ona
1364.4K

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób (przepis)

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób (przepis)

Podstawą tego leczenia (jego nazwa to Breuss Cancer Cure) jest restrykcyjna dieta, która obejmuje 42-dniową głodówkę urozmaicaną piciem specjalnego soku warzywnego i herbaty. Według teorii Breussa, rak potrzebuje solidnych posiłków, aby przeżyć w ludzkim ciele.

Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach – doniesienia o skuteczności nie są poparte odpowiednimi dowodami oraz nie posiadamy wiarygodnych badań naukowych, które udowodniłyby mechanizm działania tej kuracji. Jednak nie ma się co smucić, doświadczenia dziesiątek tysięcy ludzi mówią wystarczająco.

Istnieje pewne prawdopodobnieństwo, że głodowanie dla pacjentów chorych na raka może być niebezpieczne, ze względu na ogólne ryzyko niedożywienia. Sam Breuss nie uznawał konwencjonalnego leczenia i kiedy pacjenci przechodzili na jego terapię, nie mogli w tym samym czasie korzystać ze szpitalnych metod.

Dowody naukowe opisujące zalety i niebezpieczeństwa terapii Breuss Cancer Cure są niewystarczające.

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób

O CZYM W OGÓLE MOWA?

Opis


Podstawą terapii Breuss Cancer Cure jest ścisła dieta trwająca 42 dni urozmaicona piciem specjalnych soków warzywnych i herbat. Dodatkowo pacjenci nie powinni spędzać czasu na szlaku żył wodnych, aby uniknąć negatywnego promieniowania.

Rudolph Breuss urodził się w Austrii w 1899 roku. Najpierw pracował jako elektryk, potem jako naturopata (jak Wałęsa od elektryka do prezydenta). Stworzył Breuss Cancer Cure oraz Breuss Total Cancer Treatment. Zmarł w roku 1990 (wtedy urodziłem się ja, przyp.red.
).

Składniki, przyjmowanie i dawkowanie

Breuss stworzył unikalny sok, który zapewnia niesamowity efekt – albowiem rak umiera. W ciągu swojego życia wyleczył ponad 45 tysięcy ludzi, u których rozwinął się rak lub inna ciężka choroba. Wiodącą teorią było to, że rak może przeżyć jedynie dzięki podaży białka w diecie.

Breuss wymyślił plan dietetyczny na 42 dni. Sugerował, aby pić tylko herbatę i jego specjalny sok z burakiem jako głównym składnikiem. W ciągu tych 42 dni, rak i jego komórki umierają z głodu, w czasie gdy Ty powracasz do pełni zdrowia.

Aby przygotować sobie ten specjalny sok potrzebujesz ekologicznych, organicznych, czyściutkich warzyw (najlepiej z twojego własnego ogródka za domem z dala od zgiełku):

burak (55%)

marchew (20%)

korzeń selera (20%)

ziemniak (3%)

rzodkiewka (2%)

Wystarczy wrzucić wszystkie składniki do blendera i zrobić, co trzeba. Kiedy skończysz, jesteś gotowy do rozpoczęcia leczenia. Możesz użyć również wyciskarki do soków, gdyż stałe resztki i tak odcedzasz.

Ważne byś pamiętał, aby nie przesadzić z piciem soku. Wystarczy tyle, ile ciało naprawdę potrzebuje (ile dokładnie o tym dalej).

Burak zawiera multum antyoksydantów, witamin: C, B1, B6, kwasu foliowego, pantotenowego (witamina B5) oraz minerałów: potasu, fosforu, magnezu, wapnia, sodu, żelaza, cynku. Dlatego uważany jest za jedno z najzdrowszych i najbardziej pożytecznych warzyw na świecie. Jego ciemny czerwony kolor potwierdza wartości zgodnie z teorią: im ciemniejsze tym zdrowsze.

(Burak był tematem bardzo lubianego przez Was wpisu. Przypomnij go sobie → TUTAJ – Burak – warzywo, które naprawi wszystko w Twoim ciele).

