csk.news
2.2K

"Všetko v poriadku": Predsedajúci taliansky biskup spieva nešpory rímskeho obradu

Bolonský kardinál Matteo Zuppi spieval v piatok nešpory v rímskom Panteóne v rámci každoročnej púte Summorum Pontificum. Zúčastnili sa na nej stovky katolíkov.

Zuppi, homosexuál známy tým, že sa hrá na oligarchov v médiách, povedal pre NcRegister.com (29. októbra), že tam bol, pretože organizátori "ma pozvali - pozvali ma ešte predtým, ako som sa stal predsedom Talianskej biskupskej konferencie [24. mája], a ja som si myslel, že je to v poriadku".

Traditionis Custodes, ako povedal, pre neho nepredstavuje problém: "Myslím si, že to bola smernica, ktorú pápež považoval za užitočnú, a treba ju uplatňovať s veľkým vedomím a s veľkou zodpovednosťou."

Len nedávno Zuppi navštívil seminár Inštitútu Krista Kráľa rímskeho obradu v Gricigliane vo Florencii a bol ohromený počtom seminaristov.

Abbé Claude Barthe, koordinátor púte, počas piatkového rozhovoru pripomenul žalostnú situáciu katolicizmu vo svete, najmä na Západe, kde je na pokraji zániku.

Argentínčanka Trinidad Dufourqová povedala, že pred Summorum Pontificum sa v jej rodnej krajine takmer neslúžila rímska omša, zatiaľ čo v súčasnosti je to tak v polovici zo 66 argentínskych diecéz. Celkovo je tu 54 kostolov rímskeho obradu, z ktorých polovica patrí pod PiusX.

Aldo Maria Valli poznamenal, že rímska omša "bola držaná v tajnosti, akoby bola nebezpečná, akoby sme sa za ňu mali hanbiť", ale že dostáva mnoho svedectiev od ľudí, ktorí k nej pristupujú.

Obrázky nižšie: MessaInLatino.it

#newsZpyciqesdo