lt.news
55

Gėjus prelatas anonimiškai parašė Vatikano dokumentą nutaikytą prieš gėjus seminaristus

Prancūzų jėzuitas ir psichologas Tonis Anatrella (77) buvo suspenduotas iš viešųjų reikalų ministerijos po homoseksualaus išnaudojimo kaltinimų, tarptautinei naujienų agentūrai AFP pranešė Paryžiaus arkivyskupas Michelis Aupetitas.

Gandai apie Anatrellos homoseksualius poelgius ir netinkamą elgesį su seminaristais sklido jau keletą metų. 2006-aisiais trys pacientai šį apkaltino homoseksualiu prievartavimu. Kaltinimai buvo atnaujinti 2016-aisiais ir Bažnyčios valdžios organai pradėjo tyrimą.

Neįtikėtina, tačiau Anatrella buvo Romos Kurijos patarėjų departamento narys ir vienas iš kelių bendraautorių svarbiam Vatikano dokumentui „Instrukcijos dėl pašaukimų įžvalgumo kriterijų“ arba angl. „Instruction Concerning the Criteria for the Discernment of Vocations“ (2005). Instrukcijų dokumentą pasirašė Katalikų Švietimo Kongregacijos kardinolas Zenonas Grocholewskis ir jas publikavo dienraštis Osservatore Romano kartu su Anatrellos pastabomis ir komentarais.

Verta paminėti, jog Anatrella 2010-aisiais buvo paskirtas tariamų apsireiškimų Medjugorje mieste tyrimo komisijos nariu.

Paveiksliukas: Tony Anatrella, © Peter Potrowl , CC BY-SA, #newsBvkimjidkc