma, kad Tucho palaiko koptų kovo mėnesio pareiškimą prieš "Fiducia supplicans":
"Kardinolas Victoras Fernándezas pabrėžė, kad Katalikų Bažnyčia visiškai remia šį pareiškimą ir yra įsipareigojusi laikytis visko, kas jame išdėstyta, turint omenyje, kad tai yra Šventojo Rašto mokymas", - sakoma pranešime spaudai.
Susitikimo pabaigoje Tawadros II kalbėjo apie Bažnyčios ir koptų "meilės kelią" bei "dialogo svarbą" ir perdavė linkėjimus Pranciškui. Šiame kontekste sąvokos "meilė" ir "dialogas" turi būti abipusio apgaudinėjimo sinonimai.
AI vertimas
lt.news
6

Už manipuliuojamo interviu ribų: Pranciškaus neatsakyti klausimai

George'as Weigelis, Jono Pauliaus II [kuris tą pačią dieną Bergoglio ir McCarricką paskyrė kardinolais] biografas ir gerbėjas bei neokonservatyvių pažiūrų karo kurstytojas, paskelbė sąrašą klausimų (…More
George'as Weigelis, Jono Pauliaus II [kuris tą pačią dieną Bergoglio ir McCarricką paskyrė kardinolais] biografas ir gerbėjas bei neokonservatyvių pažiūrų karo kurstytojas, paskelbė sąrašą klausimų (CatholicWorldReport.com, gegužės 20 d.), kuriuos ponia O'Donnell ("60 Minutes") turėjo užduoti Pranciškui per neseniai duotą interviu. Pavyzdžiai.
- Ar kada nors laužote duoną su tais, su kuriais galbūt nesutinkate, arba ieškote informacijos už savo burbulo ribų?
- Sakote, kad moterų įšventinimas neįmanomas, o kardinolas Hollerichas sako, kad tai yra "atviri klausimai", kurie bus aptarti 2024 m. Sinode. Ar esate pareiškęs priekaištų kardinolui Hollerichui?
- Ar kada nors galvojote pataisyti mintį, kad katalikų mokymas apie moralę ir ekleziologiją yra ne politikos, o apreikštosios tiesos reikalas?
- Kodėl tėvas Rupnikas niekada nebuvo nubaustas už ištvirkavimą su vienuolėmis?
- Kaip manote, ar kam nors įdomi Bažnyčia, kuri nėra tikra, kuo turėtų tikėti?
- Kodėl nušalinote vyskupus be tinkamo …More
lt.news
3

Vokietijos vyskupai "skubiai trokšta" netikrų diakonijų

Gegužės 22 d. Vokietijos vyskupijos paskelbė savo atsiliepimus spalio mėnesį vyksiančiam Romos sinodui. Pagrindiniai antikatalikiški punktai: "Daugumai Vokietijos gyventojų religija neturi beveik jokios …More
Gegužės 22 d. Vokietijos vyskupijos paskelbė savo atsiliepimus spalio mėnesį vyksiančiam Romos sinodui. Pagrindiniai antikatalikiški punktai:
"Daugumai Vokietijos gyventojų religija neturi beveik jokios aiškios reikšmės organizuojant jų kasdienį gyvenimą" [nes tai, ką Vokietijos vyskupai pristato kaip "religiją", iš tiesų neturi jokios reikšmės].
"Daugelis žmonių išreiškia neatidėliotiną troškimą, kad sakramentinis diakonatas būtų atvertas moterims ir kad būtų aptarta moterų įšventinimo į kunigus galimybė".
"Konkrečiai kalbama apie diakonatą moterims, lygias galimybes užimti vadovaujančias pareigas, ligonių patepimo teikimą, pamokslavimo tarnystę ir dalyvavimą teologinio mokymo centruose."
"Ypač dažnai minimas eucharistinis svetingumas [= Komunija protestantams, kurie yra protestantai, nes netiki Realiuoju buvimu] tarpkonfesinėse santuokose [bažnytinių vestuvių Vokietijos vyskupijose praktiškai nėra]".
"Osnabriuko vyskupija skatina eucharistinį svetingumą [= eucharistinį indiferentizmą …More
lt.news
7

