pl.news
pl.news
1915

Książka ujawnia cały zakres homoseksualnego aktywizmu Franciszka

José Antonio Ureta i Julio Loredo, autorzy bestsellera z 2023 r. "Proces synodalny: Puszka Pandory", opublikowali 27 maja nową książkę: "The Breached Dam: The 'Fiducia Supplicans' Surrender to the …More
José Antonio Ureta i Julio Loredo, autorzy bestsellera z 2023 r. "Proces synodalny: Puszka Pandory", opublikowali 27 maja nową książkę: "The Breached Dam: The 'Fiducia Supplicans' Surrender to the Homosexual Movement".
Książka zostanie wysłana do kardynałów i biskupów, którzy, poza tym, że nie są przyzwyczajeni do czytania książek, będą nią mało zainteresowani. Jest to dokumentacja postępów lobby homoseksualnego w Kościele, której kulminacją jest homoseksualny tekst propagandowy Franciszka "Fiducia Supplicans", który daje zielone światło dla [pseudo] błogosławieństwa grzechów homoseksualnych.
"The Breached Dam" pokazuje przeciąganie liny między Watykanem a potężnym lobby homoseksualnym, które od lat 70. próbuje zmusić Kościół do "zmiany" niezmiennej prawdy o grzechu homoseksualnym ("wewnętrznie nieuporządkowany" i "zdeprawowany").
Loredo i Ureta pokazują nacisk i szantaż stosowany przez potężne lobby homoseksualne w celu wymuszenia na biskupach, na przykład poprzez grożenie ujawnieniem …More
Jan Kanty Lipski
A nie lepiej "aktywności"?
pl.news
487

Benedyktyński klasztor w Norcii staje się opactwem

Założony 25 lat temu klasztor benedyktynów obrządku rzymskiego w Norcia we Włoszech został kanonicznie podniesiony do rangi opactwa, ogłosili mnisi. Obecny przeor, Dom Benedict Nivakoff, został …More
Założony 25 lat temu klasztor benedyktynów obrządku rzymskiego w Norcia we Włoszech został kanonicznie podniesiony do rangi opactwa, ogłosili mnisi.
Obecny przeor, Dom Benedict Nivakoff, został wybrany opatem 28 maja. Jest on pierwszym opatem Norcii od 1792 r., kiedy to zmarł inny mnich noszący imię św. Benedykta, opat Benedetto Cipriani.
Ojciec Cassian Folsom, założyciel benedyktynów z Norcia we Włoszech, po raz pierwszy doświadczył Mszy Świętej w latach 90-tych, kiedy odwiedził klasztor obrządku rzymskiego Le Barroux we Francji. Wspólnota rozrasta się, a budynki są rozbudowywane.
Tłumaczenie AI
pl.news
409

Franciszek jest również ekspertem w dziedzinie polityki: "Przeklęta niech będzie wszelka własność prywatna"

Podczas swojej wizyty w Weronie 18 maja, Franciszek wysłuchał krótkiego przemówienia João Pedro Stédile, lidera tak zwanego Ruchu Robotników Bezrolnych (MST - Movimento dos Sem Terra) w Brazylii. …More
Podczas swojej wizyty w Weronie 18 maja, Franciszek wysłuchał krótkiego przemówienia João Pedro Stédile, lidera tak zwanego Ruchu Robotników Bezrolnych (MST - Movimento dos Sem Terra) w Brazylii.
MST ma eklektyczną ideologię, czerpiącą z marksizmu, "teologii wyzwolenia", anarchizmu i wielu innych rzeczy. Nie jest zorganizowany hierarchicznie. Niektórzy członkowie MST używali przemocy, by osiągnąć swoje cele. W Brazylii 3% populacji posiada dwie trzecie wszystkich gruntów ornych.
Stédile uczestniczył w wydarzeniu na Arenie Pokoju wraz z innymi "ruchami ludowymi", w którym wzięło udział 12 000 osób.
Absolwent ekonomii na Pontifícia Universidade Católica do Rio Grande do Sur, zacytował biskupa Pedro Casaldáliga Plá (+2020), odstępcę od wiary katolickiej: "Przeklęte niech będą wszystkie płoty! Przeklęta niech będzie wszelka własność prywatna!"
Stédile rozmawiał również prywatnie z Franciszkiem i wręczył mu czerwoną flagę grupy, którą Franciszek pobłogosławił.
To nie pierwszy raz, kiedy …More
pl.news
52.1K

