Anton Čulen
191.4K

Štvrtkové bratislavské protesty zasluhujú uznanie (minireportáž)

Štvrtkové bratislavské protesty zasluhujú uznanie (minireportáž)

Ak sa niekde dočítate, že na štvrtkových protestoch v Bratislave boli len nejakí svalnatí extrémistickí chuligáni, neverte tomu.
Boli tam v prvom rade ľudia, občania a občiansky Slovenskej republiky. Boli mladí aj starí, ženy aj muži, fyzicky silní a aj fyzicky menej silní; pritlačení autoritami, opustení duchovenstvom, vysmievaní a ponižovaní médiami, fackovaní kadejakými internetovými trolmi, ktorí si z vakcíny proti Covidu urobili svoje božstvo. Už im neostal nikto a nič, ale majú aspoň seba navzájom – a tak sa spojili a prišli, aby hájili svoje práva, keďže vláda sa ich snaží drzo obmedzovať, kde len môže a nikto iný sa za nich nepostaví.

Organizácia protestu bola až geniálna – viaceré organizované hlúčiky obsadili všetky tepny do samého centra Bratislavy, kde sídli prezidentka, a do tejto časti mesta sa nedostalo naozaj žiadne vozidlo. Vidieť autobusy MHD odstavené v rade za sebou a jeden dokonca vzpriečený v podjazde bol až sureálny zážitok. Akonáhle sa z nejakého smeru priblížilo nejaké auto, ľudové stráže začali pískať na píšťalkách a roztrúsení ľudia pribehli, aby cestu zablokovali.

Atmosféra bola priateľská. Ľudia spolu zjavne súcitili. A boli zo všetkých kútov Slovenska – aj z Bratislavy, potom z Nového mesta, z Čadce, či Prešova. Nebolo ich určite tisíc, ale pekných pár tisíc. Všade sa to hemžilo slovenskými vlajkami. Z reproduktorov hrali slovenské piesne a ozývali sa rôzne prehlásenia. Áno, prišiel aj Štefan Harabin. Ale nie všetci ho počúvali. Kto chcel ho počúval a kto nie, šiel ďalej k ďalšiemu rečníkovi, alebo ešte k ďalšiemu. Každý si našiel to svoje a šlo o vskutku pomerne veľkú akciu, ktorá bola roztrúsená po celom centre.

Jedna pani povedala, že budú chodiť dovtedy, kým ich bude vláda aj naďalej obmedzovať. Jej manžel dodal: „dnes som si vzal dovolenku. Bolo to tak aj minule a bude to tak aj nabudúce.“ Policajti sa správali slušne, rozprávali sa s prítomnými, až do večerných udalostí nebolo kukláča ani na hony. Prešlo niekoľko sanitiek, všetky boli bez problémov pustené. Celková atmosféra pripomínala skôr veselicu, než vážny protest.

Ale na jednu vec treba poukázať: keďže duchovenstvo sa vrhlo do očkovacej kampane a o týchto ľudí nejaví nijaký záujem, našli sa iné marginálne skupinky, ktoré priniesli svoje „duchovno“ – a to tie takzvané „slovanské“, „slavianske“ – alebo inak – neopohanské. Spoznať ich bolo možné podľa ich typického symbolu „kolovratu“ – čo je akási Slnku podobná ružica. Bolo ich len pár v tisícovom dave, ale keďže muž s kolárikom nebol žiaden (aspoň my sme žiadneho nezaznamenali), rozhodne to bolo do očí bijúce.

