kinio
224.1K

Według księdza Morawy ks. Natanek uległ fantazjom kobiety

(fot. youtube.com) "Ks. Piotr Natanek używa nauki Kościoła wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza ją swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami …More
(fot. youtube.com)
"Ks. Piotr Natanek używa nauki Kościoła wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza ją swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami dotyczącymi swoiście pojmowanej soteriologii i eschatologii" - czytamy w opinii przygotowanej przez ks. dr. Józefa Morawę nt publikacji rozsyłanych przez suspendowanego kapłana archidiecezji krakowskiej.
Jak informuje krakowska kuria, w ostatnich tygodniach suspendowany ks. Piotr Natanek rozsyła do księży swoje publikacje. Kard. Stanisław Dziwisz zwrócił się do ks. dr. Józefa Morawy z katedry eklezjologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z prośbą o przedstawienie oceny teologicznej rozpowszechnianych treści.
Uwagi dotyczą dwóch książek: "24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa" i "Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie "Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły".
Ks. dr Józef Morawa zaznacza, że More
Karolin Mari
Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci co nie słuchają kazań Ks Piotra nie rozumieją ich, moderniści i niewierzący.
Kościół niczego mu nie zarzuca nie głosi żadnych błędów teologicznych tylko tradycję, wiarę w Jednego Boga, mówi Prawdę a Prawda jest niewygodna.
Kris Wallaes
Pogonić tą Agnieszkę, może w końcu przejrzy na oczy.
maxi57 shares this
4370
to sa wspolczesni polscy neomariawici- przynajmniej dla mnie
Krzysztof Moskal
Ty również wpadłaś ( wpadłeś) w negatywny tok myślenia i nie widzisz racji z obu stron ( a tak powinno być). Obie strony powinne być przedstawione, a nie jedna. Ja nie będę bronić ks. Natanka, ale trzeba napisać też o ks Kardynale Stanisławie Dziwiszu, że należy on do Rotary Club (Klub Rotarian) i jest masonem 33 stopnia - o czym nikt tego nie wziął pod uwagę, a więc może też kard Dziwisz …More
Ty również wpadłaś ( wpadłeś) w negatywny tok myślenia i nie widzisz racji z obu stron ( a tak powinno być). Obie strony powinne być przedstawione, a nie jedna. Ja nie będę bronić ks. Natanka, ale trzeba napisać też o ks Kardynale Stanisławie Dziwiszu, że należy on do Rotary Club (Klub Rotarian) i jest masonem 33 stopnia - o czym nikt tego nie wziął pod uwagę, a więc może też kard Dziwisz przedstawiać masoński punkt widzenia.
Rotary Club należy do rytu szkockiego masonerii.
A druga uwaga, to też powinno się sprawdzić ks Morawy, czy sytuacja nie jest podobna ( ja na ten temat nie posiadam wiadomości, więc się nie będę wypowiadał).

Masoneria rytu szkockiego i francuskiego to wrogowie Boga, gdzie ich głównym bogiem jest Lucyfer. I każdy, kto należy do masonerii - wolnomularstwa podlega exkomunice i to też dotyczy kard Dziwisza.

O tym, że dostał 33 stopień masoński Dziwisz zrobił program śp. Marek Podlecki wraz z dr Zbigniewem Kękusiem w oparciu o książkę i to jest tutaj wszystko zamieszczone - wraz z "awansem" na 33 stopień:
33 stopień Stanisława Dziwisza-Elizeusza w Loży Eliseo