Lobby homoseksualne silniejsze niż Franciszek

Franciszek przeprosił za użycie wysoce obraźliwego włoskiego terminu "frociaggine" (z włoskiego "frocio" = "pedał"), mówiąc o homoseksualnych duchownych podczas oficjalnego spotkania z włoskimi …More
Franciszek przeprosił za użycie wysoce obraźliwego włoskiego terminu "frociaggine" (z włoskiego "frocio" = "pedał"), mówiąc o homoseksualnych duchownych podczas oficjalnego spotkania z włoskimi biskupami 20 maja.
"Papież nigdy nie zamierzał obrażać ani wyrażać się w homofobicznych słowach i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni użyciem tego terminu" - napisało w oświadczeniu z 28 maja watykańskie biuro prasowe. W oświadczeniu dodano, że według Franciszka w Kościele jest miejsce dla "każdego, każdego", twierdząc, że "nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest zbędny, jest miejsce dla każdego".
Wszyscy wiedzą, jak Franciszek wprowadza te obłudne słowa w życie: albo jesteś taki jak Franciszek, albo wylatujesz. Watykan nigdy nie "wyjaśnia" obelg Franciszka wobec katolików i wiary katolickiej.
Franciszek użył słowa "frociaggine", by rzekomo sprzeciwić się propozycji włoskich biskupów, by dopuścić homoseksualistów do seminariów. Jednak pomimo tej obelgi, będzie on nadal promował "pedalstwo …More
WYKLĘTY
Sługa synagogi szatana pod pozorem wierności Chrystusowi
darek104
Zgadza się.
3 more comments
pl.news
203.3K

Komik "przewiduje" papieża-kobietę, a Franciszek go całuje

Włoski komik Roberto Benigni przemówił do uczestników watykańskich obchodów "Światowego Dnia Dziecka" 26 maja na Placu Świętego Piotra, w obecności Franciszka. Powiedział: "Wśród was może być nowy …More
Włoski komik Roberto Benigni przemówił do uczestników watykańskich obchodów "Światowego Dnia Dziecka" 26 maja na Placu Świętego Piotra, w obecności Franciszka.
Powiedział: "Wśród was może być nowy Michał Anioł lub nowy Galileusz (...) A wśród dziewczynek może być przyszła laureatka Nagrody Nobla (...) lub nawet papież".
Dodał: "Tutaj wszystko jest możliwe, w Watykanie jesteśmy w Królestwie Bożym, a w Królestwie Bożym wszystko jest możliwe. Może Afrykańczyk lub Azjata [...] lub dziewczyna, kobieta, pierwsza kobieta papież w historii, mówiono by o tym nawet na Księżycu".
Franciszek objął i pocałował Benigniego na scenie, chociaż przed wydarzeniem zabroniono wszystkim zbliżać się do Bergoglio.
Kilka lat temu Benigni był gospodarzem sobotniego programu we włoskiej telewizji, który polegał na przeszukiwaniu męskich much lub obmacywaniu spódnic gości. W niewłaściwy sposób odnosił się również do świętych, takich jak Ojciec Pio.
W 2007 roku kpił z Madonny, zmieniając 33. kantyk Dantego o raju …More
Frank Columbo
Wystarczającego stracha to robi już ten "papabile":
baran katolicki
Dzisiaj płciowość rozumiana jest po heglowsku i nie ma co się za bardzo dziwić, że papieżem nominują transwerstytę.
18 more comments
pl.news
22.1K

