Clicks3.4K

DÔLEŽITÉ! OČKOVANÉ BUDE HLAVNÝM OHROZENÍM ... Veľmi dôležitá správa od doktora Colemana. Na distribúciu! (VIDEO)

PS: preklad z ruštiny

Poznámka vyd. - Drahí bratia a sestry! Dr. Coleman potvrdzuje všetky naše vyhlásenia za posledný rok. Vakcíny covid sú pre ľudstvo zbraňami hromadného ničenia. Práve prostredníctvom očkovania plánuje svetová antikristova vláda znížiť populáciu na planéte z 8 miliárd ľudí na miliardu alebo dokonca 500 miliónov.


Pozorne si vypočujte, o čom hovorí tento čestný vedec, prenasledovaný profesor. Porovnajte so všetkým, čo ste si na našom webe prečítali a prezerali za posledný rok. Všetko sa spája v jednom bode: v žiadnom prípade sa nemôžete dať zaočkovať!

Ale ako sa ukazuje, ani to nemusí stačiť, pretože očkované v priebehu času sa môžu stať hlavnými škodlivými faktormi u zdravých neočkovaných osôb. Sami zahynú a zničia všetkých ľudí okolo.

Nás ani najmenej neprekvapuje taký kanibalistický plán svetovej vlády, ktorý prostredníctvom svojich poslušných lokajov rôznych politikov po celom svete vrátane Putina, Zelenského, Bidena a ďalších vedie k smrti celého ľudstva. Títo neľudia pripravujú tento plán na genocídu ľudstva už niekoľko desaťročí a nie je dôvod ani len dúfať, že sa niekedy zastavia a rozhodnú sa nezabiť miliardy ľudí.

Drahí bratia a sestry! Ty a ja nemusíme byť poistení a stratiť srdce, upadnúť do zúfalstva. Vzkriesený Pán, Najčistejšia Božia Matka a všetci svätí sú stále s nami a nikdy nás neopustili a neopustia.


Naša úloha je iba jedna: vytrhnúť našu pravoslávnu Rus ( myslí sa v Rusku pravoverný v Kristovi ) z antikristových chápadiel, ktorými sú všetci títo Putin, Zelenskij a Lukašenka. Prostredníctvom nich Antikrist úplne ovláda našu vlasť a vedie ju spolu s nami do záhuby: fyzickej aj duchovnej.

Bratia a sestry, zintenzívnime svoje modlitby pokánia! So slzami prosme Pána o dar kráľa pre nás, pod ktorého žezlom porazíme Antikrista a jeho služobníkov. Nie je potrebné sa pokúšať myslieť si, že kráľa nebude, pretože ľud nebude nikdy robiť pokánie v zmierlivosti. Že nebude kráľ, tk. všetci išli príliš ďaleko od Boha a ani v tých najtrpkejších zármutkoch sa kajajú, obviňujú sa, ale za všetko vinia Pána.

Navždy si budeme pamätať, čo
byzantská kráľovná Irina počas minulého vystúpenia povedala : „... požiadaj Pána, aby poslal pravoslávneho cára, a ten už urobí poriadok v Dome najsvätejšej Bohorodičky. To je všetko! Tam nie je o čom polemizovať ... Biely cár - to je Boží prísľub, Dar svätých a ovocie modlitby veriacich (a nie toľko „zásluh“ alebo „pripravenosti prijať to“ väčšinou obyvateľov Ruska).

Osloboďte sa od všetkého okrem lojality k Bohu a Bielymu cárovi, vyhýbajte sa závislostiam na čomkoľvek, zaháňajte strach a nedostatok viery, nemyslite na výhody, pohodlie a pokoj, nemýľte si to však s ľahostajnosťou . Keď uvidíte všeobecné ústup, majte vo svojom srdci zľutovanie pre všetkých . Bude to vaša obeta, ktorá sa bude páčiť Bohu. ““


Môže to tak byť! Kráľ prichádza! Vďaka Bohu za všetko! Amen.

OČKOVANÉ SA STANE HLAVNOU OHROZENOU ...
VEĽMI DÔLEŽITÁ SPRÁVA OD DOKTORA COLEMANA. NA DISTRIBÚCIU!

Dr. Vernon Coleman je hlavný praktický lekár a bývalý profesor holistických zdravotníckych vied na Holistic Medical Sciences na Srí Lanke.
A je si istý, že toto video je najdôležitejšie, aké kedy natočil. Dr. Coleman žiada o pomoc pri distribúcii tohto videa, aby mohol osloviť milióny ľudí.

Doktor Cowman je presvedčený, že na záchranu tých, ktorí dostali vakcínu, je, bohužiaľ, neskoro. Ale pre tých z nás, ktorí neboli očkovaní, to vyzerá, že sme tiež v smrteľnom nebezpečenstve. Je presvedčený, že ľudia za Plandemia vedia, čo sa stane. Z úmrtí plánujú obviňovať novú verziu Covid-19 a tých, ktorí sa nedali očkovať.

