22Cecylia
22Cecylia
162.3K

Papież: uznanie mnie za rewolucjonistę to zaszczyt

"Europa musi umocnić się politycznie i moralnie" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica", opublikowanym w czwartek. To piąta rozmowa przeprowadzona przez założyciela …More
"Europa musi umocnić się politycznie i moralnie" -
powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica", opublikowanym w czwartek. To piąta rozmowa przeprowadzona przez założyciela gazety Eugenio Scalfariego z papieżem.

W rozmowie z 94-letnim nestorem włoskich dziennikarzy papież stwierdził: "Europa to kontynent, który przez stulecia zaznał wojen, rewolucji, rywalizacji i nienawiści, nawet w Kościele. Ale była ona też ziemią, na której religijność osiągnęła swoje maksimum i właśnie dlatego przyjąłem imię Franciszka: to jeden z wielkich wzorów Kościoła, który należy pojąć i naśladować".
Zaznaczył też, że najbardziej pobożne są obecnie "masy narodów Ameryki Południowej, również Ameryki Północnej, Oceanii oraz Afryki, od wschodu po zachód".
Afryce trzeba bardzo pomóc, ponieważ "stamtąd wyruszyły masy niewolników ze swym ładunkiem cierpienia" - dodał Franciszek.
Tematem rozmowy jest też stworzenie świata.
- Stwórca, czyli Bóg na wysokości niebios, stworzył cały wszechświat …More
miki2233
też mi się wydaje tak wydaj! Polecam zastanowić się nad tym co tu jest pisane!
22Cecylia
Jak napisała Weronika.S nie ma porozumienia między modernistą a tradycjonalistą, bo wy XX wieczną naukę Kk macie w głebokim poważaniu, tak jakby Kościól …More
Jak napisała Weronika.S nie ma porozumienia między modernistą a tradycjonalistą, bo wy XX wieczną naukę Kk macie w głebokim poważaniu, tak jakby Kościól zaczął się po SVII. Wasze uczepienie się tej nauki polega właśnie na ciągłym kombinowaniu, ulepszaniu, udoskonalaniu. To jest żałosne!
______________________________
@biniobill 51 minuty temu
Po co zajmować się prywatnymi widzeniami, przepowiedniami skoro jak nazwa wskazuje były prywatne. Nie wystarczy uczepić się nauki Kościoła Rzymskokatolickiego, być w Nim i nie ryzykować pomyłki? Po co kombinować, ulepszać, udoskonalać? Po to żeby było bardziej atrakcyjnie? Zwykła wiara nie wystarczy?
Lubię to Więcej
@~Aniela~ lubi to. 50 minuty temu
14 more comments
22Cecylia
297

Kanada: Nowy kościół Bractwa Św. Piusa X

Kościół pw. św. Joanny d’Arc w Sherbrooke. Foto © Spectre Média, René Marquis 8 grudnia 2017 r. Bractwo Św. Piusa X w Kanadzie zakupiło kościół pw. św. Joanny d’Arc w Sherbrooke (Quebec), gdzie …More
Kościół pw. św. Joanny d’Arc w Sherbrooke. Foto © Spectre Média, René Marquis
8 grudnia 2017 r. Bractwo Św. Piusa X w Kanadzie zakupiło kościół pw. św. Joanny d’Arc w Sherbrooke (Quebec), gdzie już od listopada ub.r. kapłani Bractwa odprawiali Mszę św. wszech czasów. Tamtejsza wspólnota wiernych korzystała w ostatnich latach z apostolatu Bractwa w różnych prowizorycznych kaplicach; jedną z nich był nawet garaż we wschodniej części miasta. Opatrznościowy zakup świątyni kładzie kres tej liturgicznej tułaczce, przywracając jednocześnie kościół św. Joanny d’Arc, nieczynny od 2015 r., do swego pierwotnego przeznaczenia.
W wywiadzie udzielonym 12 grudnia miejscowemu pismu „La Tribune” przełożony kanadyjskiego dystryktu, ks. Daniel Couture FSSPX stwierdził, że budynek kościelny – choć wymaga pewnych prac remontowych – jest w świetnym stanie. Wyraził również nadzieję, że godne miejsce kultu stopniowo wypełni się po brzegi wiernymi (obecnie lokalna wspólnota skupiona wokół apostolatu Bractwa …More
22Cecylia
469
Ofiarne Dziewice - napisy PL. www.youtube.com/watch OFIARNE DZIEWICEMore
Ofiarne Dziewice - napisy PL.
www.youtube.com/watch
OFIARNE DZIEWICE
38:44
22Cecylia
2261

BRAWO PiS!!! 200 mln zł na nagrody w 2 lata rządów PiS. Najwięcej rozdał Morawiecki

