Clicks1.2K
csk.news
1

Biskup s Koronavirem: "Při Každém Nadechnutí, Jsem Si Řekl 'Ježíš Ve Mě'"

Bombajský pomocný biskup Dominic Savio Fernandes (66), byl od 10. do 26. října v nemocnici s koronavirem.

Jeho jedinou komplikací byla dušnost, ale nikdy nemusel být na ventilátoru, "Dali mi 2-3 litry kyslíku denně a také jsem podstoupil léčbu plazmou" (AsiaNews.com, 26. října)

"Pokaždé když jsem vdechoval, říkal jsem si v duchu 'Ježíš ve mě' a když jsem vydechoval 'a já v Něm'."

"Uvědomil jsme si, že na ničem jiném v životě nezáleží krom toho, že milujeme Boha a všechny ostatní a že si vzájemně odpustíme." První věc kterou udělal když opustil jednotku intenzivní péče bylo "Slavení Mše Svaté."

Obrázek: Dominic Savio Fernandes, #newsUuwagwebnc

apredsasatoci
A to pyšné dievča? Spýtajme sa jej, či bojuje? S úsmevom nám určite povie, že všeobecne nemá ani poňatia, čo je to pokušenie. Takýto stav u skazených ľudí je dôkazom toho, že už dávno sú vlastníctvom satana. Zlý duch im špeciálne nepripomína dávnejší život – bojí sa, aby sa im neotvorili oči na strašnú priepasť, ktorá im hrozí. Čaká iba na moment ich smrti, aby mohol vziať svoje obete do pekla. …More
A to pyšné dievča? Spýtajme sa jej, či bojuje? S úsmevom nám určite povie, že všeobecne nemá ani poňatia, čo je to pokušenie. Takýto stav u skazených ľudí je dôkazom toho, že už dávno sú vlastníctvom satana. Zlý duch im špeciálne nepripomína dávnejší život – bojí sa, aby sa im neotvorili oči na strašnú priepasť, ktorá im hrozí. Čaká iba na moment ich smrti, aby mohol vziať svoje obete do pekla. Dobrý kresťan, ktorý sa stará o svoju spásu, všade vidí nebezpečenstvo, neraz sa bojí dokonca oči otvoriť, aby nezakúsil pokušenia, hoci sa mnoho modlí a umŕtvuje. Ale starý hriešnik, ktorý sa už dvadsať rokov váľa v špinavom bahne hriechov, naopak – on odvahu povedať, že nezakusuje pokušenia. Priateľu! Vlastne takýto stav ťa musí prenikať hrôzou. Kto má odvahu hovoriť, že nezakusuje pokušenia, ten akoby tvrdil, že diabla už niet, alebo on už úplne stratil vplyv na kresťanov. Uvediem vám slová sv. Gregora: Preto nezakusujete pokušenia, lebo zlí duchovia sú vašimi priateľmi, vodcami a pastiermi; dovoľujú vám viesť pokojný život, a až pri zomieraní vás sotia do priepasti. A sv. Augustín hovorí, že najstrašnejším pokušením je nezakusovať pokušenia, čo obyčajne prežívajú zavrhnutí, opustení Bohom a vydaní na korisť ich vášni.