pl.news
965

Synod Amazonii da "przewagi" takie, jak Sobór Watykański II – kardynał Hummes

Synod biskupów Amazonii przyniesie, jak Sobór Watykański II, "przewagi całemu Kościołowi", powiedział radykalny kardynał liberalny, Cláudio Hummes Vatican News 2 lipca. Synod odbędzie się w Rzymie w październiku 2019.

Hummes ma nadzieję, "że Duch Święty oświeci także ten Synod".

Oficjalnie Synod ma zająć się "poszukiwaniem nowych dróg ewangelizacji Ludu Bożego w regionie". Jednak w Amazonii obejmującej ponad sześć milionów kilometrów kwadratowych, żyje ledwie 2,8 miliona osób i nie ma tam mowy o jedności duszpasterskiej, językowej, kulturowej ani politycznej.

Właśnie dlatego wydaje się prawdopodobne, że Synod zostanie wykorzystany do promocji radykalnego liberalizmu Franciszka i pomysłów na małżeństwa księży, diakonat kobiet i podobne "potrzeby duszpasterskie" na tym obszarze.

Kiedy ustali się precedens, te innowacje szybko dotrą na przykład do Niemiec, gdzie zamierzano je wprowadzić wcześniej. Takie kraje odsunęły się od Wiary katolickiej i odbierają teraz wielkie pieniądze z budżetu, żeby utrzymywać żonaty kler, a ludzie tłumnie odchodzą z Kościoła.

Grafika: Cláudio Hummes, © Agência Brasil, CC BY, #newsYcsvijzfia