Rząd lekką ręką wydał ponad 200 mln zł na premie w resortach. Tylko w podlegającym Mateuszowi Morawieckiemu Ministerstwie Finansów na nagrody wydano 71 mln zł. Podsumowanie finansowe rządów Beaty …More
Rząd lekką ręką wydał ponad 200 mln zł na premie w resortach. Tylko w podlegającym Mateuszowi Morawieckiemu Ministerstwie Finansów na nagrody wydano 71 mln zł.
Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS. "Super Ekspress" sprawdził, który z ministrów miał najlżejszą rękę.
W sumie na nagrody rząd wydał 200 mln zł. Z tego znaczna część to nagrody dla Ministerstwa Finansów. Mateusz Morawiecki do najoszczędniejszych nie należał i na premie wydał 71 mln zł.
- Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród – tłumaczy się wywołany przez "SE" do odpowiedzi resort finansów. Obowiązek oczywiście istnieje, ale nie określa kwot, jakie przeznaczają poszczególni szefowie resortów na nagrody.
Drugie miejsce po rekordziście Morawieckim zajął Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, który od listopada 2015 rozdał 60 mln zł.
Nie wszystkie ministerstwa chętnie podzieliły się wiedzą o wydatkach na ten …More
chemikus
Partia, która komuś zabiera, żeby drugiemu dać.
22Cecylia
A ja nie chcę, żeby mi PIS cokolwiek dawał. Wystarczy, żeby przestał zabierać.
22Cecylia
330

BRAWO PiS!!! "Nielegalnie" złapała złodzieja, który okradał jej sklep.

Złapała złodzieja na gorącym uczynku, zamknęła się w z nim w sklepie i zadzwoniła na 112. Ekspedientka niewielkiego z sklepu w jednej z podwrocławskich miejscowości wykazała się nie lada obywatelską …More
Złapała złodzieja na gorącym uczynku, zamknęła się w z nim w sklepie i zadzwoniła na 112. Ekspedientka niewielkiego z sklepu w jednej z podwrocławskich miejscowości wykazała się nie lada obywatelską postawą.
Czy na pewno mogła to zrobić? Złodziejaszek kradł ze sklepu mało znaczące rzeczy, ale systematycznie od co najmniej tygodnia. Pewnego dnia udało się go nakryć:
- Akurat wszedł do sklepu, akurat była koleżanka, raz jej się wydawała, że obsługiwała, że coś ukradł, sprawdziliśmy na kamerach, no coś ukradł, drugi raz też, trzeci raz wiedziałam już kto to jest, zamknęłam się z nim w sklepie, zadzwoniłam na 112.
Czego dowiedziała się pod numerem alarmowym?
- To jest znikoma szkodliwość czynu, on teraz nie ma wolnego radiowozu, oni i tak teraz nie przyjadą. Nie mogę go zatrzymać, zrobiłam to nielegalnie, że zamknęłam się z nim w sklepie bo ograniczam mu wolność, w tym sensie, że ograniczam wolność złodziejo
Spytaliśmy prawników o praktyczną radę co robić w takiej sytuacji. Okazuje się, że …More
22Cecylia
251

Lek Soliris za ok. 2 mln zł w refundacji.

