pl.news
42.5K

Były Benedykt XVI broni swojej rezygnacji - i [głównie] siebie

W listopadzie 2017 Benedykt XVI napisał list do "niemieckiego kardynała", który krytycznie odnosił się do rezygnacji papieża - napisał 20 września oligarchiczny tabloid bild.de. Może chodzić tylko …More
W listopadzie 2017 Benedykt XVI napisał list do "niemieckiego kardynała", który krytycznie odnosił się do rezygnacji papieża - napisał 20 września oligarchiczny tabloid bild.de.
Może chodzić tylko o kardynała Waltera Brandmüller i jego opublikowany w lipcu 2016 artykuł na temat ustąpienia papieża.
Najwyraźniej zły Benedykt insynuuje, że to list Brandmüllera był "zły":
"Dla niektórych ludzi - tak mi się wydaje - a także dla Ciebie, ból [związany z rezygnacją] zmienił się w złość i nie dotyczy już raczej mojej rezygnacji, ale coraz bardziej mnie i mojego pontyfikatu jako całości".
Benedykt obawia się, że w ten sposób cały pontyfikat zostanie pozbawiony podstaw i "wtopiony w żal nad obecną sytuacją Kościoła".
Benedykt strofuje Brandmüllera: "jeśli znasz lepszą drogę [niż rezygnacja] i myślisz, że możesz mnie osądzać, powiedz mi o tym, proszę."
Benedykt zauważa, że w historii nie brakuje przykładów rezygnacji papieży, w tym Piusa XII, który bał się aresztowania przez nazistów, więc przygotował …More
ľubica and 2 more users link to this post
antymodern
tzn że nawet naziści mieli więcej godności niż obecne masońsko-żydowskie elYtY rządzące światem dla których nie istnieje żadna świętość
Weronika..S
Z Piusem XII było tak. Przygotował ewakuację urzędujących na Watykanie świeckich i duchownych, a o sobie powiedział, że nie ustąpi, chyba, że go wywloką. Przynajmniej ja znam taką wersję. W tej sytuacji determinacji papieża naziści ,,dali spokój,,.
aseret2
Nie należy w żadnym razie obrażać Ojca Swietego Benedykta XVI , gdyż to on nadal jest wikariuszem Jezusa Chrystusa w Oczach Boga w przeciwieństwie do heretyka, apostaty , odstępcy, biskupa Rymu bergoglio
predex
Jesli nie potrafisz nie pchaj się na afisz