lt.news
lt.news
3

Viena: Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnesio plakatų kampanija

Austrijos tradicijų, šeimos ir privačios nuosavybės apsaugos draugija (TFP) pradėjo plakatų kampaniją, kuria siekiama pabrėžti, kad birželis yra Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo. Ši idėja kilo Ruby …More
Austrijos tradicijų, šeimos ir privačios nuosavybės apsaugos draugija (TFP) pradėjo plakatų kampaniją, kuria siekiama pabrėžti, kad birželis yra Švenčiausiosios Jėzaus Širdies mėnuo.
Ši idėja kilo Ruby Galatolo, kurią 2023 m. birželio mėn. šokiravo homoseksualizmo propaganda viename Floridos prekybos centre. Ji pradėjo plakatų kampaniją, kuri greitai išplito po JAV.
Austrijos TFP priėmė šią kampaniją ir trijuose miestuose - Vienoje, Sankt Peltene ir Lince - parodė Švenčiausiosios Jėzaus Širdies atvaizdus.
Ant plakato užrašyta eilutė: "Birželio mėnuo skirtas Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai!
Austrijos federacinė žemė Tirolis dedikuojama Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai.
AI vertimas
lt.news
3

Kanoninis procesas išteisina įkalintą kunigą

Dieną prieš Kristaus Kūčias Toledo arkivyskupija (Ispanija) paskelbė pareiškimą apie kunigą José Luis Galán, kuris 2021 m. buvo nuteistas aštuoneriems (!) metams kalėjimo už "prievartą prieš paauglę …More
Dieną prieš Kristaus Kūčias Toledo arkivyskupija (Ispanija) paskelbė pareiškimą apie kunigą José Luis Galán, kuris 2021 m. buvo nuteistas aštuoneriems (!) metams kalėjimo už "prievartą prieš paauglę mergaitę", kurios motina liudijo prieš savo dukrą.
Pareiškime sakoma, kad byla buvo perduota Apaštališkosios nunciatūros Ispanijoje Rotos tribunolui.
2021 m. lapkričio 2 d., pasibaigus tyrimui, Tribunolas nustatė, kad nepakanka įrodymų, ir išteisino kunigą Galáną dėl kaltinimų. Nuosprendį patvirtino Tikėjimo doktrinos dikasterija.
Kyla klausimas, kodėl arkivyskupija taip ilgai delsė paskelbti šį nuosprendį.
Vaizdas: Europa Press, AI vertimas
lt.news
4

FSSPX: Buvusiam viršininkui skirta laisvės atėmimo bausmė

Gapo (Prancūzija) teismas 58 metų tėvą Arnaud Rostandą nuteisė "fiksuota dvylikos mėnesių laisvės atėmimo bausme, atidedant įkalinimą". Balandžio mėn. jis pripažino savo kaltę dėl septynių nepilnamečių …More
Gapo (Prancūzija) teismas 58 metų tėvą Arnaud Rostandą nuteisė "fiksuota dvylikos mėnesių laisvės atėmimo bausme, atidedant įkalinimą".
Balandžio mėn. jis pripažino savo kaltę dėl septynių nepilnamečių vyriškos lyties asmenų tvirkinimo Prancūzijoje, Ispanijoje ir Šveicarijoje 2002-2018 m.
Pagal Prancūzijos įstatymus kaltinamajam gali būti paskirta pakeista bausmė, jei ji neviršija vienerių metų. Tokiu atveju nuteistasis nepateks į kalėjimą, bet galės atlikti bausmę kita forma: elektronine apyranke, pusiau laisvėje arba paleidžiant į laisvę dirbti.
Rostandui taip pat teks ketverius metus vykdyti socialinę-teisinę priežiūrą ir psichiatrinį gydymą bei sumokėti kompensaciją savo aukoms.
Jis yra buvęs Kanados apygardos (2006-2008 m.) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (2008-2014 m.) viršininkas.
FSSPX pranešime spaudai rašė, kad 2014 m. "atkreipus dėmesį į dviprasmiškas ir netinkamas nuostatas", Rostando vyresnieji nušalino jį nuo apaštalavimo ir "be jokios atsakomybės bei atitinkamos drausminės …More
lt.news
4

