pl.news
pl.news
708

20 000 młodych pielgrzymów w Chartres! Traditionis Custodes Franciszka nie może powstrzymać przyszłości

Blisko 20 000 pielgrzymów uczestniczyło we Mszy Świętej w Zielone Świątki podczas legendarnej pielgrzymki Rytu Rzymskiego z Paryża do Chartres. To rekordowa liczba. Pielgrzymka odbywa się już po raz …More
Blisko 20 000 pielgrzymów uczestniczyło we Mszy Świętej w Zielone Świątki podczas legendarnej pielgrzymki Rytu Rzymskiego z Paryża do Chartres.
To rekordowa liczba. Pielgrzymka odbywa się już po raz 42. Pomimo lub z powodu "Traditionis Custodes" Franciszka, przyciąga ona rzesze młodych katolików, których średnia wieku wynosi około 21 lat.
Francuskie władze wspierają pielgrzymkę, w tym za pomocą zmotoryzowanej policji. C-News, francuski kanał telewizyjny, przeprowadził kilka reportaży na temat pielgrzymów, w tym transmisję na żywo z mszy.
Notre-Dame de Chrétienté, organizator, pisze, że transmisje te dotarły do setek tysięcy Francuzów. Biskup Nanterre, Matthieu Rougé, powitał pielgrzymów i towarzyszył im podczas przejazdu przez jego diecezję.
Jutro w katedrze w Chartres kardynał Müller odprawi ostatnią mszę pielgrzymki. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia i filmy z tegorocznej pielgrzymki, opublikowane przez Notre-Dame de Chrétienté.
Tłumaczenie AI
pl.news
292K

Arcybiskup o klaryskach: Ekskomunika na stole

Telewizyjne oświadczenie klarysek z Belorado, które przyłączyły się do sekty sedewakantystycznej, sprawiło, że arcybiskup Burgos, Mario Iceta, znalazł się w trudnej sytuacji emocjonalnej ("bardzo …More
Telewizyjne oświadczenie klarysek z Belorado, które przyłączyły się do sekty sedewakantystycznej, sprawiło, że arcybiskup Burgos, Mario Iceta, znalazł się w trudnej sytuacji emocjonalnej ("bardzo bolesnej"), pisze ReligionDigital.org (16 maja).
Zakonnice oświadczyły, że Franciszek jest "heretykiem i uzurpatorem" i że nie było ważnego papieża od czasów Piusa XII.
Bp Iceta wspomniał, że zmiana opatki miała nastąpić 29 maja. Chce "budować mosty" i usiąść z zakonnicami "kiedy warunki będą odpowiednie", ale "w tej chwili nie są, z całym medialnym tsunami".
Jest "szczególnie zaniepokojony starszymi siostrami, które nie są w najlepszej formie psychicznej". Jedna z zakonnic, siostra Amparo, opuściła wspólnotę. Widziała pewne podejrzane rzeczy, ale nie wiedziała, co dzieje się w jej klasztorze. Historia, którą może opowiedzieć, jest bardzo fragmentaryczna.
Przez około rok zakonnice były w kontakcie z przywódcą sedewakantystów Pablo de Rojasem, który według InfoVaticana.com lubi ekstrawaganckie …More
Konfederaci Korony Polskiej
K . M .....on taki sam jak ty katolik !!!!!More
K . M .....on taki sam jak ty katolik !!!!!
Augustyn Katolik
k.m ty podajesz liczbe masonów w kosciele?Łał!Nie wiedziałem,że ich tyle?
27 more comments
pl.news
62.8K

Wirusowe wideo: Autorytarny ksiądz odmawia komunii

28 kwietnia w parafii Matki Bożej Różańcowej, znanej jako Sanktuarium Santa Terezinha, w Taubaté, São Paulo, Brazylia, ksiądz nie okazał szacunku wiernemu i odmówił mu Komunii Świętej (wideo poniżej). …More
28 kwietnia w parafii Matki Bożej Różańcowej, znanej jako Sanktuarium Santa Terezinha, w Taubaté, São Paulo, Brazylia, ksiądz nie okazał szacunku wiernemu i odmówił mu Komunii Świętej (wideo poniżej).
Komunikujący klęczał. Ksiądz Silvio José Dias próbował zmusić wiernego do przyjęcia Komunii rękami, ale świecki odmówił dotknięcia Ciała Chrystusa [Noli me tangere" / "Nie dotykaj mnie" J 20:17].
W rezultacie lekceważący ksiądz odmówił mu Komunii i odwrócił się.
Archidiecezja São Paulo powiedziała Metropoles.com (16 maja), że wierny, który jest w stanie łaski, ma "prawo" do przyjęcia Komunii.
"W sytuacjach, w których istnieje ryzyko upadku lub zbezczeszczenia Eucharystii, na przykład w dużych tłumach, zaleca się, aby Komunia nie była rozdawana na rękę".
Archidiecezja dodała, że w "wyjątkowych okolicznościach", takich jak "nagły wypadek zdrowotny", biskup może zezwolić na przyjmowanie Komunii na rękę [tak jakby było to "bardziej higieniczne"].
Tłumaczenie AI
Koza Nutria
Dziś mój proboszcz odmówił dwom paniom komuni...na rękę
ZiomekZiom
Ten ksiądz żle postąpił. To pewne.
4 more comments
pl.news
12K

