ľubica
268.8K

Mons. Carlo Maria : Prebuďte sa, milí Američania!

Pochválený buď Ježiš Kristus!
Drahí priatelia, generál Michael Flynn ma požiadal, aby som hovoril s odkazom na vaše zhromaždenie. S radosťou som prijal jeho návrh, pretože vás chcem pozdraviť a povzbudiť v tomto opätovnom prebúdzaní svedomia. Ak sa znova prebúdzate, je to preto, že vás doteraz niekto nútil spať, omámil vás a odvádzal vašu pozornosť od toho, čo plánoval, aby ste nerušene pokračovali vo svojej trestnej činnosti. Ale spánok Američanov a všetkých národov trval príliš dlho: teraz je čas otvoriť oči, prebudiť sa a pochopiť, čo sa stalo a čo sa deje. Je čas konať.

Hrozba tretej svetovej vojny dolieha na každého z nás. Povedali nám, že prezident Putin napadol Ukrajinu, aby podporil svoje expanzívne ambície, ale v skutočnosti je hlavným účelom ruskej vojenskej operácie zabrániť agresii hlbokého štátu a NATO. Putin bojuje proti tej istej globalistickej elite, ktorá nás všetkých drží ako rukojemníkov. Ruský veľvyslanec pri OSN 6. marca odsúdil to, čo ste obhajovali už dva roky: vyhlásil, že Donald Trump je legitímnym prezidentom Spojených štátov amerických a že voľby boli sfalšované so spoluúčasťou európskych národov pomocou Dominion- zariadení.

A vieme, že na presadenie agendy Veľkého resetu bolo potrebné zbaviť sa Trumpa, ktorý by nikdy nedovolil ani pandemickú frašku, ani eskaláciu rusko-ukrajinskej krízy.

Toto nie je vojna ukrajinského ľudu. Nie je to ukrajinský ľud, kto prenasleduje svojich ruských bratov, ale bábková vláda podporovaná neonacistickými vojenskými milíciami. Skorumpovaná vláda, po ktorej túži globalistická kabala, ktorá sa dnes ocitá s prezidentom závislým na kokaíne, bývalým hercom a tanečníkom, ktorý ukrýva miliardy v daňových rajoch, zatiaľ čo ukrajinské obyvateľstvo patrí k najchudobnejším v Európe.

Nie je to vojna ruského ľudu. Ruská federácia už roky vyžaduje rešpekt voči rusky hovoriacej menšine a medzinárodné spoločenstvo sa vždy obrátilo opačným smerom.

Nie je to vojna európskych národov. Sú to lídri Európskej únie, ktorí chcú konflikt, aby ospravedlnili uskutočnenie Veľkého resetu a zavedenie diktátorského režimu pozostávajúceho z obmedzovania slobody, zbedačovania obyvateľstva, likvidácie malých podnikov, zavádzania neľudských a technokratický model života, a zrušenie identity národov, ich histórie a ich náboženstva.

Nie je to vojna Spojených štátov. Američania bojovali proti nacizmu a je škandalózne, že dnes Biden pomáha vláde, ktorá podporuje a spolupracuje s extrémistickými skupinami, ktoré dvíhajú hákový kríž a propagujú nacistické myšlienky. Je to DEEP STATE(hlboký štát )so svojimi služobníkmi infiltrovanými do všetkých inštitúcií, ktorý chce vojnu, aby rozšíril svoju nadvládu nad celým svetom pod zámienkou „vývozu demokracie“, zatiaľ čo v skutočnosti myslí len na predaj zbraní a obohacovanie sa. a privlastňovanie si zdrojov napadnutých krajín, rozsievanie deštrukcie a smrti.

Nemali by sme byť prekvapení, keď sa dozvieme, že 6. januára 2021 boli v Kapitole vo Washingtone prítomní príslušníci práporu Azov. Nepriatelia štátu sa vôbec neštítia spojiť sa s vojnovými zločincami, aby obviňovali svojho politického protivníka a obvinili prezidenta Trumpa zo vzbury. Už tento fakt by mal stačiť na pochopenie ich podvratného projektu a ich zámeru nezastaviť sa pred ničím, aby ho dosiahli.

