pl.news
125.8K

Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła się święta"

W bożonarodzeniowym słowie (21 grudnia) papież Franciszek mówił o Matce Boskiej i św. Józefie w szopce pełnej świętości i radości.

Kontynuował: "I wtedy powiecie mi: oczywiście! To Matka Boska i święty Józef! Tak, ale nie myślcie, że to było dla nich łatwe, świętym się nie rodzi, świętym się staje i było to prawdą również w ich przypadku."

Według doktryny katolickiej Matka Boska przyszła na świat bez grzechu pierworodnego, więc narodziła się świętą. A Franciszek, jak wiadomo, często mówi, zanim zdąży pomyśleć.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsKqwbfadzym
stanislawp
Milcz parvusie wacula
m.rekinek
borgan Być może Biskup Rzymu miał na myśli co innego, a tylko wyraził się nieprecyzyjnie
i dwuznacznie ...
==========================
Tutaj też ?! Franciszek o Maryi : ,,Maryja jest niemożliwa do naśladowania, ludzie idą do Niej po tanie łaski"(!!!)
PiotrM
Przecież to logiczne że Bóg Świętość Najświętsza mógł się narodzić tylko w Ciele Świętym bez grzechu. Bo od kiedy światłość mogła by żyć w zgodzie z ciemnością. Słyszeliście o takim proroctwie: Człowiek w bieli, na wzgórzu ukryty w skale, bardzo cierpiący, z białą głową, nie mylić z siwą, odsunięty na bok, uwięziony. Kto to?
asdew
Gdzie są te rzekomo wypowiedziane słowa? papiez.wiara.pl/doc/5233006.Z-zatra…
stanislawp
Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"
Co to
"Maryja nie urodziła świętego"?
Nie wiem czy ten tytuł jest prawdziwy ale jeśli tak, to świadczy że ten antychryst już wypowiedział się o Dzieciątku Jezus, że nie urodził się Świętym..More
Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"
Co to

"Maryja nie urodziła świętego"?

Nie wiem czy ten tytuł jest prawdziwy ale jeśli tak, to świadczy że ten antychryst już wypowiedział się o Dzieciątku Jezus, że nie urodził się Świętym..
annaaurelia
a wystarczyłoby chodzić na katechezy i uważnie słuchać
Agnieszka -C
Franciszek nie mówi zanim zdąży pomyśleć,jest to celowa mowa, mająca na celu umniejszenie godności Matki Najświętszej
Verba Veritatis
Widać w wypowiedzi ewidentnie mentalność Ludera ścierwa vel Lutra...ten potępieniec od 500 lat , twierdzi że Chrystus jest poddanym diabła....kto zna wykłady ka.prod Guza ten wie o czym piszę....
turysta569
Franek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"---HEJ TY FRANEK A JAKIEGO CO CZYZBY BYLES SWIATKIEM NARODZIN A I MOZE KRZESNYM CO FRANEK CZY TOBIE ZA MOCNO ABY NIE ODBIJA CO
Quas Primas
Nie wiem kim urodził się Franciszek, ale wiem, ze jest heretykiem i jeśli się nie nawróci, to heretykiem umrze.
ps. Dziwię się tym, którzy są blisko Franciszka, że nie zbuntują się wobec jego herezji. Nie myślę tu o jawnych heretykach czy sodomitach, ale o ks. Guido Marinim, czy naszym polskim ks. Konradzie Krajewskim.
justuss