Marieta Ria
122K
PRIPRAVUJ SA NA SVOJU SMRŤ Veľmi skoro sa skončí tvoj život tu; uvažuj teda, čo ťa možno čaká inde. Dnes žijeme, zajtra zomrieme a rýchlo sa na nás zabudne. Ach, tá otupenosť a tvrdosť srdca, ktoré …More
PRIPRAVUJ SA NA SVOJU SMRŤ

Veľmi skoro sa skončí tvoj život tu; uvažuj teda, čo ťa možno čaká inde. Dnes žijeme, zajtra zomrieme a rýchlo sa na nás zabudne. Ach, tá otupenosť a tvrdosť srdca, ktoré hľadí len na prítomnosť namiesto toho, aby sa pripravovalo na to, čo má prísť!

Načo nám je dlhý život, keď ho tak málo meníme? V skutočnosti nám dlhý život nie vždy prospieva, ale naopak, často nám pridáva na vine. Kiež by sme na tomto svete žili dobre počas jediného dňa. Mnohí počítajú roky, ktoré strávili v náboženstve, ale zisťujú, že ich život sa stal len málo svätejším. Ak je tak hrozné zomrieť, je predsa len možné, že žiť dlhšie je nebezpečnejšie. Blahoslavený je ten, kto má chvíľu smrti stále pred očami a každý deň sa na ňu pripravuje.

Buďte preto vždy pripravení a žite tak, aby vás smrť nikdy nezastihla nepripravených. Mnohí zomrú náhle a nečakane, lebo v nečakanú hodinu príde Syn Boží. Keď príde tá posledná chvíľa, začneš mať celkom inú mienku o živote, ktorý je už úplne minulosťou, a budeš veľmi ľutovať, že si bol taký nedbalý a ľahostajný.

Keď si zdravý, môžeš urobiť veľa dobrých skutkov; čo však môžeš urobiť, keď si chorý? Málokto sa chorobou polepší. Podobne aj tí, čo podnikajú veľa pútí, sa málokedy stanú svätými.

Prítomnosť je veľmi vzácna; toto sú dni spásy; teraz je prijateľný čas. Aké smutné, že čas, v ktorom si môžete kúpiť večný život, nestrávite lepším spôsobom. Príde čas, keď budeš chcieť len jeden deň, len jednu hodinu, v ktorej sa budeš môcť napraviť, a vieš, či ju získaš?

Ach, bláznivý človek, prečo plánuješ žiť dlho, keď si nie si istý, že budeš žiť čo i len jeden deň? Koľkí boli oklamaní a náhle vytrhnutí! Ako často si počul o osobách, ktoré zahynuli utopením, smrteľným pádom z vysokých miest, o osobách, ktoré zomreli pri jedle, pri hre, v ohni, mečom, morom alebo rukou lupičov! Smrť je koniec každého človeka a život človeka rýchlo pominie ako tieň.

OD NÁHLEJ A NEKAJÚCEJ SMRTI, VYSLOBOĎ NÁS, PANE!

(Nasledovanie Krista)
Podcasty o. Radovana
Zuzka M S shares this
422
dominikguzman
Každý deň myslím na svoju smrť. Nech mi je Pán milostivy.
Metod
Memento mori!