Za touto vojnou je túžba zničiť medzinárodnú rovnováhu, prinútiť európske národy uvaliť sankcie na Rusko, ktoré postihujú najmä Európu, v dokonalom súlade s cieľmi Veľkého resetu. Deštrukcia ekonomiky národov, ktoré sú závislé na ruskom plyne a surovinách, ich chce prinútiť zásobovať sa z USA (v množstvách oveľa nižších ako je ich potreba a za oveľa vyššiu cenu), ale predovšetkým ich chce podriadiť a zotročiť ich, ako pred časom priznala námestníčka štátneho tajomníka pre politické záležitosti Victoria Nulandová.

Nerobme si ilúzie: títo služobníci Nového svetového poriadku, ktorým sa podarilo obsadiť najvyššie pozície národných vlád a medzinárodných organizácií, sú našimi nepriateľmi: nepriateľmi dobra a nepriateľmi Boha. Nezáleží im na tom, koľko z nás bude musieť zomrieť na následky očkovacej látky, od hladu alebo na bomby: zaujíma ich len moc, osobné výhody a výhody ich pánov, ktorých sa doteraz nikto neodvážil inkriminovať. a odsúdiť.

Táto vojna je poháňaná naliehavou potrebou rodiny Bidenovcov zakryť kolosálne sprisahanie a veľmi vážne zločiny, ktorými si Joe a Hunter pošpinili ruky spolu so svojimi komplicmi. Správy o ich účasti v prítomnosti amerických biolaboratórií na ukrajinskom území spolufinancovanom Sorosom, v činnosti Burisma, v peňažnom ringu Obamu a Clintonovcov, potvrdzujú obrovský, škandalózny konflikt záujmov, ktorý by sám osebe mal spôsobiť pýtame sa: v koho mene hovorí Joe Biden? Hovorí na obranu záujmov Spojených štátov, alebo aby skrýval zločiny, ktoré spáchali so svojím synom? Hovorí ako prezident Spojených štátov alebo ako bábka v rukách Deep State a globalistickej kabaly?

Toto je vojna: áno, vojna, ktorá začala pred nejakým časom, zostala v podzemí a stala sa evidentnou s pandémiou. Je to vojna elity proti celému ľudstvu. Je to nevyhlásená vojna, ktorá si však už vyžiadala milióny obetí v dôsledku odmietnutej liečby a núteného očkovania viac ako zbraňami. Je to vojna Nového svetového poriadku proti vám, proti nám, proti našim deťom, našim hodnotám a našej budúcnosti. Je to vojna temnoty proti svetlu.

Lux in tenebris lucet, et tenebræ sú nepochopiteľné. Svetlo svieti v tme a tma ho nepohltila, ako nám hovorí svätý Ján v evanjeliu (Jn 1,5). Pretože tma nenávidí svetlo. Svetlo je pravda; je to jasnosť; je to úprimnosť. Svetlom je Kristus. Temnota sú lži; je to podvod; je to sprisahanie. Temnota je Satanovo kráľovstvo.

Čo Rusko žiada od Ukrajiny? Uznať nezávislosť Krymu, zaručiť práva Donecka a Luganska, potlačiť neonacistické hnutia a zostať neutrálny. Toto sú veci, ktoré by mala OSN požadovať ako prvé. A sám Zelenskyj pod tlakom Putinových vojenských síl povedal, že je ochotný rokovať o mierových podmienkach. Ale Biden to nechce a núti Zelenského klásť odpor, tlačí národy Európy vpred vo vysielaní zbraní a jednotiek a hrozí – v šialenom delíriu – preventívnym zásahom jadrovými zbraňami.

Tento konflikt by sa nikdy nemal začať, ak by skutočne išlo o mier. Ale ako pred niekoľkými dňami pripustil Joe Biden, vojna „je príležitosťou“, ako bola aj pandémia. A zatiaľ čo nám pokojne hovoria, že čoskoro budeme musieť čeliť potravinovej núdzi, ich komplici sa pripravujú profitovať z predaja pšenice a poľnohospodárskych produktov po tom, čo strávili niekoľko posledných rokov privlastňovaním si miliónov akrov obrábanej pôdy.

Na čo čakajú sudcovia, aby v týchto kriminálnych špekuláciách uznali štátny prevrat? Ako dlho ešte nechajú tým, ktorí by mali hájiť národné záujmy a presadzovať dobro svojich občanov, slobodu slúžiť svojim vlastným záujmom?