Jeszcze raz: Bezlitosny Franciszek chce "wybaczyć wszystko" - bez nawrócenia

Podczas spotkania z 800 księżmi i zakonnikami w bazylice San Zeno podczas wizyty w Weronie 18 maja, Franciszek po raz kolejny promował formalizm, wzywając do taniego rozgrzeszenia po pustej spowiedzi. …More
Podczas spotkania z 800 księżmi i zakonnikami w bazylice San Zeno podczas wizyty w Weronie 18 maja, Franciszek po raz kolejny promował formalizm, wzywając do taniego rozgrzeszenia po pustej spowiedzi.
Przeoczył fakt, że spowiedź praktycznie zanikła po Soborze Watykańskim II właśnie z powodu takiego formalizmu.
"Spowiedź nie powinna być torturą", powiedział, jakby ktokolwiek kiedykolwiek twierdził, że nią jest. Następnie Franciszek, który znany jest z mściwości i braku wyrozumiałości, dodał: "Proszę wybaczyć wszystko" i "wybaczyć bez zadawania cierpienia" - coś, czego sam Franciszek nigdy nie zrobił, odkąd kieruje Watykanem.
Jeśli ksiądz nie rozumie, co penitent mówi, powinien kontynuować, ponieważ "Pan rozumie", powiedział Franciszek, ujawniając magiczne rozumienie spowiedzi.
Franciszek przypomniał kardynała, spowiednika [kardynał Luis Pasqual Dri OFMcap, 96], który, gdy ktoś "miał trudności z mówieniem", mówił penitentowi: "Proszę mówić dalej. Ja nie zrozumiałem, ale Bóg zrozumiał". …More
Izabela Sylwia - IS 2201
Wybaczenie ma miejsce, gdy przystępujemy do Sakramentu Pokuty/do spowiedzi. To nie jest tak, że zgrzeszę, i Pan Bóg tak bez niczego wybaczy.
pl.news
23.7K

Żona: Żonaty hiszpański biskup "wciąż biskupem" - był "konserwatystą" tylko w słowach

Żonaty hiszpański były biskup Xavier Novell "nie jest tak ortodoksyjny ani konserwatywny", jak się wydawało, powiedziała portalowi Antena3.com jego żona Silvia Caballol. Jest ona autorką literatury …More
Żonaty hiszpański były biskup Xavier Novell "nie jest tak ortodoksyjny ani konserwatywny", jak się wydawało, powiedziała portalowi Antena3.com jego żona Silvia Caballol.
Jest ona autorką literatury pornograficznej. "Co innego głosić kazania, a co innego nimi żyć", wyjaśniła.
According to her, Novell is not against homosexual sins and both have "many" homosexual and transvestite friends. Caballol uważa, że Kościół dokonał "dużego postępu" [= regresu] w tych kwestiach, "ponieważ teraz dają swoje [pseudo] błogosławieństwo", mówi Caballol.
Nie zaprzecza, że sam Novell uczestniczył w sesjach uzdrawiającej terapii homoseksualnej. Infovaticana.com (18 maja) dodaje, że ta plotka jest szeroko rozpowszechniona.
Interesujące: Caballol twierdzi, a Infovaticana.com potwierdza, że tylko "bezpośrednia i wyraźna interwencja" Franciszka doprowadziła do ślubu, a wymagane procedury (laizacja) zostały pominięte.
Caballol dodaje, że Novell jest nadal "w zawieszeniu", ponieważ "nadal jest biskupem, chociaż …More
Non Draco Sit Mihi Dux C.S.S M.D
Gratulacje wszystkiego najlepszego nq nowej drodze wprost do .....
Ad maiorem Dei gloriam
Prawdziwy katolik Tradycji nie da nabrać się jak stary " wróbel na plewy " !!! wiadomo , że z KK-ckim nie ma NIC wspólnego !!!!!!!!!
pl.news
22.5K

Hollerich zaprzecza Ratzingerowi: Kobiety-księża mogą przyjść "z czasem"