Papa Frociesco "Pažįsta daug gerų šventų homoseksualių seminaristų ir kunigų"

Birželio 12 d. Pranciškus priėmė homoseksualų aktyvistą Jamesą Martiną, savo bičiulį jėzuitą, ir surengė valandos trukmės susitikimą Casa Santa Marta. Po jo homoseksualų aktyvistas parašė Twitter.com:…More
Birželio 12 d. Pranciškus priėmė homoseksualų aktyvistą Jamesą Martiną, savo bičiulį jėzuitą, ir surengė valandos trukmės susitikimą Casa Santa Marta.
Po jo homoseksualų aktyvistas parašė Twitter.com: "Šventasis Tėvas sakė, kad pažįsta daug gerų, šventų ir celibate gyvenančių klierikų ir kunigų, turinčių homoseksualių polinkių.
Pasak Martino, Pranciškus taip pat "patvirtino" savo homoseksualų aktyvumą ir "parodė savo atvirumą bei meilę" tiems, kurie be atgailos praktikuoja homoseksualią nuodėmę.
AI vertimas
lt.news
5

JAV vyskupai: Pranciškus yra autoritarinis, negailestingas skirstytojas

Francis Maier, buvusio Filadelfijos arkivyskupo monsinjoro Charleso Chaputo ilgametis padėjėjas, išleido knygą "Tikros išpažintys: "Tikėjimo balsai iš gyvenimo Bažnyčioje". Joje pateikiami interviu su …More
Francis Maier, buvusio Filadelfijos arkivyskupo monsinjoro Charleso Chaputo ilgametis padėjėjas, išleido knygą "Tikros išpažintys: "Tikėjimo balsai iš gyvenimo Bažnyčioje".
Joje pateikiami interviu su JAV vyskupais, kurie, žinoma, turi likti anonimiški.
Vienas vyskupas sako Maieriui, kad "popiežius turėtų būti Bažnyčios vienybės principas; vietoj to Pranciškus skatina dviprasmiškumą, kuris maitina susiskaldymą" (NcrOnline.org, birželio 10 d.).
Kitas vyskupas sakė apie Pranciškų: Pranciškus: "Jo antipatija Jungtinėms Valstijoms ir jų vyskupams yra akivaizdi ir nepagrįsta. Jo būdas yra autoritarinis. Ir tai atskleidžia, kad per jo kadenciją į šią vyskupiją neatvyko nė vienas Pranciškaus įkvėptas seminaristas. Spaudžiamajai Bažnyčiai reikia geresnių dalykų."
Trečiasis vyskupas Pranciškui priskiria nuopelnus už tai, kad jis neva "reformavo" Vatikano finansus: "Manau, kad jo valdymo būdas iš tikrųjų yra gana negailestingas. Jis silpnina popiežiaus tarnybos autoritetą".
"Atrodo, kad Pranciškus …More
lt.news
3

Pranciškus mažina santykius su laisvąja spauda

Vatikanas nusprendė dar labiau sugriežtinti Vatikane akredituotų žurnalistų kontrolę, praneša IlMessagero.it (birželio 9 d.). Taip siekiama užtikrinti "tam tikrą budrumą" prieš nepatogius Pranciškaus …More
Vatikanas nusprendė dar labiau sugriežtinti Vatikane akredituotų žurnalistų kontrolę, praneša IlMessagero.it (birželio 9 d.).
Taip siekiama užtikrinti "tam tikrą budrumą" prieš nepatogius Pranciškaus pasisakymus, nors oligarchų žiniasklaidos aktyvistai daro viską, kad apsaugotų Pranciškų nuo kritikos.
Nuo šiol Apaštališkuosiuose rūmuose vykstančių audiencijų su grupėmis garso įrašai, anksčiau tiesiogiai transliuoti spaudos salėje, nebebus prieinami. Iš anksto parengtų kalbų taip pat nebebus galima perskaityti.
Kaip ir anksčiau, bus prieinamos tik nuobodžios trečiadienio audiencijų katechezės ir Viešpaties angelo malda.
Jau dabar yra nemažai apribojimų, kurie būtų buvę neįsivaizduojami Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI laikais, pavyzdžiui, draudimas per valstybių vadovų vizitus leisti tarptautinius spaudos pulus.
Taip pat smarkiai kontroliuojami dvariškiai žurnalistai per Pranciškaus interviu lėktuve, kad būtų išvengta tikrų klausimų.
Kritiškai nusiteikę žurnalistai laikomi atokiau, o …More
lt.news
6

