pl.news
pl.news
11.1K

Franciszek: towarzysz biura politycznego

Milczący jak grób i sztywny jak kłoda niczym członek sowieckiego biura politycznego Franciszek pozował przed trumną Giorgio Napolitano, lat 98, komunisty, który pełnił rolę prezydenta Włoch od 2006…More
Milczący jak grób i sztywny jak kłoda niczym członek sowieckiego biura politycznego Franciszek pozował przed trumną Giorgio Napolitano, lat 98, komunisty, który pełnił rolę prezydenta Włoch od 2006 do 2015.
Napolitano, ateista, poniósł śmierć 22 września bez nadziei na odkupienie. Jego zwłoki zaprezentowano w Palazzo Madama, siedzibie skorumpowanego, włoskiego senatu.
Nawet Walter Veltroni, inny zatwardziały komunista, określił zachowanie Franciszka jako "niecodzienny widok".
#newsJymbkbwwzs
Frank Columbo
Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałem. No ale umysł już szybko przechodzi do porządku, przyzwyczajony od paru dobrych lat...
pl.news
21.4K

Były wicedyrektor Pfizera: "To, co widzicie, to satanizm" (film)

Dr. Michael Yeadon, były wicedyrektor Pfizera, który ostrzega przed zastrzykami mRNA i globalnymi zmianami, powiedział w rozmowie z DrDrew.com (YouTube, 19 lipca), że "ludzie ostatecznie będą mogli …More
Dr. Michael Yeadon, były wicedyrektor Pfizera, który ostrzega przed zastrzykami mRNA i globalnymi zmianami, powiedział w rozmowie z DrDrew.com (YouTube, 19 lipca), że "ludzie ostatecznie będą mogli płacić z pomocą karty bankowej lub aplikacji, nie będzie gotówki".
Yeadon przedstawia dość prawdopodobny scenariusz - "Kiedy podejdziecie pod drzwi sklepu, będziecie musieli zeskanować cyfrowy dowód osobisty. Mając wgląd do waszych dowodów, sprawdzą, co pisaliście w mediach społecznościowych i jeśli nie spodoba się im to, drzwi pozostaną zamknięte". Zdaniem doktora to "satanizm".
Yeadon przyznaje, że pozwolił sobie na utratę kontaktu ze Stwórcą, która ostatecznie doprowadziła do jego "nawrócenia" - "Od tamtej pory moje życie układa się o wiele lepiej".
#newsNtnvifwczl
Frank Columbo
Chciałem tylko wtrącić przy okazji, że wszystko wskazuje na to, że Pfizer, Moderna i pozostałe firmy były zakontraktowane przez Departament Obrony …More
Chciałem tylko wtrącić przy okazji, że wszystko wskazuje na to, że Pfizer, Moderna i pozostałe firmy były zakontraktowane przez Departament Obrony USA tylko na cele "demonstracji" środków przygotowanych przez laboratoria z sektora wojskowego (co już wskazuje na rodzaj broni, ew. eksperymentu). Wklejam poniżej swój komentarz z niedawnego posta (TWARDY DOWÓD: Szczepionki COVID-19 zostały celowo …). Treści kontraktów są według badaczek jawne, podobnie slajdy z prezentacji agencji operacyjnej ASPR (rodzaj pośrednictwa między podmiotami).
"Na zrzucie poniżej macie po prawej prawdziwych producentów preparatów eksperymentalnych (firmy z sektora wojskowego), a po lewej firmy, które zrealizowały "demonstrację" (termin prawniczy). Mówiąc po ludzku, różne laboratoria wojskowe wyprodukowały, a inne firmy znane na rynku miały zadanie rozprowadzić po świecie pod swoim szyldem, aby nie wzbudzało podejrzeń (w końcu są znane z produkcji szczepionek). Kontraktował to Departament Obrony USA.
Dla ludzi, …
More
pl.news
11.3K

Archidiecezja zamienia kościół Obrządku Łacińskiego w restaurację

Stary jezuicki kościół w Veszprém (Węgry) stał pusty do 2021, kiedy to Bractwo Kapłańskie Piusa X zaczęło odprawiać tam Msze. Jednakże po kilku miesiącach Arcybiskup Veszprém, György Udvardy, lat …More
Stary jezuicki kościół w Veszprém (Węgry) stał pusty do 2021, kiedy to Bractwo Kapłańskie Piusa X zaczęło odprawiać tam Msze.
Jednakże po kilku miesiącach Arcybiskup Veszprém, György Udvardy, lat 63, rozgonił Bractwo i kościół znów zaczął świecić pustkami. W zeszłym tygodniu w świątyni zorganizowano restaurację na potrzeby Festiwalu Wina i Potraw Balaton (21-24 września).
Ulotki reklamowe podkreślały "zapierające dech w piersiach wnętrze dawnego kościoła jezuitów", zapowiadając "degustacje z przewodnikiem" oraz "doświadczenia dla smakoszy pod okiem krajowych oraz międzynarodowych szefów kuchni".
#newsVbzntjnsbt
Kwal -
Coś okropnego co się dzieje....
pl.news
1.2K

