Peter(skala)
62.6K

Brutálna vražda v kostole: Mŕtveho Josefa († 18) našli rodičia, ležal pri organe!

Josef hrával v kostole na organe. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Z vraždy mladíka v kostole v českej obci Baška v okrese Frýdek-Místek kriminalisti obvinili 20-ročného muža. Hrozí mu až 20 rokov väzenia. Polícia pre neho požaduje väzbu. Novinárom to oznámila policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková. Podľa polície muž 18-ročného mladíka Josefa († 18) opakovane fyzicky napadol z osobných dôvodov, a to po predchádzajúcom uvážení.

Podozrivého muža policajti zadržali vo štvrtok večer a v sobotu ho vrchný komisár obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Podľa polície obvinený v stredu prišiel do kostola v čase, keď mladík vykonával údržbu organu. Obvinený ho napadol podľa polície z osobných dôvodov. "Spôsobil mu zranenia, ktorým poškodený mladík na mieste podľahol. V nasledujúcich hodinách bude podaný podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby, " povedala Jiroušková.

Prípadom sa policajti zaoberajú od štvrtka, keď bolo v kostole nájdené telo zavraždeného muža. Biskup ostravsko-opavského biskupstva Martin David uviedol, že mladík bol dobrovoľným organistom v kostole, kde zahynul. Kvôli tomu, že sa násilný čin stal v kostole, je potrebné v chráme vykonať kúriaci obrad. Uskutoční sa v nedeľu pri dopoludňajšej bohoslužbe.

Biskup David uviedol, že správu o násilnej smrti mladého muža v kostole v Baške prijal s veľkou bolesťou. "Modlím sa za neho a v modlitbe zverujem Bohu tiež veľkú bolesť jeho najbližších, predovšetkým rodičov," doplnil.

Podľa serveru Novinky.cz ubodaného mladíka našli práve rodičia. Podľa obyvateľov Bašky mal kľúče od kostola, pretože tam chodil hrať na organ. Dlho sa nevracal, preto ho rodičia začali hľadať. V kostole ležal pri organe údajne celú noc a nasledujúci deň.
Julia Sanova
Nevieme či tam nebol homosexuálny vzťah?
Peter(skala)
to je otazne ale aj to, či boli očkovaní, či a ako to malo vplyv na ich vzťah
Peter(skala)
Dnes je sobota - deň, kedy Panna Mária vchádza do Očistca, aby povzbudzovala duše a vyslobodzovala ...
V modlitbe si môžete spomenuť aj na zosnulého Jozefa...nech odpočíva v Pokoji a svetlo večné, nech mu svieti ...😇
...a nezabudnime na obratenie vraha, ako u Šavla z TarzuMore
Dnes je sobota - deň, kedy Panna Mária vchádza do Očistca, aby povzbudzovala duše a vyslobodzovala ...

V modlitbe si môžete spomenuť aj na zosnulého Jozefa...nech odpočíva v Pokoji a svetlo večné, nech mu svieti ...😇

...a nezabudnime na obratenie vraha, ako u Šavla z Tarzu
forthetruth333
Ja by som tiež prispel do debaty a prosím o modlitby za samých,opustených ako aj odmietnutých ľudí,,,,,Boh vás žehnaj
Dominika Maria Birova
Za opustených a samých sa často modlím, tiež si myslím, že je to veľmi potrebné.. a aj sama zakusujem čo je samota tak viem ich pochopiť. Prosím ľudí, aby sa pridali🙏
dominikguzman
No teda.