Rezygnacja bpa Mestre: Nie, to nie był seks, to było znacznie gorsze

Gdyby problemem był skandal seksualny, Franciszek nie zdymisjonowałby arcybiskupa La Platy Gabriela Mestre, ale by go chronił, pisze Caminate-Wandere.Blogspot.com (27 maja). Problem był znacznie …More
Gdyby problemem był skandal seksualny, Franciszek nie zdymisjonowałby arcybiskupa La Platy Gabriela Mestre, ale by go chronił, pisze Caminate-Wandere.Blogspot.com (27 maja).
Problem był znacznie poważniejszy: Mestre kwestionował władzę Franciszka. To właśnie rozwścieczyło Franciszka.
Co się stało? Bp Mestre chciał wybrać swojego następcę w Mar del Plata w osobie wikariusza generalnego Luisa Albónigi. Sam bp Mestre mianował go administratorem diecezji Mar del Plata.
Ale ku przerażeniu Mestre, Franciszek mianował Luisa Baliñę, biskupa pomocniczego Buenos Aires, biskupem Mar del Plata. Ale Baliña zrezygnował kilka dni później, powołując się na problemy zdrowotne. Prawdziwym powodem było jednak odrzucenie jego nominacji przez duchowieństwo Mar del Plata.
Następnie Franciszek mianował biskupa Larrazabala, pomocniczego z San Juan, biskupem Mar del Plata.
Rozpoczęła się kampania przeciwko bp Larrazábalowi, która według niektórych została zaaranżowana przez Mestre i Albóniga, z pomocą redaktora …More
Geminiano Secundo
Latynoska operetka w Kościele.
Walczyć o prawdę
Rewolucje zawsze ,,zjadają swój ogon,,. Franciszek to obecnie ,,głowa,, tejże posoborowej rewolucji.
pl.news
32K

Transvestite Performs at Francis' World Children’s Day'

A transvestite danced for young children during Francis' 'World Children's Day' on 25 May at Rome's Olympic Stadium. Mężczyzna z Salerno, Carmine De Rosa, zaprezentował się jako artysta szybkiej zmiany …More
A transvestite danced for young children during Francis' 'World Children's Day' on 25 May at Rome's Olympic Stadium.
Mężczyzna z Salerno, Carmine De Rosa, zaprezentował się jako artysta szybkiej zmiany, pojawiając się jako kobieta i nosząc różne damskie sukienki i czerwoną szminkę, podczas gdy dzieci siedziały w kręgu wokół niego.
Po międzynarodowej reakcji De Rosa bronił swojego występu na TikTok, mówiąc, że jego zadaniem było wywoływanie uśmiechu u dzieci i nie tylko, "i udało mi się".
Wyjaśnił, że został oficjalnie zaproszony [w przeciwnym razie nie byłoby go tam]: "Chciałbym podkreślić, po przeczytaniu komentarzy, że byłem poszukiwany na tym wydarzeniu ze względu na rodzaj pokazu, który robię na scenie".
De Rosa jest dobrze znany we Włoszech ze swoich regularnych występów w telewizji państwowej. To nie on jest problemem, ale ci, którzy obecnie rządzą w Watykanie.
Tłumaczenie AI
nihil quicquam
Biada gorszycielom...
Karolin Mari
Obrzydliwiec.
One more comment

Franciszek nie chce homoseksualnych księży: zbyt wiele "gejostwa" w Kościele

Franciszek poprosił włoskich biskupów, aby nie przyjmowali homoseksualistów do seminarium, ponieważ "w Kościele jest już zbyt wiele 'gejostwa'", powiedział, który nie może znieść wokół siebie …More
Franciszek poprosił włoskich biskupów, aby nie przyjmowali homoseksualistów do seminarium, ponieważ "w Kościele jest już zbyt wiele 'gejostwa'", powiedział, który nie może znieść wokół siebie prawdziwych mężczyzn.
Ten, który promuje grzech homoseksualizmu i [pseudo] błogosławieństwa dla związków homoseksualnych, powiedział to podczas spotkania z włoskimi biskupami na ich wiosennym zgromadzeniu 20 maja (Repubblica.it, 27 maja).
Dla Franciszka istnieje ryzyko, że homoseksualiści, którzy wybiorą kapłaństwo, będą prowadzić podwójne życie, praktykując homoseksualność i cierpiąc z powodu tej rozwiązłości.
W listopadzie ubiegłego roku, podczas jesiennego spotkania włoskich biskupów, zatwierdzono zbiór przepisów dotyczących seminariów duchownych we Włoszech ("Ratio formationis sacerdotalis"). Proponuje on przyjmowanie homoseksualnych seminarzystów, co podzieliło biskupów. Tekst nie został jeszcze opublikowany i musi najpierw zostać zatwierdzony przez Dykasterię ds. Duchowieństwa.
Obraz: © Mazur …More
Koza Nutria
On ma chyba rozdwojenie jazni
Izabela Sylwia - IS 2201
Wygląda na to, że Franciszek się poprawia. 😊 😊 🤭
9 more comments

