pl.news
21.7K

"Najlepszy" niemiecki biskup pozwala na prezerwatywy

Biskup Passau (Niemcy), Stefan Oster, stwierdził, że prezerwatywy "nie zawsze są zakazane we wszystkich okolicznościach" (KNA, 25 stycznia). Oster jest uznawany za jednego z najbardziej "konserwatywnych …More
Biskup Passau (Niemcy), Stefan Oster, stwierdził, że prezerwatywy "nie zawsze są zakazane we wszystkich okolicznościach" (KNA, 25 stycznia).
Oster jest uznawany za jednego z najbardziej "konserwatywnych" niemieckich biskupów. Nauczanie katolickie uznaje antykoncepcję i prezerwatywy za złe same w sobie i zawsze, w każdych okolicznościach zabronione.
To jednak według Ostera dotyczy "tylko" małżeństw, a nie osób niezamężnych i nieżonatych, które i tak nie uznają nauczania moralnego.
To kolejny "indywidualny przypadek" – określenie nowego kościoła na "wyjątek", który sprzeciwia się regule. Według Ostera będzie nim osoba w związku małżeńskim zakażona wirusem HIV.
Jednak Oster powinien dodać, że poleganie w takim przypadku na prezerwatywie jest dla zdrowego partnera niczym gra w rosyjską ruletkę.
Grafika: Stefan Oster, © DALIBRI, wikicommons, CC BY-SA, #newsQjrmibpygz
Verba Veritatis
@wacula....widzisz ile problemów zdrowotnych mają poróbiarze....gdyby w czystości jak Bóg nakazuje żyli , to na syfilis czy aids by nie zapadali.....nie na darmo ktoś POwiedział...syf, kiła to szambo moralne ....Twoja logika domniemywam wynika z uPOdobań rynsztokowego współżycia.... 🤮 🤮 🤮
gra-stokrotka
NIECH SOBIE NALOZY NA GLOWE 😀 😀