wacula25@wp.pl
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

Mieszanie WIARY Z POLITYKO nigdy nie będzie miłe BOGU
wacula25@wp.pl

Czy odmawianie współżycia mężowi to grzech? | Pogromcy KatoMitów #4

No a oddanie się mężowi nie jest grzechem a radością .Niech mąż oddaje powinność małżeńską żonie, a żona mężowi i gra?
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

TU BARDZO MĄDRZE abp.Gądecki wyjaśnia i jego słuchajcie a nie internetowe dyrdymałki i bzdury zasłyszane z sekt
wacula25@wp.pl

Ambasador USA w Polsce atakuje polskie władze za krytykę TVN

Mówiąc krótko: albo jesteśmy razem, albo nie będzie nas w ogóle . UE i USA przyjaciółmi i partnerami,a wy jak myślicie inaczej tak jak putin
wacula25@wp.pl

Nawrócenie Ratisbonne’a

Jak Żyd nawrócił się na wiarę w Chrystusa – świadectwo i

Stał się nowym człowiekiem
Patrząc na witraż przedstawiający ewangeliczną scenę uciszenia burzy przez Jezusa, Charlie odczuł wielkie pragnienie, aby uwierzyć z taką samą pewnością i mocą jak ci, którzy tu przychodzą, modlą się i wierzą, że Chrystus rzeczywiście istnieje, że umarł i zmartwychwstał, a Jego słowa zapisane w Ewangelii są …
More
Jak Żyd nawrócił się na wiarę w Chrystusa – świadectwo i

Stał się nowym człowiekiem
Patrząc na witraż przedstawiający ewangeliczną scenę uciszenia burzy przez Jezusa, Charlie odczuł wielkie pragnienie, aby uwierzyć z taką samą pewnością i mocą jak ci, którzy tu przychodzą, modlą się i wierzą, że Chrystus rzeczywiście istnieje, że umarł i zmartwychwstał, a Jego słowa zapisane w Ewangelii są prawdziwe.

Przyszła mu wtedy myśl, że gdyby to wszystko było prawdą, wtedy ludzkie życie, cierpienie i śmierć miałyby sens, a prawda o Chrystusie byłaby źródłem niezniszczalnego szczęścia.

To jednak wydawało mu się zbyt cudowne i nierealne, żeby było prawdą. Charlie uznał, że ma do czynienia z ułudą, oszustwem i kłamstwem. Gdy tak rozmyślał, nagle usłyszał bardzo wyraźnie słowa, które wprawiły go w osłupienie:

„Oczywiście, że to jest prawda. Chrystus jest Bogiem, który zstąpił na ziemię i stał się prawdziwym człowiekiem. Słowa Ewangelii są prawdą”.

Pod wpływem tych słów Charlie padł na kolana i zaczął żarliwie się modlić i dziękować. Spływała na niego łaska miłosiernej miłości Boga, która leczyła jego poranione wnętrze.

Było to mistyczne doświadczenie obecności Boga, pewności Jego istnienia, czułej opieki oraz nieskończonego miłosierdzia.

Od tego momentu, jak sam napisał, historia jego życia nabrała nowej duchowej jakości, którą trudno opisać ludzkimi słowami, ponieważ dotyczy ona poznania miłości Chrystusa przewyższającej wszelką wiedzę (por. Ef 3,19).

To mistyczne doświadczenie przemieniło cały dotychczasowy system wartości mężczyzny. Charlie klęczał i dziękował za to, że sam Pan przybył mu na ratunek i osobiście powiedział mu, że Chrystus jest Bogiem.

Podczas tej modlitwy Bóg dokonał głębokiej przemiany w jego życiu duchowym i intelektualnym. Charlie stał się nowym człowiekiem. To było powtórne, duchowe narodzenie, o którym mówi Chrystus:
„Trzeba wam się powtórnie narodzić” (J 3,7),
a św. Paweł pisze:
„Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5,17).

Charlie przeżywał nieopisaną duchową radość i wdzięczność za ten niczym nie zasłużony dar nawrócenia. Od tego dnia osoba naszego Pana Jezusa Chrystusa stała się dla niego wszystkim, największym Skarbem, za który był gotów oddać życie. Po upływie wielu lat Charlie tak pisał:

„Słowa »Jezus Chrystus« wydzielały nieopisany aromat, słodycz, której nic nie może się równać. Dźwięk tych słów po dziś dzień napełnia mnie dziwną, niewyrażalną radością, która, czuję, nie pochodzi z tego świata.