Popiežius Frociesco Vatikane jaučiamas "homoseksualų kvapas"

Bažnyčioje yra "ideologijų pavojus", - sakė Pranciškus, kuris pats yra labai ideologiškas, birželio 11 d. per susitikimą su 200 Romos kunigų Saleziečių universitete Romoje. Pagal ankstesnį pranešimą …More
Bažnyčioje yra "ideologijų pavojus", - sakė Pranciškus, kuris pats yra labai ideologiškas, birželio 11 d. per susitikimą su 200 Romos kunigų Saleziečių universitete Romoje.
Pagal ankstesnį pranešimą buvo laukiama 500 kunigų. Tačiau ne paslaptis, kad Romos dvasininkija pavargo nuo Pranciškaus nesąmonių.
Ansa.it praneša, kad P. Bergoglio kelis kartus grįžo prie jam labai artimos homoseksualumo temos.
Jis trimitavo, kad "Vatikane tvyro pederastijos atmosfera", vėl pavartodamas itališką terminą "frociaggine" [=pederastija] - tarp normalių žmonių nevartojamą posakį.
Kartu jis sakė, kad "jei berniukas turi polinkį į homoseksualumą, geriau neleisti jo į seminariją: jie yra geri berniukai, bet su tokiu polinkiu geriau ne". Tad kodėl homoseksualios nuodėmės ("frociaggine") kvapas persmelkia Vatikaną, iš kurio Pranciškus išvaro visus, kas jam nepatinka?
Kaip ir anksčiau, Pranciškus rekomendavo kunigą Lorenzo Milani, kairiųjų pažiūrų homoseksualą, turintį pederastinių fantazijų. Vakar Bergoglio …More
lt.news
10

Martinas Mosebachas: Katalikų menas rodo lėles be akių

Bažnyčia klydo nematydama "jokio pavojaus sekuliarizuotame mene", rašo vokiečių rašytojas Martinas Mosebachas (Communio, 2024 m. birželis). Pasak Mosebacho, po vadinamojo "Apšvietos" menininkai atsisakė …More
Bažnyčia klydo nematydama "jokio pavojaus sekuliarizuotame mene", rašo vokiečių rašytojas Martinas Mosebachas (Communio, 2024 m. birželis).
Pasak Mosebacho, po vadinamojo "Apšvietos" menininkai atsisakė mokymų, kaip tapyti sakralinį meną, ir atsisakė laikytis sakralinio meno tradicijos. Jie "priėmė teologiją, kuri Evangeliją ištirpdė abstrakčioje filosofinėje ar pasaulietinėje politinėje plotmėje".
Toks menas atitiko "Bažnyčią, kuri vis labiau artėjo prie areliginės dvasios". Tuo tarpu daugeliui menininkų [ir dvasininkų] net kryžius tapo "per daug įkyrus" ir "pernelyg bauginančiai kvepia krauju ir auka".
Mosebachas atkreipia dėmesį į pagrindinę problemą: dvasininkai nebežino, kaip bendrauti su Jėzumi Kristumi, antruoju Trejybės asmeniu.
Jei daugelis vyskupų ir kunigų nežino, kaip elgtis su Bažnyčios tradicija, ypač su ankstyvosios krikščionybės noru perduoti autentišką Jėzaus atvaizdą, "kaip galima tikėtis iš menininkų ko nors kito, išskyrus silpnai nupieštus lavonus ar priešais kryžius …More
lt.news
7

