m.rekinek
2.9K

KOSZMAR INTELIGENTNYCH PIENIĘDZY. JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO ŻYCIE BEZ GOTÓWKI.

Niezwykle ważne jest, aby każda osoba rozumiała, co będą oznaczać proponowane zmiany w systemie monetarnym. Zmiany, jeśli pozwolą na to, mogą być najbardziej niszczycielskim wydarzeniem w naszym życiu i potencjalnie największym odebraniem wolności we współczesnej historii.

Richard Hall z Rich Planet TV wyprodukował poniższy film wyjaśniający niebezpieczeństwa związane z inteligentnymi pieniędzmi, cyfrową walutą banku centralnego („CBDC”) i usuwaniem gotówki. Każdy musi obejrzeć ten film. Należy go szeroko udostępnić, zwłaszcza tym, którzy uważają, że blockchain jest „prywatny” i „przebije” system, oraz młodszym pokoleniom, które uważają, że gotówka jest lub powinna być przestarzała.Richard Hall: Johnny's Cash i The Smart Money Nightmare, 4 października 2022 (15 min)

Jeśli powyższy film zostanie usunięty z YouTube, możesz go obejrzeć na Bitchute TUTAJ .

Czy jest lepszy sposób na skierowanie świata w kierunku zmian wymaganych, aby „koszmar inteligentnych pieniędzy” zaczął działać, niż kryzys lub seria kryzysów. Czy ostatnie interwencje Banku Anglii mogą wskazywać na taki kryzys? Nie wiemy i nie wiemy, czy wszystko dzieje się zgodnie z planem i z dużym wyprzedzeniem. Ale wiemy, że „nigdy nie pozwoliliby, aby dobry kryzys się zmarnował”. Warto więc odnotować ostatnie i znaczące zaburzenia na rynkach finansowych.

Nie traćmy kontaktu… Twój rząd i Big Tech aktywnie próbują cenzurować informacje zgłaszane przez TheUjawnićsłużyć własnym potrzebom. Zapisz się teraz, aby mieć pewność, że otrzymujesz najnowsze nieocenzurowane wiadomości w Twojej skrzynce odbiorczej…
ADRES E-MAIL
SUBSKRYBUJ

Śledź oficjalny kanał The Exposé na Telegramie tutaj
Dołącz do rozmowy w naszej grupie dyskusyjnej Telegram tutaj


Bank of England interweniuje w celu wygładzenia rynku

Zwrot brytyjskiego rządu w kierunku bodźców fiskalnych – plan przedstawiony przez kanclerza Wielkiej Brytanii Kwasiego Kwartenga – wstrząsnął brytyjskimi rynkami finansowymi. Połączenie ogromnych subsydiów energetycznych i obniżek podatków zaniepokoiło inwestorów, którzy obawiali się, że brytyjski deficyt budżetowy stanie się nie do utrzymania. Rezultatem był bardzo gwałtowny wzrost rentowności obligacji, spadek cen akcji i historyczny spadek wartości funta.

Czytaj więcej: Bank of England interweniuje w celu przywrócenia stabilności finansowej , Deloitte, 5 października 2022 r.

W zjadliwym werdykcie w sprawie planów Wielkiej Brytanii MFW wezwał Kwarteng do „ponownej oceny” planu cięcia podatków, który obejmuje zniesienie najwyższej stawki podatku dochodowego i zniesienie limitu premii dla bankierów, mówiąc, że „będzie” prawdopodobnie zwiększy nierówności”. Wezwał rząd Wielkiej Brytanii do „zapewnienia bardziej ukierunkowanego wsparcia i ponownej oceny środków podatkowych” podczas zbliżającego się ogłoszenia kanclerza.

Krótko po oświadczeniu MFW agencja ratingowa Moody's wydała swój potępiający werdykt , twierdząc, że plan fiskalny może zagrozić wiarygodności kraju w oczach pożyczkodawców, tworząc większe deficyty budżetowe.