Pogańska modlitwa w rzymskiej bazylice: Franciszek "bardzo szczęśliwy"

27 maja Franciszek przyjął buddyjskich mnichów z Tajlandii, zapraszając ich do budowania "przyjaźni", która podtrzyma "pokój i braterstwo" oraz zbuduje "bardziej inkluzywny świat". Powołując się na …More
27 maja Franciszek przyjął buddyjskich mnichów z Tajlandii, zapraszając ich do budowania "przyjaźni", która podtrzyma "pokój i braterstwo" oraz zbuduje "bardziej inkluzywny świat".
Powołując się na nieokreślonego "Boga", Franciszek życzył mnichom "obfitego boskiego błogosławieństwa".
Franciszek powiedział, że jest "bardzo szczęśliwy", że 28 maja w Bazylice Santa Maria in Trastevere odbędzie się pogańska "modlitwa o pokój". Proszę sobie wyobrazić gniew Franciszka, gdyby mnisi mieli odprawić rzymską mszę.
Santa Maria in Trastevere jest jednym z najstarszych kościołów w Rzymie. Jego początki sięgają początków IV wieku. Pius IX kazał zdrapać wizerunek egipskiej bogini Izydy ze wspaniałych kolumn bazyliki, ponieważ nie był synkretycznym bałwochwalcą.
W latach 1981-2000 homoseksualny aktywista Vincenzo Paglia, obecnie arcybiskup Kurii, był proboszczem parafii bazyliki, gdzie w 1982 roku zainicjował świąteczny obiad dla "bezdomnych" i "biednych", który co roku zamienia bazylikę w stołówkę. …More
Walczyć o prawdę
Franciszek to religijny globalista.
Izabela Sylwia - IS 2201 shares this
Ciekawe, czy Franciszek będzie taki ,,szczęśliwy" po drugiej stronie życia.
21 more comments
pl.news
2.5K

Ulubieniec Franciszka w La Plata rezygnuje po niecałym roku (aktualizacja)

Franciszek przyjął rezygnację 55-letniego Gabriela Antonio Mestre, który niecały rok temu został mianowany arcybiskupem La Platy w Argentynie. W La Plata, ważnej archidiecezji położonej zaledwie 60…More
Franciszek przyjął rezygnację 55-letniego Gabriela Antonio Mestre, który niecały rok temu został mianowany arcybiskupem La Platy w Argentynie.
W La Plata, ważnej archidiecezji położonej zaledwie 60 km od Buenos Aires, bp Mestre zastąpił Tucho Fernándeza, którego Franciszek mianował prefektem dykasterii ds. zniszczenia wiary.
Watykan nie podał żadnych dalszych szczegółów, ale w tle czai się skandal.
W 2017 roku Franciszek mianował 48-letniego wówczas Gabriela Mestre biskupem w Mar de Plata, argentyńskim mieście położonym 400 km na południe od Buenos Aires. Mestre zastąpił monsignora Antonio Marino, którego Franciszek usunął w wieku 75 lat, ponieważ Marino był dobrym uczonym i oddanym duszpasterzem.
Dwóch (!) biskupów Mar del Plata mianowanych przez Franciszka po wyjeździe Mestre do La Plata w 2023 r. zrezygnowało przed instalacją.
Mestre zasłynął w Mar de Plata jako promotor turystyki topless i herezji, jako prześladowca katolików i oczywiście jako promotor grzechów homoseksualnych. …More

Angielski biskup zakazuje obchodów "dumy" w szkołach katolickich

Biskup Nottingham, Monsignor Patrick McKinney, wydał w maju 40-stronicowy dokument zatytułowany "Precious in My Sight" (poniżej), zakazujący szkołom katolickim w jego diecezji promowania homoseksualnej …More
Biskup Nottingham, Monsignor Patrick McKinney, wydał w maju 40-stronicowy dokument zatytułowany "Precious in My Sight" (poniżej), zakazujący szkołom katolickim w jego diecezji promowania homoseksualnej propagandy ("gay pride").
Nowe wytyczne ograniczają również promowanie ideologii gender. Nauczycielom powiedziano, aby nie świętowali grzechów homoseksualistów w czerwcu, ponieważ "nie możemy świętować stylów życia, które są niezgodne z nauczaniem Kościoła".
Monsignor McKinney wyjaśnia, że "aprobowanie tylko części z nich może być postrzegane jako nieuczciwe i prowadzić do nieporozumień. Zamiast tego musimy starać się wyartykułować te wartości i zasady, z którymi możemy się zgodzić i potwierdzić nauczanie katolickie w inny, odrębny i duszpastersko pozytywny sposób".
Polityka zabrania również dzieciom, które cierpią z powodu niepewności płci, używania samodzielnie wybranego zaimka, imienia, mundurka, dostępu do szatni, pryszniców i toalet.
Obraz: Patrick McKinney, © Mazur/catholicnews.org.uk, …More

