aron
28875

"OSTATNIA BITWA SZATANA" - MASOŃSKa PUBLIKACJA, POŻYWKĄ DLA SPISKOWYCH TEORII BRACTWA …

"OSTATNIA BITWA SZATANA" - SŁóW KILKA O MASOŃSKIEJ PUBLIKACJI BĘDĄCEJ POŻYWKĄ DLA SPISKOWYCH TEORII BRACTWA ŚW. PIUSA X. Ostatnio w sieci…
aron
Wystarczy tylko przypomnieć scenę z życia Jezusa - jak wjeżdżał do Jerozolimy, to wszyscy krzyczeli "hosanna", a tydzień później ci sami ludzie jednym chórem wrzeszczeli "ukrzyżuj go".
aron
Sięgnijmy jednak pamięcią do pontyfikatu Jana Pawła II - mimo tych światowych atrakcji, jakie były na wyciągnięcie ręki, ten człowiek potrafił przyciągać do siebie młodzież, ludzi o różnych wyznaniach, a nawet ateistów. Wówczas czuło się, że chrześcijaństwo tętni życiem.
4 more comments from aron
aron
Wokół naszej wiary tworzy się atmosferę totalnego obciachu, zacofania, a promuje się postawy i światopoglądy oparte na rzekomym racjonalizmie, źle pojętej wolności i fałszywym obrazie nowoczesności.
aron
Wystarczy spojrzeć, jakie wartości i model życia są promowane w mediach, jakimi filmami i programami jesteśmy karmieni, jak świat prześciga się w oferowaniu społeczeństwu wielkich atrakcji, które z jednej strony są ponętne i atrakcyjne, a z drugiej strony nie koniecznie zgodne z wartościami chrześcijańskimi.
aron
Okres przed Soborem Watykańskim II był najbardziej zbrodniczym czasem w dziejach świata - dwie wojny światowe, powstanie komunizmu i nazizmu.
aron
W tym wszystkim zastanawia mnie jeszcze, dlaczego wiążą oni rozkład moralności wśród społeczeństwa z Soborem Watykańskim II? Na jakiej podstawie? Na takiej, że najpierw był sobór, a po soborze dostrzegli oni oziębienie wiary wśród wiernych? Jest to zwykły błąd logiczny Post hoc, ergo propter hoc.
wojciechowskikrzysztof
Wcale nie chcę Ciebie obrażać ale pisałem to ze smutkiem, przed chwilą czytałem o Matce Teresie z Kalkuty TRZY LEKCJE MATKI TERESY i o czarnej Polce Na imię mam Anna. I szkoda mi Ciebie że tak ponuro widzisz rzeczywistość Kościoła i ludzi pogubionych w życiu.
Inquisitor
Heh. Dobry żart.
wojciechowskikrzysztof
Nienawiść do rodzaju ludzkiego i Kościoła.
Inquisitor
Nienawiść do zdrady Tradycji Apostolskiej, czyli nienawiść do grzechu - owszem.
wojciechowskikrzysztof
Raczej by siać nienawiść.
Inquisitor
By tropić herezje, Panie "Sława Ukrainu!".
Miola
czciciel 2014-11-06 21:53:50
Inkwizytor po co tu jesteś ?
=================
heheheh 👍 😁
czciciel
Inkwizytor po co tu jesteś ?
biniobill
Rzucasz bezpodstawne oskarżenia i tylko liczysz na krótkotrwały efekt nadrabiając jadowitym językiem. Tylko potwierdzasz swoją zapiekłością to co napisałem wcześniej.
Kłamstwo ma krótkie nogi i prawda szybko wyjdzie na jaw - kłamczuszku.
Inquisitor
biniobill 2014-11-06 19:53:55
Bo z Soborem Watykańskim II utożsamiany jest obecny Kościół(...)
-----------------------------------------------------------------------
Co jest błędem, ponieważ II Sobór Watykański nie ma nic wspólnego z katolicyzmem. Jeno tylko z jego zniszczeniem.
biniobill
W tym wszystkim zastanawia mnie jeszcze, dlaczego wiążą oni rozkład moralności wśród społeczeństwa z Soborem Watykańskim II?
----------------------------------------------------------

Bo z Soborem Watykańskim II utożsamiany jest obecny Kościół, z którym walczą. Odwołują się do przedsoborowego, który właściwie nie istnieje a więc bezpiecznie dla nich samych, że nie skażą się tym czym się brzydzą …More
W tym wszystkim zastanawia mnie jeszcze, dlaczego wiążą oni rozkład moralności wśród społeczeństwa z Soborem Watykańskim II?
----------------------------------------------------------

Bo z Soborem Watykańskim II utożsamiany jest obecny Kościół, z którym walczą. Odwołują się do przedsoborowego, który właściwie nie istnieje a więc bezpiecznie dla nich samych, że nie skażą się tym czym się brzydzą i dla niepoznaki zakładają szaty np. lefebrystów. Kto się uczył historii w szkole podstawowej pewnie słyszał o Krzyżakach co mienili się Zakonem SNMPDNwJ i nosili krzyże na płaszczach a w rzeczywistości byli zbrodniczą sektą.
aron
Nie można powiedzieć, że siostra Łucja nie była świadoma co się tak na prawdę dzieje za murami Watykanu - mimo iż była zamknięta w klasztorze, to doskonale znała szczegóły dot. cudu różańcowego na Filipinach (czego wyraz dała w 1986 r. [11]), więc dziwne by było, gdyby absolutnie nic nie wiedziała o (jak to sugeruje ta książka) "szatańskiej postawie papieża".
aron
W tym miejscu należy również przypomnieć, że siostra Łucja z Fatimy do samego końca była życzliwie nastawiona i oddana Janowi Pawłowi II, wspierała go swoją ofiarą i modlitwą aż do samego końca (a szczególnie po zamachu na jego życie).
McMarkus
Zdezorientowane owce pełne nieufności do swojego pasterza, to niezły żer dla wilka.
I o to im tylko chodzi.