Od chwili mojego chrztu i Pierwszej Komunii Świętej posiadłem szczęście, którego nie oddałbym za nic w świecie. Dało mi ono pokój duszy i czystość oglądu, jakiej nie uważałem za możliwą w tym życiu, »pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł« (Flp 4,7)”.

Chrzest św.
Charlie z wielką gorliwością przez sześć miesięcy przygotowywał się do przyjęcia sakramentu chrztu św. Ochrzcił się 18 marca 1933 roku w kościele jezuitów pw. św. Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku.

Wspominając to wielkie wydarzenie, Charlie podkreślił, jak wielkim darem i łaską jest chrzest św. Pisał, że przez ten sakrament człowiek

„staje się członkiem Mistycznego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół katolicki. Bez Życia, jakim jest Chrystus, nie ma życia wiecznego. Zostaliśmy stworzeni, aby osiągnąć niebo”.

Po nawróceniu najważniejszym celem życia dla Charliego stała się codzienna, wielogodzinna modlitwa kontemplacyjna, której ukoronowaniem była Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzielił się z innymi radością wiary oraz wypełniał wolę Boga.

Pisał:
„Stałem się katolikiem, aby iść najprostszą drogą do nieba, być szczęśliwym nie przez marne kilka lat, lecz przez całą wieczność. Aby pewnego dnia uczestniczyć w radości aniołów i świętych w świecie przyszłym. Łaska nawrócenia prowadzi do szczęścia, jakiego tu i teraz nie możemy sobie wyobrazić”.

Po swoim nawróceniu Charlie zamieszkał, jako człowiek świecki, we wspólnocie zakonnej księży jezuitów w Nowym Jorku. Właśnie tam spędził większość swojego długiego życia. Zmarł w wieku 99 lat, w 1998 roku.

Był człowiekiem głębokiej modlitwy, kontemplacji i umartwienia. Spisywał swoje natchnienia, medytacje i przemyślenia.
Kościół katolicki daje nam samego Boga

Charlie uważał, że bycie katolikiem jest szczególną łaską Boga. Jezus Chrystus uzdalnia wszystkich, którzy poprzez chrzest stali się członkami Jego Mistycznego Ciała, aby mieli w sobie Jego życie i miłość.

Pan Jezus nieustannie udziela nam swojego życia i miłości w codziennej modlitwie oraz w sakramentach pokuty i Eucharystii.
wacula25@wp.pl

Ambasador USA w Polsce atakuje polskie władze za krytykę TVN

musimy zdecydować albo jesteśmy przyjaciółmi USA albo nie
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Siula Mądre słowa piszesz Dlatego tak się dzieje bo ludzie odchodzą od Boga!
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Verba Veritatis Zapamiętaj mój drogi jedno to co,co Bóg uczynił święte . TO KONIEC MYŚLENIA LUDZKIEGO na ziemi NA WIEKI WIEKÓW AMEN nic a nic marnemu człowiekowi do tegooooooo pytasz -[Jak to możliwe, że zamiast w KK LEPIEJ.... jest coraz GORZEJ??]-- Hmm morzesz mój drogi pytać i jeszcze więcej pytać i nie będziesz wiedział tak długo aż duch św. odkryje Ci oczywiście prawdę ukrytą ,a będzie ona …More
Verba Veritatis Zapamiętaj mój drogi jedno to co,co Bóg uczynił święte . TO KONIEC MYŚLENIA LUDZKIEGO na ziemi NA WIEKI WIEKÓW AMEN nic a nic marnemu człowiekowi do tegooooooo pytasz -[Jak to możliwe, że zamiast w KK LEPIEJ.... jest coraz GORZEJ??]-- Hmm morzesz mój drogi pytać i jeszcze więcej pytać i nie będziesz wiedział tak długo aż duch św. odkryje Ci oczywiście prawdę ukrytą ,a będzie ona ukryta tak długo aż zaczniesz przyjmować sakrament św. STALE dasz radę?bo wtedy ujrzysz wiele wiele więcej niż myślisz UCZYŃ TOooooooooo
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Verba Veritatis A @borgan Pisze prawdę Bożą .Bo Jan Paweł II ZOSTAŁ ŚWIĘTY i jest św. Karolem w niebie . A Lefebvr i ks.Gregory Hesse nie miał racji w swojej ocenie pontyfikatu JP2 .I nie są świeci .Tak uczynił Bóg ,A TY CO INNEJ WIARY !!
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Szukający PRAWDY A dokładnie piszesz prawdę polską że Jan Paweł II był wielki potężny że nikt nie dorówna mu nawet do dziś
wacula25@wp.pl