Indija: Kunigai, švenčiantys nugara į Dievą, ekskomunikuoti

Ernakulam-Angamaly (Indija) sirų-malabarų apeigų arkivyskupas, 68 m., Rafaelis Thattilas paskelbė ultimatumą (liepos 3 d.) ir liepė savo kunigams priimti liturginį kompromisą arba būti ekskomunikuotiems. …More
Ernakulam-Angamaly (Indija) sirų-malabarų apeigų arkivyskupas, 68 m., Rafaelis Thattilas paskelbė ultimatumą (liepos 3 d.) ir liepė savo kunigams priimti liturginį kompromisą arba būti ekskomunikuotiems.
Tai naujausias įvykis užsitęsusiame aštriame liturginiame ginče, kuris paaštrėjo po to, kai Syro-Malabarų apeigų sinodas 2021 m. nusprendė įvesti vieną liturgiją.
Kompromisas reikalauja, kad Žodžio liturgija būtų rengiama stebint žmonėms, o Eucharistinė auka būtų švenčiama Dievo akivaizdoje.
Reformos priešininkai nori, kad visai liturgijai būtų vadovaujama žiūrint į žmones, kaip neteisėtai buvo daroma 50 metų. Jie paskelbė, kad ultimatumo nesilaikys, praneša UcaNews.com.
Jie netgi pasiūlė atsiskirti nuo arkivyskupijos ir toje pačioje teritorijoje įsteigti naują prelatūrą, susijusią su Roma.
Pasauliečiams, kurie nuo liepos 4 d. dalyvaus Eucharistijoje, švenčiamoje ne pagal kompromisą, grasinama, kad jie neįvykdys savo sekmadieninės pareigos.
Visos kitos 34 sirų-malabarų apeigų vyskupijos …More
lt.news
3

Sidnėjaus arkivyskupas perspėja dėl "teisinio karo" prieš krikščionis

Sidnėjaus arkivyskupas monsinjoras Anthony Fisheris įspėjo apie laipsnišką religijos laisvės nykimą Australijos sveikatos apsaugos, švietimo ir kitose visuomenės srityse. Kalbėdamas portalui …More
Sidnėjaus arkivyskupas monsinjoras Anthony Fisheris įspėjo apie laipsnišką religijos laisvės nykimą Australijos sveikatos apsaugos, švietimo ir kitose visuomenės srityse.
Kalbėdamas portalui CatholicNewsAgency.com (birželio 10 d.), A. Fisheris atkreipė dėmesį į teisinės sistemos instrumentalizavimą siekiant pakenkti priešui ("lawfare") ir "daugybę kitų pavyzdžių, kai mūsų federalinė ir valstijų vyriausybės imasi religijai priešiškų teisėkūros ar politikos priemonių".
Pastaraisiais metais šis procesas gerokai paspartėjo, o režimas netgi nusitaikė į tylią maldą viešose vietose.
"Žvelgdami į gyvybės klausimus, pastaraisiais metais matome visišką abortų dekriminalizavimą, o kai kuriose valstijose reikalaujama, kad sąžinės prieštaravimų turintys medikai vis tiek nukreiptų pacientę pas abortą atliekantį gydytoją."
Abortams suteikta "ypatinga apsauga, o daugelyje valstijų net tyli malda 500 pėdų (150 metrų) atstumu nuo abortų klinikos dabar laikoma nusikaltimu".
"Kitoje gyvenimo pusėje taip …More
lt.news
4

Netikras komikas Pranciškaus akivaizdoje vaikams sako, kad "yra tik dangus"

