PiotrM
3991

Holandia bez obowiązku maseczek

Holandia bez obowiązku maseczek. Naukowcy twierdzą, że mogą szkodzić Czołowi naukowcy z Holandii twierdzą, że nie ma solidnych dowodów na to, że maseczki ochronne pomagają w walce z koronawirusem. …More
Holandia bez obowiązku maseczek. Naukowcy twierdzą, że mogą szkodzić
Czołowi naukowcy z Holandii twierdzą, że nie ma solidnych dowodów na to, że maseczki ochronne pomagają w walce z koronawirusem. Dodają także, że ich codzienne używanie przeszkadza w walce z COVID-19

W Holandii maseczki są obowiązkowe tylko w komunikacji. (Getty Images)
Holandia jest jednym z nielicznych państw, w których nie obowiązuje zasada noszenia maseczki. Podczas gdy w 120 krajach na świecie należy zasłaniać usta i nos, w Holandii się tego odradza.
Czołowi naukowcy w kraju orzekli, że maseczki nie pomagają w zwalczaniu pandemii. Po wielu tygodniach badań i przeanalizowaniu kluczowych danych stwierdzili, że nie ma mocnych dowodów na to, że zasłanianie twarzy przynosi efekty.
Naukowcy posunęli się dalej i zasugerowali, że w rzeczywistości maseczki mogą utrudniać walkę z chorobą. Według nich o wiele ważniejsze jest regularne mycie rąk, utrzymywanie dystansu oraz niewychodzenie z domu.
olek19801
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Skoro,, naukowcy z Holandii twierdzą, że nie ma solidnych dowodów na to, że maseczki ochronne pomagają w walce z koronawirusem'' i nie ma obowiązku noszenia masek to dlaczego obowiązują tylko w komunikacji publicznej? Brak logiki .
olek19801
Jakiś głos rozsądku w kraju eutanazji. Coś podobnego!