pl.news
352

Kardynał Dolan: "księża MUSZĄ się zaszczepić"

Nie ma rzekomo "żadnych podstaw", aby ksiądz mógł dostać dyspensę od szczepionki, pisze John Cahill, kanclerz archidiecezji nowojorskiej w memorandum z 30 lipca do księży. Archidiecezja nowojorska …More
Nie ma rzekomo "żadnych podstaw", aby ksiądz mógł dostać dyspensę od szczepionki, pisze John Cahill, kanclerz archidiecezji nowojorskiej w memorandum z 30 lipca do księży.
Archidiecezja nowojorska jest kierowana przez kardynała Dolana. Cahill jest pierwszym świeckim kanclerzem. Memorandum wspomina o moralnym sprzeciwie wobec szczepień Covid, ponieważ są one związane z aborcją, co jest, jak zauważa, "szczególnie ostre" wśród pro-liferów i katolików "bardzo wiernych" (sic!) nauczaniu wiary.
Odrzuca jednak wszelkie racjonalne argumenty, upierając się przy wątpliwym autorytecie Franciszka, który twierdził, że przyjęcie którejkolwiek ze szczepionek jest "moralnie dopuszczalne" i że kardynał Dolan uważa tak samo.
Zauważywszy zapewne niską jakość swojego argumentu, popiera go groźbą sugerującą, że rozprzestrzenianie wirusa "może nałożyć na księdza osobistą odpowiedzialność" – choć mówi się nam, że osoby zaszczepione mogą przekazać koronawirusa.
Grafika: Timothy Dolan, © Mazur, CC BY-NC-SA, …More