Franciszek w dobrym nastroju na Dzień Dziecka - na pustym stadionie

Franciszek pojawił się w sobotę na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, aby rozpocząć mecz piłki nożnej w ramach watykańskich obchodów "Światowego Dnia Dziecka". Kamery watykańskiej telewizji CTV nie …More
Franciszek pojawił się w sobotę na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, aby rozpocząć mecz piłki nożnej w ramach watykańskich obchodów "Światowego Dnia Dziecka".
Kamery watykańskiej telewizji CTV nie mogły ukryć faktu, że wiele miejsc na stadionie było pustych (zrzuty ekranu poniżej). Pomimo tego, Franciszek wydawał się być w dobrym nastroju.
Centralnym punktem wydarzenia był czterometrowy "Krzyż Radości". Jego producent, Mimmo Paladino, powiedział, że łączy on kulturę chrześcijańską i bajki (sic).
Wcześniej tego dnia Franciszek spotkał się w Watykanie z dziećmi z regionów ogarniętych wojną, w tym z Palestyny i Ukrainy. Żartował i założył czapkę z daszkiem podarowaną mu przez dzieci.
W orędziu na Dzień Dziecka napisał, że "wszystko, co nie jest nowe, przeminie. Bóg jest nowością. Pan zawsze daje nam coś nowego".
Należy się obawiać, że dzieci mogły odnieść to stwierdzenie do swojego pragnienia zakupu nowego telefonu komórkowego.
Tłumaczenie AI
franciszek44
dobre samopoczucie jest najwazniejsze....
23 more comments

Zakonnice z Burgos: Siostra, która opuściła klasztor mówi

Matka Isabel de la Trinidad nie skonsultowała się ze swoją wspólnotą, Siostrami Klaryskami z Belorado, kiedy zdecydowała się zerwać z archidiecezją Burgos i dołączyć do Pablo de Rojas Sáncez-Franco …More
Matka Isabel de la Trinidad nie skonsultowała się ze swoją wspólnotą, Siostrami Klaryskami z Belorado, kiedy zdecydowała się zerwać z archidiecezją Burgos i dołączyć do Pablo de Rojas Sáncez-Franco, samozwańczego biskupa sedewakantystycznego, powiedziała 81-letnia siostra María Amparo w wywiadzie dla DiarioDeBurgos.es (18 maja).
Zakonnica prowadzi życie zakonne od 62 lat, z czego 20 spędziła w Belorado. Odeszła trzy dni po ogłoszeniu przez zakonnice schizmy. Siostra María zdecydowanie zaprzecza twierdzeniu Matki Isabel, że decyzja była jednomyślna.
"Nie można podjąć takiej decyzji bez kapituły, a nie było żadnego spotkania. Przedstawiono nam fakty, które zostały już ustalone" - powiedziała. Według siostry, 16 zakonnic zostało wezwanych do zebrania się w salonie, gdzie czekał Pablo de Rojas Sánchez-Franco i powiedział zakonnicom, że jest teraz odpowiedzialny.
Siostra María mówi, że na spotkaniu wystąpiła przeciwko [pseudo] biskupowi: "Pan włożył słowa w moje usta. Powiedziałam mu: Jesteśmy …More
Walczyć o prawdę
Z czego one się tak śmieją? Zresztą ostatnio robią to często.
alex 7
"Odeszła trzy dni po ogłoszeniu przez zakonnice schizmy"- brawo!

Nowy cud w Lourdes?