A więc w tym wypadku ta sprawa czyni kard Dziwisza mało wiarygodnym źródłem.
maxi57
mozliwy zwiazek Kard Dziwisza z masoneria nie zmeinia mojej oceny neomariawickiego charakteru ruchu Ks Dr Natanka (u mariawitow falsyzwa wizjonerka byla MAteczka Kozlowska tu Pani Agnieszka )- samozwanczy schizmatycki biskup mariawicki Michal Maria Kowalski mial podobnie jak ks Dr. Natanek wazne swiecenia kaplanskie i dla wlasnych celow manipulowal wraz z Mateczka Kozlowska (schizmatyczna zakonnica …More
mozliwy zwiazek Kard Dziwisza z masoneria nie zmeinia mojej oceny neomariawickiego charakteru ruchu Ks Dr Natanka (u mariawitow falsyzwa wizjonerka byla MAteczka Kozlowska tu Pani Agnieszka )- samozwanczy schizmatycki biskup mariawicki Michal Maria Kowalski mial podobnie jak ks Dr. Natanek wazne swiecenia kaplanskie i dla wlasnych celow manipulowal wraz z Mateczka Kozlowska (schizmatyczna zakonnica po slubach wieczystych) wiernymi
Koza Nutria
Kwitnie rynek ksiezy " którzy głoszą prawde" i którzy się na tym "bujają". Kasa leci a oni z racji bycia z boku są swoimi jedynymi panami. Żaden biskup.im nie będzie mówił co mają robić i głosić!
maxi57
no wiec kasa ks. natankowi splywa, ale to ejst przynajmniej kasa prywatna, PIS przegial wysylajac ponad 200 Mio PLN do Torunia z panstwowej kasy
Izabela Sylwia - IS 2201 shares this
81.9K
Izabela Sylwia - IS 2201
Nie według ks. Morawy, tylko w ogóle uległ.
Izabela Sylwia - IS 2201
Jeżeli już popełnił ten błąd przyjmując A. Jezierską do pustelni w Grzechyni, powinien się dawno zreflektować, że to jest zgorszeniem publicznym i jak najprędzej ją stamtąd odesłać.
sługa Boży
Na wielkie zgorszenie, swoją i innych zgubę - stworzył sektę.
bogda zuzanna straszynska
Tam jest dużo kobiet i mężczyzn nie tylko Agnieszka bo codziennie jest calodobowa adoracja droga krzyżowa w procesji tam ludzie są calk.oddani Bogu wiem bo bylam i od kleczenia zerwaly mi wiazadl kolanowe ale to tez pokuta pozdrawiam cie Sylwio
Izabela Sylwia - IS 2201
Również pozdrawiam.
agnieszka nowicka
Warto przekuwać szare na złote. Ja słucham kazań x. Natanka z uwagi na wielką znajomość historii i historii Kościoła oraz b. dobre rozeznanie w geopolityce. Reszta w rękach Boga. Najwięcej zła sieją ci, którzy mają siebie za absolut i prawo do wszystkiego.
Wiktoria29
To teologia dialogu. Uznawany za jednego z trzech najwybitniejszych teologów XX wieku, szwajcarski duchowny katolicki Hans Urs von Balthasar większość swojego dorobku oparł na objawieniach szwajcarskiej lekarki Adrienne von Speyr. Na 90 wydanych książek, 60 było podyktowanych przez A.von Speyr, To chyba z jej objawień wyłonił się dyskurs teologiczny, czy piekło jest puste. Adrienne nie widziała …More
To teologia dialogu. Uznawany za jednego z trzech najwybitniejszych teologów XX wieku, szwajcarski duchowny katolicki Hans Urs von Balthasar większość swojego dorobku oparł na objawieniach szwajcarskiej lekarki Adrienne von Speyr. Na 90 wydanych książek, 60 było podyktowanych przez A.von Speyr, To chyba z jej objawień wyłonił się dyskurs teologiczny, czy piekło jest puste. Adrienne nie widziała tam potępionych tylko spadające grzechy. Grzesznicy znajdowali się w połowie drogi od nieba i ze strachem patrzyli na ogień piekielny. Adrienne pochodziła ze starej protestanckiej rodziny, przyjęła chrzest katolicki w wieku 38 lat. Hans Urs von Balthasar otrzymał nominację kardynalską od Jana Pawła II.
Koza Nutria
@bogda zuzanna
Czyli pani utożsamia swietosc z wykleczonym czasem?
To nie swietosc, tylko dewocja.