Libanas: didžiausias rožinis pasaulyje

Libano katalikas Joe Abdel Sateris sukūrė milžinišką rožinio vainikėlį, kuris gegužės 11 d., minint Mergelės Marijos Jūrų šventę, plaukė ant Viduržemio jūros bangų pakrantės Bouaro mieste. Sateris …More
Libano katalikas Joe Abdel Sateris sukūrė milžinišką rožinio vainikėlį, kuris gegužės 11 d., minint Mergelės Marijos Jūrų šventę, plaukė ant Viduržemio jūros bangų pakrantės Bouaro mieste.
Sateris savo iniciatyvai pritarė parapijos kunigas ir vietos meras.
Rožinio koplytstulpį, kuris per vandenį nusidriekė 100 metrų, sudaro balti plastikiniai galono indai, skirti "Sveika, Marija" karoliukams, ir didesni mėlyni "Tėve mūsų" karoliukai. Kryžius pagamintas iš medžio.
"Nusileidau žemyn ir virve surišau karoliukus, pritvirtindamas juos prie apačioje esančių uolų", - portalui AciMena.com pasakojo Abdel Sater: "Taip rožinio forma išliko nepakitusi, nepaisant besikeičiančių potvynių ir atoslūgių."
Instaliacija apšviečiama naktį.
Nors audringi vandenys privertė Saterį laikinai perkelti savo šedevrą į krantą, jis tikisi, kad netrukus jo kūrinys vėl plūduriuos.
Jis pateikė rožinį įtraukti į Gineso rekordų knygą.
AI vertimas
lt.news
4

Nusikalstamumas prieš gyvybę: Romos būstinė apgadinta

Gegužės 20 d. prie organizacijos "Pro Vita & Famiglia", propaguojančios pagrindines žmogaus teises, biuro Romoje įėjimo buvo išdaužyti ekstremistiniai šūkiai, skatinantys transvestitų propagandą. Jacopo …More
Gegužės 20 d. prie organizacijos "Pro Vita & Famiglia", propaguojančios pagrindines žmogaus teises, biuro Romoje įėjimo buvo išdaužyti ekstremistiniai šūkiai, skatinantys transvestitų propagandą.
Jacopo Coghe iš organizacijos "Pro Vita & Famiglia" sieja šį vandalizmą su gegužės 18 d., šeštadienį, Romoje vykusia transvestitų ekstremistų demonstracija.
Jis aiškina, kad šios smurtaujančios grupės reikalauja "pagarbos", tačiau nerodo pagarbos kitiems, nuolat kėsinasi į sveiką protą, saviraiškos teisę ir egzistenciją tų, kurie kritikuoja jų propagandą.
Per pastaruosius trejus metus "Pro Vita &Famiglia" biuras patyrė daugiau nei dešimt (!) išpuolių, kurie dažnai sutapdavo su šio tipo gatvės chuliganų demonstracijomis. Vienas iš pavyzdžių - lapkričio 25 d., kai žmogaus teisių gynėjų biuras buvo užpultas išdaužus langus, sulaužius langines ir įmetus padegamąjį užtaisą, kuris tik atsitiktinumo dėka nesprogo.
Romos meras Roberto Gualtieri, buvusios Komunistų partijos ("Partito Democratico") teisių …More
lt.news
7

Profanacija: Ispanijos Marijos šventovėje surengta lesbiečių provokacija

Praėjusį savaitgalį viena moteris ant kelių paprašė kitos moters "susituokti" priešais garsųjį El Rocio Mergelės paveikslą Huelvoje (Ispanija). Spektaklis buvo surežisuotas, kad būtų nufilmuotas ir …More
Praėjusį savaitgalį viena moteris ant kelių paprašė kitos moters "susituokti" priešais garsųjį El Rocio Mergelės paveikslą Huelvoje (Ispanija).
Spektaklis buvo surežisuotas, kad būtų nufilmuotas ir panaudotas kaip provokacija oligarchų žiniasklaidoje. Jie pardavinėjo pasirodymą kaip kažką "nuostabaus". Abc.es net pavadino jį emocingu "pasiūlymu". Savo pasirodymą abi moterys baigė bučiniu.
Ispanijos religijos laisvės įstatymas (1980 m. liepos 5 d. Bendrasis įstatymas Nr. 7) sankcionuoja tokius bažnyčios išniekinimo veiksmus, tačiau mažai tikėtina, kad Ispanijos režimas leis tai padaryti.
AI vertimas
lt.news
5

