Clicks976
POHENIX
18

Papież emeryt ...Psychicznie jednak nadal jest sprawny.

" Fizycznie Papież emeryt jest teraz bardzo słaby. Jego głos stał się tak słaby, że człowiek ledwo może go zrozumieć. Psychicznie jednak nadal jest sprawny. Wciąż prowadzi szeroką notkę, a jego listy, jak zawsze zachęcają intelektualnie. Widzę go tylko na czas." Peter Seewald, maj 2020.
Pełny wywiad:
www.ncregister.com/daily-news/peter-seewalds-…
przeciwherezjom
Ktoś poniżej jest niedołężny i chory... na duszy. Proponuję, by ten ktoś poddał się do dymisji na portalu gloria.tv. Dziękuję.
wacula25wp.pl
MementoMori+++--Quas Primas-A chcę WAM przypomnieć moim oportunistom że jedynym urzędującym w Watykanie papieżem jest Franciszek=Decyzja papieża Benedykta XVI jest uzasadniona zrezygnował ze stanowisko papieża .Ponieważ jest niedołężny i jest chory .W obliczu takiego świata papież poddaje się i wyznaje, że jest słaby. Czyni to z rozbrajającą samoświadomością i w jasnych, prostych słowach .I …More
MementoMori+++--Quas Primas-A chcę WAM przypomnieć moim oportunistom że jedynym urzędującym w Watykanie papieżem jest Franciszek=Decyzja papieża Benedykta XVI jest uzasadniona zrezygnował ze stanowisko papieża .Ponieważ jest niedołężny i jest chory .W obliczu takiego świata papież poddaje się i wyznaje, że jest słaby. Czyni to z rozbrajającą samoświadomością i w jasnych, prostych słowach .I czego się tu jeszcze doszukiwać ?. A NASTĘPNIE powinien natychmiast po rezygnacji udać się do innego klasztoru i modlić się z innymi braćmi w zakonie itd. .Ale NIESTETY pycha jego jest większa i wybrał życie w luksusach na emeryturze i to jest naprawdę .SMUTNE TO?.A w ogóle konklawe źle jest zorganizowane teraz wybierając starych i niedołężnych jak Franciszek itd to też jest PYCHA ich ?. Ale cóż jacy wierni taki papież cieszmy się że gorszego nie mamy.
pmichal
"moim oportunistom?" oponentom raczej... czy tam adwersarzom
przeciwherezjom
Ostatni prawdziwy Papież - Benedykt XVI. Nie wierzcie kłamliwym doniesieniom! Nie słuchajcie kłamców masonów z otoczenia Bergoglio! (Nawet są na glorii - jeden z poniższych komentarz)
Sw.Joanna
Pasterz musi wypełniać polecenie Boże ewangelizowania i nie wolno mu opuścić stada na pastwę krwiożerczych wilków,ani nie wolno mu oddać innym zadania które Pan mu powierzył po to aby" nikt się nie potępił".
Rafał_Ovile
A "które" to owce miałby paść? Te co donosiły na niego?, czy te co mają go w d...?
Sw.Joanna
Ewangelia św Jana 10,11-16.
wacula25wp.pl
A papież Benedykt który zrzekł się stanowiska w stolicy apostolskiej papieża jest bardzo poważnie chory a zwłaszcza jego umysł, a jego dni są policzone. A wrogom kościoła katolickiego taka osoba byłaby najbardziej odpowiednia do kpiny szyderstwa z wiary KK .Dlatego powinien natychmiast po rezygnacji udać się do innego klasztoru itd. .Ale pycha jego jest większa i wybrał życie w luksusach …More
A papież Benedykt który zrzekł się stanowiska w stolicy apostolskiej papieża jest bardzo poważnie chory a zwłaszcza jego umysł, a jego dni są policzone. A wrogom kościoła katolickiego taka osoba byłaby najbardziej odpowiednia do kpiny szyderstwa z wiary KK .Dlatego powinien natychmiast po rezygnacji udać się do innego klasztoru itd. .Ale pycha jego jest większa i wybrał życie w luksusach ogrodów Watykanu.SMUTNE TO?.
Quas Primas
Wacuś, zostaw papieża Benedykta w spokoju i zajmij się sobą, bo jesteś poważnie chory, zwłaszcza twój umysł... Może to twoje dni są policzone???...
-----------------------------------------
wacula25wp.pl