Luksemburski kardynał Jean-Claude Hollerich uważa, że Franciszek nie wprowadzi [nieważnych] święceń kapłańskich. Jednocześnie odniósł się do jednego z Dubia pięciu kardynałów, którzy pytali o …More
Luksemburski kardynał Jean-Claude Hollerich uważa, że Franciszek nie wprowadzi [nieważnych] święceń kapłańskich.
Jednocześnie odniósł się do jednego z Dubia pięciu kardynałów, którzy pytali o nauczanie Jana Pawła II w Ordinatio Sacerdotalis, że kobiety nie mogą być kapłanami. Według Jean-Claude'a Hollericha, "Franciszek odpowiedział bardzo mądrze: Jest wiążące, ale nie na zawsze" (Kath.ch, 17 maja).
Innymi słowy: Ordinatio Sacerdotalis nic nie znaczy i może zostać zmienione w każdej chwili. Hollerich potwierdza tę interpretację: "Nie jest to nieomylna decyzja doktrynalna. Można ją zmienić. Potrzebuje argumentów i czasu".
Jan Paweł II definiuje w Ordinatio Sacerdotalis, że "Kościół nie ma żadnej władzy, by udzielać święceń kapłańskich kobietom". To, co było prawdą wtedy, musi być również prawdą teraz. W październiku 1995 r. kardynał Joseph Ratzinger potwierdził, że strona Ordinatio Sacerdotalis jest "nieomylna" i "ma być utrzymywana zawsze, wszędzie i przez wszystkich jako należąca do …More
Walczyć o prawdę
Prawdziwego nauczania Franciszek nie zmieni. Może jedynie się buntować i wprowadzać opozycję, ale nie prawa obowiązujące katolików.
sługa Boży
Nauczanie Świętego Kościoła Katolickiego jest Niezmienne. Co się wyłamuje jest apostazją, tworzącą sektę zmierzającą najkrótszą droga do piekła.More
Nauczanie Świętego Kościoła Katolickiego jest Niezmienne.
Co się wyłamuje jest apostazją, tworzącą sektę zmierzającą
najkrótszą droga do piekła.

Franciszek: "Pary homoseksualne nie mogą być błogosławione" (sic)

W drugim krótkim klipie (poniżej) opublikowanym przez "60 Minutes" (oprócz tego dotyczącego "konserwatywnych" biskupów), Franciszek skomentował swój homoseksualny tekst propagandowy "Fiducia Supplicans". …More
W drugim krótkim klipie (poniżej) opublikowanym przez "60 Minutes" (oprócz tego dotyczącego "konserwatywnych" biskupów), Franciszek skomentował swój homoseksualny tekst propagandowy "Fiducia Supplicans".
"To, na co pozwoliłem, to nie błogosławienie związków [homoseksualnych]. Nie mogę tego zrobić, ponieważ nie jest to sakrament. Nie mogę tego zrobić. Pan tak uczynił. Ale błogosławić każdą osobę, tak. Błogosławieństwo jest dla każdego. Dla każdego. Błogosławienie homoseksualistów jest sprzeczne z prawem, z prawem Kościoła, ale błogosławienie każdej osoby, dlaczego nie? Błogosławieństwo jest dla każdego. Niektórzy ludzie byli tym zgorszeni. Ale dlaczego? Dla wszystkich, dla wszystkich".
Nieuczciwość Franciszka jest jeszcze bardziej nielubiana niż jego niewiara, nieuprzejmość, dwuznaczność, podziały, tyrania, hipokryzja itp. Doskonale wie, że tekst "Fiducia Supplicans" nie mówi o błogosławieniu pojedynczej osoby, ale o "błogosławieniu nieregularnych par [= niepokutujących śmiertelnych …More
Krzysztof Moskal
Franciszek: "Pary homoseksualne nie mogą być błogosławione" Ciekawe, przez kogo?! - przez Lucyfera, ... bo na pewno Bóg tej patologii nie pobłogosławi!More
Franciszek: "Pary homoseksualne nie mogą być błogosławione"
Ciekawe, przez kogo?!
- przez Lucyfera,
... bo na pewno Bóg tej patologii nie pobłogosławi!
. Leliwa
Więc jeśli przyjdzie osobno człowiek który grzeszy sodomią, to można mu pobłogosławić, wyspowiadać i pouczyć. Ale jeśli przyjdzie dwóch sodomitów i …More
Więc jeśli przyjdzie osobno człowiek który grzeszy sodomią, to można mu pobłogosławić, wyspowiadać i pouczyć.
Ale jeśli przyjdzie dwóch sodomitów i poprosi o błogosławięństwo każdego z nich osobno to ksiadz który to uczyni zaciąga nie tylko na siebie grzech śmiertelny, ale również na miejsce w którym takie rzeczy są praktykowane.
Uciekajcie z takiego miejsca ponieważ zostanie zniszczone wraz ze sprawiedliwymi którzy tam mieszkają.
5 more comments
pl.news
53.3K

Niefortunne normy: Watykan nie może już znaleźć niczego "nadprzyrodzonego"