Možno sa čudujete, prečo biskup hovorí slovami, ktoré by ste očakávali od politika. Možno je to tým, že politici sú takmer všetci prisluhovači systému, zapredaní globalistickej kabale, platenej BigPharmou, Sorosom alebo deep state. Len málokto – a vy všetci viete, kto je tých pár, a niektorí sú tu dnes – mali odvahu odsúdiť tento celosvetový prevrat, postaviť sa proti mainstreamovému naratívu a zdvihnúť svoj hlas proti porušovaniu základných práv a ústavných slobôd občanov.

Dovoľte mi hovoriť s vami ako biskup. Prvýkrát som to odsúdil pred dvoma rokmi, ale teraz je zúrivý a násilný útok týchto sprisahancov taký zjavný, že sa už ani neskrývajú. Je to útok elity, ktorého cieľom je zničenie všetkého, čo je súčasťou našej identity, našej kultúry a našej viery. Je to pekelná elita, ktorá túži po smrti a nenávidí život; ktorí túžia po chorobe a nenávidia zdravie; ktorí nenávidia mier a túžia po vojne; elita, ktorá je založená na lži a nenávidí pravdu; elitu, ktorá chce otroctvo a tyraniu a nenávidí slobodu Božích detí. Je to elita, ktorá nenávidí Boha, nenávidí nášho Pána Ježiša Krista a oddala sa službe Satanovi.

Ak sa naozaj chcete prebudiť, ak je veľké prebudenie to, čo inšpiruje váš protest, musíte mať odvahu pozrieť sa realite do tváre, aby ste pochopili, že ak sa týmto zradcom podarilo dostať k moci a dnes môžu rozhodnúť o osude jednotlivcov národov a celého sveta, je to preto, že sme od začiatku nereagovali na prvé náznaky ich plánov.

Tolerovali sme zničenie rodiny, znášali sme postavenie pravého Boha na rovnakú úroveň s modlami, dovolili sme zabiť miliardy nevinných ľudí potratom, dovolili sme, aby naše deti boli skorumpované nemravnosťou, pornografiou. , korupcia rodovej teórie a LGBT ideológie. Dovolili sme našim vládcom využiť slobodu nie na to, aby slúžili Bohu a spoločnému dobru, ale aby uctievali Satana a šírili hriech a neresti. Verili sme, že ak necháme iných slobodne konať proti prirodzenému a božskému zákonu, oni nám na oplátku ponechajú slobodu byť čestnými a dobrými občanmi. Upadli sme do obrovského podvodu, pretože naša tolerancia voči zlu sa dnes nevyhnutne rozvinula do neznášanlivosti spoločnosti voči dobru.

Nastal čas konať. Musíme sa naozaj všetci zobudiť, postaviť sa na nohy a žiadať, aby tí, ktorí nám vládnu, boli čestní, mysleli na spoločné dobro a poslúchali iba Boha a tých, ktorí ich zvolili, aby pomáhali občanom žiť čestne, namiesto toho, aby sme sa videli, ako sa každý z nás viac ponižuje. deň, zaobchádzali s nimi ako s otrokmi a boli nútení byť svedkami zničenia všetkého, čo naši otcovia namáhavo vybudovali.

Nastal čas odsúdiť skorumpovaných a zradcov, vyhnať tých, ktorí neslúžia ľuďom, ale hlbokému štátu alebo Novému svetovému poriadku. Pretože nikto z nás nechce tento Nový svetový poriadok, len pár tých, ktorí si myslia, že nás môžu ešte stále terorizovať pandémiou, hrozbou jadrovej vojny, zbedačovaním národov a zavádzaním absurdných pravidiel, ktoré nikto nikdy nemal. chcel alebo schválil.

Nastal čas nielen vstať, ale aj pokľaknúť: nie tak, ako to robí Black Lives Matter, ale ako to robí každý dobrý kresťan pred Majestátom Božím. Na kolenách, so svätým ružencom v rukách, modliac sa k Pánovi, aby nám odpustil naše hriechy a verejné hriechy národov, prosiac Ho, aby sa nad nami zmiloval a sľubujeme Mu, že sa najprv my všetci zaviažeme žiť ako dobrí kresťania, ako vlastenci, ako čestní občania, ako zodpovední otcovia a matky rodín, ako poslušné deti, ako udatní vojaci.

Nastal čas založiť Antiglobalistickú alianciu, celosvetové občianske hnutie, ktoré dáva hlas väčšine občanov, odsudzuje prevrat, ktorý práve prebieha, odhaľuje súkromie mocných, konflikty záujmov loby a klamstvá mainstreamových médií.