Kobieta z Madrytu, która cierpi na kilka chorób i ma bardzo poważną wadę wzroku, odzyskała wzrok dzięki wodom Lourdes, słynnego sanktuarium maryjnego na południu Francji. Niezwykłe wydarzenie zostało …More
Kobieta z Madrytu, która cierpi na kilka chorób i ma bardzo poważną wadę wzroku, odzyskała wzrok dzięki wodom Lourdes, słynnego sanktuarium maryjnego na południu Francji.
Niezwykłe wydarzenie zostało natychmiast zweryfikowane przez lekarzy i zarejestrowane przez sanktuarium.
Prawdopodobny cud miał miejsce podczas hiszpańskiej pielgrzymki, która zakończyła się 19 maja.
Jak dotąd, spośród setek domniemanych cudów, tylko 70 zostało uznanych przez komisję medyczną w Lourdes, ostatni w lutym 2018 roku. Ten przypadek może stać się numerem 71. Trwa proces medycznego i duchowego rozeznania.
Obraz: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, Tłumaczenie AI
piotr2019
Nieprawidlowa interpretacja w opisie cudu. To nie woda sama ze siebie, ale Bog przez zaslugi swietego zycia Maryi, Matki Najswietszej czyni ludziom CUDA …More
Nieprawidlowa interpretacja w opisie cudu. To nie woda sama ze siebie, ale Bog przez zaslugi swietego zycia Maryi, Matki Najswietszej czyni ludziom CUDA. A to jest roznica.
Augustyn Katolik
najwieksze cuda są w La Salette ale tych kościół nie wyjawi
2 more comments

Fiducia Supplicans: Kardynał Koch otwarcie krytykuje bałagan, jaki stworzył Tucho

Styczniowe spotkanie plenarne "Międzynarodowej Komisji Dialogu Teologicznego" z orientalistami w Rzymie miało być poświęcone Matce Bożej. Ale orientaliści chcieli porozmawiać o homoseksualnej propagandzie …More
Styczniowe spotkanie plenarne "Międzynarodowej Komisji Dialogu Teologicznego" z orientalistami w Rzymie miało być poświęcone Matce Bożej.
Ale orientaliści chcieli porozmawiać o homoseksualnej propagandzie Franciszka "Fiducia supplicans", powiedział kardynał Kurt Koch portalowi Die-Tagespost.de (23 maja).
Kardynał zaprosił więc Tucho Fernándeza na spotkanie. Ale tchórz "nie mógł przybyć" osobiście i wysłał jedynie pisemne oświadczenie, które orientaliści określili jako "niewystarczające".
Kwestia homoseksualizmu, zanim doprowadziła do rozłamu w Kościele katolickim, podzieliła już anglikanów. Na niedawnym spotkaniu Kocha ze świeckimi biskupami anglikańskimi przedstawiciele Afryki byli nieobecni. Powód: Canterbury naciska na homoseksualną propagandę i anglikańskie święcenia kobiet.
"Rozmawiając ze [świeckim] arcybiskupem Welbym, musiałem szczerze powiedzieć, że mamy podobne napięcia w Kościele katolickim w tych samych kwestiach" - przyznaje kardynał Koch.
Ostrzegł, że "jest kilku biskupów …More
sługa Boży
Gdyby tak jak prześwietlenie ręki czy nogi, mogli zrobić sobie prześwietlenie duszy - wtedy zobaczyliby bałagan...More
Gdyby tak jak prześwietlenie ręki czy nogi,
mogli zrobić sobie prześwietlenie duszy - wtedy zobaczyliby bałagan...
2 more comments