17 maja Tucho Fernández opublikował wytyczne dotyczące domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych zatytułowane "Normy postępowania w rozeznawaniu domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych". Główna zmiana: …More
17 maja Tucho Fernández opublikował wytyczne dotyczące domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych zatytułowane "Normy postępowania w rozeznawaniu domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych".
Główna zmiana: Ani lokalny biskup, ani Watykan nie zadeklarują, że zjawiska są pochodzenia nadprzyrodzonego, ale Watykan może upoważnić lokalnego biskupa do zadeklarowania, że zjawisko "nie jest nadprzyrodzone".
Przepisy te nie przewidują, aby przełożeni kościelni pozytywnie uznawali boskie pochodzenie rzekomych zjawisk nadprzyrodzonych.
Drugą ważną zmianą jest centralizacja procesu, ponieważ Franciszek jest papieżem rzymskiego centralizmu. Decyzje lokalnego biskupa muszą zostać zatwierdzone przez Watykan.
Dokument odnosi się do przypadków z XX wieku, w których lokalny biskup uznał zjawisko za nadprzyrodzone, a Watykan wydał później decyzję przeciwną. W innych przypadkach biskup powiedział jedną rzecz, a jego następca powiedział coś przeciwnego na temat tego samego zjawiska.
Tucho Fernandez chce pozostawić …More
Walczyć o prawdę
Czy obecny Watykan jest jeszcze katolicki?
Izabela Sylwia - IS 2201
Jak tak daleko zaszedł w tym, co nie powinien, to nic dziwnego.
3 more comments

Franciszek potępia samego siebie: "Konserwatyzm [lat 60.] to postawa całkowicie samobójcza"

Norah O'Donell z CBS News zapytała Franciszka podczas wywiadu, który zostanie opublikowany w całości w przyszłą niedzielę: "Są konserwatywni biskupi w Stanach Zjednoczonych, którzy sprzeciwiają się …More
Norah O'Donell z CBS News zapytała Franciszka podczas wywiadu, który zostanie opublikowany w całości w przyszłą niedzielę: "Są konserwatywni biskupi w Stanach Zjednoczonych, którzy sprzeciwiają się Pana nowym wysiłkom na rzecz rewizji nauk i tradycji. Jak zareaguje Pan na ich krytykę?".
Franciszek: "Używają tego przymiotnika 'konserwatywny' [lekceważący uśmiech]. Konserwatysta to ktoś, kto trzyma się czegoś i nie chce spojrzeć poza to. To postawa samobójcza. Ponieważ jedną rzeczą jest rozważanie tradycji, rozważanie sytuacji z przeszłości. Czym innym jest zamknięcie się w dogmatycznym pudełku".
Żaden papież nie żył tak bardzo w "dogmatycznym pudełku" jak Franciszek, który biegnie za każdą ideologią minionych lat 60. i rzeczywiście: ten konserwatyzm jest samobójczy dla Kościoła, a jego katastrofalne skutki są widoczne dla wszystkich.
Tłumaczenie AI
Augustyn Katolik
mason
Walczyć o prawdę
Biedny człowiek.
2 more comments

Niektórzy pracownicy Franciszka są niezadowoleni

Łącznie 49 pracowników Watykanu grozi złożeniem skargi z powodu złych warunków pracy, które "nie respektują podstawowych zasad godności". Grupa obejmuje 47 strażników muzealnych, konserwatora zabytków …More
Łącznie 49 pracowników Watykanu grozi złożeniem skargi z powodu złych warunków pracy, które "nie respektują podstawowych zasad godności".
Grupa obejmuje 47 strażników muzealnych, konserwatora zabytków i pracownika księgarni. Według włoskich mediów, zamierzają oni pozwać Governatorato, watykańską administrację kierowaną przez kardynała Fernando Vérgeza Alzagę, hiszpańskiego Legionistę Chrystusa, do sądu, jeśli nie otrzymają satysfakcjonującej odpowiedzi na swoje żądania.
W liście do Vérgeza Alzagi twierdzą, że warunki pracy w Muzeach Watykańskich są szkodliwe dla godności i zdrowia pracowników.
Skarżą się, że niesprawiedliwie zapłacono im za nadgodziny, że nie otrzymali awansów i że muszą zwrócić część wynagrodzenia, które otrzymali bez pracy z powodu zamknięcia podczas histerii Covid. Inni pracownicy Watykanu mogą być gotowi dołączyć do skarg.
Pracownicy piszą, że "ustawodawstwo regulujące świat pracy w Watykanie jest niewystarczające w kilku aspektach: od zabezpieczeń społecznych po …More

