pl.news
114.5K

Miłosierny Kościół zakazuje katolikom odmawiania różańca w katedrze

W dniach 29-30 września OurWarPath.com organizuje wydarzenie różańcowe w hotelu w Peoria, w stanie Illinois, podczas którego wirtualnie przemówią Arcybiskup Viganò oraz Ojciec James Altman.

W związku z tym Joe Rigi, przewodniczący OurWarPath.com, chciał odmówić jedną dziesiątkę różańca w Katedrze w Peoria. Aczkolwiek Biskup Louis Tylka, lat 52, unikał spotkania w cztery oczy i, wysługując się prawnikiem, zakazał modlitwy.

W pierwszej reakcji diecezja rzuciła kilka wymówek, a nawet kłamstwa, twierdząc, że nie jest w stanie zebrać dostatecznej ilości ochotników do ochrony na 10 minutową modlitwę. Rigi zaoferował pokrycie kosztów ochrony.

Potem nagle się okazało, że katedra "jest w trakcie remontu" i będzie zamknięta. Diecezja z początku nie odpowiedziała na prośbę o udostępnienie innej świątyni, ale w końcu przyznała, że zakazano odmówienia modlitwy ze względu na gościnnych mówców, którzy nawet nie będą obecni. Rigi poprosił o pisemne wyjaśnienie, ale wszystko jak grochem o ścianę.

Według OurWarPath.com katedra jest otwarta dla odwiedzających, ale nie dla katolików, nieprzystających na homoseksualizm i protestantyzm biskupa.

#newsSpypztseim

EON shares this
121
peccator ecc
"Kościół Miłosierdzia" to jakiś neologizm, czy nominalistyczna tendencja @pl.news ?