"Apostolski Asystent" ds. religijnych wspólnot birytualnych

Słudzy Jezusa i Maryi (Servi Jesu et Mariae) z Blindenmarkt (Austria) otrzymali kolejnego "Asystenta Apostolskiego" w postaci byłego Opata Norbertanów, Raimunda Schreiera z Wilten (Kathpress.at, 19 …More
Słudzy Jezusa i Maryi (Servi Jesu et Mariae) z Blindenmarkt (Austria) otrzymali kolejnego "Asystenta Apostolskiego" w postaci byłego Opata Norbertanów, Raimunda Schreiera z Wilten (Kathpress.at, 19 września).
Klasztor w Wilten nie uchodzi za katolicki. Z kolei Księża SJM oprawiają również w zgodzie z Obrządkiem Rzymskim. Obecnie Schreier usiłuje odnaleźć dziurę w całym, podminowując reputację założyciela SJM, godnego naśladowania Ojca Andreasa Hönischa (1930-2008).
Po pewnych [oszczerczych] uwagach wymierzonych w Hönischa, pokraczna Kongregacja ds. Zgromadzeń Zakonnych z uśmiechem na ustach uznała dochodzenie w jego sprawie za "odpowiednie", mimo iż nie było ku temu żadnych racjonalnych przesłanek.
Mimo iż brak jakichkolwiek dowodów na seksualne, czy też finansowe nadużycia ze strony Hönischa, w styczniowej depeszy zakonu mówiło się o "ludzkich słabościach" w odniesieniu do delegowania odpowiedzialności, co stanowi zarzut, który w pierwszej kolejności należałoby postawić wszystkimMore
pl.news
42.5K

Kolejny kardynał pokazuje, że ma w nosie Traditionis Custodes

19 września Kardynał Norberto Rivera Carrera, lat 81, odprawił Mszę Pontyfikalną Obrządku Rzymskiego w Salto del Agua (Meksyk). Organizatorem celebracji jest Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (foto i film …More
19 września Kardynał Norberto Rivera Carrera, lat 81, odprawił Mszę Pontyfikalną Obrządku Rzymskiego w Salto del Agua (Meksyk).
Organizatorem celebracji jest Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (foto i film poniżej).
#newsQkkwomtpmf
peccator ecc
Kardynał biskup może sobie swobodnie odprawiać, bo TC dotyczy tylko prezbiterów (art. 3). Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem dokumenty Franciszka.More
Kardynał biskup może sobie swobodnie odprawiać, bo TC dotyczy tylko prezbiterów (art. 3).
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem dokumenty Franciszka.
Geminiano Secundo
Pokazując sceny z pięknej celebracji mszy świętej Autor notki wpisał w jej tytuł wulgaryzm - pohańbienia Kościoła dokonuje się także i tym sposobem.
2 more comments
pl.news
42.8K

Gadające głowy: Macron kazał czekać wściekłemu Franciszkowi

Franciszek odbył szybkie, prywatne spoktanko z Prezydentem Francji Macronem w trakcie swojej wizyty w Marsylii (23 września). Macron kazał czekać na siebie przez kilka minut. Franciszek siedział z …More
Franciszek odbył szybkie, prywatne spoktanko z Prezydentem Francji Macronem w trakcie swojej wizyty w Marsylii (23 września). Macron kazał czekać na siebie przez kilka minut. Franciszek siedział z nosem spuszczonym na kwintę, sam, w kompletnej ciszy. Na filmie widać, że papież był wyraźnie rozdrażniony tym faktem (nagranie poniżej).
Elysée donosi, że rozmowa kręciła się wokół imigracji i eutanazji, która zagraża francuskim seniorom. Zdaniem Elysée Macron przedstawił Franciszkowi ustawę bez wdawania się w szczegóły.
W każdym razie kłamliwy Franciszek upierał się podczas lotu powrotnego, że "nie poruszał" z Macronem kwestii eutanazji.
#newsUugogcomsw
Łukasz Duda
Ale fotele na bogato, jak stańczyk (błazen) siedzi.
Krzysztof Kolumb
To nawet netflixa mu nie włączyli? Oj niedobry ten makaron
2 more comments