Austriaccy biskupi: Brak fałszywych diakonis zagraża życiu Kościoła

Raport synodalny biskupów Austrii z 15 maja zdecydowanie popiera "diakonisy sakramentalne", które nie mogą istnieć. Austriaccy biskupi twierdzą, że mają "dobre doświadczenia" z kobietami na stanowiskach …More
Raport synodalny biskupów Austrii z 15 maja zdecydowanie popiera "diakonisy sakramentalne", które nie mogą istnieć.
Austriaccy biskupi twierdzą, że mają "dobre doświadczenia" z kobietami na stanowiskach kierowniczych, chociaż wszyscy wiedzą, że szerzy się zazdrość, presja, paternalizm, karierowiczostwo itp.
Dla biskupów te "stanowiska kierownicze" są wciąż tylko "częściową odpowiedzią". Mówią oni o "problemie kobiet" ("ogromna utrata wiarygodności", "ogromne zagrożenie dla misji Kościoła") i twierdzą, że zostałby on rozwiązany w sposób zadowalający przez [nieważną] "diakonisę sakramentalną".
"Podczas gdy kapłaństwo kobiet jest sporadycznie wspominane, istnieje silny głos, wspierany przez większość w diecezjach (w tym przez kierownictwo diecezji, diakonów z Linzu), opowiadający się za dopuszczeniem kobiet do diakonatu". Prałaci twierdzą nawet, że misja Kościoła jest "niemożliwa", ponieważ kobiety nie mogą być diakonami.
Ta "posługa, udzielana sakramentalnie przez nałożenie rąk, musi być …More
Krzysztof Moskal
Lucyfer wyświęca swoich ludzi.
ZiomekZiom
Diakonisy jak wiadomo to zwykłe kobiety Dla Boga taka funkcja nie istnieje i istnieć nigdy nie będzie. Bycie diakonem to funkcja zarezerwowana tylko …More
Diakonisy jak wiadomo to zwykłe kobiety
Dla Boga taka funkcja nie istnieje i istnieć nigdy nie będzie. Bycie diakonem to funkcja zarezerwowana tylko i wyłącznie dla mężczyzn po wsze czasu.
3 more comments

Piłkarz mówi prawdę - National Football League spuszcza spodnie w dół

28-letni Harrison Butker, utalentowany kicker Kansas City Chiefs, który uczęszcza na mszę rzymską, ogłosił kilka truizmów w przemówieniu wygłoszonym 11 maja w Benedictine College w Kansas (pełne …More
28-letni Harrison Butker, utalentowany kicker Kansas City Chiefs, który uczęszcza na mszę rzymską, ogłosił kilka truizmów w przemówieniu wygłoszonym 11 maja w Benedictine College w Kansas (pełne wideo poniżej).
Kansas City Chiefs to profesjonalna drużyna futbolu amerykańskiego. Zdrowy rozsądek Butkera wywołał reakcję w obskuranckich kręgach w USA, w tym w propagandowych mediach oligarchów. Butker mówił takie rzeczy jak:
"Jestem w stanie być mężczyzną, którym jestem, ponieważ mam żonę, która pochyla się nad swoim powołaniem. Jestem bardziej niż błogosławiony wieloma talentami, które dał mi Bóg. Ale nie można przecenić tego, że cały mój sukces jest możliwy, ponieważ dziewczyna, którą poznałem w zespole w gimnazjum, nawróciła się na wiarę, została moją żoną i przyjęła jeden z najważniejszych tytułów: gospodyni domowa.
Jest głównym wychowawcą naszych dzieci. To ona dba o to, abym nigdy nie pozwolił, by piłka nożna lub mój biznes odciągnęły mnie od bycia mężem i ojcem.
Jest osobą, która zna …
More
Urszula Rok
Mt 16,26 1626 Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?More
Mt 16,26
1626 Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?
pl.news
1122.6K

Polska: Warszawa staje się antychrześcijańska

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, którego matka była informatorką policji w czasach reżimu komunistycznego w Polsce, zakazał eksponowania "symboli religijnych" (= krzyży) w ratuszu. Od upadku …More
Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, którego matka była informatorką policji w czasach reżimu komunistycznego w Polsce, zakazał eksponowania "symboli religijnych" (= krzyży) w ratuszu. Od upadku komunizmu Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które to zrobiło.
Gazeta Wyborcza doniosła 16 maja, że dyskryminacja krzyża jest uzasadniona "walką z dyskryminacją".
Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, głównego ugrupowania koalicji rządzącej Polską pod rządami Donalda Tuska. Urzędnicy państwowi w Warszawie nie będą mogli nawet umieszczać symboli religijnych na swoich biurkach. Wszystkie oficjalne wydarzenia nie mogą zawierać żadnych modlitw - znak, że powróciły stare czasy komunizmu.
Jednocześnie narzucana jest propaganda homoseksualna. City employees are required to treat a homosexual concubinage as if it were legal and to address transvestites as if they were real men or real women.
Tłumaczenie AI
Lidia Adamska shares this
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ZAKAZAŁ umieszczania krzyża na budynkach publicznych w stolicy Polski.
Piotr Ptasiński
...to nie pierwsza walka z Krzyżem.Jak kończą ci-którzy "wierzgają przeciw ościeniowi"? Krzyż,coraz bardziej przeszkadza -komu?....wiadomo 🥴More
...to nie pierwsza walka z Krzyżem.Jak kończą ci-którzy "wierzgają przeciw ościeniowi"?
Krzyż,coraz bardziej przeszkadza -komu?....wiadomo 🥴
11 more comments