Gegužės 26 d. Vatikane pirmą kartą minint Pasaulinę vaikų gynimo dieną italų komikas Roberto Benigni, dalyvaujant popiežiui Pranciškui, melavo apie amžinybę. "Negaliu meluoti Jo Šventenybės akivaizdoje …More
Gegužės 26 d. Vatikane pirmą kartą minint Pasaulinę vaikų gynimo dieną italų komikas Roberto Benigni, dalyvaujant popiežiui Pranciškui, melavo apie amžinybę.
"Negaliu meluoti Jo Šventenybės akivaizdoje, - apsimetė Benigni, - neverskite manęs meluoti popiežiaus akivaizdoje, nes vėliau, kai mirsiu, stovėsiu ten su šventuoju Petru ir jis man pasakys: 'O, Benigni, tu melavai popiežiaus akivaizdoje. O dabar turiu tave pasiųsti į pragarą arba skaistyklą: 50 metų! Mamma mia! Koks šokas!"
"Bet aš visada galvoju, kad kai mirsiu, stovėsiu prie dangaus vartų, kur manęs laukia teisėjas šventasis Petras, ir visada tikiuosi, kad jis duos man skraistę ir mane paleis: Benigni, neversk manęs dar kartą galvoti - eik! Visada to tikiuosi".
"Bet jūs visi nebijokite, nes nėra nei pragaro, nei skaistyklos. Yra tik dangus, ten, kur jūs dabar esate, vaikystės, jaunystės, pilnos svajonių karalystė".
AI vertimas
lt.news
4

Vandalizmas? Lenkijos koplyčia ištepta krauju

Gegužės 29 d. Gniezno arkivyskupas ir Lenkijos primas monsinjoras Wojciechas Polakas pašventino Brangiausiojo Kraujo koplyčią Mieścisko mieste. Prie įėjimo į koplyčią raudonais dažais, kurie atrodo …More
Gegužės 29 d. Gniezno arkivyskupas ir Lenkijos primas monsinjoras Wojciechas Polakas pašventino Brangiausiojo Kraujo koplyčią Mieścisko mieste.
Prie įėjimo į koplyčią raudonais dažais, kurie atrodo kaip kraujo purslai, vaizduojamas "Kristaus kraujas". Paprastas, normalus stebėtojas tai laikytų vandalizmo aktu, kaip pažymėjo lenkų Gloria.tv vartotojai.
Šventykloje yra dar viena freska, vaizduojanti paskerstą avinėlį, ant kurio purškiamas kraujas. Šios antrosios dėmės forma vaizduoja pasaulio žemėlapį.
AI vertimas
lt.news
6

Nėra plano B. Tai, ko niekada nenorėjote žinoti apie Gloria.tv

Kaip ir visi kiti, "Gloria.tv" prisimena keistus metus - ne tik blogąja prasme. Kasdien vis dažniau matome, kaip visomis kalbomis kalbantys žmonės registruojasi ir skelbia savo turinį. Gloria.tv ypatinga …More
Kaip ir visi kiti, "Gloria.tv" prisimena keistus metus - ne tik blogąja prasme. Kasdien vis dažniau matome, kaip visomis kalbomis kalbantys žmonės registruojasi ir skelbia savo turinį.
Gloria.tv ypatinga tuo, kad tai nėra dar viena redakcinė krikščioniškų naujienų svetainė, nurodanti kitiems, ką galvoti. Tai socialinis tinklas, suteikiantis galių patiems tikintiesiems. Kiekvienas gali prisidėti. Žmonės gali rašyti, kalbėtis, mėgsta, skaityti, bendrauti, užmegzti draugystę (net žinome keletą tokių, kurie susituokė per Gloria.tv) arba nesutikti su teologiniais oponentais.
Kai 2007 m. pradėjome Gloria.tv veiklą, nepaisėme ekonominių tiesų, kad toks projektas bus labai brangus (mūsų standartais). Tačiau žinojome, kad, turėdami pakankamai laiko, galėsime patys sukurti programinę įrangą ir pasirūpinti didelei socialinei žiniasklaidai reikalinga technine įranga. Neįperkama? ... nesvarbu. Dievas ir mūsų naudotojai, draugai ir šeima kaip nors pasirūpintų.
Tiesiog nekreipėme dėmesio į tai, kad be …More
lt.news
4

