pl.news
15.9K

Oficjalnie: Niemiecki Synod akceptuje wniosek o [niepoprawne] kapłaństwo kobiet

9 września 82% biskupów oraz 92% dobranych delegatów Synodu Niemiec poparło wniosek przeciwko "wykluczaniu kobiet z seminariów duchownych" (182 głosy na "tak", 16 przeciw, 7 osób wstrzymało się od …More
9 września 82% biskupów oraz 92% dobranych delegatów Synodu Niemiec poparło wniosek przeciwko "wykluczaniu kobiet z seminariów duchownych" (182 głosy na "tak", 16 przeciw, 7 osób wstrzymało się od głosu).
Tylko 10 biskupów glosowało przeciwko (45 biskupów poparło wniosek, 5 wstrzymało się od głosu). 90% poparcie jest typowe dla reżimów totalitarnych. "Niebezpieczne fragmenty" (Biskup Aachen, Dieser) dokumentu, które to mogły wpłynąć na ostateczne głosowanie, zostały zmienione w ostatniej chwili.
Zastosowana sztuczka była konieczna dla uniknięcia kolejnego zawstydzającego odrzucenia, jak miało to miejsce dzień wcześniej w przypadku uchwały o seksualności.
Biskupi umieścili w dokumencie zapis nawołujący Franciszka do zmiany w Ordinatio sacerdotalis, wydanym przez Jana Pawła II w 1994, w którym ówczesny papież jasno jasno stwierdza, że kobiety nie mogą otrzymywać święceń. Episkopat Niemiec zachowuje się, jakby to prawo mogło być "zmienione" od tak.
Ustawa zakłada, że "w przyszłości płeć …More
MAT -
i znajdą właściwie rozwiązanie kiedy obudzą się pod wodą