Jerzy Zięba Soliris (eculiumab), ten za 2 000 000 zł będzie refundowany! Ministerstwo zawiadamia (z radością), że : "To droga terapia, ale potrzebna dla pacjentów, zwłaszcza dzieci..." www.politykaz…More
Jerzy Zięba
Soliris (eculiumab), ten za 2 000 000 zł będzie refundowany!
Ministerstwo zawiadamia (z radością), że :
"To droga terapia, ale potrzebna dla pacjentów, zwłaszcza dzieci..."
www.politykazdrowotna.com/26722,lek-solir…
Bliższe przyjrzenie się temu wskazuje jak następuje :
1.
Producent "leku" zawiadamia, że : U dzieci z nocną napadową hemoglobinurią efektywności ani bezpieczeństwa nie określono !!! www.accessdata.fda.gov/…/125166s172lbl.p… 2. W ulotce producenta czytamy : "Zagrażające życiu lub śmiertelne przypadki infekcji meningokokowej zdarzyły się u pacjentów leczonych Soliris-em". No super... z tego powodu producent tego leku zaleca jak następuje : "Co najmniej na 2 tygodnie przed podaniem Soliris, należy pacjenta zaszczepić szczepionką przeciwko meningokokom". Co za ulga !! niby, bo w punkcie 6.1 czytamy : "Infekcje meningokokowe są najbardziej poważnymi ciężkimi reakcjami ubocznymi pacjentów leczonych Solirisem". Czyli?? "Lek" ten powoduje powstanie zakażenia meningokokami? …More
22Cecylia
1268
DOBRA ZMIANA!!! PKB Rumunii - wzrost o 8,8% w III kwartale 2017r.More
DOBRA ZMIANA!!!
PKB Rumunii - wzrost o 8,8% w III kwartale 2017r.
22Cecylia
PKB Rumunii - wzrost o 8,8% w III kwartale 2017r. Wcześniej Rumunia zlikwidowała ponad 100 drobnych danin oraz obniżyła podatek VAT (z 24 do 19%). Od …More
PKB Rumunii - wzrost o 8,8% w III kwartale 2017r.
Wcześniej Rumunia zlikwidowała ponad 100 drobnych danin oraz obniżyła podatek VAT (z 24 do 19%).
Od nowego roku podatek dochodowy zostanie obniżony z 16 do 10% a kwota wolna od podatku wzrośnie do ok. 23.000zł (w Polsce 3.091zł).
Ponadto w Rumunii obowiązują wyjątkowo niskie stawki podatku dochodowego dla mikroprzedsiębiorstw (max.100 tys. € rocznego przychodu). Stawka podatku zależy od ilości zatrudnianych osób – dla samozatrudnionych wyniesie 3%, dla zatrudniających jedną osobę – 2%, natomiast przy dwóch zatrudnionych podatek dochodowy to jedynie 1%. Po przekroczeniu pułapu 100 tys. € rocznie, przedsiębiorca zapłaci podstawową stawkę podatku – 16%.
Robert Grzechnik - prezes okręgu wrocławskiego i członek zarządu krajowego Partii Wolność.
22Cecylia
1603
Dr Judy Mikovits - szczepionki zanieczyszczone retrowirusami! www.youtube.com/watch Judy Mikovits - szczepionki zanieczyszczone retrowirusami!More
Dr Judy Mikovits - szczepionki zanieczyszczone retrowirusami!
www.youtube.com/watch
Judy Mikovits - szczepionki zanieczyszczone retrowirusami!
14:55
22Cecylia
@rysio coś specjalnie dla ciebie, głos naukowca i to takiego, który bezpośrednio badał i odkrył obecność tego świństwa w szczepionkach: w grudniu …More
@rysio coś specjalnie dla ciebie, głos naukowca i to takiego, który bezpośrednio badał i odkrył obecność tego świństwa w szczepionkach: w grudniu 2015 roku głos zabrała Amerykanka z doktoratem z biochemii i biologii molekularnej, dr Judy Mikovits, współautorka 51 prac w recenzowanych magazynach naukowych, z wieloletnim doświadczeniem w naukowej pracy laboratoryjnej, również dla amerykańskich instytucji rządowych z sektora opieki zdrowotnej. Badaczka stwierdza publicznie, że zanieczyszczenia szczepionek m.in. retrowirusami (takimi jak wirus XMRV – Xenotropic Murine Leukemia Virus, rodzaj mysiego wirusa białaczki ) są faktem.
22Cecylia
2320

Exposé Premiera Morawieckiego już wkrótce. Tekst wystąpienia.

Robert Jarosław Iwaszkiewicz Już za parę dni exposé Premiera Morawieckiego. Miałem piękny sen… „Panie Prezydencie! Panowie Marszałkowie! Panie Posłanki! Panowie Posłowie! Drodzy Rodacy! Stoję dzisiaj …More
Robert Jarosław Iwaszkiewicz
Już za parę dni exposé Premiera Morawieckiego.
Miałem piękny sen…
„Panie Prezydencie! Panowie Marszałkowie! Panie Posłanki! Panowie Posłowie! Drodzy Rodacy!
Stoję dzisiaj przed wami jako jeden z was. Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będę się kierować.
Powiem krótko: program mojego Rządu mogę streścić w jednym zdaniu. Po pierwsze rozwój, po drugie rozwój, po trzecie rozwój.
Musimy podjąć wyzwania przyszłości. A te są jasne. Musimy przyspieszyć tempo wzrostu. Podjąć rozwiązania wszystkich problemów, przed którymi stanęła Polska w sferze gospodarczej, spraw społecznych i stanu państwa. To zrobimy od marca 2018 roku:
🔹Zlikwidujemy szkodliwe podatki PIT, CIT, podatek od kupna-sprzedaży, od spadków i darowizn. 🔹Wprowadzimy dobrowolność ubezpieczeń. Zarówno w ZUS jak i w NFZ. Składki ZUS już zapłacone przez Naszych Rodaków oddamy w obligacjach …More
22Cecylia
Już po expose premiera Morawieckiego. Zapowiedziane zostały kolejne instytucje państwowe. Do powstałych za rządów PiS Instytutu Solidarności i Męstwa …More
Już po expose premiera Morawieckiego. Zapowiedziane zostały kolejne instytucje państwowe. Do powstałych za rządów PiS Instytutu Solidarności i Męstwa, Narodowego Instytutu Wolności, Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Polskiej Fundacji Narodowej, Rady Mediów Narodowych, Państwowego Gospodarstwa Wodnego, Krajowego Zasobu Nieruchomości, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dołączyć mają Narodowy Instytut Onkologii, Narodowy Program Zdrowia Kardiologicznego, Narodowy Instytut Urbanistyki i Architektury, Centrum Analiz Strategicznych oraz "wielki projekt Przyjazna Polska".
Oprócz tej etatystycznej orgii powoływania nowych instytucji była oczywiście walka z nierównościami, były wielkie państwowe inwestycje, programy społeczne, solidarnościowa rewolucja, budowa mieszkań, nowa Gdynia, Thomas Piketty oraz kilka bon motów o dogmatycznych liberałach i zatrzymaniu zwijania się państwa.
Czyli zapinamy pasy i z pełną mocą …More
22Cecylia
Naprawdę możemy być wolni!
22Cecylia
72.8K

