pl.news
1.8K

Afera: "Ważny Biskup" bliski odejścia

Ważny biskup Paragwaju zamierza porzucić stan duchowny z powodu romansu z kobietą, opisywaną jako "piękna pani prokurator", donosi Mirian Soilán (RadioUno.com.py) na Twitter.com (8 kwietnia).

Wieści o tym rozeszły się na Gloria.tv w wielu językach za sprawą @Antoni Baio Jilguero, który słusznie zauważył, że to ten sam kraj, gdzie Franciszek odwołał Biskupa Livieres (+2015) z Ciudad del Este, który w oczach papieża był zbyt katolicki i efektywny.

Ostanim biskupem Paragwaju, który odszedł z Kościoła, był Fernando Lugo, ojciec kilkorga dzieci - przy czym jedno z nich miał z 16-letnią dziewczyną, kiedy jeszcze był biskupem. Lugo w późniejszym czasie został prezydentem Paragwaju.

Na Paragwaj składa się 15 diecezji. Biskupi poniżej 60-tego roku życia rezydują w diecezjach Benjamin Acevál (9 księży), Chaco Paraguayo (10 księży), Concepción (46 księży), Encarnación (54) oraz San Juan Bautista de las Misiones (33 księży). Do istotnych diecezji zaliczamy wyłącznie Concepción (Biskup Miguel Cabello) oraz Encarnación (Francisco Pistilli.

#newsSvuowyxuth