Táto Aliancia musí mať svoj vlastný jasný a spoločný cieľ, ktorý vyvracia agendu globalizmu a postaví sa proti nemu konkrétnym návrhom v súlade s prírodným zákonom, spoločným dobrom a dobrou správou vecí verejných. Návrh, ktorý podporuje harmóniu medzi národmi a mierové spolunažívanie medzi suverénnymi národmi, ktorých právo na život vo vlastnej vlasti musí byť uznané, ako aj ich právo budovať si vlastnú budúcnosť a blahobyt bez vykorisťovania iných a bez vykorisťovania. Návrh, ktorý kladie dôraz na suverenitu národov, na ochranu náboženstva, kultúry a tradícií, na obranu života a rodiny. Návrh, ktorý definitívne láme odporné reťaze diktatúry ideológií, ktoré nám boli v posledných desaťročiach vnucované len preto, aby nás zničili na duši a tele.

Drahí priatelia, nech vy, ktorí uznávate Spojené štáty americké ako jeden národ pod Bohom, máte odvahu a súdržnosť postaviť sa zo všetkých síl proti sprisahancom, ktorí sa infiltrovali na posty vlády, všetkým skorumpovaným ľuďom, ktorí sú ochotní vyvolať svetový konflikt. aby poslúchli svojich pánov a všetkých zradcov, ktorí chcú ľudstvo podrobiť Satanovej nenávistnej tyranii.

Prebuďte sa, drahí Američania! Prebuďte sa a oblečte si výzbroj svetla, ako hovorí svätý Pavol. Neboj sa vydať odvážne svedectvo o svojej viere, láske k vlasti, oprávnenej túžbe po čestnosti a dobrote, po pravde a kráse. Ak sa vieš postaviť na stranu Krista, Jeho isté víťazstvo bude aj tvoje. Nech vás všetkých žehná Boh. Nech Boh žehná a inšpiruje vaše prebudenie k svätým zámerom. A nech Boh žehná Spojené štáty americké.

