ona
144.3K

Komunikat Kancelarii Kurii

Komunikat Kancelarii Kurii 27.03.2017 | 12:00 W nawiązaniu do informacji podanej przez Biskupa Płockiego na Konferencji Księży Dziekanów w dniu 15 marca 2017 r., powiadamiamy duszpasterzy i wiernych …More
Komunikat Kancelarii Kurii
27.03.2017 | 12:00
W nawiązaniu do informacji podanej przez Biskupa Płockiego na Konferencji Księży Dziekanów w dniu 15 marca 2017 r.,
powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.
W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca. Przypominamy starożytną zasadę św. Ignacego Antiocheńskiego: „Nie czyńcie nic bez biskupa, […] kochajcie jedność, unikajcie podziałów»” (List do Filadelfian, 7, 1)
Płock, dnia 27 marca 2017 r.
Ks. dr Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych
diecezjaplocka.pl/…/komunikat-kance…
wojciechowskikrzysztof
Tymoteusz
Dodam, że te spazmatyczne, histeryczne śmiechy wówczas mnie zdegustowały, a że było ciemno, to odebrałem to zjawisko jako dość przerażające, możliwe, że właśnie diabelskie. Czy tak działa Duch Święty? Przynajmniej ja wątpię.
Młot na posoborowe
Bogumił Te śmiechy, glosolalia (bełkot zwany mową językami ), upadki do tyłu w "Duchu Św." ogólna błogość pochodzą Z HINDUSKIEGO KUNDALINI, którą przejęli ZIELONOŚWIĄTKOWCY a po nim KOŚCIÓŁ KATOLICKI za ZGODĄ BISKUPÓW MIEJSCA w tym przypadku Biskupa Częstochowskiego. Czyli wniosek taki. Biskup zwalcza decyzję drugiego Biskupa. Na dowód polecam filmik wtedy jeszcze studenta Teologii, Mikołaja …More
Bogumił Te śmiechy, glosolalia (bełkot zwany mową językami ), upadki do tyłu w "Duchu Św." ogólna błogość pochodzą Z HINDUSKIEGO KUNDALINI, którą przejęli ZIELONOŚWIĄTKOWCY a po nim KOŚCIÓŁ KATOLICKI za ZGODĄ BISKUPÓW MIEJSCA w tym przypadku Biskupa Częstochowskiego. Czyli wniosek taki. Biskup zwalcza decyzję drugiego Biskupa. Na dowód polecam filmik wtedy jeszcze studenta Teologii, Mikołaja Kapusty, który perfekcyjnie obnażył tzw "charyzmaty D. Św" MISTRZOSTWO: www.youtube.com/watch
Bogumil
Nieopanowany śmiech, jest znakiem działania złego ducha. Sytuacja dziwna.
Tymoteusz
Temat ostatnio już był poruszany, ale może i warto go kontynuować.
Komunikat Kancelarii Kurii w sprawie ojca Daniela.
Podam 2 moje spostrzeżenia ze wspólnej modlitwy z o. Danielem Galusem.
Ok. 5 metrów przede mną siedzi starsza pani na przenośnym krzesełku (bez oparcia na plecy) i w pewnym momencie pada na swoją lewą stronę na ziemię, na trawnik. Spoczynek w Duchu, podobno.
O. Daniel w jakimś …More
Temat ostatnio już był poruszany, ale może i warto go kontynuować.

Komunikat Kancelarii Kurii w sprawie ojca Daniela.

Podam 2 moje spostrzeżenia ze wspólnej modlitwy z o. Danielem Galusem.

Ok. 5 metrów przede mną siedzi starsza pani na przenośnym krzesełku (bez oparcia na plecy) i w pewnym momencie pada na swoją lewą stronę na ziemię, na trawnik. Spoczynek w Duchu, podobno.

