Libor Halik
Kardinál Duka sám kedysi šikanoval Kňaza o. Steinera (toho čo má tú miechovú chorobu) za to, že odmietal dávať Krista na ruku. Čiže v tomto sa Duka obrátil. Ten trpiteľský Kňaz mu to vymodlil, tým som si istý. Kard. Duka dal do úst sv. eucharistii mluvčímu prezidenta ČR, ne na ruku a Kard. Duka: Netrestáme kněze v ČR, konají-li veřejně mše přes karanténní zákaz - konají z lásky jako sv. Kateři…More
Kardinál Duka sám kedysi šikanoval Kňaza o. Steinera (toho čo má tú miechovú chorobu) za to, že odmietal dávať Krista na ruku. Čiže v tomto sa Duka obrátil. Ten trpiteľský Kňaz mu to vymodlil, tým som si istý. Kard. Duka dal do úst sv. eucharistii mluvčímu prezidenta ČR, ne na ruku a Kard. Duka: Netrestáme kněze v ČR, konají-li veřejně mše přes karanténní zákaz - konají z lásky jako sv. Kateřina Sienská
dyk
Dnes u nás jedna pred sv. Prijímaním kľakla a kňaz jej dal Eucharistiu na jazyk. Nebol problém. Potom si však musel dezinfikovať ruky. Za ten čas by podal Eucharistiu piatim ľuďom, lebo musel odniesť kalich na obetný stôl, dezinfikovať si ruky, keby nie, tak riskuje vezenie za šírenie vírusu, potom znova zobrať kalich a prisť k ďalším veriacim podať Eucharistiu. Na omši bolo asi 50 veriacich. …More
Dnes u nás jedna pred sv. Prijímaním kľakla a kňaz jej dal Eucharistiu na jazyk. Nebol problém. Potom si však musel dezinfikovať ruky. Za ten čas by podal Eucharistiu piatim ľuďom, lebo musel odniesť kalich na obetný stôl, dezinfikovať si ruky, keby nie, tak riskuje vezenie za šírenie vírusu, potom znova zobrať kalich a prisť k ďalším veriacim podať Eucharistiu. Na omši bolo asi 50 veriacich. Keby každý chcel Eucharistiu na jazyk, tak by prijímanie trvalo nie 5 minút ale asi 5x dlhšie a aj viac. Uvedomte si, že kňaz má také isté telo ako každý z nás a dezinfekcia mu tak isto ničí pokožku ako kazdému inému človeku a dokonca niektorí sú ešte citlivejší ako ostatný. A potom si uvedomte, že ako dlho by vás bavilo podávať Eucharistiu takým dezinfekčným spôsobom?!
Kňaz a Cirkev si túto situáciu nevymysleli!!! Nemôžu za to a tak niektorí veriaci svojím egoistickým postojom k prijímaniu spôsobia to, že na to doplatia nevinný. A zase samozrejme kňazi.
Začína sa to neposlušnosťou, tvrdohlavosťou a nakoniec príde nejaký pád, alebo odpad od viery, lebo mal prehnané náboženské cítenie (choré náboženské cítenie, bez štipky milosrdenstva, poslušnosti a pokory plné bezcitnosti)... PÝCHA NÁBOŽENSKÁ OBECNÁ. Kto viete latinsky, preložte to.

Tie svoje petície podpisujte každý desaťkrát. Budete mať viac podpisov a skôr ich budete môcť odovzdať Bohu ako prejav svojej lásky a úcty voči Eucharistii a odporu a bezcitnosti voči kňazom.,.
dyk
Počuli ste o. Kramaru Martina dnes 7.5.2020 o 17:55 hod. na TvLux čo povedal o tom prečo nežiadali biskupi Vatikán ohľadom prijímania na ruku?
Jednoducho preto, lebo sa nejedná o trvalý stav a tak aby ušetrili Vatikán, aby tých žiadosti nebolo veľké množstvo. Je to iba DOČASNÉ!!! Pochopia jazyčkárovia? :)))
ľubica
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom …More
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom štbackom duchu!!!
a Kramara? vraj aby ušetrili Vatikán! Aká úbohá výhovorka.... a toto sa robí dyk ? vy ked pracujete v nejakej firme, ústave, podniku, kde zrazu dôjde k extremnej situácii a máte povinnosť podľa pravidiel tej firmy zavolať nadriadenému a povedať mu o celej situácii, tak vy sa radšej vykašlete na to, so sprostým tvrdenim že ved je to prechodný stav a poradim si sam???

Co ste pil dyk, ked rozprávate z cesty? Ak sa jedná o farma firmu, vy ludom doporučíte liek ktorý sa ešte netestoval,,,, ved je to prechodný stav? Ak pracujete v zivocísnej výrobe, tak sa rozhodnete chore prasatá pozabijať, ved naco konzultovať s vedením, ved maju toho vela!!! a mohla by som pokračovať profánnymi profesiami do polnoci! Ale toto nie je profanna oblast popletený dyk ! je to nanajvýš vnútorná intímna liturgická záležitosť každého komunikanta a ešte viac rozdavateľa SP! Ako sa opovažujete nadávať tým z nás čo si ctíme Eucharistiu a bránime ju pred takými ako ste vy!

Chodte si prečítať od Marie Simmy ako trpia v očistci tí, ktorí rozdávali Eucharistiu ako laici a laičky a pod. Od duší z očistca sa dozvedáme ako veľmi trpia kňazi, biskupi, kardináli, ktorí podávali SP na ruku !!!
Die Handkommunion ist ein großes Übel
A od diablov, ktorí pod exorcizmom priznavali že najvacsim utokom voci Bohu je neuctive podávanie SP na ruku, načo vám dávam linky, ked pokračujete v modernostickom prskaní heréz!
O prijímaní Eucharistie do ruky
dyk
Je to hriech prijímať na ruku? A ak to je hriech, kto to vyhlásil za hriech? Kde?
poli75
je to svatokradež
ľubica
dyk, čítal ste od poli75: na vašu otázku je už odpoved: je to svätokrádež!
na študium máte prosím toto:
Kleine Kinder, keine weiteren Kommunionen mehr in die Hand, ferner keine Laien die Kommunion austeilen, denn dieses Sakrileg lässt viele Seelen verloren gehen!
je to uznané zjavenie ROSA MYSTICA, dajte do prekladaca...mne by to dlho trvalo
a ešte toto:Die Handkommunion ist ein großes Übel a …More
dyk, čítal ste od poli75: na vašu otázku je už odpoved: je to svätokrádež!
na študium máte prosím toto:
Kleine Kinder, keine weiteren Kommunionen mehr in die Hand, ferner keine Laien die Kommunion austeilen, denn dieses Sakrileg lässt viele Seelen verloren gehen!
je to uznané zjavenie ROSA MYSTICA, dajte do prekladaca...mne by to dlho trvalo
a ešte toto:Die Handkommunion ist ein großes Übel a zapnite logiku: ak za SP na ruku išla duša toho kardinála do očistca, tak potom je SP na ruku hriech!!!
Peter(skala)
Libor Halik
Sv. Augustin: "Nikdo ať nejí toto Tělo, kterému se předtím nepoklonil. Hřešíme, když se neklaníme." Ennarr. In Ps. 98,9 (PL 37, 1264) Historicko-liturgické poznámky k svätému prijímaniu a www.corpus-christi.cz/prijimani-na-ruku/ L: Pro mě to je další důkaz, že Jan Pavel II. neměl být svatořečen. Kdyby byl světcem, PRAVDU by dokázal uskutečnit - byla to jeho papežská POVINNOST …More
Libor Halik
Sv. Augustin: "Nikdo ať nejí toto Tělo, kterému se předtím nepoklonil. Hřešíme, když se neklaníme." Ennarr. In Ps. 98,9 (PL 37, 1264) Historicko-liturgické poznámky k svätému prijímaniu a www.corpus-christi.cz/prijimani-na-ruku/ L: Pro mě to je další důkaz, že Jan Pavel II. neměl být svatořečen. Kdyby byl světcem, PRAVDU by dokázal uskutečnit - byla to jeho papežská POVINNOST nedovolit neklekat a nedovolit přijímat na ruku.
🤔

Predovšetkým dakujem za odkaz na sv.Augustína, kde hovorí o hriechu, ked sa človekom nepokloní Bohu pred sv.príjmaním. Bolo by zaujímavé, keby sme vedeli presne ako to myslel resp. ako za jeho čias sa klamanali pred tým ako prijali sv.Eucharistiu.

Bolo to tak, že sa len poklonili a potom prijali Eucharistiu po sojačky alebo príjmali len na kolenách?

Dajme tomu, že prijmali len na kolenách a tak by sme mohli povedať, že prijmali dostatočne s uctou a poklonou, ktorou by sa vyhli hriechu.

Ked hovoríš o dôkaze proti sv.JPII, tak najprv sa opýtam a kde je napísané, že ak pápež dovolí resp. nezabráni prijmaniu postojačky, takže hreší ale hlavne že nemá právo byť svätorečený a tak zaroven byť aj svätý?

Kde je takéto vyjadrenie ako dôkaz?