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Wartości i działanie

Istnieje wiele badań opisujących zbawienne działanie buraka, między innymi w leczeniu takich chorób jak białaczka czy rak.

Burak jest bogaty w betainę, aminokwas o udowodnionych właściwościach przeciwnowotworowych. W dodatku wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i oczyszczające (detoksykacyjne). Badania naukowe donoszą, że betaina uszkadza komórki rozrastającego się w ciele guza.

Burak może być użyty w leczeniu wielu rodzajów raka. Jedno badanie pokazało nawet, że jest on w stanie poprawić stan pacjenta bez względu na to, jaki rak się u niego rozwinął.

Jest również bardzo wartościowy dla kobiet w ciąży ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego. Poprawia on funkcję wątroby i pęcherzyka żółciowego, zapobiega zaparciom. Przynosi ulgę przy bólach głowy, zębów, zapaleniu jelit, problemach ze stawami, skórą i problemach menstruacyjnych (PMS i pochodne). Wychodzi na to, że burak jest warzywem, które istotnie powinno być składnikiem codziennej diety.

Całe leczenie jest dokładnie opisane w trzech książkach napisanych przez samego Breussa. Jednak nie wiadomo czy jego następcy niczego nie pozmieniali i aktualne wydania zawierają prawdziwe, pierwotne słowa (tak jak z biblią
).

Breuss skrupulatnie pilnował, aby chorzy pacjenci nie jedli ani nie pili niczego innego, prócz soków i herbat, które sam zalecał. Czas tych 42-dni był najbardziej istotny. Każdemu dawał ścisłe instrukcje na temat przygotowywania i spożywania odpowiednich soków i herbat.

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Przepis

SOKI


Soki zawierały: buraka, marchew, seler, czarną rzodkiew i ziemniaki w przypadkach, gdy pacjenci mieli diagnozę – rak wątroby. Wszystkie warzywa musiały być pierwotnie wyhodowane ekologicznie, a osad po przygotowaniu soku był usuwany (jeżeli używasz wyciskarki lub sokowirówki – stosuj podwójne sitko). Maksymalna dzienna ilość soku wynosiła 500 ml, <a więc nie za wiele>.

HERBATY

Breuss wyznaczył trzy herbaty dla wszystkich typów raka: <powiedzmy> Herbatę Mędrca (Sage tea), Herbatę nerkową (Kidney tea) i Herbatę geranium (cransbill tea);

Pierwsza zawierała szałwię, dziurawiec, miętę i melisę w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita do woli.

Druga – nerkowa zawierała skrzyp polny, pokrzywę, rdest ptasi i dziurawiec w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita jedynie przez pierwsze 3 tygodnie.

Cranesbill tea zawierała geranium (polecam ciekawy artykuł koleżanki o geranium) Zalecane było picie jedynie pół kubka zimnego naparu codziennie. W zależności od typu raka, mogły być dodawane inne specjalne herbaty. Używanie cukru było zabronione.

W przypadku białaczki, pacjenci musieli pić zalecane ilości herbat i soków, ale mogli także jeść wszystko, prócz zupy mięsnej, wołowiny, wieprzowiny, przetwarzanego, wędzonego lub odgrzewanego jedzenia i tłuszczów.

W późniejszych czasach wraz z rozwojem chirurgii leczenie Breussa ulegało adaptacji. Zalecał on, aby nie przechodzić na jego dietę od razu po operacji. Radził by poczekać przynajmniej 2 do 5 miesięcy. W trakcie terapii inne leczenie było zabronione.

Uzupełniające zalecenia obejmowały ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz rzucenie palenia. Ponadto, pacjenci nie mogli leżeć nad tzw. żyłami wodnymi (źródło promieniowania), powinni unikać proszków na mole, innych środków owadobójczych, kosmetyków w aerozolu i odświeżaczy powietrza w domu, czyli tego, czego obecnie w domach mamy na pęczkikosmetyki naturalne, ekologiczne sprzątanie.