Kiedy rząd chce zebrać pieniądze na opłacenie swojego programu wydatków, jedną z taktyk jest emisja obligacji. W Wielkiej Brytanii obligacje rządowe nazywane są „pozłaconymi”. Kiedy rząd Wielkiej Brytanii emituje loszki, pożycza pieniądze od kupującego. Okres kredytowania może wynosić kilka miesięcy lub nawet kilkadziesiąt lat. Obligatariusze otrzymują wypłatę odsetek w okresie życia obligacji i odzyskują swój kapitał po jej zapadalności. Stopa procentowa jest również znana jako „zysk”. Według Stowarzyszenia Przemysłu Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych dzisiejsze rynki obligacji na całym świecie są warte około 100 bilionów funtów . Co trzy miesiące brytyjskie biuro zarządzania długiem („DMO”) publikuje kwartalny przeglądpodsumowujące operacje na rynkach złotowych i pieniężnych w danym kwartale. Najnowszy przegląd kwartalny dotyczy kwietnia – czerwca 2022 r. Pokazuje, że w pierwszym kwartale 2022 r. (kwiecień-czerwiec) 27,5% długu rządu Wielkiej Brytanii było w posiadaniu firm ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych.


United Kingdom Debt Management Office: Przegląd kwartalny kwiecień – czerwiec 2022 , s. 3

26 września Bank Anglii oświadczył , że bardzo uważnie śledzi rozwój sytuacji na rynkach finansowych. W kolejnym ogłoszeniu z 28 września Bank of England („BoE”) poinformował, że podejmuje działania – dokonując tymczasowych zakupów długoterminowych obligacji rządowych Wielkiej Brytanii – w celu przywrócenia uporządkowanych warunków rynkowych.


Sky News: Bank of England podejmuje działania nadzwyczajne, aby uspokoić rynki, 28 września 2022 (6 minut)

Capital Economics powiedział, że kroki BoE pokazują, że „zamierza zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec kryzysowi finansowemu”, ale rynki brytyjskie są „w niebezpiecznej sytuacji”. Nie byłoby wielką niespodzianką, gdyby wkrótce pojawił się kolejny problem na rynkach finansowych”.

Czytaj więcej: Bank Anglii kupi brytyjskie obligacje rządowe w dążeniu do uspokojenia rynków , Politico, 28 września 2022

Funt Sterling Live napisał , że liczne raporty sugerują, że działania Banku Anglii zostały podjęte po tym, jak brytyjskie fundusze emerytalne znalazły się w niebezpieczeństwie po gwałtownych ruchach rentowności na rynkach obligacji skarbowych.

Rynek amerykański jest wrażliwy i był pod wpływem rynku brytyjskiego, napisał Adam Tooze . Rodzi to pytanie o ogólną kruchość światowych rynków długu. W zeszłym tygodniu na rynkach obligacji skarbowych euro, w tym na rynku niemieckich Bundów, przebiegały drgania. „Skurcz na rynku brytyjskim zafalował na całym świecie. UE odczuła wpływ. Podobnie zrobiły Stany Zjednoczone. Jak zauważył jeden z uczestników rynku: „Na początku tygodnia widzieliśmy ruchy na amerykańskich obligacjach skarbowych, które można wytłumaczyć jedynie tym, co dzieje się w Wielkiej Brytanii”.

Profesor Richard A. Werner skomentował swój kanał Telegram:

Aby zwalczyć upadek funta, który jest spowodowany nadmiernym drukowaniem pieniędzy od marca 2020 r. (co odbywa się poprzez skup obligacji), Bank Anglii ogłosił więcej zakupów obligacji – więcej drukowania pieniędzy, kopiowanie nieudanego [Europejskiego Banku Centralnego] Poradnik EBC.

Już wkrótce… Wielka Brytania zgodzi się na powiązanie swojej waluty z dolarem amerykańskim po okazyjnej stawce 1 GBP = 1 USD.

Wtedy wszyscy zwrócą uwagę, kiedy EBC i Szwajcarski Bank Narodowy pójdą w ich ślady (= 1 EUR). Kraje strefy euro nie mają tu nic do powiedzenia, ponieważ zrezygnowały z suwerenności monetarnej na rzecz agencji zagranicznej, która nie podlega żadnemu parlamentowi.