A papież Benedykt który zrzekł się stanowiska w stolicy apostolskiej papieża jest bardzo poważnie chory a zwłaszcza jego umysł, a jego dni są policzone.
MementoMori+++
Jeżeli umysł papieża Benedykta jest chory, to jaki umysł musi być Franciszka ?? Z tego co się orientuje, nie wiem czy dobrze . Papież Benedykt mieszka tam gdzie papież mieszka , a ten drugi chyba gdzieś w jakimś pensjonacie , i nie chciał aby nazywano go papieżem ? Nie mówiąc już o rotary klub i nagrodzenie aborcjonistki orderem
Posoborowe absurdy
Niestety zdradził wiernych przychodząc na "wygodną emeryturkę", nawet jak go zmuszano powinien stanąć pod krzyżem i nie abdykować
Rafał_Ovile
To dobrze zaplanowane zwycięstwo nad heretykami i złem, które zostało czasowo dopuszczone do ujawnienia ich złych zamiarów i końcowej samo-destrukcji (zło prowadzi do unicestwienia). Papież żyje, cierpi i zabezpiecza Kościół przed ważnością decyzji podjętych przez wrogów Kościoła i niszczycieli Jego widzialnej natury. Ostatnie słowo należy do Pana Boga! Więcej wiary, miłości i nadziei!
Weronika-S.
Żaden emeryt !!! Nie ma czegoś takiego w Kościele, to obelga,
Benedykt XVI, papież.
Rafał_Ovile
Oczywiście tytuł zakłamuje rzeczywistość. Papieżem jest Benedykt XVI!
pmichal
To nie jest wcale takie oczywiste, kto jest obecnie papieżem i czy w ogóle kogoś takiego mamy.
Zgadzam się tutaj z ks. Michałem Woźnickim, który również dziwi się sedewakantystom, którzy są przekonani, że papieże posoborowi to z pewnością nie są papieże. Podobnie w 100% przekonani o tym, że Franciszek nie jest papieżem są zwolennicy Marii z Irlandii.
To nie jest takie proste i oczywiste jakby …More
To nie jest wcale takie oczywiste, kto jest obecnie papieżem i czy w ogóle kogoś takiego mamy.
Zgadzam się tutaj z ks. Michałem Woźnickim, który również dziwi się sedewakantystom, którzy są przekonani, że papieże posoborowi to z pewnością nie są papieże. Podobnie w 100% przekonani o tym, że Franciszek nie jest papieżem są zwolennicy Marii z Irlandii.
To nie jest takie proste i oczywiste jakby się co niektórym wydawało...
Osobiście obstaję przy takim stanowisku, że papieże "posoborowi" utracili pewne atrybuty związane z papiestwem (choćby nieomylność, gdyż popierają i promują pewne herezje, które już były odrzucane przez Nieomylne Magisterium)
Wychodzi na to, że najbliżej mi do sedeprywacjonizmu.
Rafał_Ovile
pmichal Nie było też oczywiste jak kiedyś było 3 papieży jednocześnie. 😉 Dlatego po 7 latach warto zacząć rozumieć, a osobiste opinie odrzucić...
pmichal
Warto zacząć rozumieć, że papieże posoborowi na nowo zdefiniowali papiestwo, które za ich rządów przepoczwarzyło się w coś innego niż było.
Ostatnio tutaj przypomniano encyklikę JPII Ut unum sint.
JPII, czy też ktoś w jego imieniu (obstawiam, że kard. Ratzinger maczał w tym palce) określił tam oczywiście niejasno, kim jest papież, jakie ma zadania. Okazuje się, że papież ma za obopólną zgodą (…More
Warto zacząć rozumieć, że papieże posoborowi na nowo zdefiniowali papiestwo, które za ich rządów przepoczwarzyło się w coś innego niż było.
Ostatnio tutaj przypomniano encyklikę JPII Ut unum sint.
JPII, czy też ktoś w jego imieniu (obstawiam, że kard. Ratzinger maczał w tym palce) określił tam oczywiście niejasno, kim jest papież, jakie ma zadania. Okazuje się, że papież ma za obopólną zgodą (heretyka oraz katolika?) miarkować między nimi nieporozumienia na drodze do jedności.
Ma zatem robić za takiego gluta, który łączy rzeczy niepasujące do siebie, sprzeczne.
Ma być hermeneutykiem naciągania...