Dr Jayne Donegan wygrała z Naczelną Radą Lekarską w Anglii przez udowodnienie, że szczepionki nie są konieczne do zachowania dobrego zdrowia.

Thursday, October 12, 2017, 6:46:40 PM Opublikował/a admin Dr Jayne Donegan – lekarka, która wygrała w sądzie z brytyjską GMC (Naczelną Radą Lekarską) Lekarka, której udało się wygrać z Naczelną …More
Thursday, October 12, 2017, 6:46:40 PM Opublikował/a admin
Dr Jayne Donegan – lekarka, która wygrała w sądzie z brytyjską GMC (Naczelną Radą Lekarską)
Lekarka, której udało się wygrać z Naczelną Radą Lekarską w UK przez udowodnienie, że szczepionki nie są konieczne do zachowania dobrego zdrowia.

Strona dr Jayne Donegan: www.jayne-donegan.co.uk/gmc
Jedna z publikacji dr Jayne Donegan pod tytułem Vaccinatable Diseases And Their Vaccines
Co się wydarzyło gdy brytyjski lekarz pojawił się jako biegły sądowy, by pomóc dwóm matkom udowodnić w sądzie, że ich dzieci nie muszą być szczepione?
Trzyletnia sprawa sądowa założona przez Brytyjską Naczelną Radę Lekarską [General Medical Council] zakończyła się oddaleniem wszystkich zarzutów przeciwko oskarżonej lekarce.
Dr Jayne Donegan, brytyjska lekarka rodzinna przeżyła niesamowitą historię. Początkowo była zagorzałym zwolennikiem szczepień, ale w dużym skrócie z biegiem lat zaczęła odstępować od tych poglądów. Obecnie mówi o zagrożeniach związanych …More
22Cecylia
Tu cię boli nędzna, zawistna, zazdrosna kreaturo! __________________________ @rysio 1 godzinę temu Event z szarlatanem kosztuje ponad 200 złotych. Pan …More
Tu cię boli nędzna, zawistna, zazdrosna kreaturo!
__________________________
@rysio 1 godzinę temu
Event z szarlatanem kosztuje ponad 200 złotych. Pan Zięba zarabia również na YouTube.
@rysio 1 godzinę temu
MEGA HIT! Znachor Zięba o powiększaniu kobiecego biustu za pomocą hipnozy!
Niezłą kasiorkę zarabia Zięba..."tylko" 150 zł od osoby...
predex
Z Rada Lekarska Naczelna nikt nie wygra, nadal będą w Anglii szczepić masowo, tak jak w Polsce.
5 more comments
22Cecylia
1592

Ceremonia rekoncyliacji kościoła św. Wilibrorda w Utrechcie

Bp Bernard Fellay odprawia Mszę św. pontyfikalną w kościele pw. św. Wilibrorda w Utrechcie Niedawno informowaliśmy o zakupie przez Bractwo zabytkowego kościoła pw. św. Wilibrorda w Utrechcie (Holandia …More
Bp Bernard Fellay odprawia Mszę św. pontyfikalną
w kościele pw. św. Wilibrorda w Utrechcie