O. Daniel w jakimś innym momencie mówi, że wiele osób otrzyma coś w rodzaju pocieszenia od Ducha Świętego (nie podaję słów precyzyjnie, gdyż dokładnie nie pamiętam). W następstwie tego pewne grupy osób (po kilka, kilkanaście) zaczynają się spazmatycznie, histerycznie śmiać (za mną, przede mną, z boku, kilkadziesiąt, kilkanaście metrów ode mnie), przy okazji dodam, że było już ciemno. Pierwsze moje wrażenie, co to za dziwactwo jest? Bardziej mi się to skojarzyło z ludźmi opętanymi, którzy śmieją się „jak głupi do sera”, niż z ludźmi napełnionymi absolutną Miłością Bożą. Zaznaczam, takie było moje pierwsze odczucie, może było błędne.

„Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1 Tes 5, 19-22).
Jacenty_K
Podaję link do strony mimj.pl
ona
Ks. Dominik Chmielewski mówi o pewnych sytuacjach, które mogą dotknąć każdego z nas. Np. odczuwamy coś na podobieństwo depresji, ale ani terapia ani tabletki nie pomagają. Pomaga natomiast .... modlitwa o uwolnienie, o uzdrowienie. Ks. Chmielewski przestrzega nas byśmy pamiętali, że szatan po to wchodzi w człowieka, by kraść, zabijać niszczyć. Czasami szatan ukrywa się za symptomami chorób …More
Ks. Dominik Chmielewski mówi o pewnych sytuacjach, które mogą dotknąć każdego z nas. Np. odczuwamy coś na podobieństwo depresji, ale ani terapia ani tabletki nie pomagają. Pomaga natomiast .... modlitwa o uwolnienie, o uzdrowienie. Ks. Chmielewski przestrzega nas byśmy pamiętali, że szatan po to wchodzi w człowieka, by kraść, zabijać niszczyć. Czasami szatan ukrywa się za symptomami chorób psychicznych.

Dlatego musimy nieustannie czuwać, modlić się i bacznie obserwować co się z nami naprawdę dzieje...
www.fronda.pl/a/ks-dominik-chmi…
mk2017
W sumie, nie wiem. Ja tam nie jeździłam. Ale wiedziałam, że ksiądz jeździł, więc chciałam go ostrzec.
----------------------------------------
Rafał_Ovile 6 minuty temu
Komunikat Kancelarii Kurii
mk2017 jest na oficjalnej stronie kurii dlatego najlepiej zweryfikować u osoby, która jest bezstronna (tzn. nie ma nic wspólnego z Czatachową).
Rafał_Ovile
mk2017 jest na oficjalnej stronie kurii dlatego najlepiej zweryfikować u osoby, która jest bezstronna (tzn. nie ma nic wspólnego z Czatachową).
mk2017
Wysłałam ten komunikat znajomemu księdzu, który jeździł o Czatachowej. Oto jego odpowiedź.
Szczęść Boże
Z moich informacji wynika że ta informacja Kurii Płockiej jest nieprawdziwa.
Błogosławię
KS. Marek
ona
Bez posłuszeństwa biskupom Kościoła Katolickiego nie ma mowy o przynależności do KK. To oczywiste. Będą kapłani, którzy - zapominając o tym - będą się wyłamywać, bo "wiedzą i wierzą lepiej". Będą nawet spore grupy ludzi, ośmielę się ich określić mianem gawiedzi, która też "wie i wierzy lepiej". W takim razie po co nam są potrzebni biskupi? Żeby podczas uroczystości religijnych, ładnie i bogato …More
Bez posłuszeństwa biskupom Kościoła Katolickiego nie ma mowy o przynależności do KK. To oczywiste. Będą kapłani, którzy - zapominając o tym - będą się wyłamywać, bo "wiedzą i wierzą lepiej". Będą nawet spore grupy ludzi, ośmielę się ich określić mianem gawiedzi, która też "wie i wierzy lepiej". W takim razie po co nam są potrzebni biskupi? Żeby podczas uroczystości religijnych, ładnie i bogato ubrani podnosili ich prestiż swoją obecnością? Chyba nie. 👏 (komentarz z netu)
ona
One more comment from ona
ona
działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo.