tr.news
84

Francis’in Komisyon Üyeleri Bir Rahibe Manastırına Daha Son Verdi

LaNuovaBq.it sitesinin 3 Aralık tarihli haberine göre, İtalya'daki altı Porto Viro Zavallı Clares, bir Vatikan komisyon üyesini reddetti ve manastırlarından kovuldu. Manastır, 2017 yılına kadar, …More
LaNuovaBq.it sitesinin 3 Aralık tarihli haberine göre, İtalya'daki altı Porto Viro Zavallı Clares, bir Vatikan komisyon üyesini reddetti ve manastırlarından kovuldu.
Manastır, 2017 yılına kadar, 23 yıl boyunca Anne Maria Giuliana Ravagnan tarafından yönetilmişti. 1980'lerden bu yana, cemaatinin asıl töresini korumak için savaşıyordu. Vatikan da kendisine destek veriyordu.
Francis'in seçilmesiyle birlikte işler değişti. Eylül 2016'da Chioggia Piskoposu Andriano Tessarollo, Apostolik bir teftişe girişti ve sonunda Anne'ye her şeyin yolunda olduğunu söyledi.
Ancak birkaç ay sonra, kendisini "otoriter" olmakla suçlayan bir karar aldı. Manastır, komisyon üyesi Rahibe Ivana Assolini'nin emrine verildi. Ağustos 2017'de Anne'yi görevinden uzaklaştırdı, kuralları gevşetti, duayı azalttı ve tüm postaları denetlemeye başladı.
Francis'e ve Dini Cemaatler başkanı Kardinal João Braz de Aviz'e yönelik talepler cevapsız kaldı. Francis asla kız kardeşleri aramadı.
Aralık 2017’de Vatikan, Giuliana’nın …More