Niedawno informowaliśmy o zakupie przez Bractwo zabytkowego kościoła pw. św. Wilibrorda w Utrechcie (Holandia), a także o planowanej ceremonii rekoncyliacji tej świątyni oraz oficjalnej inauguracji posługi kapłanów Bractwa.
Uroczystościom, które miały miejsce 12 listopada br., przewodniczył przełożony generalny Bractwa, bp. Bernard Fellay; wzięło w nich udział ok. 600 wiernych z Holandii, Belgii, Luksemburga i Niemiec. Ceremonia rekoncyliacji, przewidziana przez rytuał w przypadku przywrócenia w świątyni kultu katolickiego, rozpoczęła się od poświęcenia tzw. wody gregoriańskiej, na którą oprócz wody składają się wino, sól i popiół. Kropi się nią wewnętrzne ściany kościoła oraz posadzkę w celu oczyszczenia go ze skazy niesakralnego użytkowania.
W swoim kazaniu bp Fellay przypomniał, że artystyczne piękno tej świątyni jest odbiciem piękna Bożego, którego obrazem jest również dusza chrześcijańska. …More
22Cecylia
W ten oto sposób kościół św. Wilibrorda w holenderskim Utrechcie odzyskał swoje pierwotne przeznaczenie: jest w nim odtąd sprawowany kult prawdziwego …More
W ten oto sposób kościół św. Wilibrorda w holenderskim Utrechcie odzyskał swoje pierwotne przeznaczenie: jest w nim odtąd sprawowany kult prawdziwego Boga, jedynego Zbawiciela i Władcę wszechświata, naszego Pana Jezusa Chrystusa.
22Cecylia
2369

Rząd tylnymi drzwiami wprowadza trzeci próg podatkowy. Stawka? Aż 40,8 proc. Aż 40,8 proc. A to dopiero połowa złych wiści.

Rząd chce już od stycznia przywrócić trzeci próg podatkowy - po przekroczeniu dochodu ok. 128 tys. zł brutto, za każdą dodatkową złotówkę zapłacimy według efektywnej stawki 40,8 proc. Dla 350 tysięcy …More
Rząd chce już od stycznia przywrócić trzeci próg podatkowy - po przekroczeniu dochodu ok. 128 tys. zł brutto, za każdą dodatkową złotówkę zapłacimy według efektywnej stawki 40,8 proc. Dla 350 tysięcy najlepiej zarabiających oznacza to nawet kilka tysięcy złotych mniejszy przelew na konto co miesiąc. Brzmi niepokojąco? Sytuacja jest jeszcze gorsza - olbrzymimi kosztami dodatkowo zostaną obciążone firmy, które postanowiły zatrudnić tych pracowników na etacie.
Poznajcie Piotra. Piotr to wysokiej klasy informatyk, który mógł przebierać w atrakcyjnych ofertach pracy za granicą, ale nie miał ochoty na emigrację, więc postanowił zostać w Polsce.
Piotr otrzymuje pensję 20 tys. zł brutto, czyli na rękę dostaje w każdym miesiącu średnio 13 255 tys. zł. To mniej niż mógłby zarobić w branży IT na Zachodzie, ale to i tak bardzo przyzwoite pieniądze.
Dlaczego mówimy o tym, że zarabia tyle "średnio"? Obowiązujące w Polsce przepisy powodują, że przy pewnym poziomie zarobków kwota netto nie jest stała …More
22Cecylia
Szubrawcy: - Zamiast więc skutecznie zachęcać do zatrudnienia osób na umowę o pracę i premiować firmy, które takie zatrudnienie stosują, będziemy je …More
Szubrawcy:
- Zamiast więc skutecznie zachęcać do zatrudnienia osób na umowę o pracę i premiować firmy, które takie zatrudnienie stosują, będziemy je za to karać - stwierdza ekspert Grant Thornton.
22Cecylia
- Projekt ma czysto polityczny charakter, ma umożliwić sfinansowanie przez rząd jego programów socjalnych, w tym obniżenie wieku emerytalnego, który …More
- Projekt ma czysto polityczny charakter, ma umożliwić sfinansowanie przez rząd jego programów socjalnych, w tym obniżenie wieku emerytalnego, który finansuje Fundusz Ubezpieczeń Społecznych - uważa Michał Wojtas.
22Cecylia
14308

Obrońcy Głogowa, odc.1 "Kochankowie"

Jesli chcesz zostać patronem filmu, wesprzyj nas na serwisie patronite: patronite.pl/AmorPatriae Jeśli chcesz wesprzeć produkcję filmów animowanych o historii Polski wesprzyj nas dobrowolnym datkiem …More
Jesli chcesz zostać patronem filmu, wesprzyj nas na serwisie patronite: patronite.pl/AmorPatriae
Jeśli chcesz wesprzeć produkcję filmów animowanych o historii Polski wesprzyj nas dobrowolnym datkiem, na nr konta:
54 1140 2004 0000 3702 7574 1627 Arkadiusz Olszewski
tytułem Darowizna
lub Paypal: ArkadiuszOlszewski-filmy@wp.pl
Facebook: www.facebook.com/arkadiusz.olszewski.art/
Quas Primas shares this
OBROŃCY GŁOGOWA - animacja. 1More
OBROŃCY GŁOGOWA - animacja.
1
Quas Primas
Ok. Dzięki. ---------------------- 22Cecylia 1 minutę temu @Quas Primas Jak tylko się pojawią to zamieszczę.More
Ok. Dzięki.
----------------------
22Cecylia 1 minutę temu
@Quas Primas Jak tylko się pojawią to zamieszczę.
3 more comments
22Cecylia
1246

Czy Amoris lætitia jest ekshortacją tomistyczną?

10 września 2017 r. podczas podróży do Kolumbii papież Franciszek, zwracając się do grupy jezuitów, w pewnym momencie oświadczył: „Niektórzy twierdzą, że za Amoris lætitia nie stoi katolicka nauka …More
10 września 2017 r. podczas podróży do Kolumbii papież Franciszek, zwracając się do grupy jezuitów, w pewnym momencie oświadczył: „Niektórzy twierdzą, że za Amoris lætitia nie stoi katolicka nauka moralna, a przynajmniej nauka pewna. Chcę wyraźnie powtórzyć, że moralność [głoszona przez] Amoris lætitia jest tomistyczna, [jest to moralność] wielkiego Tomasza”. Te uwagi na temat ekshortacji Amoris lætitia, przytoczone następnie przez jezuicki magazyn „La Civiltà Cattolica” z 28 września br., sprowokowały serię reakcji ze strony filozofów oraz teologów.
Podobną uwagę Franciszek wygłosił już 24 października 2016 r., w trakcie odbywającej się w Rzymie 36. kongregacji generalnej Towarzystwa Jezusowego. Do rzekomego „tomizmu” Franciszka odniósł się wówczas dominikanin Bazyli Cole, wykładowca dogmatyki i teologii moralnej w Dominican House of Studies w Waszyngtonie. Poniżej prezentujemy klika szczególnie istotnych ustępów z jego studium, zatytułowanego Czy Amoris lætitia jest rzeczywiście …More
22Cecylia
Ponadto Akwinata stwierdza, że niezależnie od powodów, dla których dany człowiek angażowałby się w pożycie pozamałżeńskie, „czyny wykonywane dla …More
Ponadto Akwinata stwierdza, że niezależnie od powodów, dla których dany człowiek angażowałby się w pożycie pozamałżeńskie, „czyny wykonywane dla przyjemności są wolne wprost”, tak iż nikt nie może słusznie twierdzić, że do grzechu popchnęły go zewnętrzne naciski (Suma teologiczna II-II, kw. 142, art. 3). Skoro dana osoba regularnie grzeszy w ten sposób przeciwko małżeństwu i popada coraz głębiej w wadę niepowściągliwości, jej rozum zostaje przyćmiony i staje się ona niewolnikiem swych namiętności (Suma teologiczna II-II, kw. 142, art. 4). Człowiek taki nie jest w stanie owocnie przyjąć sakramentów do czasu, aż będzie odczuwać skruchę z powodu swych występków i podejmie stanowcze postanowienie unikania bliskich okazji do grzechu: „Zadaniem pokuty jest wzbudzić nienawiść do grzechów przeszłych oraz postanowienie poprawy swojego życia” (Suma teologiczna III, kw. 90, art. 4). Nauczanie Akwinaty jest jasne: Komunii św. ani rozgrzeszenia nie powinno się udzielać osobie, która nie ma zamiaru …More
22Cecylia
4363

Marsz Niepodległości 2017 nie rozpocznie się Prawdziwą Mszą! citizengo.org/pl/113696-my-nizej-podpisany-wierny-lud-bozy-katolicy-rzymscy-zawsze-wierni …

Warto zgłaszać sprzeciw w wypadku takim, jak ten. citizengo.org/pl/113696-my-nizej… marszniepodleglosci.pl/msza-sw/ Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę …More
Warto zgłaszać sprzeciw w wypadku takim, jak ten.
citizengo.org/pl/113696-my-nizej…
marszniepodleglosci.pl/msza-sw/
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim (tzw. Trydencka) nie odbędzie się.
Informujemy, że o godz. 12.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza św. w języku polskim. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.
Stowarzyszenie nie będzie komentowało motywów tej decyzji.
Jednocześnie wszystkich zachęcamy do zapoznania się z bogactwem Tradycji katolickiej i pięknem liturgii nadzwyczajnego rytu rzymskiego.
Tutaj będziemy publikować treści Tradycji katolickiej: www.facebook.com/ChcemyBoga/ Msze św w tradycyjnym rycie tego dnia w Warszawie odbędą się: w parafii św Klemensa przy ulicy Karolkowej 49 o godz. 9.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Warszawa Radość ul Garncarska 32 godz. 10.00
Quas Primas
Mszę Święte w Warszawie w tradycyjnym rycie rzymskim, w sobotę 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości: – kaplica Bractwa św. Piusa X, ul. …More
Mszę Święte w Warszawie w tradycyjnym rycie rzymskim,
w sobotę 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości:
– kaplica Bractwa św. Piusa X, ul. Garncarska 32 – godz. 7.15, 10.00 i 18.00.
– kościół św. Klemensa Hofbauera, ul. Karolkowa 49 – godz. 9.30.
Quas Primas
Wszyscy tradycjonaliści kierunek zwrot, na ulicę Karolkową. Tam będzie celebrowana Msza katolicka. ps. Święta Barbara zapewne zatrwożona decyzją ODMOWY …More
Wszyscy tradycjonaliści kierunek zwrot, na ulicę Karolkową. Tam będzie celebrowana Msza katolicka.
ps. Święta Barbara zapewne zatrwożona decyzją ODMOWY celebracji Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim.
-------------------------------------------------
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim (tzw. Trydencka) nie odbędzie się.
Informujemy, że o godz. 12.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza św. w języku polskim. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.
2 more comments
22Cecylia
1363
Dr. Scott Hahn - Czyściec a Nowy Testament. Dr. Scott Hahn - Czyściec a Nowy Testament www.youtube.com/watchMore
Dr. Scott Hahn - Czyściec a Nowy Testament.
Dr. Scott Hahn - Czyściec a Nowy Testament
www.youtube.com/watch
06:10
22Cecylia
Módlmy się za dusze czyśćcowe! Codziennie!
22Cecylia
131.8K

Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Prawdziwą Mszą!

Bosak: Czy hasło „My chcemy Boga" jest postulatem politycznym? www.youtube.com/watch ( od 5 min. )More
Bosak: Czy hasło „My chcemy Boga" jest postulatem politycznym?
www.youtube.com/watch ( od 5 min. )
Ewangelista
okazało się, że dwóch moich wykładowców z Kulu przyjęło order św. Stanisława order ustanowił Stanisław August Poniatowski - mason 33 stopnia; wznowił …More
okazało się, że dwóch moich wykładowców z Kulu przyjęło order św. Stanisława
order ustanowił Stanisław August Poniatowski - mason 33 stopnia;
wznowił po 1979 r. Juliusz Nowina-Sokolnicki (miał 7 żon; 2 rozwody, był mianowany biskupem k. Starokatolickiego!!! To samozwańczy prezydent nigdy nie uznany przez środowiska na uchodźctwie!);
ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski też przyjął ten order - nie wiem, czy wie od kogo i co otrzymał!?
order otrzymał też 2x Norbert Wójtowicz (dywersant promasoński rzekomo obiektywnie piszący o masonerii; ma także inne felerne odznaczenia m.in. 2x nagrodę nadawaną przez czasopismo masońskie Wolnomularz Polski!; należy do Polskiego Towarzystwa Hugenockiego! - międzywyznaniowy rynsztok!)
mają swojego wielkiego mistrza; krąg zewn. i wewn.
wyznają wartości uniwersalne;
damy i kawalerowie orderu to: katolicy, protestanci (w tym luteranie), starokatolicy, muzułmanin, a nawet mason - informacja z oficjalnej strony!!! Ci profesorowie to Jacek Dąbała i Marek Gędek - ich …More
11 more comments
22Cecylia
3329

Znany jezuita dziękuje samobójcy za odwagę. "Czy ten człowiek jest duchownym?"

Samobójstwo aktem odwagi i drogą do Niego, bo może coś wreszcie zaszkodzi PiS. Ten człowiek jest duchownym? Kościół naprawdę jest w opałach – w ten sposób Rafał Ziemkiewicz skomentował wpis ojca …More
Samobójstwo aktem odwagi i drogą do Niego, bo może coś wreszcie zaszkodzi PiS. Ten człowiek jest duchownym? Kościół naprawdę jest w opałach – w ten sposób Rafał Ziemkiewicz skomentował wpis ojca Grzegorza Kramera na temat śmierci mężczyzny, który podpalił się przed Pałacem Kultury.
W niedzielę wieczorem serwis Oko Press poinformował, że Piotr S., mężczyzna który 19 października oblał się łatwopalną substancją i podpalił na stołecznym Placu Defilad zmarł w szpitalu. Informacja ta poruszyła wielu użytkowników portali społecznościowych. Głos w sprawie śmierci mężczyzny postanowił zabrać także znany jezuita ojciec Grzegorz Kramer.
"Panie Piotrze S. mam nadzieję, że w Nim znalazłeś to, o co tak walczyłeś. Dziękuję za odwagę. R. i. P." – napisał na Twitterze o. Kramer. Wpis ten jest o tyle szokujący, że ojciec Kramer jako osoba duchowna powinien wiedzieć, że jego ukazanie samobójstwa jako aktu odwagi jest niezgodne z nauką Kościoła katolickiego.
Ostatecznie jezuita postanowił usunąć swój wpis. …More
Ewangelista
Totalny upadek wiary i rozumu!
Ewangelista
Szkoda słów.
One more comment
22Cecylia
1210

