pl.news
23.4K

Schneider: Wrogowie Kościoła mają Watykan w garści

Biskup Athanasius Schneider odkrył Mszę Rzymską dopiero po Summorum Pontificum (2007), powiedział w rozmowie z @cjm-media oraz Gloria.tv (wywiad nagrany 17 listopada, zapis poniżej).

Powiedział, że w Obrządku Rzymskim "właściwie moja rola sprowadza się do służącego", ponieważ każdy gest jest opisany z niebywałą pieczołowitością.

Jego znajomy, ówczesny Arcybiskup Karagandy, Jan Paweł Lenga, lat 72, wiedział, że Schneider odprawia Mszę Rzymską, ale sam nie przykładał do tego wagi.

Kiedy Lenga odszedł i wrócił do Polski w 2011, jeden z kapłanów zaproponował, że nauczy go, jak odprawiać Mszę. Lenga przystał na propozycję. Po odprawieniu swojej pierwszej Mszy złapał za telefon, zadzwonił do Schneidera i powiedział mu, że różnica pomiędzy Mszą a Eucharystią "jest kolosalna".

Zdaniem Schneidera dążenie Franciszka do zniesienia Mszy jest nierealne. Pomimo obecnych zakazów i nękania, grupy Obrządku Rzymskiego rosną jak grzyby po deszczu, czasami odpowiada za to podziemie.

Z jednej strony Franciszek popiera "różnorodność religii", ale z drugiej zwalcza "różnorodność form liturgicznych" we własnym Kościele, zaznacza Schneider: "To sprzeczność".

Według Schneidera Franciszek nie jest "przeciwny różnorodności", ale "żywi pogardę dla tradycji Kościoła i Mszy odprawianej przez niemalże wszystkich świętych i jego poprzedników." Schneider podkreśla - "Ta pogarda dla tradycji stanowi problem i jest 'niekatolicka'".

W oczach Schneidera Traditionis Custodes to tylko manifest ideologiczny i jego zdaniem długo nie pociągnie, ponieważ przeciwstawia się istocie Kościoła.

Księża mogą zignorować TC, wyjaśnia Schneider "ponieważ jest to nadużycie władzy papieskiej", stoi w sprzeczności z tradycją Kościoła i przypuszcza atak na to, co w Kościele jest najcenniejsze. Franciszek usiłuje zniszczyć coś, co należy do Kościoła uniwersalnego.

W związku z tym na miejscu kapłana Schneider powiedziałby Franciszkowi - "Z całym szacunkiem i miłością dla ciebie i twojego urzędu nie możemy posłuchać Cię w tej kwestii" i dodałby "Tym razem Cię nie posłuchamy, a twoi następcy nas za to wynagrodzą".

Zdaniem Schneidera Kościół przechodzi "głęboki" i "nadzwyczajny kryzys", ponieważ "w Watykanie, w głównej mierze to wrogowie Kościoła rozdają karty".

#newsJyiumqwocd

20:43
CÓRKA MARYI
Augustyn z Hippony
Wrogowie Kościoła, rządzą nim od czasów Jana XXIII, a rządzą przez wielkich destruktorów i zmieniaczy wszystkiego... Tych co wiedzą lepiej od samego Pana Boga i Matki Najświętszej. Wiedzą jaki różaniec odmawiać i czego mu brakowało ( wprowadzając tajemnice "niosące światło"), wiedzą jak Mszę sw. zmienić w pogodne i wesołe spotkanie akukumeniczne, wiedzą co powiedział Pan Jezus, kiedy mówił o …More
Wrogowie Kościoła, rządzą nim od czasów Jana XXIII, a rządzą przez wielkich destruktorów i zmieniaczy wszystkiego... Tych co wiedzą lepiej od samego Pana Boga i Matki Najświętszej. Wiedzą jaki różaniec odmawiać i czego mu brakowało ( wprowadzając tajemnice "niosące światło"), wiedzą jak Mszę sw. zmienić w pogodne i wesołe spotkanie akukumeniczne, wiedzą co powiedział Pan Jezus, kiedy mówił o moralności czy wierze i trzeba to poprawić zgodnie z duchem czasu, a nie z Duchem Św.