Powrót z Marsylii: Franciszek bawi się w [skorumpowanego] polityka

W trakcie swojego lotu powrotnego z Marsylii, gdzie na ulicach mówi się po arabsku, Franciszek odpowiedział tylko na trzy pytania (23 września). Papież wychwalał masową nielegalną imigrację, kompletnie …More
W trakcie swojego lotu powrotnego z Marsylii, gdzie na ulicach mówi się po arabsku, Franciszek odpowiedział tylko na trzy pytania (23 września).
Papież wychwalał masową nielegalną imigrację, kompletnie ignorując kwestie przemocy i gwałtów, do których dochodzi w Europie z jej powodu. Franciszek nawołuje do "integracji" z imigrantami na zdezintegrowanym starym kontynencie.
Następnie zagrał na emocjach, opowiadając bajeczkę o "łagrach", gdzie kończą nielegalni imigranci. Franciszek wyssał z palca historyjkę o pewnym chłopcu o imieniu Mahmoud, który rzekomo "nie mógł już znieść udręki" handlu ludźmi i w końcu się powiesił. "Oni są niewolnikami [europejskiego systemu pomocy społecznej]", warknął papież.
Następnie odniósł się do francuskich przepisów regulujących eutanazję, mówiąc, że życiem nie wolno się bawić oraz że dziadkowie są mordowani, ponieważ uznaje się ich za "starych i nieużytecznych".
Na koniec Franciszek wtrącił kilka słów o wojnie na Ukrainie, w której jego zdaniem chodziło …More
Czas ucisku shares this
Adrianna7
Papież mówił o Polsce? "Jeden z krajów występuje z szeregu" Papież mówił o Polsce? "Jeden z krajów występuje z szeregu"More
Papież mówił o Polsce? "Jeden z krajów występuje z szeregu"
Papież mówił o Polsce? "Jeden z krajów występuje z szeregu"
pl.news
22.2K

Franciszek zgadza się z [heretyckim] Synodem Niemiec - Arcybiskup

Wyniki "demokratycznego" eks-synodu biskupów zostaną ostatecznie ustalone przez Franciszka, donosi Arcybiskup Héctor Aguer w swoim stwierdzeniu z 21 września. W skrócie: ● Eks-synod Franciszka zostanie …More
Wyniki "demokratycznego" eks-synodu biskupów zostaną ostatecznie ustalone przez Franciszka, donosi Arcybiskup Héctor Aguer w swoim stwierdzeniu z 21 września. W skrócie:
● Eks-synod Franciszka zostanie skażony "synodalną drogą" Niemiec, która "cuchnie herezją" [- uwaga: niedopowiedzenie - powinien był dodać, że na kilometr], a Rzym milczy, co oznacza ciche przyzwolenie.
● Główne tematy do poruszenia na eks-synodzie Franciszka skupiają się wokół komunii dla osób uprawiających stosunki pozamałżeńskie i homoseksualistów ("Nie mam na myśli wielu duchownych, którzy sami są homoseksualistami").
● Franciszek zgadza się z Agendą ONZ 2030, projektem, który zmusi kraje do wprowadzenia aborcji w celu zmniejszenia populacji.
● Argentyński program edukacji obejmuje nauczanie masturbacji w szkołach, korzystanie z seks zabawek, ubieranie się jak transwestyci, a także nakłania do praktykowania stosunków oralnych i analnych, nie wspominając o wciskaniu "ideologii gender", aborcji dzieci i chemicznej …More
Tony M
Google przetłumaczone z angielskiego: Wyjaśnijmy sobie jasno, kim jest biskup Hector Aguer i zacznijmy słuchać wszystkiego, co mówi o Jorge Bergoglio …More
Google przetłumaczone z angielskiego: Wyjaśnijmy sobie jasno, kim jest biskup Hector Aguer i zacznijmy słuchać wszystkiego, co mówi o Jorge Bergoglio. Jeśli ktoś zna Bergoglio od podszewki… to jest to biskup Aguer.
Nominacje biskupa Agüera i Jorge Bergoglio na biskupów przebiegały bardzo blisko siebie zarówno pod względem czasowym, jak i geograficznym.
Po pierwsze, w 1992 roku obaj zostali mianowani biskupami pomocniczymi Buenos Aires.
Po drugie, zostali mianowani arcybiskupami w odstępie mniej więcej roku.
3 czerwca 1997 r. Bergoglio został mianowany arcybiskupem koadiutorem Buenos Aires z prawem sukcesji. Po śmierci Quarracino w dniu 28 lutego 1998 r. Bergoglio został arcybiskupem metropolitą Buenos Aires.
26 czerwca 1998 r. biskup Aguer został mianowany arcybiskupem koadiutorem La Plata. Stolicę objął w dniu 8 września 1998 r. 12 czerwca 2000 r. został siódmym arcybiskupem La Platy. Héctor Aguer - Wikipedia
Archidiecezja Buenos Aires i Archidiecezja La Plata są geograficznie bardzo …More
One more comment
pl.news
232.5K