Na záchranu nám zostáva veľmi málo času. Musíme si posilniť imunitu a napodiv sa budeme musieť držať ďalej od očkovaných.

brighteon.com/17b0b872-ca92-4416-adc0-4cf2a0d88970

Dr. Yeadon – O nebezpečí genových vakcín proti covidu & účelu covid krize !

3rm.info/…vazhnoe-soobschenie-ot-doktora-koulmana-video.html

brandnewtube.com/@DrVernonColeman

Lékaři pro covid etiku: Vakcíny proti covidu-19 jsou zbytečné, neefektivní a nebezpečné.

KAŽDÝ VIDÍ A Nerozumie ... Po celom svete sa budujú koncentračné tábor…

OČKOVANÍ NA COVID-19 SÚ HROZBOU PRE NEOČKOVANÝCH ?

Dr. Palevsky – Mohou očkovaní lidé způsobit onemocnění u neočkovaných lidí?

Zdravotní sestra naléhá: Držte se dál od očkovaných proti covidu.

Greg Reese: Očkovaní šířící něco, co způsobuje potraty a krevní sraženiny u neočkovaných žen.

ŠPIČKOVÝ VĚDEC V OBLASTI VAKCÍN VARUJE SVĚT: OKAMŽITĚ ZASTAVTE VŠECHNA…

Q SCOOP – La Machine d’EXTERMINATION démasquée : – L'Informateur. (qactus.fr) – gloria.tv
Zuz S
Dr. Balak zverejnil status "biologicka hybridna vojna cez organizmus ockovanych?" 208/pfizervax.pdf

poskytol aj vyber info (zdielam z fb, dufam, ze mozem)

skopiroval som zaujimavy text lebo inak to neslo. uz davno som cital ten origin dokument o Pfizeru.toto sa pred ludmi zatajuje:

STAY AWAY FROM THE VAXXED, IT IS OFFICIAL, FROM PFIZER’S OWN DOCUMENTS
Wed 2:13 pm +00:00, 28 Apr 2021 8
More
Dr. Balak zverejnil status "biologicka hybridna vojna cez organizmus ockovanych?" 208/pfizervax.pdf

poskytol aj vyber info (zdielam z fb, dufam, ze mozem)

skopiroval som zaujimavy text lebo inak to neslo. uz davno som cital ten origin dokument o Pfizeru.toto sa pred ludmi zatajuje:

STAY AWAY FROM THE VAXXED, IT IS OFFICIAL, FROM PFIZER’S OWN DOCUMENTS
Wed 2:13 pm +00:00, 28 Apr 2021 8
posted by Weaver

I am so scared by this my brain is jamming and I am not coding right. I am fixing the coding errors now.
THE ELITE HAVE ALREADY FFED OFF TO THEIR HIDEOUTS, THEY HAVE RELEASED THE GENOCIDE
READ IT AND WEEP, WE ARE EFFED. PFIZER’S OWN DOCUMENTS STATE BOTH INHALATION AND SKIN CONTACT WILL TRANSMIT WHATEVER IS IN THE VAX FROM THE VACCINATED TO THE UNVACCINATED
Here is what just this small portion of this Pfizer document is saying:
1. If a man who was not vaccinated touches a vaccinated woman, or breathes any of the air she breathes, (in other words, walks by her in the office) and he then has sex with his wife, his wife can have an adverse event and she should avoid having children.
2. If a woman who was never vaccinated gets exposed to a woman who was vaccinated, she can:
A: miscarry,
B: spontaneously abort,
C. poison a baby via her breast milk
D: Have babies that have congitive difficulties.

This is universal, and very bad. Here is a small section of text I translated to English:
8.3.5.3. Occupational Exposure

“An occupational exposure occurs when a person receives unplanned direct contact with a vaccine test subject, which may or may not lead to the occurrence of an adverse event. These people may include health care providers, family members, and other people who are around the trial participant.

When such exposures happen, the investigator must report them to Pfizer saftey within 24 hours of becoming aware of when they happened, regardless of whether or not there is an associated secondary adverse event. This must be reported using the vaccine secondary adverse event report form. SINCE THE INFORMATION DOES NOT PERTAIN TO A PARTICIPANT INVOLVED IN THE STUDY, THE INFORMATION WILL BE KEPT SEPARATE FROM THE STUDY.”

TO CLARIFY: Vaccine study participants become super spreaders of something, they don’t say what it is, but it triggers secondary adverse events in people that never had the vax, when they are exposed to people who did have the vax.