Butker komentuje nerwowe załamanie reżimowej propagandy

Kopacz Kansas City Chiefs, Harrison Butker, złożył publiczne oświadczenie w piątkowy wieczór po swoim pamiętnym przemówieniu inauguracyjnym w Benedictine College w Atchison w stanie Kansas, które …More
Kopacz Kansas City Chiefs, Harrison Butker, złożył publiczne oświadczenie w piątkowy wieczór po swoim pamiętnym przemówieniu inauguracyjnym w Benedictine College w Atchison w stanie Kansas, które wywołało załamanie nerwowe u działaczy reżimowej propagandy.
Butker przemawiał na wydarzeniu sponsorowanym przez DailyWire.com, podżegający do wojny portal, który niedawno wyrzucił nawróconą na katolicyzm Candace Owens za potępienie wojny w Strefie Gazy.
"Jeśli nie było jasne, że ponadczasowe wartości katolickie są przez wielu znienawidzone, to teraz tak jest" - powiedział Butker, ogłaszając, że "szokujący poziom nienawiści" nie powstrzyma go przed byciem "nieskalanym" w kwestii wiary.
"W ciągu ostatnich kilku dni moje przekonania lub to, co ludzie myślą, że wierzę, były przedmiotem niezliczonych dyskusji na całym świecie".
"Im więcej mówiłem o tym, co cenię najbardziej, o mojej wierze katolickiej, tym bardziej stawałem się polaryzujący. To decyzja, którą podjąłem świadomie i której nie żałuję". …More
Klara Wu shares this
Piotr2000
Wspanialy mlody czlowiek, ktoremu woda sodowa nie narobila zniszczenia w mozgu. Najlepszy gracz w lidze NFL USA.. Moglby zostac Doda, Olejnik, Lisem, …More
Wspanialy mlody czlowiek, ktoremu woda sodowa nie narobila zniszczenia w mozgu. Najlepszy gracz w lidze NFL USA.. Moglby zostac Doda, Olejnik, Lisem, Duda, Tuskiem, Kaczynskim ale on che byc Chrystusowym... Durny czy co ?

Wybitny jezuita mówi, dlaczego jezuici staczają się w dół

Jezuici znajdują się w "głębokim upadku", pisze 57-letni ojciec Julio Fernández Techera SJ, rektor Katolickiego Uniwersytetu Urugwaju, w jedenastostronicowym studium datowanym na 22 kwietnia i po raz …More
Jezuici znajdują się w "głębokim upadku", pisze 57-letni ojciec Julio Fernández Techera SJ, rektor Katolickiego Uniwersytetu Urugwaju, w jedenastostronicowym studium datowanym na 22 kwietnia i po raz pierwszy rozpowszechnionym wśród jezuitów 18 maja. Główne punkty.
- Spadek przyjęć do jezuitów na Zachodzie pogłębia się z każdym rokiem.
- Wielu członków opuszcza zakon.
- Znajomy powiedział Fernándezowi, że w jego prowincji w ciągu ostatnich dziesięciu lat było 72 nowicjuszy, podczas gdy w tym samym okresie 71 jezuitów opuściło Towarzystwo.
- 314 nowicjuszy dołączyło do jezuitów w 2023 roku, podczas gdy 319 jezuitów zmarło.
- Obecnie jest 13 995 jezuitów, ale za kilka lat Towarzystwo Jezusowe zniknie z kilku krajów europejskich i będzie mało znaczące w innych krajach Europy, Ameryki i Oceanii.
- Afryka jest jedynym kontynentem, na którym liczba jezuitów rośnie.
- Od 2013 roku jezuici stracili ponad 3000 członków. - "Problemem jest nie tylko to, że wielu członków zakonu umiera i niewielu …More
Frank Columbo
Mówię od lat, że Towarzystwo Jezusowe to najbardziej destrukcyjny zakon, nadający się tylko do likwidacji, a nie żadnej reformy. Podobnie zresztą Zakon …More
Mówię od lat, że Towarzystwo Jezusowe to najbardziej destrukcyjny zakon, nadający się tylko do likwidacji, a nie żadnej reformy. Podobnie zresztą Zakon Kaznodziejski oraz nawet Zakon Braci Mniejszych.
Zresztą, o czym tu pisać, sam Kościół musi wrócić "do siebie". A swoją drogą, rozmawiałem niedawno z przedstawicielką żeńskich Franciszkanek Niepokalanej (to inny zakon niż ci zwykli franciszkanie). Mówiła, że są prześladowani, podobnie jak ich męska odmiana. Dlaczego? Bo są zachowawczy i bardzo maryjni. Takich zakonników się zwalcza, a wspiera wywrotowców.