Arcybiskup Mediolanu określa homoseksualizm jako "miłość"

Zatwardziały homoseksualista, Mario Delpini, który przy okazji pełni rolę "Arcybiskupa Mediolanu" (5 mln katolików), poświęca "szczególną uwagę" rozumieniu "doświadczania miłości" oraz "rozmaitych …More
Zatwardziały homoseksualista, Mario Delpini, który przy okazji pełni rolę "Arcybiskupa Mediolanu" (5 mln katolików), poświęca "szczególną uwagę" rozumieniu "doświadczania miłości" oraz "rozmaitych niuansów dotyczących pociągu seksualnego, włączając w to partnerów płci przeciwnych oraz tych samych". To stwierdzenie trafiło do rzekomo duszpasterskich wytycznych (“Viviamo di una vita ricevuta”) opublikowanych na stronie ChiesaDiMilano.it (15 września).
LaNuovaBq.it podkreśla, że Delpini "w pełni akceptuje" stanowisko homoseksualnego lobby obecnie stojącego za sterami Kościoła posoborowego.
#newsMijpomtqnd
Czubaka
To jest wina biskupów i przełożonych diecezjalnych i zakonnych. Wyrzucają z seminariów heteroseksualnych, a zostawiają homoseksualistów
Non Draco Sit Mihi Dux C.S.S M.D
Słowo do SODOMITÓW KOŚCIELNYCH 6 Nie mów: «Jego miłosierdzie zgładzi mnóstwo moich grzechów». U Niego jest miłosierdzie, ale i zapalczywość, a na …More
Słowo do SODOMITÓW KOŚCIELNYCH 6 Nie mów: «Jego miłosierdzie
zgładzi mnóstwo moich grzechów».
U Niego jest miłosierdzie, ale i zapalczywość,
a na grzeszników spadnie Jego gniew karzący.
21 more comments
pl.news
142.5K

Franciszek chce "zawsze wybaczać" w ramach nieistniejącej spowiedzi Novus Ordo

W trakcie swoich 30-godzinnych odwiedzin w Marsylii (Francja) 22 września Franciszek nalegał, by duchowni stosowali się do jego fałszywej ideologii i "zawsze" udzielali rozgrzeszenia podczas spowiedzi …More
W trakcie swoich 30-godzinnych odwiedzin w Marsylii (Francja) 22 września Franciszek nalegał, by duchowni stosowali się do jego fałszywej ideologii i "zawsze" udzielali rozgrzeszenia podczas spowiedzi, najwyraźniej nawet jeśli grzesznik nie wykazuje skruchy ani woli poprawy. "Przy sakramencie Pokuty i Pojednania zawsze przebaczajcie, przebaczajcie! Postępujcie szczodrze tak, jak szczodrze Bóg postępuje z nami. Wybaczajcie!" - upiera się Franciszek. Papież powinien zejść na ziemię, ponieważ Spowiedź w Novus Ordo to martwy sakrament.
#newsMwmslgniyq
Neo Kowalski
Gdyby Pan Jezus chciał aby bezwarunkowo wszystkim odpuszczano grzechy to by wydał taki nakaz, ALE TEGO NIE ZROBIŁ!! Ale zamiast tego powiedział "komu …More
Gdyby Pan Jezus chciał aby bezwarunkowo wszystkim odpuszczano grzechy to by wydał taki nakaz, ALE TEGO NIE ZROBIŁ!!
Ale zamiast tego powiedział "komu grzechy odpuścicie będą odpuszczone, a komu zatrzymacie są mu zatrzymane."
To jest kolejna herezja masona Bergoglia. (już nawet tych herezji nie liczę)
Bergol tworzy Nową Religię na fundamencie Kościoła Katolickiego, Religię Światową dla Antychrysta.
Marlen Sułek
Dołącz do grupy👉 Modlitwa za różne intencje Dziś jest 23 września, dołącz do naszej grupy modlitewnej i pomódlmy się za ciebie i twoją rodzinę w …More
Dołącz do grupy👉 Modlitwa za różne intencje
Dziś jest 23 września, dołącz do naszej grupy modlitewnej i pomódlmy się za ciebie i twoją rodzinę w imię Jezusa. Amen!
🙏❤️ 📿📿 Masz szczęście, w ciągu najbliższych 24 godzin doktor teologii pomodli się w twojej intencji. Kliknij niebieski link i złoż swoją prośbę.
👉👉 Modlitwa za różne intencje
3 more comments
pl.news
22.7K