Od „Summorum pontificum” do „Amoris laetitia”

We wrześniu 2017 r. w Rzymie odbyły się obchody 10 rocznicy wejścia w życie motu proprio „Summorum pontificum” Ojca Świętego Benedykta XVI. Konferencja zgromadziła tym razem nie tylko tradycjonalistów …More
We wrześniu 2017 r. w Rzymie odbyły się obchody 10 rocznicy wejścia w życie motu proprio „Summorum pontificum” Ojca Świętego Benedykta XVI. Konferencja zgromadziła tym razem nie tylko tradycjonalistów z Instytutów Dobrego Pasterza oraz Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, dominikańskiego Bractwa św. Wincentego Ferreriusza czy FSSP, ale również wszystkich najznamienitszych oponentów argentyńskiego biskupa Rzymu, wśród których trzeba wskazać kardynałów Burke, Sarah i - co traktuję jako pewną niespodziankę – Müllera. Był on zapowiadany wśród gości jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, czyli przełożony Komisji Ecclesia Dei. Nie pełni już tej funkcji od lipca 2017 r. Niemniej, jego bliższa współpraca ze zdeklarowanymi konserwatystami to zdecydowanie dobra wiadomość.
Do niedawna lekceważyłem zupełnie ryzyko ograniczenia zapisów motu proprio Summorum Pontificum przez Franciszka Papieża. Wydawało się, że posoborowie robi wystarczająco dużo w zakresie praktycznego torpedowania równouprawnienia …More
22Cecylia
Tak mocno przez nas w Polsce krytykowany posoborowy katolicyzm krajów Europy Zachodniej, ów „katolicyzm bezobjawowy”, dokonał mistrzowskiej recepcji …More
Tak mocno przez nas w Polsce krytykowany posoborowy katolicyzm krajów Europy Zachodniej, ów „katolicyzm bezobjawowy”, dokonał mistrzowskiej recepcji teologii antropocentrycznej. Rozwinięte społeczności błyskawicznie dostosowały się do idej „Redemptor hominis”. W najwygodniejszy dla siebie sposób.
Komunikat ten odczytano jako: możesz się zupełnie nie starać, a mimo to i tak pójdziesz do nieba. O ile niebo istnieje, bo religia to przecież tylko średniowieczne przesądy. Liczy się tylko to, co jest tu i teraz. Jest to z jednej strony wielka pochwała lenistwa, niestaranności, a z drugiej strony – nihilizmu. Paradoksalnie można powiedzieć, że koncepcja, która według Wojtyły miała ukazywać nieskończoną dobroć i miłosierdzie Boga, w praktycznym ujęciu prowadzi do Jego marginalizacji i lekceważenia. Sfabrykowano koszmarną liturgię (Novus Ordo), która niczego nie wymaga od uczestników. Nadto teologia antropocentryczna odcisnęła swe piętno na współczesnej architekturze i wystroju świątyń, na muzyce …More
22Cecylia
1436

Kosmiczna wpadka i bełkot Morawieckiego

www.youtube.com/watch Minister rozwoju i finansów ośmieszył się na oczach kamer, gdy mówił o służbie zdrowa. Mateusz Morawiecki postanowił skomentować stan służby zdrowia podczas konferencji prasowej …More
www.youtube.com/watch
Minister rozwoju i finansów ośmieszył się na oczach kamer, gdy mówił o służbie zdrowa.
Mateusz Morawiecki postanowił skomentować stan służby zdrowia podczas konferencji prasowej, jednak nie wszystko poszło tak jak planował.
Minister próbował zacząć od fraszki Jana Kochanowskiego "Na zdrowie". Jednak bardzo ciężko szło mu przypomnienie sobie jak napisana jest fraszka. Z kilkukrotnych prób przypomnienia wyszedł bełkot. Minister Morawiecki ratował się "Inwokacją" Mickiewicza zgrabnie wplatając słowa "Ile Cię trzeba cenić".
Zamiast, krótkiej zwięzłej wypowiedzi wyszła gigantyczna wtopa, która stała się obiektem żartów ze strony internautów.
WSENSIE.PL
22Cecylia
A przecież teraz jest tak łatwo znaleźć co akurat potrzeba. NA ZDROWIE Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz. Tam …More
A przecież teraz jest tak łatwo znaleźć co akurat potrzeba.
NA ZDROWIE
Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie I sam to powie, Że nic nad zdrowie Ani lepszego, Ani droższego; Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody, Mieśca wysokie, Władze szerokie Dobre są, ale - Gdy zdrowie w cale. Gdzie nie masz siły, I świat niemiły. Klinocie drogi, Mój dom ubogi Oddany tobie Ulubuj sobie!