Skandaliczne odznaczenie

Pascendis Dominicis Gregis A w tamtych czasach wielu pragnących wiedzy i władzy lepszego życia zapisywali się do różnych organizacji diabelskich jak też i do masonów licząc na lepsze zyski i jutro .Tak jak niedawno do PZPR-ZMS itp. za czasów komunizmu zapierając się Boga przed ludźmi .I Dobry Bóg postawił na drodze Św. Maksymiliana M. Kolbe aby go nawrócić ,czyli za Andrzeja Struga ktoś wyprosił …More
Pascendis Dominicis Gregis A w tamtych czasach wielu pragnących wiedzy i władzy lepszego życia zapisywali się do różnych organizacji diabelskich jak też i do masonów licząc na lepsze zyski i jutro .Tak jak niedawno do PZPR-ZMS itp. za czasów komunizmu zapierając się Boga przed ludźmi .I Dobry Bóg postawił na drodze Św. Maksymiliana M. Kolbe aby go nawrócić ,czyli za Andrzeja Struga ktoś wyprosił ostatnią szansę zbawienia nie wiemy czy z niej skorzystał aby go piekło nie pochłoneło .A wielu na tym świecie ludzie wywyższają tych którym nic się im nie należy ,bo biednych okradają dla swej pychy i władzy nawet duchowni to czynią i to jest b.smutne niestety.
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

predex Czy nie wydaje się tobie że to ty łykasz te głupoty jak bocian żaby pisząc -[żydzi go zamordowali , bo on jest królem , przestraszyli sie jego władzy ]--Czyli żydzi byli w błędzie jak i ty bo nie byli szczepieni jak ty .A przecież sam J.CH. mówił -[Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom itd]…More
predex Czy nie wydaje się tobie że to ty łykasz te głupoty jak bocian żaby pisząc -[żydzi go zamordowali , bo on jest królem , przestraszyli sie jego władzy ]--Czyli żydzi byli w błędzie jak i ty bo nie byli szczepieni jak ty .A przecież sam J.CH. mówił -[Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom itd]==czy tooooo jeszcze ci mało ?
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

predex NO czyż TY złożyłeś śluby wieczyste w sekcie i postarzałeś się i rozum straciłeś .BO TAK TO WYGLĄDA że Jezus ustanowi swoje królestwo tu na ziemi i ty chcesz BOGA OBRAŻAĆ Myślisz podobnie jak sekta świadki jehowych i nie rozumiesz modlitwy OJCZE NASZ który jesteś w niebie przyjdź królestwo Twoje Otóż gdy głębiej się nad tym zastanowimy, to wtedy królestwo niebieskie nie jest czymś absolu…More
predex NO czyż TY złożyłeś śluby wieczyste w sekcie i postarzałeś się i rozum straciłeś .BO TAK TO WYGLĄDA że Jezus ustanowi swoje królestwo tu na ziemi i ty chcesz BOGA OBRAŻAĆ Myślisz podobnie jak sekta świadki jehowych i nie rozumiesz modlitwy OJCZE NASZ który jesteś w niebie przyjdź królestwo Twoje Otóż gdy głębiej się nad tym zastanowimy, to wtedy królestwo niebieskie nie jest czymś absolutnie poza nami. Ale ta Boża rzeczywistość, opisywana przez królestwo, jest obecna w nas w jakiś sposób tajemniczy, ale rzeczywisty i prawdziwy.Oznacza to że każdy chrześcijanin modli się o to, by na Ziemi zapanował Bóg, jego dobroć, pokój, miłość. Prosimy w tej modlitwie o to by świat stał się lepszym miejscem, na podobieństwo Królestwa Bożego.A na potwierdzenie tego EWANGELIA św. potwierdza i mówi---Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem itd.I TU BARDZO MĄDRZE abp.Gądecki wyjaśnia i jego słuchajcie a nie internetowe dyrdymałki i bzdury zasłyszane z sekt
wacula25@wp.pl

Kard. Joseph Zen chce osiąść w klasztorze. „Nie mogę walczyć z papieżem”