Kardynał Sarah: Franciszek jest postrzegany jako niszczyciel pokoju

Traditionis Custodes (lipiec 2021) oraz związana z nim Responsa (grudzień 2021) są "odbierane jako akt agresji liturgicznej" i wygląda na to, że "zaburzyły" pokój liturgiczny ustanowiony przez Benedykta …More
Traditionis Custodes (lipiec 2021) oraz związana z nim Responsa (grudzień 2021) są "odbierane jako akt agresji liturgicznej" i wygląda na to, że "zaburzyły" pokój liturgiczny ustanowiony przez Benedykta XVI, pisze Kardynał Sarah w swoim 20-stronicowym artykule opublikowanym w zimowym wydaniu Communio-icr.com z 2022 roku.
Te dokumenty "można uznać za zagrożenie dla jedności Kościoła", obawia się Kardynał. Sarah opisuje fakty, korzystając ze zwrotu "jeśli", jak np. "Jeśli nastąpi odrodzenie postsoborowych wojen liturgicznych", lub "jeśli ludzie po prostu przeniosą się gdzie indziej w poszukiwaniu starożytnej liturgii, podjęte środki okażą się strzałem w kolano".
Zdaniem Kardynała Benedykt XVI nie był w błędzie, zakładając, że Liturgia Rzymska nie może zostać kompletnie zakazana, czy uznana za szkodliwą, tym bardziej, że jej nieograniczane odprawianie przyniosło już dobre owoce" [podczas gdy Novus Ordo serwuje ludziom dekadencki cyrk].
#newsEaevnmhvgb
Czas ucisku shares this
Norah Sarah shares this
pl.news
42.4K

Biskup Bätzing: Watykan musi zgodzić się na homo-księży [i kolejne nadużycia]

Watykan musi nabrać dystansu do prawa [jakby już dawno tego nie zrobił], które zakazuje wyświęcania homoseksualistów na księży, zażądał Przewodniczący Episkopatu Niemiec, Biskup Georg Bätzing, na …More
Watykan musi nabrać dystansu do prawa [jakby już dawno tego nie zrobił], które zakazuje wyświęcania homoseksualistów na księży, zażądał Przewodniczący Episkopatu Niemiec, Biskup Georg Bätzing, na łamach Deutschlandfunk.de (19 września). Zdaniem Bätzinga ten zakaz doprowadził do powstania "tabu" i "skrywania się". Rzecznik prasowy Bätzinga powtórzył to samo w rozmowie z KNA.de.
W grudniu 2016 Watykańska Kongregacja ds. Duchowieństwa opublikowała dokument, w którym stwierdziła, że kandydaci o głęboko zakorzenionych skłonnościach homoseksualnych nie powinni być wyświęcani. Z dokumentu wynika, że takim osobom brakuje odpowiedniej dojrzałości do podtrzymania poprawnych relacji z mężczyznami i kobietami. Ukrywane przez oli-media przypadki molestowania seksualnego w Kościele (włącznie z "pedofilią") w 80% dotyczą napaści na tle homoseksualnym.
Grafika: Georg Bätzing © Pressefoto, SynodalerWeg.de, #newsCgnjemonna
Neo Kowalski
Sodomici w stanie grzechu ciężkiego i wołającego o pomstę do Nieba odprawiający Mszę Świętą i przyjmujący Eucharystię. Szczyt obrazy Bożego Majestatu …More
Sodomici w stanie grzechu ciężkiego i wołającego o pomstę do Nieba odprawiający Mszę Świętą i przyjmujący Eucharystię. Szczyt obrazy Bożego Majestatu! Żaden katolik niepowinien uczestniczyć w takiej Mszy bo ściąga na siebie grzech cudzy.
3 more comments

