Clicks2.3K
krumpeľ
17

Lekár Jozef Kubík a jeho postoj k Očkovaniu

Primár Pľúcneho oddelenia MUDr. Jozef Kubík z Bojnickej nemocnice má 23 ročnú prax pri liečbe pacientov s respiračnými ochoreniami. Ako sám tvrdí, nepovažuje sa za žiadneho experta. Ale to, čo sa v súčasnosti na Slovensku deje, je podľa neho katastrofa

Postoj k očkovaniu

,,O vakcinácii sa hovorí ako o záchrane a bráne von z pandémie. No ukazuje sa, že to zďaleka tak jednoznačné nebude. Ako stará škola, považujem vakcináciu za dobrú vec, ale zároveň mám aktuálne veľa výhrad k spôsobu a najmä k použitím typom vakcín. Treba povedať, že aktuálne sú všetky používané vakcíny typu preventívnej vakcíny. A je jedno či sú mRNA alebo vektorové, či oslabeným vírusom. Princípom je, že po ich aplikácii dochádza k tvorbe protilátkovej odpovede, ale až po niekoľkých týždňoch, a pri väčšine týchto je plná protilátková odpoveď až po 2. dávke.

Takéto vakcíny sa nemajú podávať uprostred plne rozvinutej epidémie. Je to nezmyselné.

Za prvé , dnes žiadny test nie je jednoznačný na odhalenie latentnej fázy ochorenia, v ktorej môže byť vakcína podaná. Potom môže byť reakcia na vakcínu nepredpokladateľná.

Po druhé ,prvá dávka nechráni človeka dostatočne (sám už mám skúsenosť s niekoľkými kolegami, ktorí ochoreli po prvej dávke vakcíny na plnohodnotný COVID). Čo potom s týmito ľuďmi. Odporúča sa im podať druhú dávku s dlhším odstupom.

Má to ale zmysel? Prekonané ochorenie zanecháva imunitu. Okrem toho dobre vieme, že táto imunita nie je postavená len na protilátkach, ale aj na špecifickej T bunkovej imunite a aj na nešpecifickej imunite NK bunkami a množstve ďalších mechanizmov. Už teraz sú štúdie, ktoré dokazujú, že imunita po prekonaní ochorenia trvá minimálne 8 mesiacov, a pravdepodobne aj viac. Tvrdenia, že vakcína chráni lepšie ako prekonané ochorenie sa mi nezdá príliš medicínske. Vo vrchole pandémie by bolo logické vakcinovať aktívnymi protilátkovými vakcínami, teda už vytvorenými protilátkami, ktoré majú nielen preventívny ochranný účinok, ale môžeme predpokladať aj priamy liečebný efekt.

Nakoniec hyperimúnna plazma už bola vyskúšaná aj Číne, Taliansku, USA, a aj iných krajinách. Okrem toho mutačná schopnosť Corona vírusu nám ukazuje, že ani očkovanie nie je záchranou. Najmä ak sa vakcíny zameriavajú len na povrchový spike antigén, ktorý, je však najčastejším zdrojom mutácie u takýchto vírusov. Príkladom je aj chrípka, kde antigény H a N mutujú každoročne, preto sa musí vakcína meniť každý rok, a nie raz sa stalo, že odhad výrobcov nevyšiel.

Najväčším paradoxom je, že u nás je človek a firma, ktorá vyvíja preventívnu vakcínu a prvá ohlásila aj vývoj protilátkovej vakcíny, avšak od našej vlády sa nedočkala pomoci. Zatiaľ čo v Nemecku začali o 3 mesiace neskôr, ale už o niekoľko mesiacov popredu, lebo štát ich podporuje. Tragédia, ktorá len umocňuje celú katastrofu na Slovensku. Lebo máme tu ľudí a firmy, ktoré vyrábajú rúška, respirátory, najlepšie ventilátory pre UPV na svete, vakcíny, injekčné striekačky, a podobne, ale my všetko nakupujeme zo zahraničia. Samozrejme za patričné všimné pre obstarávateľov. Naše firmy a výrobcov úspešne ignorujeme.´´
Trepifajksl
seznamzpravy.cz/…avda-brani-se-nemocnice-141823=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=8r7ZCfri3Jy-202102111059&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=seznam.cz
Trepifajksl
Není Bláťa náhodou z Lanškrouna?
ráno Blatný tvrdil, že v FN HK jsou pacienti už i na chodbách, což nadzvedlo ředitele FN HK a ohradil se do televize, že to není pravda ...
Trepifajksl
Mě to vůbec nepřekvapuje, že znáš podvodníka, který straší lidi vylhanými informacemi. Ten by se k vám rytířům hodil. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Na oba z vás musí vždycky někdo nastoupit a uvést věci na pravou míru. Proti vám lhářům a dezinformátorům se musí vystupovat a na vaše lži poukazovat, abyste co nejméně škodili lidem.
Trepifajksl
Máš to popletené. Žvásty generuje ten tvůj "gentleman". Usvědčený z podvodu.
Izaiáš 5,20 - dávej si na to pozor.
One more comment from Trepifajksl
Trepifajksl
Promiň Kali, myslel jsem, že Vladimír je Bláťa, napadlo mě to v souvislosti s Leninem.
Luc Ka shares this
8
:)