I oto prawdziwy kardynał który wie co to jest być sługą Bożym a nie hedonistą .Nie są bez winy ci, którzy dobrowolnie utrzymują Boga z dala od swych serc i myślą jedynie o sobie .A oto hedonizm podniesiony do rangi najwyższego dobra i życia w luksusach tego świata, wolę władzy i pychy swojej .I ostatecznym źródłem nie jest i nie może być człowiek, lecz tylko Bóg, a o tym milczą
wacula25@wp.pl

Minister zdrowia: od szczepienia dziecko nie dostanie autyzmu

Teraz pokażemy kraj naszego sąsiada Ukrainę, w którym kampania Antyszczepionkowa zaczęła się osiem lat temu, a obowiązek szczepień nie był egzekwowany. Efekt jest taki, że dziś chorych na odrę liczy się w tysiącach, a w jednej z ukraińskich miejscowości z powodu tej choroby trzeba było zamknąć szkołę. A pokaże teraz jak poważne mogą być konsekwencje rezygnacji ze szczepień i jak groźną chorobą …More
Teraz pokażemy kraj naszego sąsiada Ukrainę, w którym kampania Antyszczepionkowa zaczęła się osiem lat temu, a obowiązek szczepień nie był egzekwowany. Efekt jest taki, że dziś chorych na odrę liczy się w tysiącach, a w jednej z ukraińskich miejscowości z powodu tej choroby trzeba było zamknąć szkołę. A pokaże teraz jak poważne mogą być konsekwencje rezygnacji ze szczepień i jak groźną chorobą jest odra, która stanowi śmiertelne - w dosłownym tego słowa znaczeniu - zagrożenie.
wacula25@wp.pl

Akty homoseksualne są "nieposłuszne", "nienaturalne" i prowadzą do piekła - kardynał Müller

A u homoseksualistów nigdy nie będzie miłości takiej jak w małżeństwie sakramentalnym i dlatego nie mogą się pobrać (polskie prawo nie uznaje małżeństw osób tej samej płci),tak jak KK.Całe dzieło stworzenia cieszy się swoją celowością. Każda bowiem najmniejsza roślina, drzewo czy zwierze stanowi ważny element w całej konstrukcji świata przyrody, stąd od samego początku Stwórca wiedział, że są …More
A u homoseksualistów nigdy nie będzie miłości takiej jak w małżeństwie sakramentalnym i dlatego nie mogą się pobrać (polskie prawo nie uznaje małżeństw osób tej samej płci),tak jak KK.Całe dzieło stworzenia cieszy się swoją celowością. Każda bowiem najmniejsza roślina, drzewo czy zwierze stanowi ważny element w całej konstrukcji świata przyrody, stąd od samego początku Stwórca wiedział, że są one dobre . Zatem każda rzecz ma swoje zadanie i cel, dla którego została stworzona.PROKREACJA .A homoseksualistów jest odwrotnie zaparcie się PRAWA BOŻEGO samozagłada człowieka ku szyderczej radości diabła
wacula25@wp.pl

Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego - Radio Niepoprawne

Siula Faktycznie masz rację rzeczywiście piękne kazanie i mądre Ta Homilia bardzo piękna i dla mądrych ludzi. EWANGELIA tak mówi Tak masz być człowieku albo goracy albo zimny,letnich wiernych nam nie trzeba. to takie niezwykłe i piękne kazanie,DZIĘKI Ci
wacula25@wp.pl

Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego - Radio Niepoprawne

Siula Moja droga A GDZIE TY tu widzisz protestantyzm w modlitwach ludzi i Zielinskiego ,nie ma ?NAWET gdyby to świadek jechowy był czy islamista-komunista mówił i prosił o modlitwę OJCZE NASZ itd to należy się modlić ZAWSZE .Ponieważ tylko sam duch Boski czyta w duszach każdego człowieka i każdemu da to na co zasłużył i wysłucha innych a drugich nigdy
wacula25@wp.pl

Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego - Radio Niepoprawne

Siula A zgadza się Masz rację i słuszną ale duch Boży pilnuje nas wszystkich, żeby nam było dobrze w wierze KK.PUKI CO trzeba być ostrożnym a Duch Św.działa dalej-jak chce-rozdzielając DARY-TYM-którzy-UWIERZYLI/ nie tym co opowiadają BZDURY - przysłowie- PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"