pl.news
23.3K

Kardynał Osoro prefektem kleru?

Franciszek chce, by wizytacje apostolskie w rzymskich dykasteriach stały się regularną praktyką w każdej kongregacji, gdy zmienia się jej kierownictwo, donosi MarcoTosatti.com (9 czerwca).

Tosatti pisze o trwającej wizytacji w Kongregacji ds. Duchowieństwa prowadzonej przez antykatolickiego kardynała Stellę (79), który był – jak to ujął Tosatti – "Ławrientijem Berią, według wielu". Beria był szefem brutalnego aparatu bezpieczeństwa Stalina.

Stella przeprowadził radykalną czystkę w swojej Kongregacji, skierowaną przeciwko każdemu, kto był podejrzany o sympatie wobec wiary katolickiej lub poprzedniego kierownictwa Kongregacji pod przewodnictwem kardynała Piacenzy, którego Franciszek zdegradował i wysłał do Penitencjarii Apostolskiej.

Jako potencjalnego następcę Stelli Tosatti wymienia madryckiego kardynała Pachamamy, Osoro, jedną z zaufanych postaci Franciszka.

Grafika: Beniamino Stella, © wikicommons, CC BY-SA, #newsGwvuuhghct

przeciwherezjom
Diabeł nigdy nie śpi. W przeciwieństwie do sług Boga. Demony są wciąż w pełnej gotowości, by niszczyć Kościół i zabijać dusze na wieczność.