Hiszpania: Bardzo drogi różaniec

José Andrés Calderón został ukarany grzywną w wysokości 3600 euro za odmawianie różańca w miejscu publicznym w Madrycie. Rozpoczął on pokojowy różaniec na schodach kościoła Inmaculado Corazón de …More
José Andrés Calderón został ukarany grzywną w wysokości 3600 euro za odmawianie różańca w miejscu publicznym w Madrycie.
Rozpoczął on pokojowy różaniec na schodach kościoła Inmaculado Corazón de María w listopadzie, w okresie niepokojów społecznych. Miejsce to znajduje się w niewielkiej odległości od siedziby rządzącej Socjalistycznej Partii Robotniczej.
Do 500 osób spotykało się regularnie, dopóki reżim nie zakazał regularnych różańców 27 listopada. Później liczba uczestników wzrosła. Niektóre osoby zostały aresztowane i ukarane grzywną. Nagranie wideo 60-letniej kobiety wepchniętej do policyjnej furgonetki zostało szeroko rozpowszechnione w Internecie.
Prawnik zaskarżył zakaz jako naruszenie prawa do zgromadzeń. W grudniu Sąd Okręgowy w Madrycie odrzucił apelację. Ludzie nadal się modlili.
José Andrés Calderón, organizator wydarzenia, ogłosił 15 maja, że po raz trzeci został ukarany grzywną w wysokości 1200 euro: "Modlitwa różańcowa jest w Hiszpanii droga" - skomentował.
Tego samego …More
jac05
Ale gdyby wzywał allaha to policja, sąd nic by mu nie zrobiły.
Narodowe Siły Zbrojne
Żydo -masońska okupacja globu ziemskiego trwa w najlepsze !!!!
One more comment

Szwajcarscy biskupi chcą kobiet diakonów

13 maja szwajcarscy biskupi przedłożyli Watykanowi raport na temat lokalnego synodu poświęconego synodalności. Fragmenty: - "Decyzje synodalne, które marginalizują lub wykluczają ludzi i ich doświadczenia …More
13 maja szwajcarscy biskupi przedłożyli Watykanowi raport na temat lokalnego synodu poświęconego synodalności. Fragmenty:
- "Decyzje synodalne, które marginalizują lub wykluczają ludzi i ich doświadczenia, zwłaszcza kobiety, osoby queer i społecznie upośledzone, są sprzeczne z misją Kościoła".
- "Uznanie równej godności chrzcielnej mężczyzn, kobiet i osób queer musi być przeżywane i świadczone w budowaniu Kościoła synodalnego".
- "Kwestia [...] włączenia kobiet do wszystkich [!] posług jest ważną kwestią".
- "Wykluczenie kobiet z kapłaństwa nie jest już rozumiane w wielu miejscach".
- "Otwarcie diakonatu dla kobiet należy przyjąć z zadowoleniem, gdy wyraża rozwój w kierunku uznania równej godności chrzcielnej mężczyzn i kobiet w Kościele".
- "Specjalna forma diakonatu 'dla kobiet' byłaby postrzegana w kontekście szwajcarskim jako wyraz degradacji kobiet, podobnie jak stopniowanie diakonatu w stosunku do posługi święceń".
Kościół katolicki w Szwajcarii jest klinicznie martwy, ale wciąż …More
Narodowe Siły Zbrojne
Ten " biskup " nie jest żadnym duchownym Mistycznego Ciała Chrystusowego w KK-ckim -tylko posoborowym ,ekskomunikowanym faryzeuszem i wilkiem w owczej …More
Ten " biskup " nie jest żadnym duchownym Mistycznego Ciała Chrystusowego w KK-ckim -tylko posoborowym ,ekskomunikowanym faryzeuszem i wilkiem w owczej skórze z " z anty -kościoła tworu Iluminatów !!!
Dlatego to nie jest temat ani problem katolików !!!
Dominik Grześkowiak
To nie rewolucja w Kościele, to tylko kolejna sekta news age "kościół synodalny" ..., która próbuje rozbić zniszczyć Jedyny Prawdziwy Kościół Katolicki …More
To nie rewolucja w Kościele, to tylko kolejna sekta news age "kościół synodalny" ..., która próbuje rozbić zniszczyć Jedyny Prawdziwy Kościół Katolicki Apostolski którego głową jest Jezus Chrystus...
Oczywiście nigdy nie zniszczą Kościoła Chrystusowego, nasz Pan powiedział ŻE ŻADNE SIŁY DIABELSKIE GO (KOŚCIOŁA) NIE PRZEMOGĄ. I głupi Lucjan (Lucyfer) o tym wie, temu największemu głupcowi luckowi chodzi tylko i wyłącznie o ludzkie dusze bo już jest i tak przegrany przez PYCHĘ
2 more comments

