pl.news
72.5K

Komu Watykan chciał zaimponować? Nawet Reuters jest zniesmaczony

Watykańska "Szopka Dartha Vadera dostaje ziemskie kciuki w dół", pisze Reuters.com w tytule (15 grudnia).

Brzydki ceramiczny żłobek z astronautą i postacią przypominającą Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen otrzymał tak wiele okropnych recenzji, że "gdyby to było przedstawienie na Broadwayu, prawdopodobnie zostałoby zdjęte w noc premiery", pisze Reuters.com.

Odnosi się to do szeroko rozpowszechnionego katolickiego memu, w którym astronauta ze żłobka przytwierdza na księżycu watykańską flagę.

Dla Mohammeda, Libijczyka, byłego muzułmanina i uchodźcy w Irlandii, piszącego na Twitter.com, że "moja wiara jest ważniejsza niż twój bezbożny liberalizm", szopka wygląda "jak wyprzedaż garażowa uzależnionych od mety".

#newsKnkfouaszz

02:21
Posoborowe absurdy
A ty Medalik..... słuchasz tego "diabła" bo jest ... papieżem, który odprawia posoborową Mszę.
pielgrzym55
Podobno autorski projekt Bergolio. Z pogańskich idoli przerzucił się na kosmos.
trio plus
Patrzy przyszłościowo. Pono mają w niedługim czasie przybyć 😊
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Komu Watykan chciał zaimponować? Myślę, że samemu diabłu i wszystkim jego sługom!
wlowoj
A kto to jest "Watykan"?
jac05
Ktoś wyraźnie chce nam taką figurą coś zasugerować. Szatan będzie udowadniał, że naszym Bogiem są kosmici ! A co na to ateiści ? Czy nie urazi to ich uczuć anty-religijnych ? Panie Jezu przyjdź !
trio plus
Przecież jest kult Saturna, poczytaj. Nie przypadek że imieniny przypadają w wigilię Wszystkich Świętych, nie przypadek, że to jedno ze świąt największych satanistów, jedyna planeta z nimbem świętości. Zauważ co zrobił Kopernik wykopał wszystkich bogów na orbitę do nieba. Uranos, Wenus, itp. to nie przypadek, że jedna z polskich lóż masońskich nazywa się Copernicus. Poczytaj o burzy na Saturnie