Romanus777
41.3K

Protest žáků a učitelů středních škol proti povinnému testování

Jak zaznamenaly Parlmentni listy, laicky spolek stredoskolskych ucitelu a zaku chysta demonstrace proti povinnemu testovani zaku a ucitelu. Redakce parlamentnich listu dostala dopis, ktery toto sdruzeni zaslalo ministru Blatnému a ministerstvu skolstvi v tomto znění:

Pokud zacnete s povinnym testovanim ucitelu na stredni skole(ani nemluvime o vakcinaci), tak pocitejte s tim, ze neuposlechneme!!! Radeji da mnoho ucitelu vypoved, nez abychom se nechali testovat a uz vubec nebudeme si nechat strikat vakcinacni jedy do tela. Takze si uz nyni promyslete, kym nahradite i u maturit zkusene ucitele, protoze my u toho nebudeme. Co maximalne ztrpime je, flusnout vam do zkumavky sliny, zadne roztoky do krku na kloktani! To jedine ztrpime sliny do zkumavky, ale nic do nas! A s povinnou vakcinaci odchazime!!! Za sbor profesoru a aktivni spolek ucitelu.Kohen
Roberto 55
Kdesi som videl, ze minister Krajci sa pre-kecol, ze testovanie je za ucelom zbierania DNA slovenskeho obyvatelstva...
apredsasatoci
Neprekecol sa.
Ako sa neprekecol Matovič, že s takými testami by ani psa nedal testovať.
Smejú sa nam do ksichtu.
Caesar
Roberto 55
Krajčí priznal, že vzorky z odberov na SARS-COV2 používajú na analýzu DNA
12.02.2021 · AUTOR: Zem&Vek
· Čas čítania: 2 min.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej konferencii 11.2.2021 informoval, že Európska komisia vyjadrila požiadavku, aby jednotlivé krajiny sekvenovali 5 až 10% vzoriek (odobratých ľuďom pri covid testovaní), čo považuje za veľkú výzvu. Niektoré krajiny …More
Roberto 55
Krajčí priznal, že vzorky z odberov na SARS-COV2 používajú na analýzu DNA
12.02.2021 · AUTOR: Zem&Vek
· Čas čítania: 2 min.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej konferencii 11.2.2021 informoval, že Európska komisia vyjadrila požiadavku, aby jednotlivé krajiny sekvenovali 5 až 10% vzoriek (odobratých ľuďom pri covid testovaní), čo považuje za veľkú výzvu. Niektoré krajiny už podľa jeho slov majú také kapacity, Slovensko ich zatiaľ nemá. V každom prípade sa do tohto projektu zapoja a zvažujú aj možnosť, nechať sekvenovať vzorky od slovenských občanov v iných krajinách, aby získali materiál, ktorý môžu ďalej vedecky skúmať. TK: tu.
„Pod pojmom sekvenovanie DNA sa rozumie určenie primárnej štruktúry, t.j. určenie poradia nukleotidov v reťazci DNA (sekvencie DNA). Znalosť genetickej informácie je nevyhnutným predpokladom výskumu v mnohých oblastiach súčasnej biológie, pretože umožňuje porozumieť molekulárnej podstate biologických procesov. Na základe znalosti sekvencie DNA je možné odvodiť sekvencie RNA a aminokyselinové sekvencie proteínov kódovaných daným úsekom DNA,“ toľko teória.
Sekvenovanie je analýzou DNA a RNA. Krajčí hovorí o sekvenovaní odobratého materiálu ľudí z jesene 2020. Ako to je možné? Ukladajú si vzorky odberov (testovacích tyčiniek), vrátane našej DNA? Kto im dal súhlas? Kto im dovolil posunúť odoberaný materiál občanov výskumníkom a súkromným farmaceutickým spoločnostiam? Kde ich skladujú?
Krajči na tlačovej konferencii nepriamo priznal, že odobratý materiál z testovaní sa odkladá a pracuje sa s ním bez vedomia občanov.
Zhodou náhod od roku 2018 prebieha projekt Európskej únie s názvom Európska iniciatíva 1 milión genómov (European ‚1+ Million Genomes‘ Initiative). Jej cieľom je do roku 2022 zozbierať genómy občanov jednotlivých štátov EÚ (DNA) s cieľom sekvenovania – zanalyzovania. V dokumente uvádzajú ako dôvod klinický výskum a výrobu cielenejších personalizovaných liekov, terapií na umožnenie lepšej diagnostiky, prevencie a zlepšenie zdravia občanov EÚ. Ide o vyvinutie personalizovanej liečby na jednotlivé choroby na základe analýzy DNA. Realizujú sa tu pokusy Mengeleho nástupcov?
Občan SR môže na základe Info zákona č. 211/2000 Z.z požiadať o informácie o odbere biologického materiálu formou plošného testovania, testovania súkromnými centrami, mobilnými odbernými miestami, napr. ako dlho sa odobratý materiál uskladňuje. Kto a ako vykonáva sekvenciu a z akého dôvodu? Či sa materiál posúva tretím osobám a firmám mimo územia SR? Taktiež môže požiadať o informácie ohľadom zapojenia Slovenska do Európskej iniciatívy 1+ million genome initiative: tu, s otázkou, či sa materiál z odberov na SARS-COV2 využíva alebo bude využívať v tomto projekte.
Celá tlačová konferencia: tu. Predmetné informácie sa nachádzajú vo videu od 43. minúty.
Caesar