lt.news
8

Vatikanas atšaukia motinos Gerlach atleidimą

Kaip ir reikėjo tikėtis, Vatikanas iš esmės pritarė Fort Vorto vyskupo Maiklo Olsono (Michael Olson) sprendimams, priimtiems prieš Arlingtono (Teksaso valstija) karmelitų vienuolijas.

Tačiau vienuolių dikasterija panaikino motinos Teresės Agnes Gerlach atleidimą iš religinio gyvenimo. Dekretą vyskupas Olsonas paskelbė gegužės 22 d.

Dikasterija atmetė vienuolių skundus dėl vyskupo atlikto jų vienuolyno tyrimo, paliko galioti devynioms vienuolėms skirtą kanoninį įspėjimą, grasinantį joms bausmėmis, jei jos ir toliau trukdys tyrimui, ir patvirtino vyskupo Olsono motinos Gerlach nušalinimą nuo vienuolyno priorės pareigų kaip prevencinę priemonę.

Vatikanas laikė įrodytu motinos Gerlach ir Raleigh vyskupijos kunigo romaną internetu, tačiau neigė, kad tai buvo "piktnaudžiavimas jos, kaip priorės, įgaliojimais", kaip teigė m. Olsonas. Be to, jai nebuvo suteikta teisiškai reikalaujama 15 dienų apeliacijai pateikti.

Vatikanas negarsėja rūpinimusi kanonų teise, todėl šis sprendimas tikriausiai yra bandymas išvengti, kad vienuolės nenutrauktų ryšių su vyskupija.

AI vertimas