Australia: Arcybiskup zbiera żniwo nienawiści za obronę zdrowego rozsądku

Arcybiskup Julian Porteous z Hobart w Australii potępił kampanię mającą na celu obalenie chrześcijańskich zasad moralnych. W rezultacie wrogowie zdrowego rozsądku zareagowali intensywną nienawiścią. …More
Arcybiskup Julian Porteous z Hobart w Australii potępił kampanię mającą na celu obalenie chrześcijańskich zasad moralnych.
W rezultacie wrogowie zdrowego rozsądku zareagowali intensywną nienawiścią. W liście pasterskim z 2 maja ("Jesteśmy solą dla ziemi") abp Porteous wypowiedział się na temat ludzkiej godności oraz wolności religijnej i rodzicielskiej.
Na przykład powiedział: "Wierząc w Boga jako Stwórcę, postrzegamy naszą tożsamość jako mężczyzny i kobiety jako dar. Dlatego postrzegamy wysiłki zmierzające do oddzielenia płci od płci biologicznej jako zaprzeczenie rzeczywistości tego, kim jesteśmy".
Oraz: "Bóg stworzył mężczyznę i kobietę jako seksualnie komplementarnych. Oznacza to, że pod względem seksualnym zostaliśmy dosłownie stworzeni dla płci przeciwnej".
Bp. Porteous criticises the radicalised transvestite lobby, child abortion, euthanasia suicide, homosexual pseudo-marriage and the "woke" propaganda that fights against common sense ("traditional values and beliefs").
Grupy …More
ZiomekZiom
Prawdę mówiąc. Tak trzymać.
funkowal
Niech mu Bóg błogosławi

Mexican Diocese Wins Case Against Transvestite

Mexico's federal appeals court in April rejected an attempt by a transvestite propagandist to force the Church to alter baptismal records in favour of a person's self-declaration. W 2021 r. mężczyzna …More
Mexico's federal appeals court in April rejected an attempt by a transvestite propagandist to force the Church to alter baptismal records in favour of a person's self-declaration.
W 2021 r. mężczyzna cierpiący na idee płciowe bycia "kobietą" argumentował, że meksykańskie prawo dotyczące prywatności wymagało od diecezji Querétaro spełnienia żądania, niezależnie od rzeczywistości biologicznej i faktów historycznych.
W rezultacie meksykański Krajowy Instytut Ochrony Danych orzekł, że diecezja musi zmienić zapisy dotyczące chrztu.
Diecezja zakwestionowała tę decyzję i wygrała w sądzie okręgowym. Sąd apelacyjny podtrzymał tę decyzję na tej podstawie, że Kościół ma konstytucyjnie chronione prawo do zarządzania swoimi wewnętrznymi sprawami bez ingerencji rządu.
Decyzja ta stanowi ważny precedens w obronie wolności religijnej i autonomii kościołów i organizacji religijnych w Meksyku przed faszystowską propagandą homoseksualną.
Tłumaczenie AI
funkowal
Popełniasz tylko akt miłosierdzia wobec nich
Anieobecny
Czy opisując taką osobę jako: zboczeńca, osobę chorą, potrzebującą pomocy - popełniam przestępstwo...?
One more comment

Starsza Belgijka chce zostać "diakonem", pozywa Kościół

Veer Dusauchoit, lat 62, pozwała Kościół w Belgii za "dyskryminację", ponieważ nie może zostać diakonem. Dusauchoit pracuje od 30 lat w parafii Herent, niedaleko Leuven, w Brabancji Flamandzkiej, …More
Veer Dusauchoit, lat 62, pozwała Kościół w Belgii za "dyskryminację", ponieważ nie może zostać diakonem.
Dusauchoit pracuje od 30 lat w parafii Herent, niedaleko Leuven, w Brabancji Flamandzkiej, gdzie przewodniczy pogrzebom i liturgiom słowa. Parafia nie ma księdza.
Próbowała zapisać się na czteroletni kurs, aby zostać diakonem, ale została odrzucona i postrzega to odrzucenie jako "dyskryminację ze względu na płeć".
"Rzeczywiście jestem zła, ale jestem też zdeterminowana", powiedziała belgijskiemu nadawcy państwowemu Rtbf.be (14 maja), który jest znany ze swojego antykościelnego stanowiska.
Rzecznik archidiecezji Mechelen-Bruksela bronił tej decyzji: "W tej chwili (sic) tylko mężczyźni mogą być wyświęcani na diakonów. Nie ma więc sensu robić formacji, ponieważ ostateczne zostanie diakonem jest niemożliwe".
Rzecznik dodał: "Belgijscy biskupi opowiadają się za [nieważnymi] kobietami diakonami".
Sąd w Mechelen ma miesiąc na podjęcie decyzji.
Obecny arcybiskup Mechelen-Brukseli, 55-letni …More
Tadeusz Kaktus
Sakrament kapłaństwa jest jeden, zawiera jednak w sobie różne stopnie, wyżej wymienione. Charakter sakramentu mają z pewnością trzy stopnie: biskupstwo …More
Sakrament kapłaństwa jest jeden, zawiera jednak w sobie różne stopnie, wyżej wymienione. Charakter sakramentu mają z pewnością trzy stopnie: biskupstwo, kapłaństwo i diakonat; wyciskają one na duszy znamię nieścieralne (niezatarte) i dlatego nie można ich utracić ani powtarzać. Co do innych stopni zdania są podzielone; najprawdopodobniej nie są sakramentami, gdyż nie zostały ustanowione przez Chrystusa.
Ks. Franciszek Bączkowicz C.M. Prawo Kanoniczne.
.
[Pan nasz Jezus Chrystus do kapłaństwa wybrał jedynie mężczyzn, więc kto „święci” na diakonów kobiety, nie udziela święceń ważnie, wnosi zamieszanie, sprzeciwia się Bogu i obraża Go, niszczy dyscyplinę kościelną a ostatecznie pracuje dla zniszczenia sakramentalnego kapłaństwa i eliminacji sakramentów. Pracuje dla zniszczenia łaski do zbawienia koniecznej – przyp.red.]
Poszczególne stopnie święceń. Materia i forma (5). Kapłaństwo (diakonat, prezbiterat) sakramentem.
Walczyć o prawdę
,,Parafia nie ma księdza,, bo tak nas prowadzi posoborowa hierarchia, w tym Watykan, a kobieta ,,dobija się,, do rządzenia parafią.
2 more comments