Prancūzija: Nuo vieno iki nulio už Dievo Motiną

1945 m. Prancūzijos turistiniame kurorte La Flotte-en-Ré, esančiame Atlanto vandenyno pakrantėje, viena šeima pastatė Dievo Motinos statulą po to, kai jų tėvas ir sūnus saugiai grįžo iš Antrojo …More
1945 m. Prancūzijos turistiniame kurorte La Flotte-en-Ré, esančiame Atlanto vandenyno pakrantėje, viena šeima pastatė Dievo Motinos statulą po to, kai jų tėvas ir sūnus saugiai grįžo iš Antrojo pasaulinio karo.
Pirmiausia statula buvo pastatyta privačiame sode. 1983 m. ji buvo perduota miesto tarybai ir pastatyta dabartinėje vietoje.
2020 m. statulą sunaikino vairuotojas, tačiau savivaldybė ją atstatė.
Tuomet Bažnyčios nekentėjų grupė, pasivadinusi "La Libre Pensée" ("Laisva mintis"), padavė miestą į teismą, remdamasi pasenusiu 1905 m. įstatymu, draudžiančiu religinius simbolius viešosiose erdvėse (jokios "laisvos minties").
Poitiers (Prancūzija) administracinis teismas įsakė nugriauti gražiąją statulą "vardan sekuliarizmo". Terminas "sekuliarizmas" yra neapykantos religijai eufemizmas.
Bažnyčios nekentėjai trejus metus kovojo, kad Dievo Motina būtų pašalinta. Laimėję jie pralaimėjo.
Praėjusį penktadienį statula buvo vėl pastatyta vos už kelių žingsnių nuo ankstesnio pjedestalo. Šį …More

Kitas dokumentas: Ar popiežius Pranciškus jaučiasi vienišas?

Kardinolas Kochas (ekumenizmas) ir kardinolas Grechas (ekssinodas) kitą ketvirtadienį pristatys "studijų dokumentą" apie popiežystę. Jis vadinasi "Romos vyskupas - primatas ir sinodalumas ekumeninėse …More
Kardinolas Kochas (ekumenizmas) ir kardinolas Grechas (ekssinodas) kitą ketvirtadienį pristatys "studijų dokumentą" apie popiežystę.
Jis vadinasi "Romos vyskupas - primatas ir sinodalumas ekumeninėse diskusijose ir atsakymai į encikliką Ut unum sint". Įsidėmėtinas Pranciškaus selektyvus Jono Pauliaus II enciklikų naudojimas.
Enciklikoje Ut unum sint (1995) Jonas Paulius II pakvietė schizmatinių ir eretiškų bendruomenių vadovus ir teologus dialogui apie tai, kaip naujai vykdoma popiežiaus tarnystė galėtų pasitarnauti vienybės su schizmatikais ir eretikais reikalui.
Pranciškus patvirtino "studijų dokumentą". Pasak Vokietijos vyskupų propagandos agentūros KNA.de, jame kalbama apie popiežiaus primatą ir [pseudo]sinodalumą.
Remiantis Jono Pauliaus II pavyzdžiu, dokumente siūloma "atnaujinta popiežiaus tarnystės forma, kurią galėtų pripažinti ir kitos Bažnyčios". Popiežius turėtų reguliariai susitikti pasitarti su kitais patriarchais ir Bažnyčių vadovais [visi jie yra schizmatiški, eretiški …More

