csk.news
32.1K

Modernista s ľudskou tvárou kritizuje Františkovu krížovú výpravu proti omši

"Praktizovať ekumenizmus s toľkými kresťanskými spoločenstvami, niekedy značne ochudobnenými o jadro viery v Krista, a nevedieť viesť dialóg a kráčať dokonca aj s tradicionalistami [= katolíkmi] určite nie je znakom autentickej bratskej lásky," píše na stránke VitaPastorale.it (november 2022) Enzo Bianchi, bývalý predstavený Boze, ktorý nie je známy tým, že by bol verným katolíkom.

Ospevuje lásku kláštorov rímskeho obradu k liturgii, vernosť mníšskej tradícii a evanjeliovému úmyslu a prosperujúce francúzske opátstvo Le Barroux nazýva "prekvitajúcou komunitou".

"Priznám sa, že som sa medzi nimi našiel lepšie ako v niektorých kláštoroch, ktoré sa hlásia k vernosti Druhému vatikánskemu koncilu, ale žijú nemonštruovaným rehoľným životom," priznáva Bianchi.

Keď sa ho František v roku 2014 opýtal na "tradicionalistov", Bianchi odpovedal, že ak akceptujú [neúspešný] Druhý vatikánsky koncil, [zdiskreditovaný] Františkov Petrov úrad a [zabehnutý] Novus Ordo, potom "nech žijú".

Podľa Bianchiho je v Cirkvi toľko napätia a opozície, "že si nemôžeme dovoliť stratu eucharistického pokoja". Vyzýva tiež - s vyše polstoročným oneskorením - na predsedanie Eucharistii bez "nedbalosti, banality a škaredosti".

Jeho zdrvujúci verdikt na adresu Novus Ordo: "Je tu priveľké vyzdvihovanie presbytera, priveľa verbalizmu, zle upravené a nedôstojné spevy, homílie, ktoré sa dnes živia takmer len humanitnými vedami, psychológiou, dejinami umenia: tie každého očaria, ale nikoho neobrátia."

Pre Bianchiho je situácia "dramatická" a chápe, prečo "milovníci tradície" lipnú na starom obrade, ktorým by sa nikdy nemalo pohŕdať a znehodnocovať ho.

Obrázok: Enzo Bianchi © wikicommons, CC BY-SA, #newsHydhscphfd
warez
no milé, čože spôsobilo také prebudenie?
Metod
František , jezuita a mason, neplatný nastupca sv.Petra!
Laco Bajzo
Metod ,keby to tak bolo ,tak by ho celý klér RKC predsa nenazýval "svätým otcom" a neviedol vás k modlitbám za jeho úmysly. Všetci vaši duchovní by vás predsa neklamali ,nie ? 😍