Zagraniczne reżimy wysyłają delegatów na eks-Synod Biskupów

Portal Vatican.va (21 września) opublikował kompletną listę członków synodu, na której znalazło się 11 niekatolickich przedstawicieli pokroju Anglikańskiego Świeckiego Biskupa Chichester, Martina …More
Portal Vatican.va (21 września) opublikował kompletną listę członków synodu, na której znalazło się 11 niekatolickich przedstawicieli pokroju Anglikańskiego Świeckiego Biskupa Chichester, Martina Warnera.
Swoją obecnością zaszczycą również dwaj chińscy biskupi, włączając w to Biskupa Josepha Yang Yongqiang, byłego wiceprzewodniczącego Komunistycznego Patriotycznego Stowarzyszenia Chin.
Kardynał Ladaria, były Prefekt KNW, odmówił wzięcia udziału.
Prawo do głosu otrzyma 360 homoseksualistów, włączając w to 50 kobiet. 120 delegatów otrzymało zaproszenie bezpośrednio od Franciszka. Poza tym na miejscu zjawi się 75 członków bez możliwości oddania głosu. Synod będzie przypominał klubik dyskusyjny pozbawiony teologicznego autorytetu.
Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsWjakgguefi
Damian Nowak shares this
darek104
Prefekt KNW -Prefekt Kongregacji Nauki Wiary
2 more comments
pl.news
11.7K

Synodalność w praniu: Strickland objaśnia wiarę katolicką

19 września Biskup Tyler (Teksas, USA), Joseph Strickland, opublikował już czwarty od 22 sierpnia list pasterski, w którym objaśnia tematykę poruszaną przez synod, włączając w to rozwody, antykoncepcję …More
19 września Biskup Tyler (Teksas, USA), Joseph Strickland, opublikował już czwarty od 22 sierpnia list pasterski, w którym objaśnia tematykę poruszaną przez synod, włączając w to rozwody, antykoncepcję oraz homoseksualizm ("zwiedzenie").
Biskup przypomina wszystkim znany truizm, podłóg którego małżeństwo zawierane jest wyłącznie pomiędzy mężczyzną i kobietą, co nie zmienia faktu, że określone rodzaje propagandy "promują rozmaite zniekształcenia intymnych związków międzyludzkich".
Nauczanie Kościoła przeciw antykoncepcji "nie może i nie zmieni się", ponieważ antykoncepcja jest niezgodna z Bożym planem na ludzkie życie.
Przed 1930 niemalże każda chrześcijańska denominacja uznawała antykoncepcję za grzech. Pierwsi wyłamali się anglikanie, dopuszczając antykoncepcję w "poważnych przypadkach" z pomocą starej jak świat sztuczki - krok po kroku (Kazuistyka).
W miarę zbliżania się synodu Strickland nawołuje do odrzucenia wszelkich postulatów za zmianą niezmiennej rzeczywistości małżeństwa i …More
Norah Sarah shares this
pl.news
11.6K

Müller do Stricklanda: Nie rezygnuj pod żadnym pozorem!

To, co czynione jest wobec Biskupa Tyler, Josepha Stricklanda, jest "okrutne" i stanowi "nadużycie władzy wymierzone w święte prawo episkopalne", napisał Kardynał Müller w związku z domniemanym …More
To, co czynione jest wobec Biskupa Tyler, Josepha Stricklanda, jest "okrutne" i stanowi "nadużycie władzy wymierzone w święte prawo episkopalne", napisał Kardynał Müller w związku z domniemanym usunięciem Stricklanda (Kath.net, 21 września).
Müller radzi bohaterskiemu biskupowi, żeby nie rezygnował "pod żadnym pozorem", ponieważ "oni" [= Franciszek] następnie umyją od tego ręce.
Biskupi, którzy dopuścili się herezji, schizmy, apostazji, przestępstwa lub zachowania nieprzystającego kapłanowi, powinni zostać usunięci, pisze Müller, jako przykład podając pseudo-błogosławieństwa cudzołożników i homoseksualistów, które stanowią "obrazę Boga" i "pozbawiają ludzi ich zbawienia".
Według Müllera Franciszek uwziął się na katolickich biskupów, ponieważ jego fałszywi przyjaciele przedstawiają mu dobrych biskupów jako wrogów - "podczas gdy heretyccy i niemoralni biskupi mają wolną rękę".
W międzyczasie Strickland oznajmia, że nie zamierza rezygnować, ale zaakceptuje usunięcie aprobowane przez Franciszka. …More
pl.news
1.7K

