Pustostany dla Ukraińców.

Rząd Morawieckiego w przyszłym tygodniu panuje dokonać nowelizacji ustawy o pomocy „gościom” jaka już teraz daje im wiele zupełnie nieuzasadnionych przywilejów, jakie powinny przysługiwać wyłącznie Polakom.
Zgodnie z projektem, jaki trafił już do legislacji trzecia zmiana przywilejów przyznanych „gościom” dotyczy rynku pracy, opieki nad dziećmi, kursów językowych, a także zagospodarowania przez samorządy pustostanów.
ZOBACZ: Uchodźca zarobi dwa razy więcej niż Polak, pracując mniej
Przedstawiciel nieudolnego rządu, który zamiast pomoc swoim obywatelom w trudnych czasach, jakie ich czekają w związku z szalejącą inflacją wyjaśnił, że nowelizacja „ustawy pomocowej gościom” w zakresie edukacji i opieki społeczne ma na celu wprowadzenie rozwiązania racjonalnego i stabilnego zapewnienia przez samorządy opieki nad najmłodszymi dziećmi uchodźców, w szczególności w sytuacji, gdy ich rodzice pracują. Ciekawe jednak, ze PiS-owski rząd, który tak dba o „gości” nigdy nie zadała tak mocno o swoich obywateli w tym matki samotnie wychowujące dzieci.
Wiceminister Paweł Szefernaker pełniący funkcję pełnomocnika rządu ds. „gości”poinformował, że specjalny rządowo-samorządowy zespół pracuje obecnie nad rozwiązaniami związanymi z adaptacją obywateli Ukrainy.

– Dziś najważniejsze jest to, abyśmy do 1 lipca mogli przygotować takie rozwiązania systemowe, które pozwolą nam na najbliższe miesiące ustabilizować sytuację. Są one związane z opieką nad dziećmi, edukacją, rynkiem pracy – wyjaśnił.
Nowa ustawa, która Polaka traktuje jak obywatela drugiej kategorii Polaka w drugiej kategorii już w przyszłym tygodniu
Jak podkreślił, w przyszłym tygodniu rząd będzie chciał przedstawić parlamentowi projekt zmian w ustawie o pomocy wysiedleńcom z Ukrainy. Główne założenia to, jak tłumaczył, uelastycznienie rynku pracy, zwiększenie możliwości korzystania z kursów języka polskiego przez wysiedleńców z Ukrainy, a także możliwość tworzenia punktów przedszkolnych dla dzieci z Ukrainy. No bo przecież Polskie dzieci mają w 100 proc. zabezpieczone miejsca w przedszkolach.
Z informacji przekazanych przez reprezentanta nieudolnego rządu jaki „gości” z Ukrainy traktuje priorytetowo, że w nowelizacji „ustawy pomocowej” znajduje się propozycja zmian w zakresie zagospodarowania lokalne przez samorządy pustostanów.
To niezwykle ważna sprawa, bo już przed wojną były problemy z dostępem do mieszkań komunalnych, a przyjazd do Polski tak dużej grupy uchodźców powoduje, że problem z tym jest coraz zwiększy. W związku z tym tutaj uelastyczniamy prawo – powiedział Szefernaker.
Jak widać dla „gości” znajdą się pieniądze na remonty pustostanów. Jednak dla obywateli tego kraju tych pieniędzy nigdy nie było i czekali oni na przydział mieszkania komunalnego po 15 lat.
Zastanawiające jest działanie władzy w tym zakresie. Przecież „gościom” jakich tu zaprosili rzekomo czasowo nie, są potrzebne mieszkania. Czyżby MSWiA w swoim piśmie dało wskazówkę Polakom, że te osoby nie są jak nam, przekazują „wolne media” uchodźcami tylko faktycznie wysiedleńcami z Ukrainy?
Więcej o tym można przeczytać w artykule: MSWiA wyjaśnia, że uchodźcy są wysiedleńcami z Ukrainy
Wiceminister zaznaczył, że należy też pamiętać o polskich interesach i w związku z tym w projekcie przewidziano utworzenie wspólnej aplikacji Straży Granicznej i ZUS-u. Pozwoli ona dopilnować tego, aby obywatele Ukrainy, którzy wyjechali z Polski, nie korzystali ze świadczeń przysługujących im jako uchodźcom. Zgodnie ze specustawą uchodźcy tracą prawo do świadczeń po miesiącu od wyjazdu z Polski.
Zwrócił także uwagę, że kończy się pierwszy etap działań związanych z doraźną zupełnie nieuzasadniona i obciążającą Polaków „pomocą humanitarną dla gości” finansową z budżetu państwa, na jaki składają się wszyscy obywatele. Poinformował m.in., że od początku „wojny” jaka na podstawie sianej dezinformacji rzekomo rozpoczęła się 24 lutego 2020 roku a de facto, trwa od ponad 8 lat na trenie wschodniej Ukrainy różne instytucje, zorganizowały ponad 5 tysięcy punktów recepcyjnych i miejsc zakwaterowania. Schronienie i pomoc znalazło w nich 354 tys. uchodźców. Wiceszef MSWiA poinformował ponadto, że z Funduszu Pomocy samorządom wypłacono 1 mld 700 mln złotych na finansowanie różnych działań, w tym wypłacanie świadczeń obywatelom Polski pomagającym uchodźcom.
Wiceminister przekazał, że 1,1 mln obywateli Ukrainy ma numer PESEL. Pół miliona z nich to dzieci, a 450 tysięcy – osoby w wieku produkcyjnym. Wyjaśnił też, że blisko 160 tysięcy uchodźców podjęło legalną pracę. Nieudolny rząd PiS, który swoimi decyzjami w czasie pseudo pandemii doprowadził do kryzysu finansowego, wysokiej inflacji, jaka powoduje zubożenie Polaków szacuje, że nad dłuższym pobytem w Polsce zastanawia się 1,5 mln
To powoduje konieczność niesienia pomoc”gościom” bo przecież „uchodźcom” mieszkanie po prostu się należy. Dla nieudolnego rządu mało istotne jest obecnie to, że Polacy na mieszkania komunalne muszą oczekiwać w „kilometrowych” kolejkach, matki samotnie wychowujące dzieci nie mogą skorzystać z przedszkola miejskiego, opieka zdrowotna kuleje. Teraz najważniejsze dobo „gości”.
Polaku obudź się, póki jeszcze czas.