Prof. Richard A. Werner w Telegramie

Czy Bank Anglii działa w izolacji?

Według Tooze'a , znacznie bardziej nago niż w 2020 r., pospieszne interwencje BoE we wrześniu 2022 r. ujawniły siły, które naprawdę napędzają interwencję banku centralnego w obecnej dyspensacji. „Polityka skupu aktywów może wyglądać jak… koordynacja polityki monetarnej z fiskalną. Mogą wyglądać jak imponujące demonstracje siły banków centralnych. Ale w rzeczywistości są to wywołane kryzysem reakcje obronne na spazmy lewarowanych, rynkowych finansów. Stawką nie jest dominacja fiskalna – bank centralny podążający za przykładem wybranego rządu – ale dominacja finansowa”.

Corey Lynn zauważa, że BoE jest jednym z 63 członków Banku Rozrachunków Międzynarodowych („BIS”):

Grupa przestępców zebrała się sto lat temu i zdecydowała, że przejmą władzę nad światem, będą posiadać całą władzę, tworzyć i gromadzić wszystkie pieniądze oraz utrzymywać wszystkich w ciągłym cyklu wirowania, aby ich oszukać. Nie tylko zamierzali go zbudować tak, jak uznali to za stosowne, ale zamierzali zbudować najbardziej wymyślny system zniewolenia, jaki kiedykolwiek widział świat – taki, który da im pełną odporność, pozwoli działać całkowicie poza prawem i zamierzali robić to tak, aby nikt nie zdawał sobie z tego sprawy, dopóki nie było za późno.

Na szczycie wieży z kości słoniowej siedzi BIS, Bank Rozrachunków Międzynarodowych, z immunitetem suwerennym. Podczas wykonywania określonych działań w ramach BIS, immunitet ten rozciąga się na jego członków, którzy składają się z 63 globalnych banków centralnych i władz monetarnych, Systemu Rezerwy Federalnej oraz ubezpieczycieli i systemów płatności za pośrednictwem ich spółek zależnych, które BIS uważa za „systemowo ważne instytucje ”.

Są to grupy mężczyzn i kobiet, które opracowały plan przejęcia globalnej kontroli nad światowymi pieniędzmi i użycia ich przeciwko wszystkim. Spisek rozpoczął się sto lat temu i już minął czas, by udaremnić ich plan.

Pranie z immunitetem: ramy kontroli – część 1 , Corey Lynn, 29 września 2022 r.

Pranie z immunitetem: ramy kontroli – część 1 , Corey Lynn, 29 września 2022 r.

Interwencja Banku Anglii jako część znacznie większego obrazu

Na całym świecie rynki finansowe wyglądają na coraz bardziej zaniepokojone, donosi The Economist :

W Wielkiej Brytanii rentowność obligacji rządowych wzrosła, a funt szterling spadł, co skłoniło Skarb Państwa i Bank Anglii do wydania oświadczeń usiłujących uspokoić rynki. W Japonii rząd interweniował na rynkach walutowych, aby powstrzymać spadek jena po raz pierwszy od 1998 r. W Chinach bank centralny zwiększył rezerwy wymagane dla obrotu walutowego, próbując powstrzymać odpływ waluty. Sednem zamieszania jest nieustanny wzrost amerykańskiego dolara i globalnych stóp procentowych. Na horyzoncie jest niewiele ulgi.

Rynki finansowe wchodzą w niebezpieczną nową fazę , The Economist, 26 września 2022

W klipie z The Solari Report Catherine Austin Fitts , John Titus krótko omawia artykuł The Economist i jego konsekwencje dla świata.

Kliknij na obrazek poniżej, aby obejrzeć film o Rumble .


Rynki finansowe wchodzą w niebezpieczną nową fazę, Catherine Austin Fitts i John Titus, 7 października 2022 (2 min)

Polecany obraz: MFW: CBDC dają większą kontrolę, ale nie rozwiązują każdego problemu


The Smart Money Nightmare: What Life Without Cash Could Mean for You