Savęs naikinimas: Dauguma Olandijos sinodo narių nori invalidžių diakonių

Šį mėnesį buvo paskelbta dešimties puslapių sinodo atsiliepimų iš Nyderlandų vyskupijų. Po Vatikano II Susirinkimo Nyderlandai buvo "pavyzdys", kaip įgyvendinti Susirinkimą. Šiandien iš buvusios Olandijos …More
Šį mėnesį buvo paskelbta dešimties puslapių sinodo atsiliepimų iš Nyderlandų vyskupijų. Po Vatikano II Susirinkimo Nyderlandai buvo "pavyzdys", kaip įgyvendinti Susirinkimą. Šiandien iš buvusios Olandijos Bažnyčios neliko nė šešėlio. Pavyzdžiui, 2022 m. rugsėjį Haarlemo-Amsterdamo vyskupija paskelbė, kad per penkerius metus dėl mažėjančio bažnyčios lankytojų skaičiaus teks uždaryti 60 proc. jos bažnyčių. Kardinolas Wimas Eijkas minėjo, kad visoje Utrechto arkivyskupijoje gali būti tik 10-15 bažnyčių, kuriose vis dar švenčiama Eucharistija, palyginti su dabartinėmis 280. Dabar jau aišku, kad Olandijos vyskupijos nori ir toliau eiti žemyn. Štai pagrindiniai jų sinodo atsiliepimų punktai:
- Naujų [negaliojančių] įšventintųjų tarnysčių kūrimas tiek vyrams, tiek moterims, orientuotas į "misiją" [kad ir ką tai reikštų].
- Labiau "matomas" moterų vaidmuo Bažnyčioje liturgijoje
- Skirtingos liturgijos formos, kai liturgijai vadovauja vyrai ir moterys
- Negaliojantys moterų įšventinimai į kunigystę …More
lt.news
6

Vyskupas provokuoja su transvestitu "eremitu"

Homoseksualų propagandistas Džonas Stouvas (John Stowe), pragyvenimui užsidirbantis kaip Leksingtono (Kentukio valstija) vyskupas, "patvirtino" moterį, kuri persirenginėja vyru ir gyvena kaip "vyskupijos …More
Homoseksualų propagandistas Džonas Stouvas (John Stowe), pragyvenimui užsidirbantis kaip Leksingtono (Kentukio valstija) vyskupas, "patvirtino" moterį, kuri persirenginėja vyru ir gyvena kaip "vyskupijos vyrų eremitas", pasivadinęs Kristiano Matsono (Christian Matson) slapyvardžiu.
ReligionNews.com (gegužės 19 d.) praneša, kad 39 metų K. Matson 2006 m. susižalojo kūną.
Užaugusi presbiterionė, 2010 m. ji "atsivertė" į katalikybę ir labai norėjo tapti vyrų religinės bendruomenės nare, tačiau į jėzuitų ir kitas grupes jai buvo atsisakyta leisti įstoti, kol Stowe priėmė ją kaip "vyskupijos eremitę".
2022 m. rugpjūtį Stowe priėmė savo "įžadus", kurie kasmet atnaujinami.
"Mano noras būti atviram jam yra todėl, kad tai nuoširdus žmogus, ieškantis būdo, kaip tarnauti Bažnyčiai", - tiesiogine prasme sakė homoseksualų aktyvistas Matsonas (originalo angl: "My willingness to be open to him is because it (!) is a sincere person seeking a way to serve the Church.").
Matsonas prieštarauja Vatikano ir …More
lt.news
4

Tyrimas: Jauni vokiečių kunigai atmeta Vokietijos sinodą

Gegužės 17 d. Vokietijos vyskupai paskelbė 308 puslapių dokumentą apie jaunesnius kunigus. Tyrime apklausti 847 dvasininkai, įšventinti 2010-2021 m., ir 1 668 seminariją palikę vyrai. Atsakymus pateikė …More
Gegužės 17 d. Vokietijos vyskupai paskelbė 308 puslapių dokumentą apie jaunesnius kunigus.
Tyrime apklausti 847 dvasininkai, įšventinti 2010-2021 m., ir 1 668 seminariją palikę vyrai. Atsakymus pateikė 153 kunigai ir 18 buvusių kandidatų. Vidutinis kunigų amžius buvo 37 metai. Daugiau kaip 97 % jų gimė ir užaugo Vokietijoje. Kiek daugiau nei pusė jų turi du ar daugiau brolių ir seserų.
Rezultatai parodė, kad 75,7 proc. kunigų mano, jog [tikrąją] reformą būtų galima pasiekti daugiau dėmesio skiriant liturgijai ir katalikų tikėjimo turiniui. Nedidelė mažuma kunigų (4,6 %) teigė, kad "jokios reformos" nereikia.
Tik 25,7 % kunigų tebemano, kad moterys turėtų būti negaliojančiai įšventinamos į kunigus, ir tik 29,6 % pritaria Kristaus reikalavimo laikytis celibato išdavystei.
Spaudos konferencijoje apklausą atlikęs Matthias Sellmannas sakė, kad akivaizdu, jog jaunesni kunigai nepritaria Vokietijos sinodo prioritetams. Daugumą jaunų kunigų jis apibūdino kaip "atsiribojusius nuo šiuolaikinės […More