+ Carlo Maria Viganò, arcibiskup Bývalý apoštolský nuncius v Spojených štátoch amerických 2. apríla 2022
------------------------------
vďaka za preklad johanike
originál: Svegliatevi cari Americani ! di Mons. Carlo Maria Vigano
Mária Jana Krištofovičová shares this
975
Robo Kac shares this
21.1K
pravda pravduca
Metod
Mons.M.Vigano, statočný Kristov pastier!
Laco Bajzo
To je váš v Příkazoch novozvolený pápež. :)
Janko333 and one more user link to this post
Mária Janská
Smilstvo a svatokrádeže | Lumen de Lumine
Smilstvo a svatokrádeže
Nejčastějšími hříchy, které přivádějí duše do věčného ohně, jsou hříchy proti VI. a IX. Božímu přikázání. Jsou to právě ty hříchy, se kterými si zaslepení biskupové na čele s papežem Františkem zahrávají a chystají se svým falešným „milosrdenstvím“ jim nikoliv předcházet, ale uvolnit cestu. Tyto hříchy bývají velmi …More
Smilstvo a svatokrádeže | Lumen de Lumine
Smilstvo a svatokrádeže
Nejčastějšími hříchy, které přivádějí duše do věčného ohně, jsou hříchy proti VI. a IX. Božímu přikázání. Jsou to právě ty hříchy, se kterými si zaslepení biskupové na čele s papežem Františkem zahrávají a chystají se svým falešným „milosrdenstvím“ jim nikoliv předcházet, ale uvolnit cestu. Tyto hříchy bývají velmi často spojeny se svatokrádežemi.
Svatokrádež je jedním z nejtěžších hříchů, pro který může být duše snadno zatracena. Ubohé duše, které se vydají touto cestou! Za života svatého Jana Bosca byly to nejčastěji svatokrádežná přijímání těch, kteří po hříších proti čistotě ze studu zamlčeli tyto těžké hříchy zpovědníkovi a pak po svatokrádežných zpovědích kupili hřích na hřích.
V současné době zatěžují svatokrádežemi své duše nejvíce biskupové a kněží, kteří na sebe uvalují vinu za hříchy věřících, které zaviňují svou laxností a nedbalostí v péči o svěřené duše.
Don Bosco nám zanechal závažné výstrahy o věčných trestech, které postihly duše, které i kvůli jednomu hříchu nečistoty hromadily svatokrádež na svatokrádež. Umíme si představit, jaká věčnost čeká duchovní osoby, jejichž svatokrádeže dosahují několikaciferných hodnot?
Don Bosco vypráví o jednom svém varovném vidění:
»Byl jsem se svým průvodcem (andělem strážným) v propasti v temném údolí. Spatřil jsem náhle obrovskou budovu, které měla velmi vysoká vrata a ta byla zavřená. Přepadlo mě strašné horko. Z budovy se zvedal hustý kouř, téměř zelený, s krvavě rudými plameny. Zeptal jsem se: „Kde to jsme?“ Můj vůdce odpověděl: „Čti nápis na vratech.
Bylo tam napsáno: Ubi non est redemptio. ( Kde není vykoupení) Náhle jsem spatřil nejdříve jednoho chlapce, pak dalšího a pak ještě jiné, jak padají do propasti. Každý měl na čele napsán svůj hřích.
Znal jsem tyto mladé lidi a zeptal jsme se: „Je tedy neužitečné, že pracujeme pro tuto mládež, když pak mnoho z nich je zatraceno? Jak tomu mohu zabránit?“
„Tito mladí ještě žijí. Ale stav jejich duše je takový, jaký jsi viděl. Kdyby zemřeli, všichni by přišli sem.“
Vstoupili jsme do budovy. Přišli jsme na velký temný dvůr a já jsem četl tato slova: Ibunt impii in ignem aeternum! (Bezbožní půjdou do věčného ohně!)
Můj průvodce mi řekl: „Pojď za mnou!“ Vzal mě za ruku a zavedl mě k jednomu okénku, které otevřel. Viděl jsme obrovské peklo plné ohně, který jistě překračoval tisíc stupňů. Je nemožné toto peklo popsat. Náhle jsem viděl mnoho mladých lidí padat do hořícího pekla. Vůdce mi řekl. „Věčné zatracení tak mnoha mladých lidí způsobuje porušování šestého Božího přikázání.“
„Ale když zhřešili, tak se přece vyzpovídali!“
„Zpovídali se, ale hříchy proti čistotě zamlčeli. Např. mladík spáchal takových hříchů čtyři nebo pět, ale přiznal jen dva nebo tři. Jistí lidé se takových hříchů dopouštěli během mládí, ale vždy se styděli z nich vyzpovídat. Jiní neměli lítost a předsevzetí. Jiní si mysleli, že zpovědníka podvedou, místo aby udělali správné zpytování svědomí, a kdo v takovém stavu zemře, bude zavržen na celou věčnost. A nyní uvidíš, proč se zde neuplatnilo Boží milosrdenství.“
Anděl zvedl záclonu a já jsme viděl některé mladíky z našeho ústavu, které jsem všechny znal, a ti byli zavrženi pro svatokrádež. Mezi nimi byli někteří, kteří se jevili jako dobří. Můj anděl pokračoval: „Mluv všude proti falešnému studu“.
Pak jsme asi půl hodiny mluvili o nezbytných podmínkách pro dobrou zpověď a zakončili jsme:
Změnit život! Změnit život!“
A můj přítel dodal: „Viděl jsi pekelná muka a je nutné, abys také zakusil trochu pekla“.
Když jsme opouštěli tuto strašnou budovu, vzal moji ruku a dotkl se s ní poslední vnější zdi. Začal jsem křičet. Když vidění skončilo, prohlédl jsem si ruku. Musel jsem ji mít týden v obvazu.«
* * *
P. Giovanni Battista Ubbani, jezuita, vypráví o jedné ženě, která po několik let zamlčovala ve zpovědi hřích nečistoty. Čekala vždy na nějakého cizího zpovědníka. Jednou šli kolem dva dominikáni. Když je viděla, zeptala se, zda ji mohou vyzpovídat, a jeden z nich jí vyhověl.
Když oba kněží vyšli z kostela, vyprávěl, že když se žena zpovídala, viděl, jak z jejích úct vylézalo mnoho hadů. Jeden had však vystrčil hlavu, ale vrátil se zpět, a všichni hadi se opět vrátili do ní.
Zpovědník nemluvil o tom, co ve zpovědi slyšel, ale začal přemýšlet, zda by ji neměl vyhledat. Když byl konečně na místě, řekli mu, že žena zemřela, sotva přišla domů.
Byl z toho velice smutný a začal se ihned za mrtvou ženu modlit. Tu se mu zjevila v plamenech a řekla: „Já jsem ta žena, která se u tebe zpovídala. Spáchala jsem svatokrádež. Nevyznala jsem hřích u svého faráře, až mi Bůh poslal tebe, ale i pak jsem se styděla a zamlčela jsme ho. Boží spravedlnost mi dala zemřít, jakmile jsem přišla domů. Boží spravedlnost mě navěky zatratila.“
Po tomto rozhovoru se otevřela země a žena zmizela.
* * *
Svatý Alfons zanechal zprávu o tom, jak v Anglii, když byla ještě katolická, vládl král Angubertus a měl překrásnou dceru, se kterou se chtělo oženit mnoho princů. Když se jí otec ptal, zda by se chtěla vdát, odpověděla, že učinila slib čistoty. Otec žádal papeže o povolení, aby se dcera mohla vdát, ale papež mu nevyhověl. Zůstala v soukromí v domě, otec s tím byl srozuměn a svěřil ji péči a ochraně dvorních dam.
Žila jako světice, často se zpovídala, postila a konala pokání. Přijímala svaté svátosti a hojně navštěvovala nemocné a pečovala o ně. Pak onemocněla a zemřela.
Jedna z dam, která byla její učitelkou, uslyšela náhle v noci, když se za ni modlila, velký hluk. Pak spatřila královskou dceru v plamenech ve společnosti mnoha démonů. Řekla dámě: „Věz, že já jsem nešťastná dcera krále Anguberta!“
„To přece není možné, že jsi zatracena. Žila jsi tak zbožně!“
„Ano, je to spravedlivé, že jsem zatracena, je to moje vina. Musíš vědět, že jako mladá dívka jsem spáchala hřích proti čistotě. Šla jsem ke zpovědi, ale styděla jsem se tento hřích vyznat. Opakovala jsem tuto svatokrádež dokonce i na smrtelné posteli. Řeka jsem zpovědníkovi, že jsem velká hříšnice, ale znovu jsem se styděla hřích vyznat. Kněz o tom nic nevěděl a řekl mi, abych na toto pokušení zapomněla. Zemřela jsem a nyní jsem na celou věčnost zavržena.“
Pak zmizela za hrozného hluku a zanechala po sobě velký zápach, který bylo cítit v domě několik dní.
Jsou věřící i kněží, kteří se těmto příběhům vysmívají. Je to smích pyšné sebejistoty, kterou čeká velké rozčarování.
Conchita Armida a peklo | Lumen de Lumine

