csk.news
32.7K

Nemeckí biskupi odmietajú Vatikán "pohŕdavým mávnutím ruky"

Kvalifikovaní dogmatickí teológovia patria medzi nemeckými biskupmi k hanobenej menšine a ich rozumná argumentácia má len malú šancu proti ideologickej zaslepenosti biskupskej väčšiny.

Píše to kardinál Gerhard Müller na Kath.net (26. novembra) s odkazom na texty, ktoré kardináli Ladaria a Ouellet predložili nemeckým biskupom počas ich návštevy ad limina.

Tieto texty "majú na jednej strane príliš vznešený tón a na druhej strane príliš vysokú teologickú úroveň na to, aby dosiahli prehodnotenie u svojich adresátov," analyzuje Müller.

Sedemdesiatosemročného Ladariu a osemdesiatosemročného Ouelleta nemeckí biskupi interne odmietli pohŕdavým mávnutím ruky ako "odpadlíkov pripravených na dôchodok", ktorí "čoskoro vypadnú z hry".

Müller si všíma "perfídnosť odmietnutého uznania rímskeho magistéria". Svedčí o tom podľa neho skutočnosť, že nemeckí biskupi len dva dni po svojom návrate z Ríma prekrútili cirkevné pracovné právo smerom k ateisticko-materialistickej homosexuálnej ideológii.

Ich hlavným cieľom je podľa neho premeniť kresťanstvo na "občianske náboženstvo sekulárneho štátu a nábožensky zväčša agnostickej spoločnosti ako celku".

Biskupi sa podriaďujú "modernému svetu (nech už je to čokoľvek)" ako poskytovateľ sociálno-psychologických služieb.

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsRzamhdellq
apredsasatoci
Neni sa čoho báť!
Nemeckí biskupi sú v rkc a tu pekelné brány nepremozu!😂
apredsasatoci
Súhlasím.
Napriek tomu treba rozlišovať!
Metod
Nemci - skopčáci sú geneticky poškodení!