olek19801
142.4K

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP . [Oczywiście chodzi o „kościół posoborowy”, postępowy …
olek19801
Miejsce kobiety w KK określiła Matka Boża.
Izabela Sylwia
Podczas Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem w Wieczerniku przebywali jedynie Apostołowie jako przyszli biskupi i ich zastępcy kapłani.
Juan Ramirez
To znaczy tylko jedno - episkopat w Polsce nie składa się z katolickich księży.
Po prostu po dekadach wysyłania Czarciego Pomiotu do seminariów i oszukańczego wspierania się Oszukańców, doszli do godności i zaczęli niszczyć, rozmontowywać Kościół od środka. Robią to samo co pajac zwany Franciszkiem.
Krystian N.
Jak widzę babę rozdającą komunię to wiem, że tam na pewno nie ma Pana Jezusa Chrystusa.
Izabela Sylwia
Niestety, ale baba rozdaje Prawdziwego Pana Jezusa w Komunii Świętej, tak jak szafarz świecki, i w tym jest cały ogrom tragedii.
Krystian N.
Izabela Sylwia Nie byłbym taki pewny, że baba może rozdawać prawdziwą Komunię na zasadach kanonicznego dopuszczenia.
List do Galatów rozdz. 6,8 Bóg nie dozwoli z siebie szydzić.
Sławomir Sokołowski
@Krystian N. Największym szyderstwem, na które Pan Bóg JEDNAK pozwolił, było ukrzyżowanie Pana Jezusa. Pan Bóg na bardzo wiele pozwala, ale ostatecznie "rozlicza się" z szydercą. Podzielam opinię @Izabela Sylwia , Przeistoczenie chleba w Ciało Pana Jezusa jest ważne, niezaleznie od tego, co później się stanie konsekrowaną hostią.
PiotrM
TO KPINA Z SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. I TAK TAM NIC NIE MA
jacek2pp
Kobiety nie są do posługi w prezbiterium. Dla takich, które chcą służyć Bogu jest miejsce w zakonach: STOP Komunii na rękę. Przez Komunie na rękę nie podniosą się Narody
Matricaria
Aktywizacja kobiet do rozdawania Komunii św., ale po coo? Te kilkanaście procent ludzi uczęszczających w niedzielę na Mszę wymaga posługi kapłańskiej a nie kobiecej,co tu się będziemy czarować.
Kościół odradzał się zwykle przez zakony a zatem powinny powstawać jakieś nowe męskie zgromadzenia czcicieli Najświętszego Sakramentu,bo inaczej ulegniemy banalizacji liturgicznej.
Co roku jakiś biskup …More
Aktywizacja kobiet do rozdawania Komunii św., ale po coo? Te kilkanaście procent ludzi uczęszczających w niedzielę na Mszę wymaga posługi kapłańskiej a nie kobiecej,co tu się będziemy czarować.
Kościół odradzał się zwykle przez zakony a zatem powinny powstawać jakieś nowe męskie zgromadzenia czcicieli Najświętszego Sakramentu,bo inaczej ulegniemy banalizacji liturgicznej.
Co roku jakiś biskup się rzuca że "kradną" nam Adwent i ten piękny okres oczekiwania został skomercjalizowany.To bzdura w porównaniu z tym co się dzieje na roratach dla dzieci,gdzie zapodaje sie "materiały" z Gościa niedzielnego polegające na odsłuchaniu z magnetofonu pogadanki wraz ze skoczną pioseneczką. Jak nazwać ten szoł z udziałem dzieci w którym ksiądz chcąc nie chcąc wychodzi na pajaca,bo tak to jest pomyślane.Infantylizacja Mszy roratniej wymaga ostrej reakcji ale czyjej? Po tej lekcji debilizmu rodem z Gościa niedzielnego nikt nie będzie traktował Mszy św poważnie,ani tego co księżulek sobie opowiada na homiliach. Dzieci komunijne przychodzą bo muszą,za rok nie uświadczysz ich na tych odjazdowych roratach, mają uraz psychiczny po tym koszmarze, jaki przeszli w ramach przygotowań do pierwszej Komunii św.Ktoś powinien beknąć za to, niestety,końca tej farsy nie widać dopóki ostatnie dziecko nie wypisze się z lekcji religii w pierwszej klasie.No ale temu sie trzeba coraz mniej dziwić.
Gremium biskupie nie bierze odpowiedzialności za infantylizację,banalizację Adwentu w kościele,muszą wziąć to na siebie rodzice.
Robert Suchowski
Bardzo to smutne. Oczywiście jestem przeciw.
Kobiety świeckie nie powinny też czytać z ambony i nie powinny tam śpiewać psalmów. Powinny w ogóle być poza prezbiterium. Jak któraś ładnie śpiewa, to niech idzie na górę do organisty i śpiewa tam.
Walczyć o prawdę
Ks. Prof. Koczwara powiedział, że droga synodalna jest szeroką diabelską drogą.
olek19801
Bla, bla, bla... szeroka droga ... oj szeroka.
real898
O wy groby pobielane !!! Czarty smołą oblane !wy chodzące trumny !baby będziecie do prezbiterium dawać??? Wy demonom podobni !!!gorsi od Piłata dosięgnie was sprawiedliwości Boża