csk.news
2284

Františkova Myseľ: Slovinskí Biskupi Chcú "Úplne Zakázať Rímsku Omšu!"

„Predkoncilový obrad by mal byť úplne zakázaný,“ napísal Generálny Sekretár Slovinskej Biskupskej Komisie pre Liturgiu, rigidný Otec Slavko Krajnc – kňaz, ktorý sa oblieka ako Jehovov Svedok – v liste Rímskej Omšovej skupine Sv. Jozefa v Ľubľane (Rorate-caeli.Blogspot.com, 14. Január).

Klerik zasypáva jednoduchých veriacich množstvom obvinení: „únava a nepochopenie pokoncilovej liturgie“, „neposlušnosť“, „odpadlíctvo“, zriaďovanie „paralelnej Cirkvi“. Musí však priznať, že „rastúci počet mladých ľudí“ priťahuje to, čo nazýva „liturgická nezávislosť“, čo by mohlo spôsobiť ešte väčší zmätok v budúcej pastoračnej práci.

Krajnc je šťastný z legalistického a nemilosrdného Františka, ktorý „konečne podnikol rozhodné kroky a dal jasne najavo, že si želá zrušiť „paralelnú Cirkev a paralelné liturgie“.

Pozadie: Napriek mnohým žiadostiam od kňazov a laikov Slovinskí biskupi neuposlúchli Summorum Pontificum Benedikta XVI. a povolili iba jednu Rímsku Omšu mesačne. Po Traditionis Custodes bol celebrant nahradený Cisterciánskym kňazom, ktorý po konsekrácii nepozdvihol kalich a strčil ľuďom Sväté Prijímanie do rúk atď. Výsledok: Do troch mesiacov návštevnosť klesla z viac ako 300 na päť.

Obrázok: AdDominum.si, #newsSsndxfxupo

Modré Hluboké Nebe
No konečně něco rozumného.)))
Vít Sehnal
Řekl démon.