O pekelných trestech (1) | Lumen de Lumine
viz viz

Pramen: Giuseppe Tomaselli, Peklo existuje
johanika
Orbán, Vučič... takúto škodnú - agentov platených zahraničím, vyhnali a životná úroveň stúpa. Vonkajšie zasahovanie v krajine spôsobuje deštrukciu.
apredsasatoci
Nie je všetko zlato, čo sa blisti!
johanika
Nič sa neblyští... ale si zaspomínajte ako nám bol kvetnato opisovaný predaj SPP, Telekomunikácií, Slovenských elektrární...všetkých výhodných a strategických podnikov po roku 1989... Čo z ich predaja máme? Nič, iba sme doma v cudzom, holí a chudobní, nesebestační a zraniteľní.
Koľko zahraničných poradcov nám tu vtedy radilo? To boli presne takí, akých vyhnal Orbán. Rozprávala som sa s mladou …More
Nič sa neblyští... ale si zaspomínajte ako nám bol kvetnato opisovaný predaj SPP, Telekomunikácií, Slovenských elektrární...všetkých výhodných a strategických podnikov po roku 1989... Čo z ich predaja máme? Nič, iba sme doma v cudzom, holí a chudobní, nesebestační a zraniteľní.

Koľko zahraničných poradcov nám tu vtedy radilo? To boli presne takí, akých vyhnal Orbán. Rozprávala som sa s mladou odborníčkou z Francúzska - jadrová fyzička, ktorá musela z Budapešti odísť a veľmi sa jej to nepáčilo, lebo v Paríži taký plat, taký byt, takú životnú úroveň nedosiahne... Myslíte si, že tu ide o pomoc blížnemu?
Áno, sú to zahraniční agenti dobre zaplatení a rozvracajú štáty. Nijaký zahraničný agent platený zahraničím tu nemá čo robiť. To nie je prínos. Jemu je jedno ako sa má jednoduchý Slovák. Ktorého zahraničného agenta zaujíma, že Slovák si nemá za čo kúpiť chlieb, či opraviť chrup...?