Marieta Ria
617
NIE POLITIKA, LEŽ KRISTUS V NAJSVÄTEJŠEJ SVIATOSTI JE NÁDEJOU A OBNOVOU CIRKVI A SVETA Ľudstvo upadne do strašného delíria smrti. Bude si myslieť, že je samo sebe rozhodcom, bude bezohľadne šliapať po …More
NIE POLITIKA, LEŽ KRISTUS V NAJSVÄTEJŠEJ SVIATOSTI JE NÁDEJOU A OBNOVOU CIRKVI A SVETA

Ľudstvo upadne do strašného delíria smrti.
Bude si myslieť, že je samo sebe rozhodcom, bude bezohľadne šliapať po všetkom a vrhne sa na Cirkev a vieru ako stádo rozzúrených býkov. Bude hľadať východisko pre svoju morálnu a sociálnu degradáciu a nájde ho v Božej cirkvi.

Bude to veľmi smutný čas, keď bude všetko z ľudského hľadiska stratené! Všetku svoju nádej vkladajú do ľudí, a preto sa smutná stavba ľudskej nádeje bude stále viac rúcať.

Cirkev, masovo opustená národmi, nerozpoznaná novým masovým bludným hnutím, ktoré bude tvrdiť, že dáva poriadok ľudským záležitostiam, nenájde iné východisko ako vo svojom jedinom pravom živote: v Ježišovi v Najsvätejšej sviatosti!
Ó, veľké otázky ľudstva sa nevyriešia ľudskou bystrosťou a rozvahou! Všetko sa rozpadá, všetko sa rozpadlo a Cirkev nájde spásu len vo svojej Sviatosti života.

Ach, je hlúpe posielať kráľovstvám, národom úbohé diplomatické zastúpenie, ktoré neslúži žiadnemu účelu! Je potrebné posielať do štátov, medzi národy, duše zamilované do Ježiša v Najsvätejšej sviatosti, eucharistických objaviteľov, pretože len v Eucharistii sa zjednotí celý svet a v pokoji bude celá zem jedným ovčincom a bude mať jedného pastiera!

Sviatostný Ježiš nesmie byť očiernený, pochovaný a opustený v kostoloch sveta: musí sa stať životom sveta. Kňazi musia byť pretvorení, živiť sa Ježišom vo Sviatosti ako ich pravým životom. Eucharistická obeta sa musí znásobiť a v nej, iba v nej sa uskutoční vznešená jednota sveta! Iba Ježiš vo sviatosti je život!

don Dolindo Ruotolo

Podcasty o. Radovana