Ačiū Trudeau! Kanadoje sudeginta dar viena bažnyčia

Birželio 9 d. gaisras visiškai sunaikino vakarų Toronte esančią anglikonų bažnyčią "St Anne's". 124 metų senumo bažnyčioje buvo ankstyvieji trijų "Septynių grupės" dailininkų paveikslai, įrengti …More
Birželio 9 d. gaisras visiškai sunaikino vakarų Toronte esančią anglikonų bažnyčią "St Anne's".
124 metų senumo bažnyčioje buvo ankstyvieji trijų "Septynių grupės" dailininkų paveikslai, įrengti bažnyčioje 1920-aisiais. Bažnyčia buvo užrakinta, viduje niekas nebuvo.
Septynių dailininkų grupė (Group of Seven) buvo Kanados peizažistų kolektyvas, veikęs 1920-1933 m. ir garsėjęs įspūdingais ir ryškiais Kanados laukinės gamtos vaizdais. Jų darbai suvaidino lemiamą vaidmenį kuriant savitą Kanados meno stilių ir paliko ilgalaikį palikimą šalies kultūros pavelde.
Po salono socialisto Justino Trudeau (Džastino Trido) ir žiniasklaidos šmeižikiškų kaltinimų, kad Katalikų bažnyčia prieš šimtmetį vykdė "masines indėnų vaikų žudynes", beveik šimtas bažnyčių visoje Kanadoje buvo sudegintos arba nuniokotos, nors nuo pat pradžių buvo aišku, o atlikus kasinėjimus pasitvirtino, kad visa tai buvo akivaizdus melas.
AI vertimas

Kardinolas Mülleris: Moterų įšventinimas neįmanomas

"Moteris negali būti įšventinta į kunigus. Tai sakramentiniu požiūriu neįmanoma", - sakė kardinolas Gerhardas Ludwigas Mülleris portalui Kath.ch (birželio 7 d.). Jis paaiškino, kad Kristus apaštalais …More
"Moteris negali būti įšventinta į kunigus. Tai sakramentiniu požiūriu neįmanoma", - sakė kardinolas Gerhardas Ludwigas Mülleris portalui Kath.ch (birželio 7 d.).
Jis paaiškino, kad Kristus apaštalais pašaukė tik vyrus, o kunigas savo vyriškumu atstovauja Kristui, Bažnyčios, kuri yra jo nuotaka, jaunikiui.
Kai moterys teigia turinčios "pašaukimą", tai yra "klaida", aiškino kardinolas: "Moterys nėra pašauktos į šventuosius šventimus. Tai grynas subjektyvizmas". Kristus įsteigė šį sakramentą tik vyrams ir pats sau neprieštarauja.
Kardinolas Mülleris taip pat pavadino piktnaudžiavimo apgaulę "ideologija", paremta prieš Bažnyčią nukreiptais prietarais: "Statistiškai 95 % vaikų išnaudojimo atvejų [Austrijos duomenimis- 99,7 %] įvyksta šeimos ir jaunimo auklėjimo srityje, kuri neturi nieko bendra su hierarchine-sakramentine Bažnyčios konstitucija ir kunigų celibatu".
Kardinolas įspėja, kad kunigams nereikėtų kelti visuotinių įtarimų. "Senosioms ir naujosioms marksistinėms ideologijoms būdinga …More

Mirė sulaukęs 33 metų: "Žiūrėk, tėti, aš nepasikeičiau, esu tik apsirengęs rudai"

Seseriai Belén de la Cruz buvo 33 metai, kai 2018 m. ji mirė nuo kiaušidžių vėžio karmelitų vienuolyne San Kalixto (Kordoba), Ispanijoje. Prieš prisijungdama prie karmelitų 2005 m., ji studijavo …More
Seseriai Belén de la Cruz buvo 33 metai, kai 2018 m. ji mirė nuo kiaušidžių vėžio karmelitų vienuolyne San Kalixto (Kordoba), Ispanijoje.
Prieš prisijungdama prie karmelitų 2005 m., ji studijavo elitinėje Madrido aukštojoje mokykloje "Colegio Universitario de Estudios Financieros" (CUNEF) ir buvo Andalūzijos golfo čempionė.
Jau vaikystėje jai puikiai sekėsi sportuoti. Ji mėgo važinėti dviračiu, žaisti futbolą ir golfą, tačiau nemėgo varžybų.
Likus mėnesiui iki įstojimo į vienuolyną, ji laimėjo golfo prizą Puerto de Santa Marijoje, tačiau nuotraukoje su visais nugalėtojais jos nebuvo.
Sesers Belén šlovė prasidėjo po jos mirties, ElDebate.com (birželio 5 d.) sakė jos tėvas Estanislao Pery Paredes.
Pvz: Lietingą šeštadienio popietę jos laidotuvėse dalyvavo daugiau nei 600 žmonių. Dauguma jų buvo lauke prie bažnyčios ir sušlapo.
Jai buvo 19 ar 20 metų, kai parašė pirmąjį laišką San Kalikto vienuolyno priorei, kuri jai nebuvo lengva, nes ji buvo tokia jauna. Kai įstojo, jai buvo 21-eri.
More