Kampania jesienna: cena wolności

Składamy serdeczne dzięki WAM WSZYSTKIM za bycie częścią świata online Gloria.tv. Nasz portal jest polem do poruszania tematów religijnych, politycznych, rozrywkowych, materiałów motywacyjnych, …More
Składamy serdeczne dzięki WAM WSZYSTKIM za bycie częścią świata online Gloria.tv. Nasz portal jest polem do poruszania tematów religijnych, politycznych, rozrywkowych, materiałów motywacyjnych, aktualności i nie tylko. Jesteśmy głosem zdrowego rozsądku w obecnej wojnie domowej, która toczy się w Kościele.
Gloria.tv jest na wzór apostolatu. Usługi świadczone przez nasz portal są dostępne dla wszystkich pod wieloma względami - bezpłatne członkostwo, panuje zasada wolności wypowiedzi i kontaktu z innymi członkami społeczności. Gloria.tv sama w sobie stanowi niezależny/wolny portal, ale to nie zmienia faktu, że mamy pewne [stosunkowo niewielkie] rachunki do opłacenia.
Jak wszyscy, my również opieramy nasze życie na ufności Bogu, która stoi ponad naszymi zaletami i wadami.
To samo ma się do szczupłych finansów Gloria.tv. Polegamy na skromnych prywatnych dotacjach i pracy przy niskim budżecie. W ostatnich latach ledwie wychodzimy na zero. To dzięki wam jesteśmy w stanie opłacać nasze rachunki …More
pl.news
111.9K

Wsparcie od miejscowych biskupów! Kardynał Sarah odprawia Mszę w Czechach

Kardynał Robert Sarah złożył wizytę w czeskim mieście Bohemia na zaproszenie Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra. Wizytacja miała miejsce w dniach 14-16 września. W czwartek (Podniesienie Krzyża) i w …More
Kardynał Robert Sarah złożył wizytę w czeskim mieście Bohemia na zaproszenie Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra. Wizytacja miała miejsce w dniach 14-16 września.
W czwartek (Podniesienie Krzyża) i w piątek Sarah odprawiał w Zakonie Cystersów Starożytnego Obrządku w Vyšší Brod. Z kolei w sobotę zaprezentował czeską edycję swojej książki "Katechizm Życia Duchowego" w Czeskich Budziejowicach, a po południu odprawił Mszę Pontyfikalną Obrządku Rzymskiego w Sanktuarium Maryjnym Římově (film poniżej).
Fotografie z Mszy robione przez zawodowców opublikowano na modnej stronie Konferencji Episkopatu Czech (!).
W swojej homilii Sarah mówił, że ludzkie życie ma sens jedynie wtedy, gdy człowiek żyje na kolanach przed Bogiem: "Bez Boga człowiek jest pozostawiony na pastwę losu, w smutku, rozpaczy i wiecznym niespełnieniu wobec tego, co przynosi mu kolejny dzień".
Ludzie stawiający Boga w centrum swoich myśli i działań to rzadkość w świecie skoncentrowanym na zarobku, władzy polityczno-militarnej, czy …More
Norah Sarah shares this
POLSKA2020
a na gruncie polskim mamy: homoseksualne ORGIE w diecezji SOSNOWIECKIEJ i BRAK reakcji ze strony lokalnego biskupa Kaszaka, ze strony kaplanow, kardynalow …More
a na gruncie polskim mamy: homoseksualne ORGIE w diecezji SOSNOWIECKIEJ i BRAK reakcji ze strony lokalnego biskupa Kaszaka, ze strony kaplanow, kardynalow, prymasa, biskupow... NIC sie nie staalo... wszystko w liberalnej masonskiej NORMIE...Zgorszenie w Sosnowcu. Co zrobi bp Kaszak? || Paweł Chmielewski. Na Straży
JEZUS MARYJA
pl.news
92.1K

Członek Synodu opowiada się za żeńskimi diakonami, małżeństwem księży i Komunią dla każdego

Synod Franciszka powinien poruszyć kwestię małżeństw księży, [niepoprawnego] kapłaństwa kobiet i Komunii dla wszystkich uczestników Eucharystii, powiedział Biskup San Francisco de Macorís (Dominikana …More
Synod Franciszka powinien poruszyć kwestię małżeństw księży, [niepoprawnego] kapłaństwa kobiet i Komunii dla wszystkich uczestników Eucharystii, powiedział Biskup San Francisco de Macorís (Dominikana), Alfredo De la Cruz, lat 62, członek synodu, w trakcie wydarzenia z 18 września (CatholicNewsAgency.com).
De la Cruz zdystansował się "od wszystkiego co oznacza fundamentalizm [= Wiara Katolicka] i od przekonania, że doktryna jest nietykalna [= niezmienna]".
Eucharystia według Cruza to "spotkanie wszystkich braci" i jego zdaniem nie można stwierdzić - "Spotkałem braci, ale pewnej grupie nie dam nic do jedzenia i bedą głodni". W każdym razie Komunia Święta to nie produkt spożywczy [jak karkówka z grilla itp.], Msza Święta to nie "posiadówka", a przyjmowanie Komunii w stanie niegodnym to, jak sprowadzanie na siebie sądu za własne uczynki.
#newsGwncfdsoae
POLSKA2020
a moze... 0odpowiedzia na chorobe BEZBOZNOSCI jest uczynienie z Kosciola swietego homoseksualnej "stajni Augiasza", jak w POlsce w diecezji sosnwieckiej: …More
a moze... 0odpowiedzia na chorobe BEZBOZNOSCI jest uczynienie z Kosciola swietego homoseksualnej "stajni Augiasza", jak w POlsce w diecezji sosnwieckiej:
homoseksualne ORGIE w diecezji SOSNOWIECKIEJ i BRAK reakcji ze strony lokalnego biskupa Kaszaka, ze strony kaplanow, kardynalow, prymasa, biskupow... NIC sie nie staalo... wszystko w liberalnej masonskiej NORMIE...Zgorszenie w Sosnowcu. Co zrobi bp Kaszak? || Paweł Chmielewski. Na Straży
JEZUS MARYJA
Łukasz Duda
Bóg Kościół Święty umieścił w małych duszach wybranych na czasy ostateczne. A To co ludzką ręką zostało, zrobione upadnie (budynki).
7 more comments
pl.news
32.1K