Pustostany dla Ukraińców. To zawiera między innymi kolejna nowelizacja ustawy pomocowej

===========================================

Morawiecki mówi, że realizuje marzenie o Europie od Lizbony do Kijowa

Polski premier Mateusz Morawiecki mówi, że realizuje marzenie o Europie „od Lizbony do Kijowa”.


„Pomagając Ukrainie, realizujemy nasze wspólne marzenie o Europie od Lizbony do Kijowa” – powiedział Morawiecki po spotkaniu z premierem Portugalii Antonio Costą w piątek w Warszawie.

Według Morawieckiego Polska i Portugalia chcą wypracować specjalne środki na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską. „Rozmawialiśmy dziś o specjalnych rozwiązaniach dla Ukrainy, o specjalnym statusie Ukrainy, o przyspieszonej drodze do Unii Europejskiej. Ale jeśli niektóre kraje Unii Europejskiej ostro zaprotestują, chcemy wspólnie z Portugalią wypracować odpowiedni pakiet, który będzie interesujący dla Ukrainy, który pokaże, że miejsce Kijowa, miejsce Ukrainy jest w Unii Europejskiej” – powiedział polski premier.

Obiecał, że będzie pracował nad tym, aby „droga Ukrainy do Unii Europejskiej była jasna i pełna konkretów”.

Morawiecki mówi, że realizuje marzenie o Europie od Lizbony do Kijowa
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.

Wiceminister przekazał, że 1,1 mln obywateli Ukrainy ma numer PESEL. Pół miliona z nich to dzieci, a 450 tysięcy – osoby w wieku produkcyjnym. Wyjaśnił też, że blisko 160 tysięcy uchodźców podjęło legalną pracę.

Nieudolny rząd PiS, który swoimi decyzjami w czasie pseudo pandemii doprowadził do kryzysu finansowego, wysokiej inflacji, jaka powoduje zubożenie Polaków szacuje, że nad dłuższym …
More
.

Wiceminister przekazał, że 1,1 mln obywateli Ukrainy ma numer PESEL. Pół miliona z nich to dzieci, a 450 tysięcy – osoby w wieku produkcyjnym. Wyjaśnił też, że blisko 160 tysięcy uchodźców podjęło legalną pracę.

Nieudolny rząd PiS, który swoimi decyzjami w czasie pseudo pandemii doprowadził do kryzysu finansowego, wysokiej inflacji, jaka powoduje zubożenie Polaków szacuje, że nad dłuższym pobytem w Polsce zastanawia się 1,5 mln

To powoduje konieczność niesienia pomoc”gościom” bo przecież „uchodźcom” mieszkanie po prostu się należy.

Dla nieudolnego rządu mało istotne jest obecnie to, że Polacy na mieszkania komunalne muszą oczekiwać w „kilometrowych” kolejkach, matki samotnie wychowujące dzieci nie mogą skorzystać z przedszkola miejskiego, opieka zdrowotna kuleje. Teraz najważniejsze dobo „gości”.

.
Polaku obudź się, póki jeszcze czas.
.
megur shares this
626
olek19801
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski skrytykował Niemcy za niewywiązanie się z umowy wojskowej z Polską. Między wierszami można wyczytać, że… Polska częściowo rozbroiła się za niemieckie obietnice!

nczas.com/…mieckie-obietnice-wiceminister-szynkowski-narzeka/