MG
Foto zdroj: Internet
alianciazanedelu.sk/archiv/9491
Libor Halik shares this
345
Organizácia protestu proti očkovaniu 29.7.2021 bola až geniálna – viaceré organizované hlúčiky obsadili všetky tepny do samého centra Bratislavy, kde sídli prezidentka, a do tejto časti mesta sa nedostalo naozaj žiadne vozidlo. Vidieť autobusy MHD odstavené v rade za sebou a jeden dokonca vzpriečený v podjazde bol až sureálny zážitok. Akonáhle sa z nejakého smeru priblížilo nejaké auto, …More
Organizácia protestu proti očkovaniu 29.7.2021 bola až geniálna – viaceré organizované hlúčiky obsadili všetky tepny do samého centra Bratislavy, kde sídli prezidentka, a do tejto časti mesta sa nedostalo naozaj žiadne vozidlo. Vidieť autobusy MHD odstavené v rade za sebou a jeden dokonca vzpriečený v podjazde bol až sureálny zážitok. Akonáhle sa z nejakého smeru priblížilo nejaké auto, ľudové stráže začali pískať na píšťalkách a roztrúsení ľudia pribehli, aby cestu zablokovali. Atmosféra bola priateľská. Ľudia spolu zjavne súcitili. A boli zo všetkých kútov Slovenska – aj z Bratislavy, potom z Nového mesta, z Čadce, či Prešova. Nebolo ich určite tisíc, ale pekných pár tisíc.
Roberto 55
Videl som videjko, ze pokojnu demonstraciu rozohnali tazko obleceny policajti z malým fistronom a navyse protiustavne. Ale to sa deje vsade. Policajti uz su afektovany mRNA a grafenom-takze sa netreba cudovat...
ľubica
bola by som rada, ak by sa podarilo niekomu z toho videa pred parlamentom vystrihnut tých pár minut, kde hovorí ten knaz.... ktorý popádal svojich kolegov i nadriadených v KBS, aby sa vrátili na cestu na ktoru vkročili vysviackou a BOH bol pre nich znova DOBRY PASTIER a nie vakcína, ktorá ich má vraj ochranit....
dominikguzman
Psy štekajú a karavana so zapredanymi poslancami ide ďalej.
ľubica
v Anglicku po protestoch zrušili covid pasy a očkovanie detí, naozaj ide karavána dalej a nemá zmysel to čo robia? ja kedze som nemohla, tak som sa modlila za toto podujatie, aby ho riadil DUCH SVATY kedze ziaden knaz to neusmernoval RUZENCOM!!!!
ľubica
KDE JE SLOVENSKY DOHOVOR ZA RODINU a DP M KUFFA? KDE JE FORUM ZIVOTA ???? Co si vzali všetci tie prekliate vakcíny a maju prešpáraný mozog od testov, ked sa neozyvaju????
Marieta Ria
@lubica skôr by som povedala, že o. Kuffa má zákaz aktívne vystupovať na tieto témy... Na YT nemožno nájsť nové videá - len jedno, síce veľmi vydarené rozoberanie sv. omše a Najsvätejšej sviatosti oltárnej - hlavne pre deti, ale aktuálne nič...
Inak mi stále vŕta v hlave, ako musel poslúchnuť, ešte keď sa konalo zhromaždenie proti Istanbulskému dohovoru - len modlitbové - malo byť pred …More
@lubica skôr by som povedala, že o. Kuffa má zákaz aktívne vystupovať na tieto témy... Na YT nemožno nájsť nové videá - len jedno, síce veľmi vydarené rozoberanie sv. omše a Najsvätejšej sviatosti oltárnej - hlavne pre deti, ale aktuálne nič...
Inak mi stále vŕta v hlave, ako musel poslúchnuť, ešte keď sa konalo zhromaždenie proti Istanbulskému dohovoru - len modlitbové - malo byť pred prezidentským palácom, nakoniec muselo byť presunuté pred Úrad vlády a dostal ZÁKAZ ísť sa tam POMODLIŤ!! Neprešlo veľa času a jeho priamy nadriadený biskup Sečka odišiel na večnosť - Pán si ho povolal - aká zvláštna to časová zhoda... Božie cesty sú nevyspytateľné...
Peter(skala)
tomáš tak, ked ide o poslušnosť knaza voči biskupovi - tak existuju len 2 možnosti: bud posluchne biskupa a nepôjde alebo neposluchne a pôjde.
1.ak posluchne nezhreši proti poslušnosti
2.ak neposluchne, zhreší voči poslušnosti
lenže to neznamena že pre knaza exituje len táto cesta, ved on môže prejsť do inej jurisdikcii: môže sa stať biskupom a potom už nebude musieť byť viazaní na ineho biskupa …More
tomáš tak, ked ide o poslušnosť knaza voči biskupovi - tak existuju len 2 možnosti: bud posluchne biskupa a nepôjde alebo neposluchne a pôjde.
1.ak posluchne nezhreši proti poslušnosti
2.ak neposluchne, zhreší voči poslušnosti

lenže to neznamena že pre knaza exituje len táto cesta, ved on môže prejsť do inej jurisdikcii: môže sa stať biskupom a potom už nebude musieť byť viazaní na ineho biskupa (viazaní poslušnosťou)

Avšak ked o to nemá zaujem alebo sa bojí, tak potom mu ostávaju tie 2 možnosti