uk.news
12

Самознищення: Більшість голландського Синоду хоче дияконій-інвалідів

Десятисторінковий синодальний відгук голландських єпархій був опублікований на початку цього місяця. Після ІІ Ватиканського Собору Нідерланди були "прикладом" імплементації Собору. Сьогодні від колишньої голландської Церкви не залишилося навіть тіні. Єпархія Харлем-Амстердам, наприклад, оголосила у вересні 2022 року, що 60% її церков доведеться закрити протягом п'яти років через зменшення кількості парафіян. Кардинал Вім Ейк зазначив, що вся Утрехтська архиєпархія може складатися лише з 10-15 храмів, в яких ще відправляється Євхаристія, в порівнянні з нинішніми 280. Тепер зрозуміло, що голландські єпархії хочуть продовжувати свій шлях до занепаду. Ось основні пункти їхнього синодального відгуку:

- Створення нових [недійсних] рукопокладених служінь, як для чоловіків, так і для жінок, зосереджених на "місії" [що б це не означало].

- Більш "видима" роль жінок у Церкві в літургії

- Різні форми літургії з головуванням чоловіків і жінок

- Недійсне рукоположення жінок у священство

- "рівне гендерне представництво" та "обов'язковий жіночий дорадчий орган".

- Твердження, що відмінність між духовенством і мирянами створює "нерівність".

- Допуск жінок до дияконії вважається бажаним "більшістю учасників".

- Кілька дискусійних груп закликають "краще піклуватися" про гомосексуалістів і допускати їх до таїнств і церковних функцій.

Ці рецепти десятиліттями використовуються різними протестантськими конфесіями і виявилися ефективним засобом доведення будь-якої релігійної спільноти до розпаду і неактуальності.

Переклад зі штучним інтелектом