THIS IS SO BAD that right here, in this little bit of quoted text, it warns that un-vaccinated men who have been exposed to a woman who was vaxxed will then pass whatever is in the vax to another woman.
Even the relatively small portion of the document I have put below here says the vax triggers spontaneous abortions and reproductive problems when un-vaccinated people are exposed to the vaccinated and that breast milk from a vaccinated mom can harm the infant. And if anyone does not believe it, then click the link above and wade through that enormous and intentionally confusing document. It’s for real folks, the vax is indeed the kill shot.
Do not permit the vaccinated to come anywhere near you, it is now official.
Here is a small portion of this huge document, straight from pfizer:
Terms:
Study intervention – A vaccine test subject.
AE – Adverse event in someone who got the vax.
SAE: An adverse event in someone who was exposed to someone who got the vax.
EDP: Exposure during pregnancy
8.3.5. Exposure During Pregnancy or Breastfeeding, and Occupational Exposure Exposure to the study intervention under study during pregnancy or breastfeeding and occupational exposure are reportable to Pfizer Safety within 24 hours of investigator awareness.
8.3.5.1. Exposure During Pregnancy An EDP occurs if:
* A female participant is found to be pregnant while receiving or after discontinuing study intervention.
* A male participant who is receiving or has discontinued study intervention exposes a female partner prior to or around the time of conception.
* A female is found to be pregnant while being exposed or having been exposed to study intervention due to environmental exposure. Below are examples of environmental exposure during pregnancy:
* A female family member or healthcare provider reports that she is pregnant after having been exposed to the study intervention by inhalation or skin contact.

* A male family member or healthcare provider who has been exposed to the study intervention by inhalation or skin contact then exposes his female partner prior to or around the time of conception.
If this vax is not shedding into other people, why would contact between vaccinated and un-vaccinated be an event worth noting? If this vax is not shedding, then WHY does a guy who has been around a vaccinated woman, even if he did not touch her or have sex, need to worry about getting a different woman pregnant?
That’s not all, the following is detailed, and far worse.
The investigator must report EDP to Pfizer Safety within 24 hours of the investigator’s awareness, irrespective of whether an SAE has occurred. The initial information submitted should include the anticipated date of delivery (see below for information related to termination of pregnancy).
* If EDP occurs in a participant or a participant’s partner, the investigator must report this information to Pfizer Safety on the Vaccine SAE Report Form and an EDP Supplemental Form, regardless of whether an SAE has occurred. Details of the pregnancy will be collected after the start of study intervention and until 6 months after the last dose of study intervention.

* If EDP occurs in the setting of environmental exposure, the investigator must report information to Pfizer Safety using the Vaccine SAE Report Form and EDP Supplemental Form. Since the exposure information does not pertain to the participant enrolled in the study, the information is not recorded on a CRF; however, a copy of the completed Vaccine SAE Report Form is maintained in the investigator site file. Follow-up is conducted to obtain general information on the pregnancy and its outcome for all EDP reports with an unknown outcome. The investigator will follow the pregnancy until completion (or until pregnancy termination) and notify Pfizer Safety of the outcome as a follow-up to the initial EDP Supplemental Form. In the case of a live birth, the structural integrity of the neonate can be assessed at the time of birth. In the event of a termination, the reason(s) for termination should be specified and, if clinically possible, the structural integrity of the terminated fetus should be assessed by gross visual inspection (unless preprocedure test findings are conclusive for a congenital anomaly and the findings are reported). Abnormal pregnancy outcomes are considered SAEs. If the outcome of the pregnancy meets the criteria for an SAE (ie, ectopic pregnancy, spontaneous abortion, intrauterine fetal demise, neonatal death, or congenital anomaly), the investigator should follow the procedures for reporting SAEs. Additional information about pregnancy outcomes that are reported to Pfizer Safety as SAEs follows:
* Spontaneous abortion including miscarriage and missed abortion;
* Neonatal deaths that occur within 1 month of birth should be reported, without regard to causality, as SAEs. In addition, infant deaths after 1 month should be reported as SAEs when the investigator assesses the infant death as related or possibly related to exposure to the study intervention. Additional information regarding the EDP may be requested by the sponsor. Further follow-up of birth outcomes will be handled on a case-by-case basis (eg, follow-up on preterm infants to identify developmental delays). In the case of paternal exposure, the investigator will provide the participant with the Pregnant Partner Release of Information Form to deliver to his partner. The investigator must document in the source documents that the participant was given the Pregnant Partner Release of Information Form to provide to his partner.