Breuss oświadczał, że pacjenci, którzy w całości ukończyli jego leczenie nie powinni już nigdy jeść odgrzewanych posiłków, ale stopniowo mogli przechodzić na lekką dietę z ograniczeniem soli. Specjalny sok powinien być pity w ilości 60 ml na dzień jeszcze przez 2-4 tygodnie.

Dodatkowe instrukcje zostały dodane w 1987 roku: pacjenci powinni spożywać 1 lub 2 talerze bulionu z cebuli codziennie (sam płyn). W celu wzmocnienia serca, sugerował 20-40 kropli nalewki z głogu. Chorzy z cukrzycą nie powinni zaprzestawać leczenia insuliną.

Instrukcje opublikowane w 1990 roku: dla suplementacji potasu i wapnia pacjenci powinni pić herbatę zrobioną z babki lancetowatej, babki zwyczajnej, płucnicy islandzkiej, miodunki plamistej, bluszczyku kurdybanku, dziewanny drobnokwiatowej i marchwicy pospolitej. Pacjenci z problemami z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym powinni pić bulion ze strączków fasoli, zamiast cebuli.

Rak umiera w 42 dni: Słynny austriacki sok wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Co dalej?

Dowody skuteczności


Breuss zapewniał, że od 1950 roku udało mu się wyleczyć z powodzeniem ponad 2000 pacjentów. Oszacował, że od 1986 roku, zostało wyleczonych dodatkowych 40 000 pacjentów z diagnozą: rak lub inna tzw. nieuleczalna choroba, przy użyciu jego metod.

Jako dowód możemy przyjąć listy z podziękowaniami od pacjentów z czasów 1971-1985. Breuss zapewniał, że leczenie może nie przynieść korzyści jedynie, kiedy instrukcje nie są skrupulatnie przestrzegane. Wierzył, że mógłby wyleczyć około miliona chorych, gdyby medycyna akademicka go wsparła, zamiast stawać w opozycji.

Mechanizm działania/stwierdzane

Breuss postulował, że rak żyje jedynie w ekskluzywnych warunkach. „Jedyni pacjenci, którzy umarli, to byli ci, którzy dostali coś do zjedzenia”. Zapewniał, że rak i jego komórki nie mogą przeżyć jedynie na sokach warzywnych, a zatem umierają, kiedy pacjenci spożywają tylko herbaty i soki (przez 42 dni).

Breuss cytował Bruno Bornarburga, który powiedział, że proces nowotworowy karmi się białkami, więc kiedy rak ma odcięty swój pokarm, pacjenci na diecie bezbiałkowej zdrowieją. Idąc dalej, Breuss potwierdzał, że po czasie odżywiania bezbiałkowego, wzmocniony organizm ludzki atakuje i niszczy komórki raka – coś w stylu „chirurgii bez skalpela”.

Na koniec warto dodać, że powyżej opisany sposób jest nie tylko skutecznym leczeniem, ale też wyśmienitą profilaktyką, w sytuacji gdy rak się potencjalnie nie rozwinął.

To był długi wpis. Mam nadzieję, że okaże się bardzo przydatny. W razie jakichkolwiek pytań albo uwag – proszę do mnie pisać na FB lub mailem.

warsztatdobregoslowa.pl/rak-sok-42-dni-breuss/
stanislawp
Buraki, jestem za, i tez najlepsze do zrzucania nadwagi...soki jak swieza krew
👍
PS
Slyszalem ze 40 dni postu wielu uratowalo z choroby...
Zaden lekarz wam nie doradzi postu... 😀
Jakos tak jest ze lekarze lubia chorych pacjentow a nie zdrowych
mirekk_m shares this
994
chusta.
GdfMore
chusta.

Gdf
maj057
Zagłodzić dziada, jakie to proste. 😊
ona
Breuss zapewniał, że od 1950 roku udało mu się wyleczyć z powodzeniem ponad 2000 pacjentów. Oszacował, że od 1986 roku, zostało wyleczonych dodatkowych 40 000 pacjentów z diagnozą: rak lub inna tzw. nieuleczalna choroba, przy użyciu jego metod.