Lebo Boh sa tiež môže pýtať nás resp.tých ktorým postačuju taketo dôkazy ale čo ak sa Boh môže pýtať: ako to, že ti stačil takýto "dôkaz" na to, aby si neveril svätorečeniu JPII.???

Okrem toho, sv.JPII vydal dokument, kde píše, že prijmanie na kolenýách je dostačuci spôsob na to, aby človek prijal Eucharistiu s naležitou uctou a poklonou. Avšak, ked niekto príjma vo stoji, tak musí pred prijatím Eucharistie si na vhodnom mieste poklaknuť na znak ucty.

Preto v RKC, ked človek ide na sv.príjmanie vo stoji, tak sa predtým pokloní klaknutím aspon na jedno koleno
a to bud v rade, s tým že z neho trochu vystupi aby nezavadzal ostatným alebo to urboí ešte pred vstupom do zastupu na sv.prijímanie. Samozrejme, kto nečita liturg.smernice, tak o tom ani nevie, lebo knazi na to vôbec neupozornuju.

Dá sa povedať, že JPII touto možnosťou naplnal Výzvu sv.Augustína?
Pýtam sa lebo jeden aj druhý hovoria o klanananí sa pred prijatim Eucharistie?!
🤔
Libor Halik
Osobně znám kněze Filipa Stajnera OP, který jel prosit papeže Jana Pavla II., aby v České republice nedovolil biskupům zavést sv. přijímání na ruku. Nebyl vyslyšen a za trest byl vyloučen z řádu dominikánů. Že ve dnech koronavirových 5.5.2020 dával kardinál Duka sv. přijímání jen do úst považuji za zázračné znamení. Kard. Duka dal do úst sv. eucharistii mluvčímu prezidenta ČR, ne na ruku Snad …More
Osobně znám kněze Filipa Stajnera OP, který jel prosit papeže Jana Pavla II., aby v České republice nedovolil biskupům zavést sv. přijímání na ruku. Nebyl vyslyšen a za trest byl vyloučen z řádu dominikánů. Že ve dnech koronavirových 5.5.2020 dával kardinál Duka sv. přijímání jen do úst považuji za zázračné znamení. Kard. Duka dal do úst sv. eucharistii mluvčímu prezidenta ČR, ne na ruku Snad se něco natrvalo změní k lepšímu. Otec Filip Stajner (či Steiner, či Štajner) mnohaletým utrpením na invalidním lůžku zajisté spolupůsobí na změny. Pro @Peter(skala) @ľubica @amarillo @Irbis @Petronivs77 @tempora @Tomislav @MILOSLAV @MILOSLAV PLETÁNEK @Miloslav Kabrda @Svätý Malachiáš(prorok) @Dana22 @zaba
poli75
Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na …More
Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na ruku, počet veriacich v kostole atd, akoby naši knazi a biskupi boli aj radi že maju nieaku výhovorku a nevystavili sa tzv.nakaze. Pačit sa svetu, ludom , štatnej moci je azda doležitejšie ako ucta k Bohu? Jedine riešenie by bolo, tak ako v minulosti v časoch moru, vziat si z domu vlastnu striebornu lyžicu alebo nieaký strieborný či zlatý podnos, nech mi to knaz na to položi a ja takto vezmem Hostiu do ust.

Teraz sa pekne ukaže , kto ma uctu k Eucharistii a kto nie, kolki sa len usmeju a vlažne kývnu rukou, že to je jedno, biskupi povolili a čo ma byt atd, a ktori radšej nebudu prijmat než by pachali svatokradež.

LEN SI DAJME POZOR, ABY SME SI NEJEDLI A NEPILI VLASTNE ODSUDENIE...
ľubica
Noviny La Stampa píšu: aby mali talianski katolíci dovolené vrátiť sa k Eucharistii bez rizika nákazy, uvažuje sa o individuálnom prijímaní – zoberú si samostatne hostiu premenú kňazom a tú vezmú so sebou. Bola by uzavretá v samostatnom plastovom sáčiku umiestnená na policiach v kostole.”
--------------
....no podobne ako švajčiari.... jeden lepší ako druhí... presne ako káva so sebou v zápalkov…More
Noviny La Stampa píšu: aby mali talianski katolíci dovolené vrátiť sa k Eucharistii bez rizika nákazy, uvažuje sa o individuálnom prijímaní – zoberú si samostatne hostiu premenú kňazom a tú vezmú so sebou. Bola by uzavretá v samostatnom plastovom sáčiku umiestnená na policiach v kostole.”
--------------
....no podobne ako švajčiari.... jeden lepší ako druhí... presne ako káva so sebou v zápalkovej krabičke!!!!