8.3.5.2. Exposure During Breastfeeding An exposure during breastfeeding occurs if:
* A female participant is found to be breastfeeding while receiving or after discontinuing study intervention.
* A female is found to be breastfeeding while being exposed or having been exposed to study intervention (ie, environmental exposure). An example of environmental exposure during breastfeeding is a female family member or healthcare provider who reports that she is breastfeeding after having been exposed to the study intervention by inhalation or skin contact. The investigator must report exposure during breastfeeding to Pfizer Safety within 24 hours of the investigator’s awareness, irrespective of whether an SAE has occurred. The information must be reported using the Vaccine SAE Report Form. When exposure during breastfeeding occurs in the setting of environmental exposure, the exposure information does not pertain to the participant enrolled in the study, so the information is not recorded on a CRF. However, a copy of the completed Vaccine SAE Report Form is maintained in the investigator site file. An exposure during breastfeeding report is not created when a Pfizer drug specifically approved for use in breastfeeding women (eg, vitamins) is administered in accord with authorized use. However, if the infant experiences an SAE associated with such a drug, the SAE is reported together with the exposure during breastfeeding.

Here’s the clear part of this, that everyone can understand:
8.3.5.3. Occupational Exposure An occupational exposure occurs when a person receives unplanned direct contact with the study intervention, which may or may not lead to the occurrence of an AE. Such persons may include healthcare providers, family members, and other roles that are involved in the trial participant’s care. The investigator must report occupational exposure to Pfizer Safety within 24 hours of the investigator’s awareness, regardless of whether there is an associated SAE. The information must be reported using the Vaccine SAE Report Form. Since the information does not pertain to a participant enrolled in the study, the information is not recorded on a CRF; however, a copy of the completed Vaccine SAE Report Form is maintained in the investigator site file.
I WILL TRANSLATE THAT TO ENGLISH:
An occupational exposure occurs when a person receives unplanned direct contact with a vaccine test subject, which may or may not lead to the occurrence of an adverse event. These people may include health care providers, family members, and other people who are around the trial participant.
When such exposures happen, the investigator must report them to Pfizer saftey within 24 hours of becoming aware of when they happened, regardless of whether or not there is an associated secondary adverse event. This must be reported using the vaccine secondary adverse event report form. SINCE THE INFORMATION DOES NOT PERTAIN TO A PARTICIPANT INVOLVED IN THE STUDY, THE INFORMATION WILL BE KEPT SEPARATE FROM THE STUDY.

My comment: This is why we have green screen Biden. They are ALL green screen now, we just caught Biden. They are green screen and working from sets because they have opened pandora’s box and intend to hide out until everything is finished. This is why many people are claiming the white house is empty and that they are working from a set ad are not actually there. Because they are not there. If they do ever go on camera, they are not where they say they are.
India is having their disaster happen now because they started with the vaxxes first, and have more people vaxxed than any other country.
ľubica
Doktor Cowman je presvedčený, že na záchranu tých, ktorí dostali vakcínu, je, bohužiaľ, neskoro. Ale pre tých z nás, ktorí neboli očkovaní, to vyzerá, že sme tiež v smrteľnom nebezpečenstve. Je presvedčený, že ľudia za Plandemia vedia, čo sa stane. Z úmrtí plánujú obviňovať novú verziu Covid-19 a tých, ktorí sa nedali očkovať.
Na záchranu nám zostáva veľmi málo času. Musíme si posilniť imunitu a …More
Doktor Cowman je presvedčený, že na záchranu tých, ktorí dostali vakcínu, je, bohužiaľ, neskoro. Ale pre tých z nás, ktorí neboli očkovaní, to vyzerá, že sme tiež v smrteľnom nebezpečenstve. Je presvedčený, že ľudia za Plandemia vedia, čo sa stane. Z úmrtí plánujú obviňovať novú verziu Covid-19 a tých, ktorí sa nedali očkovať.
Na záchranu nám zostáva veľmi málo času. Musíme si posilniť imunitu a napodiv sa budeme musieť držať ďalej od očkovaných.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Samson1 – gloria.tv

Prepáč, že som ti vymazal ten komentár len kvôli odkaz na PB lebo viem prečo ich neuznávam mam to tu odkaz už dávno.

VIDEO: Profesor epidemiologie z Yale University odpálil v pořadu Stevea Bannona šokující číslo z … – gloria.tv
One more comment from Martin - Patrón Svätý Malachiáš
ľubica
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Od Pátra Pia
Ježiš hovorí Pátrovi Piovi o konci sveta

Tam má byť posledné časy názov a nie koniec sveta na hlavnej stránke od ktorej to čerpám.

12)
Ľudia zažijú tragédiu. Mnohých premôže rieka, mnohí zhoria v plameňoch, mnohých zavalia a pochovajú jedy ... ja však zostanem blízko čistému srdcu. Máj bude tragickým mesiacom.
One more comment from Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Žeby už tento rok ? Alebo si budeme musieť počkať ešte jeden rok ? Treba sa pripraviť !
Marie-Julie Jahenny – Beda Parížu!