Nuo tragedijos iki farso: Pranciškus susitinka su antikrikščioniškais klounais

Birželio 14 d. Pranciškus priims 173 daugumai katalikų nežinomas pramogų pasaulio asmenybes, kurios turi geresnių reikalų ir užsiėmimų. Pranciškus, praradęs ryšį su paprastais katalikais, nori "užmegzti …More
Birželio 14 d. Pranciškus priims 173 daugumai katalikų nežinomas pramogų pasaulio asmenybes, kurios turi geresnių reikalų ir užsiėmimų.
Pranciškus, praradęs ryšį su paprastais katalikais, nori "užmegzti ryšį tarp Katalikų Bažnyčios ir komikų". Iš jų 67 yra italai. Tarp laiko švaistytojų yra už abortus pasisakanti Whoopi Goldberg arba šventvagis Stephenas Colbertas ir - labai tinkantis komiksų pasauliui - homoseksualų aktyvistas Jamesas Martinas SJ.
Goldberg, kuri iki 25 metų amžiaus pasidarė daugiau nei penkis abortus, yra homoseksualų ir abortų aktyvistė. Pranciškus ją priėmė spalio mėnesį. Balandžio mėnesį ji teigė, kad abortai "neminimi" Dešimtyje Dievo įsakymų.
2020 m. vasarą Stephenas Colbertas pavaizdavo Jėzų Kristų kaip karikatūrinę figūrą, kad pašieptų viceprezidento Mike'o Pence'o tikėjimą: "Pence'ai, tu turi liautis sakyti, kad politinių idėjų semiesi iš manęs". Ir dar: "Dėl tavęs aš atrodau kaip jeruzalė", - pareiškia karikatūrinis Kristus.
Jis taip pat sakė, kad "šis KOVIDO …More

Šventoji Žemė: Krikščionių persekiojimas stiprėja

Italijos vyskupų laikraštis "Avvenire.it", garsėjantis homoseksualizmo propaganda, rašo apie didėjantį krikščionių persekiojimą Šventojoje Žemėje. Smurtas prieš krikščionis buvo problema jau daugelį …More
Italijos vyskupų laikraštis "Avvenire.it", garsėjantis homoseksualizmo propaganda, rašo apie didėjantį krikščionių persekiojimą Šventojoje Žemėje.
Smurtas prieš krikščionis buvo problema jau daugelį metų, tačiau nuo 2023 m. situacija pablogėjo, Avvenire.it cituoja Federiką Sasso iš Jeruzalės "Rossingo švietimo ir dialogo centro".
Praėjusiais metais užfiksuoti 7 fizinio smurto prieš dvasininkus ar eilinius krikščionių tikinčiuosius atvejai, beveik visi Jeruzalėje, 7 žodinio priekabiavimo atvejai ir apie 30 spjaudymo ant krikščionių dvasininkų atvejų.
Dauguma smurtautojų - jauni "religingi" žydų vyrai, propaguojantys nacionalizmą ir rasizmą.
Sausio 1 d. Jeruzalės anglikonų kapinėse buvo išniekinti kapai.
Pasak Federicos Sasso, daugiau kaip 90 Centro stebimų incidentų "yra tik daug didesnio reiškinio ledkalnio viršūnė". Ypač nukentėjo krikščionys armėnai Jeruzalės senamiestyje ir lenkų vienuolynas.
Vaizdas: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, AI vertimas