Diecezja zakazuje księżom rozmawiania z aktywistami medialnymi ("dziennikarzami")

Diecezja Buffalo w stanie Nowy Jork przyjęła zasady wymagające od księży i pracowników diecezjalnych konsultacji z urzędnikami diecezjalnymi przed rozmową z tak zwanymi reporterami. Nowa polityka …More
Diecezja Buffalo w stanie Nowy Jork przyjęła zasady wymagające od księży i pracowników diecezjalnych konsultacji z urzędnikami diecezjalnymi przed rozmową z tak zwanymi reporterami.
Nowa polityka stanowi, że diecezjalni urzędnicy ds. komunikacji "albo bezpośrednio odniosą się do prośby, albo będą współpracować z pracownikiem w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie".
Joe Martone, dyrektor ds. komunikacji w diecezji, podkreśla: "To, co naprawdę staramy się zrobić, to nie tłumić komunikacji diecezji, staramy się ją koordynować".
Jest to zrozumiałe, ponieważ wielu księży jest naiwnych i nie zdaje sobie sprawy, że aktywiści medialni nie są zainteresowani prawdą. Zamiast tego rozmawiają z ludźmi tylko po to, by promować swój własny program i narrację.
Tłumaczenie AI

Erekcja na krzyżu? Bluźnierstwo nie jest zabronione

53-letni ksiądz Thomas McHale, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Blackhill w hrabstwie Durham w Anglii, powiedział w swoim wielkopiątkowym kazaniu, że Chrystus miał erekcję, …More
53-letni ksiądz Thomas McHale, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Blackhill w hrabstwie Durham w Anglii, powiedział w swoim wielkopiątkowym kazaniu, że Chrystus miał erekcję, gdy umierał na krzyżu.
Oddając się swoim chorym fantazjom, 53-letni obywatel USA powiedział, że krew napłynęła do dolnej części ciała Chrystusa w wyniku egzekucji przez ukrzyżowanie.
Jeden z parafian wyjaśnił TheTimes.co.uk (11 maja): "Powiedział ludziom, że Jezus umarł z erekcją. Publiczność była zszokowana. Były tam młode rodziny".
Skargi dotyczące "wulgarnego" kazania doprowadziły do "trwającego" dochodzenia, powiedział rzecznik diecezji Hexham i Newcastle. Wielki Piątek był 29 marca. Sprawa może zostać "zbadana" w ciągu 10 minut. "Trwające dochodzenie" oznacza zatem, że nie ma woli dojścia do konkluzji.
Obraz: diocesehn.org.uk, Tłumaczenie AI
newsQsxycwazrx
Walczyć o prawdę
Ten ksiądz powinien porozmawiać z egzorcystą, bo chyba sam diabeł mu podpowiedział takie słowa.
baran katolicki
Skoro Franciszek temu księdzu wpaja, że Boże miłosierdzie nie stawia grzesznikowi żadnych warunków, to są później takie wrzody, które chcąc nie chcąc …More
Skoro Franciszek temu księdzu wpaja, że Boże miłosierdzie nie stawia grzesznikowi żadnych warunków, to są później takie wrzody, które chcąc nie chcąc zaczynają cuchnąć. Ileż to ja razy słyszałem, że Bóg mnie kocha przed grzechem, w czasie grzechu i po grzechu bezwarunkową miłością. Dzisiaj wiem, że Boże Miłosierdzie jest tożsame z Bożym Rozumem. Boża Miłość jest ROZUMNA.
20 more comments