Clicks246
22Cecylia
3

Znany jezuita dziękuje samobójcy za odwagę. "Czy ten człowiek jest duchownym?"

Samobójstwo aktem odwagi i drogą do Niego, bo może coś wreszcie zaszkodzi PiS. Ten człowiek jest duchownym? Kościół naprawdę jest w opałach – w ten sposób Rafał Ziemkiewicz skomentował wpis ojca Grzegorza Kramera na temat śmierci mężczyzny, który podpalił się przed Pałacem Kultury.

W niedzielę wieczorem serwis Oko Press poinformował, że Piotr S., mężczyzna który 19 października oblał się łatwopalną substancją i podpalił na stołecznym Placu Defilad zmarł w szpitalu. Informacja ta poruszyła wielu użytkowników portali społecznościowych. Głos w sprawie śmierci mężczyzny postanowił zabrać także znany jezuita ojciec Grzegorz Kramer.
"Panie Piotrze S. mam nadzieję, że w Nim znalazłeś to, o co tak walczyłeś. Dziękuję za odwagę. R. i. P." – napisał na Twitterze o. Kramer. Wpis ten jest o tyle szokujący, że ojciec Kramer jako osoba duchowna powinien wiedzieć, że jego ukazanie samobójstwa jako aktu odwagi jest niezgodne z nauką Kościoła katolickiego.
Ostatecznie jezuita postanowił usunąć swój wpis.
DORZECZY.PL
Ewangelista
Totalny upadek wiary i rozumu!
Ewangelista
Szkoda słów.
22Cecylia
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski: "Co się dzieje w Kościele katolickim w Polsce? Jedni księża są straszeni suspensą (tak jak ci z Gniezna), a równocześnie wybryki innych pokrywa się milczeniem? Czy ktoś, kto pochwala samobójstwo, czyli grzech przeciwko V przykazaniu, może być proboszczem i duszpasterzem w Opolu? Dobrze byłoby, aby biskup ordynariusz diecezji opolskiej zabrał głos w tej sprawie. …More
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski: "Co się dzieje w Kościele katolickim w Polsce? Jedni księża są straszeni suspensą (tak jak ci z Gniezna), a równocześnie wybryki innych pokrywa się milczeniem? Czy ktoś, kto pochwala samobójstwo, czyli grzech przeciwko V przykazaniu, może być proboszczem i duszpasterzem w Opolu? Dobrze byłoby, aby biskup ordynariusz diecezji opolskiej zabrał głos w tej sprawie. Także władze zakonu jezuitów, z których szeregów wywodzi się przecież papież Franciszek, który tyle razy, jak i jego wielcy poprzednicy, wypowiadał się za obroną życia."