George Weigel: Franciszek zdradza dziedzictwo Jana Pawła II

Była Papieska Akademia Życia, obecnie Papieska Akademia Śmierci, zdradziła swojego założyciela, Jana Pawła II, i jej pierwszego przewodniczącego, profesora Jérôme'a Lejeune'a, powiedział George Weigel …More
Była Papieska Akademia Życia, obecnie Papieska Akademia Śmierci, zdradziła swojego założyciela, Jana Pawła II, i jej pierwszego przewodniczącego, profesora Jérôme'a Lejeune'a, powiedział George Weigel, biograf Jana Pawła II i neokonserwatywny podżegacz wojenny, na konferencji poświęconej bioetyce, która odbyła się w Rzymie w dniach 17-18 maja.
Jako przykład podał książkę o eufemistycznym tytule "La Gioia della Vita" ("Radość życia") opublikowaną przez Akademię w lutym. Zawiera ona prolog autorstwa aktywisty homoseksualnego Vincenzo Paglii, który jest również watykańskim arcybiskupem i prezesem akademii.
Autorzy artykułów w książce próbują wybielić antykoncepcję, medycznie wspomaganą prokreację i eutanazję-samobójstwo.
Weigel opisuje autorów książki jako "odbiegających od autorytatywnego nauczania" Kościoła i formułuje truizm, że książka popiera "antybiblijną i antymetafizyczną antropologię", która byłaby "całkowicie obca, wręcz odrażająca, zarówno dla Jérôme'a Lejeune'a, jak i Jana …More
Augustyn Katolik
jeden oszust zdradził drugiego w swoim oszustwie.
V.R.S.
To że te posoborowe instytucje wcześniejszej mądrości etapu będą padały, w miarę jak rewolucja będzie postępowała, dokonując czystki poprzednich swych …More
To że te posoborowe instytucje wcześniejszej mądrości etapu będą padały, w miarę jak rewolucja będzie postępowała, dokonując czystki poprzednich swych faz, to akurat zrozumiałe i udokumentowane wcześniejszymi precedensami w dziejach.
34 more comments

Ojciec Pio? Mężczyzna rozbija samochód w kościele

Chory psychicznie mężczyzna uderzył samochodem w kościół w Zúñiga w Chile około godziny 22:00 w poniedziałek, donosi BioBioChile.cl. Parafianin zauważył dym wydobywający się z kościoła Nuestra Señora …More
Chory psychicznie mężczyzna uderzył samochodem w kościół w Zúñiga w Chile około godziny 22:00 w poniedziałek, donosi BioBioChile.cl.
Parafianin zauważył dym wydobywający się z kościoła Nuestra Señora de la Merced. Poinformował o tym proboszcza, który zobaczył "dużo dymu i samochód zaparkowany przed ołtarzem".
Według świadków, kierowca krzyczał: "Ojciec Pio idzie po mnie!".
Samochód spowodował rozległe uszkodzenia kościoła. Uszkodzone zostały drzwi wejściowe, ściana i ławki. Kierowca został aresztowany.
Tłumaczenie AI
darek104
Naćpał się. To teraz powszechne.
Izabela Sylwia - IS 2201
Tego samochodu nie rozbił w celu dokonania zniszczeń, ale być może dlatego, że widział inną rzeczywistość niż była naprawdę.
One more comment

"Kolejne ciasteczko": Ksiądz powstrzymuje agresywną lesbijkę przed kradzieżą komunii świętej

66-letni ks. Fidel Rodriguez został dwukrotnie zaatakowany podczas Eucharystii w ostatnią niedzielę przez kobietę, która później twierdziła, że jest "lesbijką". Incydent miał miejsce w kościele św.…More
66-letni ks. Fidel Rodriguez został dwukrotnie zaatakowany podczas Eucharystii w ostatnią niedzielę przez kobietę, która później twierdziła, że jest "lesbijką".
Incydent miał miejsce w kościele św. Tomasza z Akwinu w St Cloud na Florydzie, w diecezji Orlando. Kobieta najpierw uczestniczyła w Eucharystii o 10 rano, Pierwszej Komunii swojej siostrzenicy. Stanęła w kolejce do Komunii, podeszła do księdza, ale nie wiedziała, co zrobić.
Ksiądz, zdając sobie sprawę, że nie ma ona żadnej wiedzy na temat sakramentu, grzecznie zapytał ją, kiedy ostatnio przyjmowała Komunię. Odpowiedziała, że minęło wiele lat. Zapytał ją, czy poszła do spowiedzi, na co ona niegrzecznie odpowiedziała: "Nie muszę panu tego tłumaczyć".
Godzinę później, w południe, kobieta ponownie pojawiła się w kościele na kolejnej Eucharystii, również odprawianej przez księdza Rodrigueza. Kobiecie towarzyszyła jej konkubina, której ksiądz nie znał.
Ta sama sytuacja powtórzyła się. Wściekła kobieta ponownie przedstawiła się księdzu …More