Hollerich do katolików: "Wasze zachowanie jest oburzające"

Jak powiedział Kardynał Luksemburga, Hollerich, Generalny Sprawozdawca Synodu, w rozmowie z Katholisch.de (20 września), [usprawiedliwiona] krytyka ze strony katolików wobec Synodu jest "oburzająca". …More
Jak powiedział Kardynał Luksemburga, Hollerich, Generalny Sprawozdawca Synodu, w rozmowie z Katholisch.de (20 września), [usprawiedliwiona] krytyka ze strony katolików wobec Synodu jest "oburzająca".
Zdaniem piewcy homoseksualizmu Hollericha sytuacja wygląda tak, że pojedyncze jednostki katolickie usiłują określać, co jest katolickie. W każdym razie "to, co jest katolickie" nie musi być "określane", bo prawdy wiary są jasne jak słońce.
Hollerich jest wściekły, ponieważ katolicy nie mają problemu ze sprzeciwianiem się [antykatolickiemu] Franciszkowi: "Zdaniem pewnych osób magisterium najwyraźniej ustało wraz z elekcją Franciszka". Jednakże sęk tkwi w tym, że według Franciszka i Hollericha "magisterium" polega na staniu ponad wiarą.
Ludzie, którzy niegdyś nawoływali do posłuszeństwa wobec magisterium, obecnie sprzeciwiają się "Magisterium" Franciszka, polemizuje Hollerich, jednocześnie łącząc wiarę z subiektywnym punktem widzenia jednostek zamiast z obiektywną treścią.
Jego zdaniem wszystko …More
Posoborowe absurdy
@Benedykt Czarnecki Koniec kościoła POSOBOROWEGO. Prawdziwy kościół rzymsko-katolicki trwa w Bractwie św. Piusa X
One more comment
pl.news
2.6K

Franciszek usuwa w cień jednego z najlepszych biskupów Europy

Franciszek w okamgnieniu przyjął rezygnację Arcybiskupa Vaduz (Liechtenstein), Wolfganga Haasa, lat 72. Decyzja zapadła 20 września. Jego obowiązki przejmie Biskup Benno Elbs z sąsiadującej diecezji …More
Franciszek w okamgnieniu przyjął rezygnację Arcybiskupa Vaduz (Liechtenstein), Wolfganga Haasa, lat 72. Decyzja zapadła 20 września. Jego obowiązki przejmie Biskup Benno Elbs z sąsiadującej diecezji Feldkirch (Austria), występując w charakterze administratora apostolskiego.
Haas uchodził za skałę dla Wiary Katolickiej. Przyszedł na świat w Vaduz w 1948. W roku 1988 objął stanowisko Biskupa Chur (Szwajcaria). Pod wpływem ciężkiej presji ze strony mediów Jan Paweł II w końcu ustąpił i utworzył Archidiecezję Vaduz w 1997 roku (30 tys. katolików), aby Haas zniknął mu z oczu.
Vaduz stało się ostoją katolicyzmu, przynosząc mnóstwo wspaniałych powołań.
Przez wiele lat Haas odprawiał Mszę Krzyżma Świętego w zgodzie z Obrządkiem Rzymskim. Co więcej, osobiście wyświęcił wielu księży Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra.
W 2021 ogłosił, że Archidiecezja Vaduz nie weźmie udziału w "procesie synodalnym".
Od teraz Archidiecezja będzie zarządzana prze antykatolickiego Elbsa, zwolennika homo-błogosławieństw …More