Josephi
Josephi
47
Rozmowa ze świętym Józefem.
05:18
Josephi
38
Akatyst ku czci św Józefa
38:20
Josephi
119
Sympozjum Maryjne w Dąbrowie Górniczej - maj 2018 2 sierpnia Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Sympozjum Mariologiczne Porcjunkuli 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich …More
Sympozjum Maryjne w Dąbrowie Górniczej - maj 2018
2 sierpnia Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Sympozjum Mariologiczne
Porcjunkuli
2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
11 kwietnia 1909 r. papież Pius X podniósł kościół Matki Bożej Anielskiej w Asyżu do godności Bazyliki patriarchalnej i papieskiej.
Początkowo więc odpust zupełny można było uzyskać jedynie w kościele Matki Bożej Anielskiej w Asyżu i to jedynie 2 sierpnia.
Od XIV w. papieże zaczęli podobny odpust na ten dzień przyznawać poszczególnym kościołom franciszkańskim. Dostępować go mieli wszyscy ci wierni, którzy tego dnia nawiedzą któryś z kościołów franciszkańskich. W 1847 r. Papież Pius IX poszedł jeszcze dalej i przywilej odpustu rozszerzył na wszystkie kościoły parafialne i inne, przy których jest III Zakon św.…More
02:06:53