uk.news
17

Монахині з Бургоса: сестра, яка покинула монастир, розповідає

Мати Ізабель де ла Трінідад не порадилася зі своєю спільнотою, Сестрами Бідної Клер з Белорадо, коли вирішила порвати з архиєпархією Бургоса і приєднатися до Пабло де Рохаса Санчеса-Франко, самопроголошеного єпископа-седевакантиста, - розповіла 81-річна сестра Марія Ампаро в інтерв'ю DiarioDeBurgos.es (18 травня).

Монахиня прожила в монашестві 62 роки, 20 з яких провела в Белорадо. Вона пішла через три дні після того, як монахині оголосили про розкол. Сестра Марія категорично заперечує твердження матері Ізабелли про те, що рішення було одноголосним.

"Не можна приймати таке рішення без зборів, а зборів не було. Нам представили факти, які вже були встановлені", - сказала вона. За словами сестри, 16 монахинь покликали зібратися у вітальні, де на них чекав Пабло де Рохас Санчес-Франко, який сказав, що тепер він є головним.

Сестра Марія розповідає, що на зборах вона виступила проти [псевдо-] єпископа: "Господь вклав слова в мої вуста. Я сказала йому: Ми перебуваємо під юрисдикцією єпископа Маріо Ічета".

Вона сказала, що не можна піднімати це питання без зборів капітули, але мати Ізабель відповіла, що це рішення "було прийнято давно і що всі були згодні".

Сестра сказала, що сестра Пілар, старші сестри і вона сама нічого не знають. Мати Ізабель відповіла, що достатньо більшості. Сестра Марія вирішила піти, бо не хоче "належати до цієї секти ні за що на світі".

Вона не змогла попрощатися з п'ятьма літніми монахинями і стурбована тим, як багато цим сестрам розповіли про поточну ситуацію.

У травні цього року закінчується третій термін перебування матері Ізабелли на посаді настоятельки, і канонічне право забороняє їй переобиратися на цю посаду.

За словами вікарія у справах богопосвяченого життя єпархії Віторії, преподобного Мануеля Гомеса Тавіри, криза нібито була спровокована бажанням Ізабель залишитися на посаді. Він сказав Eitb.eus, що "все це могло б бути просто черговим серіалом Netflix, якби не той факт, що є 15 віруючих, яких дурить настоятелька, яка вже деякий час намагається увічнити себе на своїй посаді".

Конфедерація бідних монастирів Іспанії та Португалії, яка представляє 180 монастирів і 10 федерацій, опублікувала заяву із закликом до монастиря в Белорадо примиритися з Церквою.

Переклад зі штучним інтелектом